Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
22. jan 2013

@ria191 no ved ani nam tak priamo 😀 😀 😀 ... lebo kym je aspon jedna spermoska, tak je este dobre.... len prirodzene to asi nepojde... ale ja aj tak verim na zaaaaaazrak 😀 .. ved zazraky sa deju...ci?

zeina62
22. jan 2013

baby chcem sa opytat, moze v tehotenstve byt obcas vytok? a niekedy mam pocit ze mi unikne moc moze to byt?

ria191
22. jan 2013

@speranza1 aj ja verím na zázrak inak by sme tu "neotravovali" vzduch tu na koníkovi, že? 😀 😀 😀 . Inak ja sa vždy musím nad tým pousmiať, lebo v kolónke pohyb dopredu máme čistú nulu tak neviem či to vajíčko samé dopláva k tej spermii alebo ako to vlastne je 😀 😀 😀 . Ja stále hovorím, že sú lemroše po mm 😀 😀 😀

speranza1
22. jan 2013

@ria191.... 😀 😀 😀 tak tak....

jani2
22. jan 2013

@zeina62 - užívaš utrogestan aj naďalej (ako aj ja), ten uvoľňuje hladké svalstvo, čiže aj svalstvo v moč. trubici. Mne sa tiež niekedy stane, že cítim ako mi unikne trochu moču 😕 ....proste po vycikaní niečo ostane v moc. trubici a už dodatočne pohybom sa vytlačí von. Takže myslím, že to bude len toto. Pre istotu sa však na poradni o tom zmieň.

zeina62
22. jan 2013

@jani2 dakujem to poviem to 🙂

karinuska22
22. jan 2013

@sherny Ahoj. Ja tiez este prispejem svojim pribehom. Snazime sa otehotniet uz vyse 10 rokov. Mam 39 rokov. Na Slovensku som podstupila IVF v GF 3x a neuspesne. Sice pri druhom sa embrya ujali ale v 7.tyzdni mi nastal zamlkly potrat. Myslela som, ze na 3x to uz predsa len vyjde ale embrya sa vobec neujali ani ked boli velmi kvalitne, ako mi to tvrdili. Tak som si povedala, ze to skusim este posledny krat v Brne. Musim povedat, ze su tam uzasni a prijemni ludia. Celkovo som tam bola 4x vratane uvodnej konzultacie. Boli sme rozhodnuti vyskusat SOFT IVF. Klasiku si financne nemozeme uz dovolit po tych IVF na Slovensku. Tak mi doktor navrhol, ze skusime stimulaciu iba clostylbegytom a uvidime, ako budu vajecniky reagovat. Nastastie Clostyl stacil, co som nedufala. Mala som vyse 6 - 8 folikulov. Pri odbere vajicok sa im podarilo zobrat az 5 vajicok, co je uspech pri SOFTe. Z toho 4 napichli a oplodnili a 3 z nich sa dalej vyvijali. Pred embryotransferom sa ma doktor spytal, ci chcem vlozit 2 embrya alebo jedno embryo. Presvedcil ma, ze pri mojom veku je dobre vlozit 2 embrya. A dobre poradil. Ujalo sa z nich 1 embryo. Teraz som v 8.tyzdni a na druhy tyzden idem na druhy ultrazvuk. Este sa vsak stale obavam zamlkleho potratu. Takze do buduceho tyzdna este neviem na com som a ci je vsetko v poriadku. Ak sa to teraz nepodari, tak mam v Brne este jedneho zmrzlika. Pred Brnom som si pre istotu bola este dat urobit hematologicke, geneticke a imunologicke testy a podstupila som hysteroskopiu maternice. Vsetko dopadlo v poriadku az na hematologiu, kde zistili, ze mam nieco so zrazanlivostou a musim si kazdy vecer picham fraxiparine. Drzim palce. Pa

kukulik30
22. jan 2013

ahoj
@speranza1 moja, my to planujeme tak na marec , april, maj, uvidime, ako vyjde...este si ideme terat po mrazacika z 3. IVF do KE, ( co nam ostali , ani neviem, kolko, lebo tu sa clovek nic nedozvie 🙄) a potom uz jedine "nase" Brno 🙂 verim , ze tento rok bude uspesny!!!

nelly3
22. jan 2013

@ria191
nevadi, ved ani ja nie som este rozhodnuta, ze ci idem teraz, hlavne, nech ti to pomoze 😉

zabka1124
22. jan 2013

@annetty krasne si to napisalaaaa🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂Posielame tehu virusiiky🙂🙂🙂:Aj vsetkym babemkam🙂🙂🙂!!!
Inak ja som so Stelclom pisala-maily, aj som mu volal, lebo som mala slabe OHHS, na SVK do nemocnice a ziaden vklad a ked som mu v ten den volala s placom, ze co mije, co mi napisali, bol velmi zlaty, kazal mi dat Ibubrufen, ten som si dala aj v den vkladu rano 😉 (mozno pomohol) a sup ho do RF na ET!!!A podarilo saa!!!
Ja som bola len v jednom centre na SVK na laparke,nemozem povedat na sestricky nic zle, boli uzasne, hlavne jedna, ale islo to tam ako na pase a tiez kazda babenka mala cislo( normalne ako kravy v kravine-sorry za vyraz ale tak mi to prislo), len si pocula: 6256, ja som mala cez 10000, takze si viem predstavit tie babenky s nizkym cislom ako sa museli citit ☹ !!!Pri vyberani stichov , tam bol aj Docent a ten mi prisiel strasne popleteny, rozlietany a uz aj pristary(mozno bol super-neviem), ale za ten cas, co som tam bola ja-som si trosku pokecala so sestrickou(skoro mi zabudla stichy vybrat 😀 ) vybavil asi 3 pacientky, co sa mi zdalo vella, na kazdu mal par minut!!

zabka1124
22. jan 2013

@kukulik30 ahojkyyyyyy🙂🙂🙂, holka myslela som na Teba, ze co a ako ste na tom, ci si uz v tom,alebo sa chystate, alebo este pauzujete!!!!!!Posielam vela sily a tehu virusiikov, myslim, ze rok 2013 bude mimoriadne plodny a rodny🙂🙂🙂🙂Drzim Vam strasne mooc prsteky🙂!!!

zabka1124
22. jan 2013

@ria191 drzime prsteky🙂

speranza1
22. jan 2013

@kukulik30 🙂....tak ti prajem vela stasticka... tfuj tfuj tfuj..🙂

kukulik30
22. jan 2013

@speranza1 samozrejme napodobne, oddychni, naber sily a vela pozitivnej energie a sup na to!!! 😵

speranza1
22. jan 2013

@kukulik30 kde by som tu pozitivnu energiu zohnala???? potrebovala by som jej tak zo 2-3 fury 😀 😀 😀

kukulik30
22. jan 2013

@speranza1 ja sa s tebou rada podelim 🙂 ta moja sa stale nejak rozmnozuje😉 aj sa cudujem, kde sa furt berie 😀

speranza1
22. jan 2013

@kukulik30 😀 🙂

deinad
22. jan 2013

@karinuska22 drzm palce, aby vsetko dopadlo na vybornu 🙂

sherny
22. jan 2013

@karinuska22 dakujem veľmi pekne za tvoj príspevok.
Ja som brala clostil vyše roka, aj sa mi tvorili vajíčka, ale nikdy sa neporadilo pri IUI aby sa ujali, vždy bola krv negatívna. Každý mesiac chodím na folikulometriu, ale ani to nepomohlo.
Rozhodla som sa pre RF na základe mk, som veľmi vdačná kočkám, kt,sú ochotné sa podeliť so svojim príbehom a tak pomôcť ostatným snažilkám.
Mám radosť, že sa Vám to podarilo a budem držať palčeky, aby všetko bolo super 🙂

sherny
22. jan 2013

@horalka79 dakujem 🙂
želám krásne tehulkovanie. 🙂

radina
22. jan 2013

Dievcataaa, som smutnaaa 😢 ... dnes som bola na kontrole pred stimulkou a vraj tam mam tu tekutiny vo vajcovode, a ak tam bude aj nabuduce, vajcovod musi ist von. Docitala som sa ,ze je lepsie ako to ide von, ze to zvysuje sance pri ivf. ...no ale ved ja uz mam doma aj stimulku a doktor mi uz dal aj rozpis co a ako....mate niektora s tym skusenosti?
Bozeee, ved mne len diagnozy pribudaju, od imunity, po hematologiu, muz desny spg., a este aj totok . ☹ ☹

horalka79
22. jan 2013

@sherny ano, aj ja som bola v RF 🙂

jani2
22. jan 2013

@radina - asi ťa nepoteším 😒 ..ja som tú tekutinu vo vajíčkovode mala tiež (saktosalping). Je toxický pre ebmryjka. Tvrdohlavo som chodila na KETy aj na jedno IVF.....a nič, ani kvalitné embryjka sa neujali. Silou-mocou som nechcela ísť na operáciu, nakoniec som sa premohla a lapárkou mi vajíčkovod vybrali.....a do pol roka som bola tehu 😉 Ja viem, že už chceš ísť na stimulku, operácia len všetko oddiali, ale bez saktosalpingu sú skutočne vyššie šance. Neboj, rýchlo to ubehne a potom budeš stimulkovať a tehulkovať! 🙂

tinkatinulka
22. jan 2013

@radina porad sa s doktorom z reprofitu po mailoch.buses vediet co dalej.

yaya1
22. jan 2013

@radina ja ti sice neviem poradit, len ti chcem povedat, ze neboj, bude dobre .. vsak oni v RF nieco vymyslia ...

sherny
23. jan 2013

@tinkatinulka a oni majú nejaké špeciálne e-mailové adresy?
lebo ja som liba na recepciu a odtiaľ mi aj p.recepčná odpísala termín konzultácie a meno doktora, žiadny doktor ma zatiaľ nekontaktoval, ani mi od nich nikto nevolal...iba ten jeden e-mail.......
dakujem

annetty
23. jan 2013

@sherny kazdy doki ma vlastnu adresu. Kukni sa na ich webovu stranku 😉

tinkatinulka
23. jan 2013

@sherny kuk ich web tam Su vsetky kontakty,ale pred prvou konzultaviou ta nebudu kontaktovat,to ax ked is budes riesit dalsi postup.

nelly3
23. jan 2013

@radina
aj mna by to zaujimalo, nakolko mam urcite nepriechodne, ci tam nemam tu tekutinu 😕 ako ti to zistili? cez utz? a napisala si do reprofitu? ak ano, co ti odpisali?

karinuska22
23. jan 2013

@sherny AJ ja Tebe budem drzat palce, nech sa to podari. Ja som tiez absolvovala 4x IUI a brala pri tom clostyl ale tam mozu byt aj ine problemy, preco sa to nepodarilo. Napriklad ja som mala priechodny len jeden vajecnik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre