Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ja som mala mená vymyslené už dávno a muž len prikývol že jemu je jedno len nech sú deti zdravé a potom mi povedal že pekné som vybrala 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@yaya1 este som ti chcela povedat, teda napisat jednu vec... nehovor, ze len mesiac strateny... kazdy stratey mesiac je uz nenavratne prec, takze skoda kazdeho casu, ktory sa premarni... tak isto si uvedomujem biologicke hodiny, hoci nemam 37 rokov.. naozaj uprimne a zo srdca ti prajem, aby ti ten dalsimesiac vysiel... je zvlastne ze vas nedali ani na minimalnu stimulaciu... ale myslim, ze ani u mna doktor neratal s touto alternativou... a soft ivf urobil len preto, lebo sa az cudoval, ze mam tolko folikulov a bal sa IUI - aby sa nahodu neoplodnilo viac vajicok - to by bol pruser... ako sa vyjadril...

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 a ake mena si vybrala? mne sa pacia cislo slovenske mena... dievcatko bude asi kristinka a chlapec asi lukas alebo matus... ale to este nieje iste 😀 😀 😀 inak ani to jedno vajko mi nezamrazili... vraj pockaju do zajtra a uvidia, ci vobec bude na zamrazenie... len ma trosicka zarazilo, ze doktor mi ich chcel dat obe, akoby neveril, ze to vyjde... aspon ja som mala z toho taky pocit.. len ked som mu povedala, ze som po operacii chrbtice, tak mi dal za pravdu, ze asi bude lepsie, ked sa da len jedno... myslis, ze v maternici sa bude lepsie vyvijat? myslela som, ze ked ich kultivuju, tak to je v uplne idealnom prostredi.. ci?

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 chlapec bude Marko a dievča Lujza 🙂 🙂 chcela som také mená ktorých nie je vela 🙂 🙂 a muž schválil 🙂 🙂 v maternici bude bublinke najlepšie 🙂 🙂 verím že ti jedno vajko zajtra zamrazia 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 pekne mena 🙂 a neda sa im ani skaredo povedat 🙂 ked sme prisli, svokra ma hned vystiskala, ze ci moze uz gratulovat 😀 a my reku, ze to je skoro este 😀 tiez je nedockava

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ved preto som také vybrala že sa to nedá povedat špatne 🙂 🙂 to ste ešte v bošanoch? 🙂 🙂 ja som myslela že ste už doma 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 do bosian sme prisli o pol piatej, len este svokra chcela s nami rozpravat chvilu, tak sme isli odtial bolo skoro sedem hodin... domov sme prisli pred deviatou..

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ahá ták ja som myslela že ste u svokry 🙂 🙂 tak teraz pekne len oddychuj 🙂 🙂 ja som sa dnes zobudila presne na obed 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 waaaaw, to sme pomaly boli pred brnom 😀 😀 taki poziju 😀 😀 doktor povedal, ze nemam oddychovat, teda ze nemusim... vraj to vobec neovplyvni uspech... akurat nemam dvihat tazke predmety a nemam sportovat... tot vsjo...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ja tak dlho spím ale zase chodím stále v noci na wc a potom sa neviem dospat 😀 😀 mne to tiež povedal že nedvíhat tažké nešportovat a nesexovat 😀 😀

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 nooo na to nesexovanie zabudol akosi... este ze som si to precitala v letaciku 😀 😀 😀

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 mne vôbec nejak ten sex nechýbal ked som bola po iui 😀 😀 poslala som ti srdiečko pre štastie 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 jeeeej kujeeeem az teraz kukam, ze mam o jedno viac 😀 😀 😀 😀 my sme ani pred tym neboli dlhsie spolu, lebo akosi ani cas nebol... z roboty sme obidvaja chodili zbiti ako psy...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 ja som bola po iui na pn tak som oddychovala ale muž chodil z roboty unavený tak na sex ani pomysliet 😀 😀

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 jaaaaaj ono je to na prd, ked chodi clovek unaveny z roboty, ta na dalsiu "robotu" doma nema ani pomyslenie 😀 a to ta tvoj gynekolog vypisal sam od seba alebo si sa pytala? a ty si mala fyzicku, ci sedavu pracu?

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 presne tak prídeš z roboty a nič sa ti nechce 🙂 🙂 ja som bola pred iui na ivf na sk tak ma nechal na peenke a po neúspešnom ivf som hned další mesiac šla do brna tak mi pn už nerušil 🙂 🙂 len od 1 decembra mi vypísal novú a som na rizikovom 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 takze to ta tvoj gyndos vypisal... ja pockam tento tyzden, urobim v sobotu test a ak vyjde pozitivny, tak v pondelok idem na krv a hned ho poprosim, nech mi da pn 😀 ... nemienim sa koli blbemu stresu priviest do nestastia... 😠

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 áno hned ma vypísal aspon som bola doma v klude 🙂 🙂 robotu som nemala zlú nenáročnú len som nechcela riskovat zase aby som nepotratila 😖 😖

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 aha, jasnacka, radsej nic neriskovat 🙂 ... teraz som kukala na nete kedy si urobit ten test po ET... ja som ho chcela robit osmy den ale vraj odporucaju najskor desiaty... tak som trosku v pomykove...

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 presne radšej neriskovat 🙂 🙂 skús na 10 ved nič s tým nepokazíš ked budeš testovat o dva dni neskôr 🙂 🙂

zuzu1122
1. feb 2013

@tinka9075 no ci to vydrzim, chcela som, ked bude manzel doma ☹ no ved este uvidim, ked tak urobim test osmy aj desiaty a hotovo... dobre teta, idem si lahnut, lebo uz sa ledvom pozeram a od unavy sa mi toci hlava... som enormne ucestovana dnes.. tak dobru nocku prajem 😔

tinka9075
1. feb 2013

@zuzu1122 presne urobíš dva testy a uvidíš 🙂 🙂 to ti verím že si unavená len si chod lahnút dobrú nocku 😔 😔

tinkatinulka
2. feb 2013

@zuzu1122 ahoj no to je super, neries ake boli bublinky vložili ti tu najkrajsiu a u teba jej bude suuuper krasne 😉 divne pocity v podbrušku su oki.Vklad ti potom robil Kozumplík, do papierov sa podpisuje aj sef Koudelka 🙂 oni ti daju vediet mailom pondelok ci zamrazili fesacika, priamo z labaku.

yaya1
2. feb 2013

@zuzu1122 zuzi, siiiiiilno drzim palce, aby sa bublinke u teba pacilo a pekne sa tam zabyvala 🙂 🙂 no a ja pojdem na to o mesiac 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinkatinulka myslis, ze to neva, ked boli trosku horsej kvality? ale podla toho oznacenia to nebolo az tak uplne zle... neviem, som z toho trosku domotana... ale nepripustam si, ze by to nevyslo... strasne sa tesim a rozmyslam ako sa mu tak asi u mna paci a ci uz sa tam zabyval 😀 😀 snad to nieje hlupe 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@yaya1 budes informovat? ja budem silno, silno na teba mysliet.. budem silno drzat vsetkych 20 prstov... aj na nohach... sice budem divne chodit so zatatymi prstami na haksniach ale to neva 😀

tinkatinulka
2. feb 2013

@zuzu1122 nevadi, posnam kocky co sa im ujali aj drobatka 3 bunkove..blasticysta je suuuper s testom počkaj do 10 dna, nebudes sa zbytocne stresovat..prvýkrát som testovala už od 6 teho a bol to nezmysel.držím palčoky bobatku aj nanuciku

zuzu1122
2. feb 2013

@tinkatinulka ja som myslela len, ze ten osmy den je taky zlaty stred... ale kazdopadne zopakujem aj desiateho... moja malilinkata bublinecka 🙂 ja som len zostala trosicka zarazena, lebo doktor sa tak tvaril, ako keby tomu moc neveril...

zabka1124
2. feb 2013

@zuzu1122 nebooojj, my sme tiez nemali 100%bobacikaa🙂!!!Teraz pekne hladkaj brusko, pekne sa mu prihovaraj, relaxuj -oddychuj, mysli pozitivne a test si rob vtedy kedy ti povedali, nestresuj sa zbytocne, kazde zenske telo je inaksie!!Drzime prsteky a posielam tehuu virusikyyyyyy 😉

zuzu1122
2. feb 2013

@zabka1124 dakujem... hladkam stale a myslim na neho, na tu moju malu kukucku... ja viem, ze kazda zenstina je ina 🙂 ale urcite kazda jedna pozna ten pocit, ked sa taaaaak straaaasne moc tesi, ze uz konecne uvidi tie vytuzene dve ciarocky 🙂 takze teraz aby som zhlboka dychala, aby som tych tehu virusikov nachytala co najviac 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre