Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
11. jan 2013

@annetty ak možem odpotrúčit od dna opu do dna et každý vecer stiahni 0,2 cerveneho vinka na sliznicu..je to overené a pomože 🙂

annetty
11. jan 2013

@tinka9075 to aj ja som zvedava. Najvacsie folikuly boli v utorok od 13 do 15,5 mm a bolo ich desat. A mrte malilinke. Takze snad sa tam najde aj nejake zdrave vajko 🙂 Kupila som len mesacnu dialnicnu ja tam chcem len mesiac chodit 😀

tinka9075
11. jan 2013

@annetty ale budú pekné vajká neboj 🙂 🙂 a ako píše
@tinkatinulka to červené vínko je super ja som ho cuckala po iui aj ked ja som úplný abstinent ale som sa nejak prekonala a možno pomohlo 🙂 🙂

annetty
11. jan 2013

@tinkatinulka dakujem za radu 🙂 Sice budem musiet sa prekonat, lebo moc nie som na alkohol. Polozi ma aj pol deci vina 😀 Ale pre dieta vsetko 😝 Aj tak doki povedal, ze zatial je to len 6 mm, takze je to trosku malinko. Od zajtra pijem ako Mojsey 😀

tinkatinulka
11. jan 2013

@annetty a nedal ti lieky na sliznicu???cim vyssia tam lepsie

rot
11. jan 2013

@annetty držím päste až po lakte na zajtra, a červené víno určite zaraď do večerného rituálu, kočky majú pravdu! Ja som si dala ešte aj pár dní po prvom teste, síce to už len tak do pol deci, ale dala 😀

annetty
11. jan 2013

@tinkatinulka nee, ze to by malo byt dobre, lebo vysadila som closti a ze potom to narastie, a ze ampulka este pomoze, ale neviem ktora...hmm este som mala merional, vcera orgalutra a vecero otriville, tak snad som ready na opu

@rot joj, diky, diky za radu aj tebe rotka 🙂 Od dnes namiesto rajca kupujem merlot 😀

tinka9075
11. jan 2013

@annetty poslala som ti srdiečko nech ti zajtra prinesie štastie 🙂 🙂

tinkatinulka
11. jan 2013

@annetty preco orgalutra? a nie merional este..?mala si lieky z centra?

annetty
11. jan 2013

@tinka9075 dakujem ti velmi pekne, musi mi priniest stastie! len neviem ako sa s tym robi. Mam 3 srdiecka a tiez by som sa podala niekomu. Da sa kuknut, kto to poslal? Lebo by som sa podakovala babam, ktore mi to poslali, nech si nemyslia , ze som az taka velka sedliacka....som len blondyna 😀

tinka9075
11. jan 2013

@annetty klikneš na srdiečko a tam ti ukáže komu ho chceš poslat vyberieš babenku a pošleš 🙂 🙂 len sa nedá kuknút kto ti to poslal 🙂 🙂 ved aj ja som blondína 😀 😀 😀

annetty
11. jan 2013

@tinkatinulka mala som vsetko z RF, resp. z lekarne (z dola). Merional mi dal este na 3 dni aby mi vyrastli folikuly. takze vcera rano som mala posledny merional a este orgalutran a vecer o 9-tej otriville. Ale som citala na MK, ze jedna mala presne takutu stimulku a u nej to velmi zabrala🙂

rot
11. jan 2013

@annetty merlot je super! 😀 😀

annetty
11. jan 2013

@rot no vo vinach sa trosku vyznam a to nie preto lebo vedla nas byva Peto Stanko (mrva & stanko), len pit nemusim 😀 Ale mozno po ET sa stane zazrak a oblubim vinko, ale lepsie by bolo to teho 😲

rot
11. jan 2013

@annetty fú, tak ty môžeš rovno parádne značkové, veď si vypýtaj, že potrebuješ súrne zo zdravotných dôvodov 😀 😀 . Po ET ho pekne pi ďalej, ako píšem, ja som si dala ešte aj po teste a odbere, no a trošku aj neskôr, ale to už len tak symbolicky, aby sa sliznica dobre udržiavala a rástla 🙂 .

radina
11. jan 2013

@tinkatinulka ahoj , ja ho beriem, to kolko ho mas brat je na zaklade toho, aku mas tu bunecnu imunitu, ja ju mam len mierne zvysenu, cize ho mam 6 tyzdnov pred ivf, a potom polovicu. ...ak to mas horsie, tak asi treba brat aj dlhsie.

tinkatinulka
11. jan 2013

@radina tak isto to mam aj ja..mne to vychádza 5tt pred ET a potom do 16tt budem brat polovicu

radina
11. jan 2013

@tinkatinulka inak, aj tebe dali do tej spravy, ze po tych 6 tyzdnom mozes sex aj bez ochrany cez ovulku? dobre som to pochopila?

horalka79
11. jan 2013

@sarasota je mi to velmi luto. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ vsetci sme dufali, verili a velmi drzali palce... drz sa!!

tinkatinulka
11. jan 2013

@radina ano cez ovulku normal, inak bezzz sexu a ak otehotnies tak žiadan sex do konca 16tt, potom s ochranou iba

radina
12. jan 2013

@tinkatinulka Tak radsej budeme s ochranou stale az do ivf, nech tu imunitu zbytocne nedrazdime. 😝

emma30
12. jan 2013

ahojte dievčatá, som z východného slovenska a v pondelok budem volať do reprofitu objednať sa na konzultáciu, môžte mi prosím napísať ako to prebieha, koľko krát budem musieť chodiť kým sa uskutoční opu a následne vklad? dakujem za každú odpoved, či sa musím dať objednať prvý den menzesu alebo ako to u nich funguje

tinkatinulka
12. jan 2013

@radina napodobne..aj kebz sa zadarilo tak sa neudrzi

tinkatinulka
12. jan 2013

@emma30 ak chces min stimulku tak mimo menzes aby ti spravili sono, dasi cyklus už mozes ist na to, jedna kontrola 8-9 dc, potom kontrola u tvojho gyn, opu, et

radina
12. jan 2013

@tinkatinulka To je asi otazne ,podla toho, ci ma zena aj protilatky na embryjko a podobne. Tie ti vysli ok?

emma30
12. jan 2013

@tinkatinulka a to si ja môžem vybrať stimulku alebo oni určia, mám zobrať všetky výsledky čo mám od lekárov? a ináč dakujem za odpoved 😉

zuzu1108
12. jan 2013

Ahojte dievcata. Chcem sa vas opytat kedy sa robia tie vysetrenia alebo testy na bunecnu imunitu? A protilatky na embrio? To sa robi az po neuspesnom ET alebo KET? Ja som si sama dala radsej urobit este pred KET vysetrenie na trombofilne mutacie. Lebo pisete ze vam davaju okrem Utrosa aj Estrimax( dobre hovorim) a Anopirin. Mne dali v Brne len Utros 2-0-2.

zuzu1108
12. jan 2013

V Brne v Heliose aby som to upresnila 😉 .

radina
12. jan 2013

@zuzu1108 Ahoj, tak tieto testy robia v Prahe, kde si to plne platis, cize ani ziadne odporucania nepotrebujes, ja som tam sla po jednom neuspesnom ivf a ket. Robia to aj v KE, ale vraj tam nerobia protilatky na trofoblast.

tea284
12. jan 2013

Dievčatá ktoré sa chystáte do Reprofitu, po úspešnej stimulacii v Brne mi zostali lieky; Orgalutran 2ks a Merional cele balenie. Nemáte niektora zaujem?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre