Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

annetty
15. jan 2013

@marcelka83s Marcelka, tak predbeznu fakturu my mame na 30 tis. Kč. Nie je v to zmrazenie este ale je v tom soft stimulka, povinne vysetrenie a 7x ICSI. Zatial som spokojna s fakturou 🙂 O 2 tyzden uvidim aj, ci sme boli uspesny s ivf.

zuzu1108
15. jan 2013

@annetty anetka a kolko embrijok vam zostalo z tych oplodnenych? Pochopila som spravne ze su osembunkove 🙂 ? A rozhodli ste sa teda aj pre mrazenie? Lebo si hovorila ze manzel velmi nechcel. Drzim ti moc moc palceky na stvrtok 🙂 .

marcelka83s
15. jan 2013

@annetty držím palce🙂zatial je cena v pohode no ked ktomu poistovna niečo preplati tak to bude super,to uz vtom sú aj lieky zarátané?tie si si asi tam kupovala ?

annetty
16. jan 2013

@zuzu1108 jj osembunkove 😀 ale nie vsetky. Tak zatial 5 z nich bojuje, zajtra uvidime kolko nam ostane pre mrazenie. No mm nie je moc rad, ale nema na vyber.... 😀. Bol proti ivf, teraz vymysla, ci je dobre si dat zmrazit embryjka a stale sa ma pyta ci som sure, ze chcem si dat vlozit 2 😀 😀 Ale viem si predstavit, keby sa nam to podarilo, tak by bol najvacsi hrdina a zabudol by na vsetko, co ho doteraz trapi 😀 😀
@marcelka83s dakujem marcelka 🙂. No a keby vszp preplatila ivf, to by bolo super, aspon by som mala nejaku rezervu ne kojenecku izbu 😀 A v tej cene bol 15 x Merional a 1x Orgalutran. Tusim navyse sme platili pre Otriville 700 Kč a raz za 3 x Merional ale neviem kolko. A teraz naposledy sme platili za Ustrogestan 180ks/1000 Kč.

falin
16. jan 2013

@annetty - jasnacka 😉 . Zajtra budem na teba silno mysliet, mate krasnych drobcov, verim ze sa im bude u teba pacit

annetty
16. jan 2013

@falin dakujem falinka 🙂. Budem sa snazit vsetko mozne im dat, aby ma oblubili 😝. Vsak si davam aj to cervene vinko, i ked po tom kaslem, kycham, soplim, nohy necitim ruky mi trpnu...a to kvoli 1 dcl vine 😀 😀 😀 . Verim tomu, ze utros tiez zaberie a pomoze.

ria191
16. jan 2013

@annetty aj ja držím na zajtra silno palce 😀 . Utrogestan si daj potom predpísať u svojho gynďáka zbytočne zaňho neplať.

annetty
16. jan 2013

@ria191 dakujem riuska 🙂. Budem to potrebovat 🙂 🙂 A utros ked bude treba, tak si dam predpisat u mojho lekara, sice ten by sa cudoval, ze naco by mi to bolo 😀 .....viem si predstavit, ze nebude verit svojim ociam a 2 x by spravil aj utz 😀 😀

ria191
16. jan 2013

@annetty a čože ten tvoj o ničom nevie?

annetty
16. jan 2013

@ria191 povedal, ze u mna to bude zazrak, potom dal nejaky GF papier s peciatkou a ze s tym sa mam u nich hlasit. Ale ze velmi silno mi drzi palce. On moje vysledky tak nafukol, ze az. Ked som mu zobrala diagnozu od Slezaka, normalne vystrajal. Zavolal donutra aj manzela, a hucal na celu budova. Ze to co ja mam musi medializovat, lebo s takouto endometriozou este v zivote nestretol. A ked sa stane druhy zazrak, tak budem exemplar na endosku :P

ria191
16. jan 2013

@annetty tak to sme na tom podobne ☹ ☹ ☹ . Tak ale ja som bola rarita v počte myómov. To keď ma videl prvý krát, tak neveril tomu čo vidí na sone a povedal, že nemám počítať, že niekedy budem mať deti. Tak sa mu snažím dokázať, že sa mýli. Kurňa, ale sa mi zatiaľ nedarí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Ale v podstate sú z nás teraz kamaráti 😀 😀 😀 a už mi je jedno či tomu verí alebo nie 😀 😀 😀 . Ty budeš zázrak na endošku a ja na myómy 😀 😀 😀

ria191
16. jan 2013

@annetty a nevzdáme to ani ty ani ja 😀 😀 😀

annetty
16. jan 2013

@ria191 nevzdavame to, urcite nie 🙂 Teraz som frajerka, ale mozno o 2 tyzdne sklopim usi a stiahnem chvost.....a bude depka ☹ .......ale po krize ideme dalej. Uz mam aj nahradny termin ....v marci..... 😝

ria191
16. jan 2013

@annetty ty si ako ja 😀 tiež potrebujem mať záložný plán keby niečo 😀 dokonca mám v chladničke lieky pre prípad ďalšieho IVF, ale dúfam, že ich nebudem potrebovať 😀 😀 😀

marverka
16. jan 2013

@ria191
dďakujem za radu, na pondelok mám rezervovaný termin dr. Otevrel, tak uvidíme a ďakujem

marverka
16. jan 2013

@makovicka53
ahoj 2x1tbl od 1 dňa men. a nárastla na 5, pri ket mala 5,5 a to som brala + utrogestan 😢

annetty
16. jan 2013

@ria191 ja som im to vratila pre istotu, lebo od nervov by som ich pichla do brucha ak by to teraz nevislo 😀

marverka
16. jan 2013

@jomini aké čaje? mne doporučili ginastan a VItamín E, nič iné..

marverka
16. jan 2013

@jomini a koľko to už trvá?

makovicka53
16. jan 2013

@marverka poznam moja ja som rovnaky pripad...tiez mi nechce rast...a hysteroskopiu ti robili?

makovicka53
16. jan 2013

@jomini ja som tiez na tom rovnako...drzim palce

marverka
16. jan 2013

@makovicka53 nie mne nerobia a neposielaju ma nikde a z toho som zufala, lebo stavam verit, sama som si vybavila genetiku a to len pred tyzdnom tak nemam vysledky

marverka
16. jan 2013

@makovicka53 aty si bola na hysteroskopii? kedy a kto ta tam môže poslat? mam nepravidelny a velmi slabý cyklus + ta sliznica. ja mam dieta 10 ročné z 1 manželstva a tak ma posudzujú že už som dieta mala atd...lenže partner nemá dieta, sme spolu 8 rokov a má zly SPG a tiež ho nikde neposlali 😢 ako aj mna. ja mam zvyšený prolaktín okolo 40 a len mierne zvýšeny testosteron a AMH 3,9, hvraj su pozvysovane ale pri IVF to vraj nevadí.. 😢 😢

makovicka53
16. jan 2013

@marverka nie nebola som ani ja na hysterodkopii, ale odporucaju mi to...ja deti nemam, a mala som aj potraty, a IVF sa nedari...sama neviem a kam chodis do CAR?

lada_dee
16. jan 2013

Ahojte kočky 🙂
Takže suma bola 23018,00 CZK ... 901,61 €
Položky:
minimálne/nativ stimulácia
ICSI 4 ks
Príprava a protokol
Test na pohl.choroby 2ks

Dokonca mi uhradili viac, lebo iný kurz .... 🙂

jomini
16. jan 2013

@makovicka53 dakujem, prosim co sa zistuje hysteroskopiou? ..mne to nikto nenavrhol, ani sa nad tym speci nevzrusuju, ze nerastie, v poslednom ivf som brala estrofen ako pred KET od prveho dna cyklu a ziadna odozva..

@marverka neviem, kolko to uz trva, no normalne som mavala ms tak 5 dni, potom sme som mala kyret ☹ a tri mesiace som mavala ms velmi silnu, akurat sme boli prvy raz v CAR a robili utz. kde bola sliznica v strede cyklu krasna.. no a od prveho ivf uz bola sliznica nizka, ms slabu mavam tak 2-3 dni.. Pila som alchemilku caj aj taky cisty extrakt som mala, ten som uzivala spolu s cajom 3 krat denne, vecer cervene vino..bez vysledku

marverka
16. jan 2013

@makovicka53 do Heliosu v MA

marverka
16. jan 2013

@jomini ja som v minulosti mavala tiez men. cca 5 dni no posledný rok ledva tri a to je velmi slaba, mala som doporučeny ešte propolis - včeliou kašičku o vine nič neviem, ale aj je to bez výsledku.. ☹

marverka
16. jan 2013

@lada_dee a prosim tA aku mas poistovnu a to s aziada pred vykonom alebo az po..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre