Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zlatanka30
7. jan 2013

@tinka9075 vsak bude neboj drobci su zlati posluchaju ,ale keby mal den 50hodin tak sa nezastavim. 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@stastenka42 lebo ma to naštvalo čo ste tu písali 🙂 🙂 aj flegmoš sa raz naštve,,, ved baby ja vám každej doprajem bábo 🙂 🙂 🙂

horalka79
7. jan 2013

@gerdusha @tinka9075 ..tak tak, napisat svoj nazor je jedna vec a pisat nadavky uz trochu detinske.
@gerdusha @stastenka42 drzim palce, nech sa aj vam coskoro podari cesta k vytuzenemu babatku, nech uz je akokolvek klukata.
Pekny den vsetkym tehulkam a cakatelkam 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 jáj to som rada že poslúchajú 🙂 🙂 ja budem na drobčekov sama ale nejak to zvládnem síce mamina mi pomôže len nemôžem chciet od nej aby mi pomáhala stále 🙂 🙂 aj suseda má dvojičky ale už sú slečny a tá mi povedala že začiatok bude tažký ale potom to bude len radost tak sa teším zvládnem zvládli iné zvládnem aj ja 🙂 🙂

zlatanka30
7. jan 2013

@tinka9075 veru aj mne pomaha mamina,ale nie stale.cez den som s nimi sama tak to nejako zvladneme.potom trosku von ,zachvilu je vecer a tak stale dokola.ale som najstastnejsia na svete,ze konecne som aj ja mamina a dockali sme sa aj my. stalo to za to bojovat ,cakat a aj dlho lezat v nemocnici.moje krasne bublinky lubim vasssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss♥!

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 tak to som rada že to pekne zvládaš 🙂 🙂 inak doc.Tomáš sa vrátil a má ambulanciu v Martine 🙂 🙂 tak tam idem zajtra volat a chcela by som íst na screening k nemu ked sa bude dat sa už velmi teším na neho ved on ma velmi podporoval a radil mi 🙂 🙂

radina
7. jan 2013

@tinka9075 myslim ze aj nase zakony maju medzery. ... ono by to asi fakt slo len tak, ze by ho zena, co ho vynosi, dala na adopciu , ze ho nechce, nech sa o neho stara otec. Ale to by sme potom my zeny figurovali len ako adoptivne mamy, hoci by to dieta bolo z nasich vajok. ... Lebo poznam pripad, kedy muz mal dieta s inou, podviedol manzelku, a ta mama to dieta nechcela, cize to babo mal nakoniec jeho realny otec a jeho zena si ho adoptovala.

zlatanka30
7. jan 2013

@tinka9075 to je super,ze sa vratil .ja som mu pisala aj fotky poslala drobcov ked sa narodili.tak snad este niekedy sa stretneme s nim.

tinka9075
7. jan 2013

@radina presne ako píšeš naše zákony majú medzery no s tým nič nenarobíme 🙂 🙂

radina
7. jan 2013

@tinka9075 A hlavne dufam, ze sa nam podari vsetkym mat svoje vlastne kinderka 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 on je super človek ja si ho velmi vážim 🙂 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@radina ale podarí neboj ved Reprofit je dobrá volba 🙂 🙂 ja som velmi spokojná v centrán na sk nič a v Brne hned na prvý krát 🙂 🙂

zlatanka30
7. jan 2013

@radina ver a podari sa .aj nam sa podarilo 🙂
@tinka9075 aj ja si ho vazim vdaka nemu mame drobcov 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 aj ja som mu vdačná ked mi napísal po neúspešnom ivf že aby som šla do Brna tam mi pomôžu a mal pravdu 🙂 🙂

zlatanka30
7. jan 2013

@tinka9075 u nas to bolo podobne

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 docent nám dobre poradil obom 🙂 🙂

radina
7. jan 2013

@tinka9075 My sme boli u nas len v jednom centre na jednom ivf, ale potom ma vietor zavial do Brna....ale aj vdaka MK som sa o nich dozvedela. Pristup je zatial super, uvidime co zakrok, a velku doveru mam v ich embryologov, robia to roky, nechcem ani vidiet tie mlade ucha bez skusenosti, co robia v nasich centrach.

tinka9075
7. jan 2013

@radina to my sme pobehali všetky centrá na sk v blave sme boli vo všetkých ale ani v jednom sa mi nepáčil prístup lebo nič neriešili 😒 😒 až v Iscare ked tam bol doc.Tomáš ale kým sme začali niečo riešit tak ho odvolali 😖 😖 a potom mi kamoška povedala že mám kašlat na sk centrá a mám íst do Brna 🙂 🙂 tiež som niečo pozistovala na MK 🙂 🙂

radina
7. jan 2013

@tinka9075 To som pocula, ze v iscare nejako casto odvolavaju lekarov, bohvie co je za tym.
Ved ja som pisala vo stvrtok do reprofitu, a v piatok vecer mi odpisal sam Dr. a to ani vtedy neordinovali. A plus som bola milo prekvapena, ze sa blizsie pozrel aj na diagnozu mojho muza, ktory ma kvoli tomu zle spermosky atd.

tinka9075
7. jan 2013

@radina Za tým sú také veci v tom Iscare no nebudem tu o tom písat 😒 😒 to ti dost rýchlo odpísali a ktorý doki ti písal? 🙂 🙂 oni sú tam v pohode milí to som v sk centrách nezažila čo je smutné 😖

radina
7. jan 2013

@tinka9075 Ja som totiz chodila do centra, ktore teraz vedu lekari z iscare, ktory tam uz nepracuju....takze hned som si domyslela, ze su aj poctivi lekari, ktorym sa praktiky centra nepacili.
Mne odpisal moj, my sme u Koudelku. ... len paradoxne mi este neodpisali z recepcie kvoli terminu. 😝
Kazdopadne ma musia vziat do februara, alebo ja planujem brat stimulku za mesiac 🙂 ... neviem cim to je, asi snad konstalaciou hviezd, ale moja mrcha dosla teraz o tyzden skor ! asi sa uz tak tesim na ivf 😀

tinka9075
7. jan 2013

@radina ked to že nevieš ktoré centrum je dobré ale ja som po skúsenosti v Brne už do sk centra nešla 🙂 🙂 Koudelku chvália ale ved oni sú tam všetci dobrý 🙂 🙂 prinajhoršom na recepciu zavolaj a objednaj sa 🙂 🙂 ti budem držat palce aby sa ivf podarilo 🙂 🙂

bettypo
7. jan 2013

baby no normálne som sa naštvala a nahlásila som ten krásny príspevok. Kedysi sa tu takto nedebatovalo.
Neviem kde kto žijete ale v regiónoch kde je vysoká nezamestnanosť žije kopa ľudí na hranici chudoby. Aj mladých mamín napr. ktoré by to dieťa mohli vynosiť. Väčšina sociálne slabších sú takí ....? 😲
Podľa mňa je náhradná matka riziko. Ale to je aj darcovstvo aj adopcia.

lovela1
7. jan 2013

@horalka79 ahoj dnes si sa sarasoty pýtala na vodičku......sarasota má po dnešku totálny kludový,postelový režim....odkazuje,že vodička je jediná pozitívna správa posledných dní....dnes musela po jemnom krvácaní a špinený navštívit nemocnicu,má nízko položenú placentu,pri UZV zistili,že vodičky trochu pribudlo,bábatko kývalo ručičkou, ....ale,bohužial v piatok boli pozitívne triple testy na rážtep,dnes mala opat odber krvi na opakovanie testov,bábatko je velké danému týždnu,aj ked má bez dostatku vodičky miernu deformáciu dolných končatín.........v stredu je velmi doležitý den.....prosíme o motlidbičku......v stredu má v Blave morfologický UZV u dr.Holána a následne konzultácie s odborníkmi ,genetiky,amniocentézy a amnioinfúzie

bibi24
7. jan 2013

@lovela1 budem sa za nu a jej babatko modlit. Prosim, odkaz jej, ze na nu velmi myslime. A ak mozes, prid nas informovat tu stredu. Dakujem pekne.

lovela1
7. jan 2013

@bibi24 velmi dakujeme,streda je asi den ,ktorý rozhodne o všetkom.......vždy dám vediet,ak ma o to požiada sarasota....drž sa🙂

tinkatinulka
7. jan 2013

@lovela1
@lovela1 modlidba bude aj od nás,mysľou sme s ňou a babatku posielame kopu sil do zivota a tonu zdravia pre oboch,verím ze budu obaja zdraví.

horalka79
7. jan 2013

@lovela1 dakujeme pekne za spravy. Pozdrav Sarasotku,ze na nu a drobceka silno myslime, velmi drzime palce aby streda a aj dalsie dni dopadli dobre. Bude to chciet este vela sil, hadam ju obaja najdu a stastie sa k nim uz tvarou obrati.
.

zeina62
8. jan 2013

@lovela1 ahoj dakujem aj ja za spravu o nej, stale na nu myslim, a budem prosit boha aby jej pomohol aj babetku, nech stale veri v dobro a pan boh jej dopraje to dobre,strasne im drzim palce

zuzu1122
8. jan 2013

ahojte zienky... viem, ze nieste ani jedna lekarka (teda mozno) ale zacina ma chytat strach ☹ ... mam obavy ze sa mi vratila cysta... alebo cysty... sice lekar pri poslednom sone - minuly mesiac - nenasiel ziadne, ale ked som mala poslednu MS tak trvala len dva dni a teraz citim taku zvlastnu bolest v oboch vajecnikoch... nejaka som z toho nesvoja... stretla ste sa s tym niektora? ☹ teraz od tretieho dna cyklu by som mala zacat brat clostyl, mam obavy ze sa zasa do toho nieco pripletie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre