Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
3. máj 2009

no ved si aj dam, len aby vydrzali do utorka tie mimina nase 😉
tinka a ty sa kedy najblizie chystas do reprofitu?

tinka12
3. máj 2009

julietka, vydrzia🙂 v RF sa o ne dobre staraju... idem tam az na 7 DC... takze okolo 20.mája cca...
musím uz ist, ideme na navstevu k mojim rodicom do susednej dediny, majte sa 🙂 papa zatial

julietka
3. máj 2009

tak si uzite este pekny vecer tinka 🙂 papa

lahhel
autor
4. máj 2009

Dobre ranko 🙂

Vcera sme mali vypadok internetu, skoro som sa zblaznila, mala som nervy, lebo som nemohla ist na konika 😀

Tinka12, aj mne moj gynekolog povedal ze je to tiez endometricka cysta, mala by mat nejake 2 cm a presne citim to co popisujes aj ty...ale nejde mi to do hlavy, ze Machac ju vobec nevidel, tvrdil, ze tam nie je, a ked bola tak sama odisla, ale pokial viem tie endometricke cysty nepraskaju same..fakt neviem teraz komu verit..

Julietka, v tejto chvili ani neviem povedat, aky moj gynek. je...toto je uz moj treti lekar, prave on mi nasiel cystu, ktoru ten predchadzajuci doktor nevidel...ale viac verim Machacovi, neviem preco, teda asi mu chcem viac verit, ale tie bolesti co mam presne sedia s tymi Tinkinymi a ona ma tiez cystu..Pod noz nepojdem, zachvilu zacnem stimulku tak uvidime..

lahhel
autor
4. máj 2009

Julietka, drzim palceky na dnesny telefonat a cakame len dobre spravicky 🙂

lahhel
autor
4. máj 2009

Tinka12, a preco ides az na 7DC do Brna? A kedy zacinas timulovat?
A este som sa chcela spytat, tinus, mi to budeme mat horsie s tou stimulkou, nie, ked je na vajecniku cysta, tak sa tam netvoria vajicka, takze ich budeme mat asi menej, nie? Teda neviem ci je to tak..

zuzla80
4. máj 2009

Pekné ránko reprofiťáčky 🙂
Julietka sme zvedavé ako sa darí drobčekom - beriem len a len pozitívne správičky 😉

Lahhel s tou cystou to asi nieje ľahké, nemám s tým skúsenosti, tak neviem poradiť, aj keby som veľmi rada. Snáď len nech je radšej pravdou to, čo povedal Macháč 😉
Corine má dnes transfer však, tak držíme aj jej palce.

zuzla80
4. máj 2009

Tinka ti poviem, že si to musela mať hrozne ťažké - v jedno tehotenstvo aj MA aj mimomaternicové 😔 Asi je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa to môže stať naraz v jednom tehotenstve. Ale aspoň vieš, že sa to už raz podarilo, tak isto sa podarí opäť a čoskoro 😉

kanhwa
4. máj 2009

Ahojte,
Lahhel - nechcem ta ani strasit, a nie som ani lekar, ale mne doki v FC povedal, ze ked je na vajecniku cysta, tak stimulka sa nesmie v ziadnom pripade robit. vyslovene na to som sa ho pytala, lebo ja mavam anovulacne cykly kvoli tomu, ze mi folik nepraskne a potom sa z neho vytvori cysta. ale to nie je endometricka, tak neviem, mozno u teba je to iny pripad a tiez kazdy lekar ma na to iny nazor. asi najlepsie v brne by ti teda povedali, ze co s tym...

julietka
4. máj 2009

dobre ranko kocky 🙂 ja sa priznavam ze som tazka trapka a poverila som dnesnym telefonatom zasa manzela. ja sa to bojim pocut (ci prezili aj ked tomu stale verim ze ano) a ked viem ze sa s nim budu bavit normalne a nie ak v isc tak o to viac spolieham na to ze nic sa nedeje ked zavola on. Ale volat mame az o jednej.

julietka
4. máj 2009

lahlel, tinka to myslela asi tak ze ide do Brna na 7 DC na UTZ. lebo na 7 DC sa chodi jedine na UTZ, aspon u mna to takto vzdy prebiehalo. Akurat ze tentokrat som nesla do Brna, ale v BA na UTZ.

julietka
4. máj 2009

kanhwa a nie je mozne ze by sa ta cysta vstrebala? to je zvlastne ze kvoli cyste by nemohla zacat stimulka, lebo prave pocas stimulky vznikaju cysty, ktore potom vacsinou odidu s MS ak je IVF neuspesne, alebo ak je uspesne tak sa vstrebu tehotentstvom.

lahhel
autor
4. máj 2009

Julietka, Machac mi povedal, ze tam cysta nie, takze stimulku zacnem, ale asi pojdem pre istotu na ten UTZ do Brna na ten 7-8 den, to bude asi najlepsie, nech mi povie ako to vyzera prave Machac...co mysliste?
No ved Machac povedal, ze ked som ju tam mala a on ju tam uz nevidi, tak sa vstrebala sama...V stredu idem mojmu gynekologovi predpisat si Clostil, nemam odvahu mu to povedat ani ist k nemu na UTZ, lebo sa bojim co povie..

kanhwa
4. máj 2009

julietka,
jasne, ze je to mozne, ze sa cysta vstrebe. mne len doki v car povedal, ze kym tam je, tak sa stimulka nema zacinat. ze sa musi najprv vstrebat, alebo odsat, alebo odstranit laparkou...
aj aj moj doki mi povedal to iste - nemohla som unho zacat ani stimulku s clostilom niekolko mesiacov, az potom, ked ta cysta zmizla...
tie cysty pocas stimulky su zas ineho povodu. ja fakt neviem - len som chcela pridat nieco z mojej skusenosti...ale v tom brne fakt asi vedia najlepsie, ci stimulka moze byt alebo nie, ved s tym maju skusenosti.

zuzla80
4. máj 2009

Kanhwa s cystami pred stimulkou máš pravdu - ak sú nemalo by sa stimulovať, lebo stimulácia podporuje ich rast. Ale pokiaľ viem, tak sa to týka normálnych cýst, ale neviem, či aj endometriálnych.

Lahhel a nechceš sa dať ešte predsa skontrolovať svojím dokim, keď už máš cestu k nemu? Veď ak by ti potvrdil, to čo Macháč, že tam nieje, aspoň by si bola omnoho kľudnejšia hmmm?

julietka
4. máj 2009

lahlel tak sa tym netrap a ver tomu co ti povedia odbornici v reprofite. Inak mne hned pri konzultacii predpisal clostil, aspon som nemusela behat po gynekologoch,lebo tiez nemam nejakeho svojho..
A ked si si nie ista tak chod na 7DC na ten UTZ pekne do Brna, ved jedna cesta navyse nevadi a hlavne ak ti to ma pomoct ze budes kludnejsia tak urcite chod. 🙂

kanhwa mas pravdu musime to nechat na reprofit, oni maju predsa viac skusenosti a mne povedal sam doki aby som necitala ani pribalovy letak ku clostilu, pretoze vsetko co sa deje s nami pocas stimulky sa vymyka tomu co tam je napisane a nemam sa toho pridrziavat.

lahhel
autor
4. máj 2009

Zuzla, ak ked mi moj doktor povie, ze tam je, potom co..zavolam do Brna a poviem Machacovi, ze sa mylil, ze tam cysta je...fakt neviem ako z toho von...nepoznam ziadneho ineho gyneko. ktory by ma len tak zobral a pozrel...

kanwha len to je teraz o tom, ze jeden tvrdi to a druhy opak..a ja neviem komu mam verit. Som si 100% ista, ze moj gynek. mi ju tam najde...a mne to bude fakt blbe volat Machacovi a tvrdit mu, ze tam je, ked on povedal ze tam stopercentne nie je..

julietka
4. máj 2009

veru lahlel, zuzla ma pravdu porozmyslaj nad tym ci sa nedas skontrolovat este raz u svojho dokiho 😉

zuzla80
4. máj 2009

Lahhel ťažko radiť - moc sa do endo cýst nevyznám, ale je možné, že by praskla ak dostaneš mrchu? Či sa to dá poriešiť len operačne?
A nepýtala si sa Macháča, či pri endo cyste je možná stimulka?

kanhwa
4. máj 2009

lahhel - to dobre poznam, je to hrozne, ked ti kazdy tvrdi nieco ine a potom na zaklade toho sa rozhodovat, nie je ziadna sranda...ty uz mas stimulku naordinovanu alebo este pred zaciatkom ides do R? v pripade, ze este pred zaciatkom ides ku nim, tak fakt asi len na nich by som sa spolahla, co povedia.
a ty ides na tu minimalnu stimulku? prepac, uz to mam dopletene...si to vsetko o vas nepamatam.

julietka
4. máj 2009

lahlel ale mozno ked pojdes na ten 7 den na UTZ tak tam bude iny lekar a mozno ti len potvrdi co povedal Machac. Ved oni sa tam striedaju, ja som tam bola sice iba 2krat ale zakazdym u ineho dokiho a je mozne ze ET mi bude robit zasa niekto iny 😅

tanitta
4. máj 2009

ahojky...
zuzla.. fotky veduceho mozno budu len neviem ake a kedy 😅 ..
co sa tyka cyst....zvyknu sa s ms stratit.. ale fakt zalezi od typu 😕 ....ja som raz stimulovala s cystou v heliku... cysty su žruči hormonov...aj napriek tomu ze ju dr videl... eby nebol HPO ok tak nejde do toho a stimulku nepovoli.. ten bol ok tak sa mohlo stimulovat.....ale bola to najhorsia stimulka co sa tyka IU napichanie...

lahhel
autor
4. máj 2009

Zuzla, prave ze som sa ho nepytala ci je mozna stimulka pri endo. cyste, lebo mi povedal, ze tam nic nie je, tak som na to nemala dovod..

Kanhwa, ja uz mam naordinovanu stimulku, uz by som mala za nejakych 10 dni zacat so stimulkou a mam tu minimalku s Clostilom, plus 3 davky Puregonu, ked bude treba...

Rozmyslam, ze v stredu ked pojdem k mojmu dokimu, dam sa znova pozriet a napisem Machacovi meil, ze moj doki stale tvrdi ze tam mam tu cystu a neviem teda co robit..musim to nejako zaobalit aby sa aj Machac neurazil, ale ten mi pripada, ze by sa nemusel, skor si myslim, ze moj obvodny by sa 100% urazil..

lahhel
autor
4. máj 2009

Tanitta, ja ju tam mam ako tvrdi moj obvodny uz 3. MC, tak sa asi nevstrebala...

julietka
4. máj 2009

lahlel myslim ze si si to rozumne rozhodla, tak ako pises. chod k svojmu dokimu a napis mail Machacovi. Ved oni su vsetci v tom reprofite uplne super, nie ako niektori nasi zakomplexovani lekari jesitaci jesitni co sa urazaju.
Urcite budes dopichat lahlel, pretoze clostil ti sice vytvori vajka, ale znizi sliznicu. takze potom ho asi vysadit a budes len ten puregon. ten zvysi sliznicu a narastu vacsie foliky 😉

tanitka veru som si vsimla uz davnejsie ze si stiahla tie krasnucke fotky veduceho 😕 😉

tadea
4. máj 2009

Ahojte,čo sa týka tých cýst chcem pridať svoju skúsenosť...mám už dobrých pár rokov endomet.cystu,bola som na laparke,ale dr."odborníčka" mi ju nevybrala...neskôr som sa dozvedela,že sa len učila na atestáciu tak si "skúšala operovať" ... čo bolo super,lebo mi na tej laparke vtedy veľmi záležalo,aby mi dali všetko von,čo sa dá 😒 ..a nepotrebuje komentár ani to,že som dr.čo ma mal operovať dala 5 000 Sk.-a nakoniec ma operovala nejaká dr. "v zácviku"...dlho som to rozdýchavala,ale už to nezmením...to bolo r.2005...min.rok som stimulovala v Heliose a cysta tam stále bola,počas stimulky narástla na cca 6,5 cm...a teraz je zase malá len 1,8 cm...a že sú cysty "žrúčí" hormonov tiež u mňa neplatí,lebo som mala maličké dávky Menopuru-posl.týždeň stimulky len 75 IU 😠 ...a nemala som žiaden problém pri stimulke,ani som nevedela ,že stimulujem...nič som necítila..mala som 8 vajok...tak len toľko,ahojte.

kanhwa
4. máj 2009

lahhel, tak to bude najlepsie, ved v brne su za teba teraz zodpovedni, tak nech to oni rozhodnu. a rob tak, ako ti machac povie.
no a co sa tyka cyst, ale to len tych z neprasknutych folikov, tak mne to moj doki zlikvidoval v minulosti tak, ze som brala niekolko tyzdnov vysoke davky thiaminu (3X3 denne) a raz dokonca norethisteron (to sa pouziva na odsunutie mrchy, napr. ked ides na dovolenku alebo na upravu cyklu) a po tom norethisterone mi hned zmizla. no ale ty sa uz musis len na nich v brne spolahnut, lebo cim viac clovek vie, tym ma viac pochybnosti a to tiez nie je dobre. na druhej strane ale, ved co vsetko sme si same museli pozistovat aj bez dokotorov, vsak 😒

zuzla80
4. máj 2009

Lahhel urob tak ako si napísal, daj sa skontrolovať dokimu, a uvidíš, čo ti povie. Ak máš z tvojho dokiho pocit, že by sa mohol uraziť, tak mu nevrav, že v Brne tvrdia, že cysta tam nieje. Len mu povedz, že si chceš byť istá, či tam tá cysta je alebo nie alebo, že by si chcela vedieť, či náhodou cysta nezmizla. A potom napíš Macháčovi - myslím, že tak ako si to tu napísala, sa Macháč isto neurazí. On je fakt ľudský 😉 . Verím, že sa to nejako porieši, len hlavne, aby si bola v kľude a nestresovala sa počas stimulky.

Vidíš aj Tadea je príklad, že nie u každého je to rovnako. To čo platí u jedného nemusí platiť na druhého 😉

Táni tešíme, tešíme až vedúceho uvidíme 🙂

zuzla80
4. máj 2009

Inak ešte ma Lahhel napadlo, že ja som bola teraz u jednej doktorki na takom diagnostickom prístroji - a ja mám polycystické vaječníky a vravela mi, že na cysty je dobrý homeopatický liek Thuya alebo nejako tak sa to píše, že pomáha vstrebávať cysty.

lahhel
autor
4. máj 2009

Baby ste velmi zlate, dakujem za podporu..velmi mi to pomaha, lebo uz som zacinala byt zufala...
A keby som dnes len tak napisala Machacovi, ze sa zo zaujimavosti pytam, ci je mozne sitmulovat aj s cystou? alebo mam pockat na tu stredu a az potom mu napisat? Najradsej by som isla k doktorovi uz dnes, lebo ma to fakt jeduje...

Tadea a dakujem ze si napisala, bola by som rada, keby to bolo tak ako u teba..

Zuzla, ja sa uz bojim nieco si kupit, lebo naposledy som si kupila cisto bylinkovy lieky - Valoflur, na lepsiu funkciu vajecnikov a zevraj pomaha aj pri endometrioze a fakt teraz neviem, ci som si tú cystu neprivolala aj tym liekom, lebo som z toho mala take krce, az hruza a potom som bola na kontrole a ze mam cystu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre