Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
7. jan 2013

@tinka9075 Štelcl je skrátka srandista. Veď každá z nás chce vynosiť dieťatko vo vlastnom brušku, veď to je to hlavné prečo toto všetko podstupujeme no nie? Tak už to ale dlho neutajíš 😀 😀 😀

tinka9075
7. jan 2013

@ria191 tak to srandista je 😀 😀 a ked mi pri ultrazvuku povedal že sú tam dve miminá tak som mu to pripomenula že mi navrhoval náhradnú matku tak len pozrel na mna a začal sa smiat vraj si myslel že som na to zabudla 😀 😀 ved na mne ešte nie je nič vidiet že by som bola tehu 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075
@ria191 baby som rada ze ste tak dobre naladene treba byt v pohode a potom sa vsetko zadari,

@ria191 ty si kde pred tym chodila?do akeho centra?

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 presne tak treba byt v pohode 🙂 🙂 a tebe sa kde stratili tehu týždne? 😕 😕

rot
7. jan 2013

@tinka9075 😀 😀 😀 akoby som ho videla a počula 😀 😀 😀.

tinka9075
7. jan 2013

@rot no ved najprv zostal taký vyjavený z toho aj sa začervenal a to som sa už začala smiat aj ja 😀 😀

gerdusha
7. jan 2013

Baby, nerozumiem... Preco by ste za nahradnu matku nebrali zenu socialne slabsiu??? Ty blaho... Normalne cumim... Socialne slabsia zena neznamena automaticky alkoholicku a drogovo zavislu...

Normalne ma to za ne zabolelo... Vasa tuzba po babe asi nie je bezhranicna...

tinka9075
7. jan 2013

@gerdusha no ja keby nemám inú možnost ako náhradná matka tak do toho nejdem určite radšej by som si bábo adoptovala 🙂 🙂 no nie sú všetky alkoholičky a drogovo závislé ale väčšina áno 😖 😖 a aby som niekomu vynosila bábo pre peniaze tak to je podla mna choré to je môj názor 😖 😖 ty by si to brala keby si nemala inú možnost? 😕 😕

rot
7. jan 2013

@gerdusha ja som to prehliadla, ale predpokladám, že to tinka tak nemyslela, hoci to tak vyznelo. Samozrejme, sociálne slabší automaticky neznamená nezodpovedný, závislý na alkohole či drogách 😔

gerdusha
7. jan 2013

@tinka9075

Vsetkymi 20 by som to brala... A nerozumiem, co sa ti na tom zda chore???

rot
7. jan 2013

a aby som to dokončila, ja som pravdupovediac trochu snívala o adoptovaní si rómskeho bábätka 🙂

gerdusha
7. jan 2013

A nikdy nekric hop, kym si nepreskocila...

tinka9075
7. jan 2013

@gerdusha to je tvoj názor ja by som do toho nešla 😒 😒 a môj muž už vôbec nie ten s takým niečím nesúhlasí vôbec 😒 😒 pre mna by bola lepšia možnost si adoptovat bábo 🙂 🙂

gerdusha
7. jan 2013

@tinka9075

Pozri, mne je jedno, ci by si sla alebo nie. Vytocilo ma, ako si nahradne matky automaticky oznacila ako druhorade socky...

tinka9075
7. jan 2013

@gerdusha ked sa ti to nepáči tak to nečítaj 😒 😒 len sa mi zdá že tebe sa nepáči vela vecí čo tu babenky píšu...tak klapky na oči a nečítaj radšej....

gerdusha
7. jan 2013

Nepacilo sa mi, ked sa tu 'babenky' vyjadrovali off topic ( citaj pravidla diskusie) a teraz sa mi maximalne nepacilo tvoje vyjadrovanie. Tak to prosim nezvelicuj. Koncim.

Tebe zelam, nech ti vsetko ide ruzovo 🙂

stastenka42
7. jan 2013

@tinka9075 ahoj,no nič v zlom ale mne sa tiež nepáči tvoj názor na náhradné matky 😠 Ja by som tiež určite brala skor náhradnú matku ako adoptované dieťa,tam je ovela vyššia pravdepodobnosť že dieťa je od rodičov z rôznych sociálnych skupín a nevieš nikdy aké gény zdedili...kdežto náhradná matka vynosí tvoje vlastné dieťa,v amerike bežne takto vynosia ženám deti a nie sú to žiadne socky.Sociálne slabšia neznamená - spodina...Inač aj ženy ktoré darujú svoje vajká to robia pre peniaze,tak ako aj náhradné matky...alebo si myslíš že z presvedčenia????A ver že velmi vela matiek dakuje bohu,že takéto niečo existuje a hlavne tie ženy,ktoré takto pomohli mnohým ženám,ktoré sú vdaka nim práve možno tie najšťastnejšie na svete...nezatracuj nikoho,ty si možno teraz šťastná lebo si tehulka,ale nehaň ostatné.......

gerdusha
7. jan 2013
stastenka42
7. jan 2013

@gerdusha asi tak 😉 my však budeme bojovať dalej,či???

stastenka42
7. jan 2013

@tinka9075 ešte som zabudla,prečítaj si na nete kto je asociál a kto je sociálne slabší,sú v tom dosť podstatné rozdiely 🙂

gerdusha
7. jan 2013

@stastenka42

To si pis 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@stastenka42 ved to je tvoj názor môj je iný 🙂 🙂 ja viem že vela žien nemôže mat deti inak ako cez darované vajká ale náhradná matka no neviem 🙂 🙂 ja som tiež darovala embrijká a šla som do toho aj ked mi to nik nenavrhol ale teraz som štastná že z mojich embrijok sú detičky a ich maminky sú štastné že ich majú 🙂 🙂 aj ked sa za to platí ja som si za ne nevzala ani cent ked už mám niekomu pomôct tak nech je to že chcem nie pre prachy 🙂 🙂

gerdusha
7. jan 2013

Hotova matka tereza...

Teraz som bola zla, ale neodpustila som si... Pretoze tu ide o nieco uple ine...

tinka9075
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gerdusha
7. jan 2013

🙂

zeina62
7. jan 2013

ale baby uz aj prestante!!kazda ma pravo vyjadrit svoj nazor a pocity, ale nemali by ste sa tu urazat!!
@gerdusha
@tinka9075

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 vidíš napíšeš svoj názor a už si zlá 😖 😖 a nech si píšu čo chcú ja som flegmoš mne je to tak jedno čo píšu ked im to robí dobre dievčatám 😀 😀 😀

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075
@gerdusha obidve musite pochopit jednu vec 100 ludi 100 chuti a nazorov a dokonca niektory ludia nepodstupia ani darovane vajicka lebo im nabozenstvo alebo viera nedovoli, a to iste moze byt aj s nahradnymi matkami tak budte trochu viac tolerantne k sebe respektujte sa viac.

bibi24
7. jan 2013

Baby, ale to snad nie, nadavat si tu? Ved tato tema tu nie je preto. Kazda ste si napisali svoj nazor a staci, dobre? 😉

bibi24
7. jan 2013

@zeina62 to som sa aj ja chcela spytat, naschval tu nemas tt? Lebo potom uz stracam prehlad 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre