Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

adra17
7. okt 2009

Ahojte, dievčatá! 🙂
Zuzli, no ja sa sem aj bojím nakuknúť, lebo sa nemám až tak veľmi čím chváliť, aby som to ešte aj nezariekla. Ale od dnes mám v brušku jedno embryjko, no vkladali mi ho už na druhý deň po OPU, lebo bolo len jedno. Tak sa aj veľmi teším, ale aj bojím. Teším sa, že ty máš toľko bojovníčkov, máš teda väčšiu šancu. Tak držím palce, nech bojujú ďalej 🙂
Taky, ja som si tiež vždy pichala Pregnyl do svalu /do ritky/- ako kázali v Heliose. A keď sa pichá pomaly, neštípe - ako píše aj Julietka.
Všetky vás krásne pozdravujem, myslím na vás a držím palce 😵 😵 😵

tanitta
7. okt 2009

adra.. tak nech sa mala kukla dobre zakulki 😉
kukulik...ty mas 3bobikov v brusku?... to bude malych kukulikov 😉
takynecka.. svacni to do brucha...ja som sa snazila koudyho presvedcit ze pregnyl ide len do svalu...no mali ste nas vidiet ako sme sa natahovali 😝 .. teda dla mna je to pohodlnejsie .. nemusis nikam utekat aby ti to niekto pichol do svalu teda ak to ovsem taketo kusky dokaze mangel;)...veduci spi.... 😅 jupi...

julietka
7. okt 2009

adri ty tajnostkarka 😉 , nebojkaj aj ja som mala prvykrat v reprofite len jedno embrijko (lebo som mala skoro OPU a nestihli dozriet) a ujalo sa mi aj na testiku som mala dve ciarocky, aj ked to potom vzdalo, ale to je o inom..to tvoj pripad urcite nebude, teba sa pekne bude drzat a nepusti sa 😵

tani no veduci bol dnes velmi dobry, tusim vacsinu dna dnes prespal 😉

babenky ja sa tak tesim ako tu budeme drzat zasa palce aby sa vytvorilo co najviac vajok, aby bolo vela embrijok, a hlavne aby sa ukazali na testikoch dve //

tanitta
7. okt 2009

julie.. to este asi doznievaju tie magneziove megabomby 😀 ...ono sa to len tak zda... 😎

adra17
7. okt 2009

tanitta, julietka, ďakujem vám, povzbudivé slová mi dobre padnú 😉

tanitta
7. okt 2009

Leni...rada by som sa stretla s buducou nevestou to zajtra? si myslela? a piatok: pozajtra? ci buduci tyzden?.... v tyzdni nehrozi... mangel je momentalne v praci "nenahraditelny" 😎 .. posielame pusku nevesticke aspon zatial;)...

avaka
7. okt 2009

Caute 🙂
Zuzli,Ty kde tie tvoje vaja schovavas??? 😕 Mne tiez videli 4 a bolo 8 ,ale 18 ???? 😅 a gratulujem k 9 embryjkam,uz v nich budu konecne aj tie vitazne... 😉
Takynka,aj Tebe drzim palceky,vyzera byt krasna urodicka.
Leni,Ty najzaneprazdnenejsia nezamestnana.. 😀 (ved to neviem ani napisat.. 😀) Tebe je teraz zit 🙂 Ja som vzdy v lete zavidela vsetkym nezamestnanym,ked som isla na svoju 30 min.obednu pauzu ako si vsetci vysedavaju na teraskach pri kavicke... 😅

Tani s tou Billou si ma pobavila.. 🙂

avaka
7. okt 2009

Juli,este som chcela k tej zapche...Ja to mam presne to iste ako Mirinda.Predpokladala som,ze budu problemy,tak som si aj kupila probiotika,uzila 1 tabletku a su v chladnicke. 😀 Normalne nechapem aku mam super a pravidelnu stolicu,hned ako sa zobudim..A to som nikdy nechapala,ako ti ludia mozu ist hned rano na WC-ko 😕 😅 ,ved som bola rada,ze to na mna prislo v priebehu dna..Ale asi je naozaj pravda,ze ovocie robi divy..Cele leto som prezila na melone a teraz hrozno,alebo cokolvek,co mame...vzdy navecer si dam a pomaha.. 😉

A Juli,dufam,ze aspon Ty budes mat parik ,kedze u Mirindy to je dost nepravdepodobne.. 😅 Mirinda bude mat dve princezne.. 😵
Tadea,ja som aj skusala malej nieco rozpravat,zeby aj na meno zareagovala,ale nechce sa vtedy ozvat 🤐 Dokonca,aj ked kopka a dam muzovi,ze aha skus,tak ona naschcal prestane..Zeby uz teraz nechcela tancovat ako my piskame..?? 😅
Adra,aj Tvojmu bojovnickovi drzim moc palce 😉 a vsetky vas zdravim,dobru nocku

bobjan
8. okt 2009

Ahojte🙂

Kukulik a Adra, držím moooc palce 😉 nech hlásite krásne // 😵

Taky, pekná úrodička a verím, že 13 ti prinesie šťastie 🙂

Zuzlik, čakáme dobré správičky 😉

Tani, vedúci - zlaté to dieťatko 😅

Leni, tak to sa ti fakt neoplatilo v takej robote zostávať...ja tiež po niečom inom pokukujem, ale zatiaľ je to bieda...

Tehuľky, držte sa, opatrujte drobčekov...

Pekný deň želám 😎

zuzla80
8. okt 2009

Zdravím...
Adri tak ty si taká tajnostkárka, to nevadí, že bolo len jedno vajko, niekedy je na trd veľa vajok - stačí málo, hlavne nech sú pekne kvalitné. Kto ti robil OPU a ET? Držím moc moc palce tvojmu drobčekovi v brušku, nech sa poriadne zavŕta.

Avi to ani ja nechápem, kde sa ich toľko poskrývalo - ja som fakt mala pocit zo Štelcla, že je zmätený a v podstate mi robil utz s tým, že som už 12DC a nie 7DC - totiž ako som spomínala, nemal pred sebou vytlačený aktuálny protokol, ale predošlí a preto sa asi na utz zaoberal len veľkými folikulmi, ktorý bol zo 4.
Inak aj ja musím pochváliť výber mien a mne sa najviac páči Tamarka 😉

Dnes opäť volám, tak držte paľuchy a ak transfer bude v nedeľu, tak ako plánujú - tak my máme vtedy 6.výročie svadby - tak to už musí výjsť 😉

zuzla80
8. okt 2009

Tadei počuj a ty nemáš ísť teraz niekedy na utz vrámci KETu? Ty tiež stimuluješ, nie?

adra17
8. okt 2009

Zuzlik, ďakujem Ti za palčeky. OPU a ET mi robila Vitoušková a bola strašne zlatá, dodala mi nádej. 🙂 Prajem Ti samé dobré správy 😵 😵

renysek77
8. okt 2009

Ahoj děvčata!
Strašně moc se vám omlouvám za mojí dlouhodobou absenci, ale prostě a jednoduše nestíhám. Ani doma, ani v práci. V práci zastupuju ještě za kolegyni a doma jsme se během minulých 14 dní přestěhovali a teď se nám ještě dodělává kuchyň, tak ještě trochu žijeme v krabicích, ale už se to pomalu chýlí ke konci.
Jinak já jsem si taky včera přivezla z Brna 2 bobečky v bříšku, oba se krásně rozmrazili a dr. Vitoušková mi je tam šoupla a byla naprosto úžasná. Machač je totiž na kongresu v Římě, tak dal pokyny Danielce, jak on říká a já jsem byla spokojená.
Vidím tady spousta nových tváří, takže se trochu neorientuju, ale podle dočtení poslední stránky to vypadá, že je teď doba velkých akcí, takže všem držím palce. Já měla mimochodem včera v horoskopu, že čáp nebo vrána krouží v těsné blízkosti a přinesou nám vytoužené miminko!
Jinak chodím normálně do práce, tak doufám, že mi to rychle uteče......
Všechny vás moc zdravím a přeju hodně moc štěstíčka, koukám, jak těhulkám rychle naskakujou ty týdny, už se tu řeší kočárky a jiné velmi důležité věci, tak věřím, že brzo rozšíříme vaše řady.
Přeju všem krásný den!
Pa pa

julietka
8. okt 2009

zuzlik ked spominas to vyrocie svadby, aj nam sa to teraz zadarilo presne na vyrocie svadby 😵 tak to musi vyjst aj u vas 😉

julietka
8. okt 2009

renysek ty si dalsia tajnostkarka hned po adre 😉 tak sa prosim nevytazuj a davaj na seba a na mimiskov veliiiky pozor, aby sa pekne zahniezdili, ved minule sa to uz takmer podarilo, takze tentokrat by to mala byt tiez tutovka 🙂
no nemylis sa ono sa to tu rozbehlo, babenky zahajili stimulacnu jesen 😅 a my pozorovatelky sa tesime ako vam budeme drzat palceky a potit sa s vami pri testikoch, tak dufam ze das vediet, snad sa odtrhnes od tej pracovnej a domacej vytazenosti
takze mimca sa narodia do noveho 😉

julietka
8. okt 2009

inak babenky ja som vecer zacala citat tu knihu od rulikovej Dvojcata jejich vychova...no musim povedat ze ona je tak realisticky napisana ze to zatial na mna posobi tak trosku depresivne 😕
napr.je tam veta nieco v zmysle ze matky po navrate z porodnice castokrat nezvladaju starosltivost o dve deti naraz a upadaju do hlbokej depresie, alebo ze vela zien sa pyta ako ma docielit aby sa im narodili dvojcatka a pytaju sa ako na to, ale to asi netusia ze co ich caka, kolko starosti...a pod..tusim som si ju nemala kupovat 🤐

renysek77
8. okt 2009

Ahoj Juliet!
Já jsem ten KETík netajila, jen jsem prostě neměla čas vám dát dřív vědět 😉 Po tý revizi v červenci jsem čekala na porevizní ms, pak jsem byla na kontrole u svýho gyndr., který mi dokonce na utz potvrdil ovulku, tak jsme se s manžou snažili, ale nic z toho....No a hned další měsíc jsme s Machačem naplánovali KET....A s tím testováním nevím, já ty testíky nemám moc ráda, minule jsem na ně čurala až po potvrzení z krve, ale teď dávají v Reprofitu přímo svoje "kouzelné" testíky, tak na ten se možná odvážím.....
S tím novým bytem jsme to taky Machačovi říkali, když se nás ptal, jak jsme se měli v létě, tak jsme mu řekli, že jsme stačili zvětšit chatu, přestěhovat se do nového, většího bytu a teď už zbývá jen to miminko/a ?🙂
A jak Ty se vlastně cítíš, zdá se mi, že si to těhulkovství užíváš tak nějak v pohodě, nemám pravdu? Možná jste to tu už probírali, ale to pohlaví nevíte záměrně nebo jsou mimísci stydlíni a ještě se vám neodhalili?

tadea
8. okt 2009

ahojte babule,samé dobré správy čítam,to je super,jeseň je vždy plodné obdobie 😉 ...aj keď je pravda,že v každé ročné obdobie baby na rôznych témach píšu,že práve "teraz" je plodná vlna 😀 ,no ale jeseň je tutovka,že?

zuzlík tak 9 hovoríš?? ja som mala tiež 9 embryjok,ostalo mi ešte-už len 5...áno ja stimulujem,idem na usg v piatok,ale už to neriešim,KET nevidím ružovo,veď ma poznáš 😒 ...tá moja skepsa 😠 ....ale test mi vychádza na na 10.výročie svadby-no čo poviete nebolo by to už trápne keby mi to nevyšlo??? 😀 😀

pozdravujem aj kuku,adru-opatrujte si šmolkov

aj všetky tehule a maminu 🙂

julietka
8. okt 2009

renysek radi by sme vedeli pohlavie miminiek, ale asi sa dozvieme v pondelok, ideme na morfologicky UTZ, takze ak budu spravne natocene tak budeme vediet co sa skryva medzi nozickami a samozrejme budem vas tu informovat 😵
na UTZ sme boli naposledy pred 3 tyzdnami a moja doki to tam nevidela, je pravda ze nema velmi kvalitny UTZ, no ale vsetko ma svoj cas 😉
renysek tak ti drzim palceky nech to tentorat naozaj vyjde ked uz mate vsetko a naozaj uz len to mimi chyba 😉

zuzla80
8. okt 2009

Juli fakt aj vy ste mali drobcov v brušku na výročie - no tak to už MUSÍ výjsť aj u nás 🙂 A k tej knižke len toľko, tak ako si vravíme, že pri stimulkách a pocitoch je to individuálne, myslím, že aj po pôrode je to už každej ženy iné a bez ohľadu na to, či sa jedná o jedno dieťatko alebo o dvojičky. Keď je žena psychicky labilnejšia, tak nemusí mať ani dvojky na to, aby sa u nej dostavila popôrodná depresia - viem Juli, že ty si silná osôbka a to už len preto, že si sa na ceste za bábätkom nevzdala a zvládla si to, čo si zvládla 😉

Tadeuš už som ti povedala, že tá tvoja skepsa je ti na trd, tak prestaň heeej 🙂 - stále je nádej, či je to ET alebo KET - veď toľko báb má detičky po KETe - aj kukulík napríklad. Takže nezahadzuj šancu vopred - a to ti dávam príkazom 😨

Renysek tak aj ty si po transfere - supeeer, držím palce moc, moc moc... raz sa to podariť musí 😉 Inak aj mne pri poslednom KETe robila transfer Vitoušková a bola fakt super, dokázala som sa pri nej super "uvoľniť".

tadea
8. okt 2009

renysek a tarda máte už nejaké príznaky?? nejaké pobolievanie bruška,či??

julietka
8. okt 2009

zuzlik 😉
no jasne ze to u vas musi uz vyjst ved to uz by nebolo mozne keby to nevyslo hlavne na to vyrocie svadby 😉
a vidim ze tadeusik ma tiez vyrocie, no baby tak to by bolo fakt trapne keby to nevyslo 😵

tanitta
8. okt 2009

no ahojte.. konecne sedim veduci spi 😎 ....ale dnes idem aj ja... boli ma hlava MS sa dostavila v plnej parade takze segra nebude 😝 ...
renysek...kuzelne testiky k tomu kuzelne ruky skvelych dr a nakoniec kuzelne deticky 😉 ... drzim palce 😵
tadea... tak o darcek mas uz postarane pre draheho 😵 krasne pozitivne spravicky k tomu tlstice ako hrom to bude vyrocie 😉
zuzla... dalsia vyrocna 😉 ... tak cakame co ako bobici dnes....a nenatahuj nas ako vcera 😉
inak.. baby ked sme pri tom nedame vyrocnu schodzu?... nam sa to podarilo prave tiez pri 8vyroci 😎 😀 ....
julie... miri sa vyspi uz len raz

tanitta
8. okt 2009

nedopisala som.... 😝
julie... miri sa vyspi uz len raz ty este o nejaky ten den dlhsie.. a budes vediet aku farbu nakupovat 😉 ....
adra... informuj nas ako sa citis.. chceme to prezivat s tebou;)....

mirinda10
8. okt 2009

babulky, no ste sa rozpisali

a koho tu nevidim renysek sa vratil a aku radostnu novinku thuj thuj TTTTTTTT 🙂 TTTTT 🙂 nech sa bobaci zahniezdia ked uz hniezdocko je pripravene tak sa to uz musi podarit

adra tak teraz je v brusku ten spravny bojovnik a treba mu verit, ved on ukaze co dokaze neboj sme tu aj tebe posielam dvojkovych tehu bakterii 🙂 TTTTTTTT 🙂 TTTTTTTT 🙂

kukulik tak troch bobacikov, no chcete sa riadne rozrast ale take dvojky by sa ti hodili co dufam, ze sa na ne dusevne pripravujes, aj tebe posielam svoju davku 🙂 TTTTTTTT 🙂 TTTTTTTT 🙂

zuzli myslim na tvojich 9tich statocnych verim, ze aj dnes mame plny pocet🙂

kocenky tu to tak vrie ja citim, vela pozitivnej energie, tak len to mi pomaha vydrzat do zajtra a budem hned informovat co a ako

mirinda10
8. okt 2009

taky, ja som posledny krat pichala do brucha a bol to posledny pich ale mne tiez povedali v R. ze do brucha tak si vyber nakolko do brucha som si to vedela pichnut sama do ritky musel muzik a do brucha to vobec nestipalo

zuzla80
8. okt 2009

Mirindik zajtra na teba budeme všetky myslieť a stískať palce. Ja som to tu už niekoľkrát písala a stále som presvedčená, že je všetko v najlepšom poriadku a tie výsledky sú skreslené hlavne kvôli tomu, že čakáš dvojky. Verím, že zajtra vám to len a len potvrdia - veľmi na vás myslím 😉

Dnes vás nenapínam a som tu s rýchlimi a myslím, že aj celkom dobrými správičkami...
Táni vieš ako sme si včera písali na fb, že 11 a 9 - tak počuj, myslím, že ťa môžme zaradiť ku Lenke - teodorke 🙂
Si predstavte, že dnes je embryok 11 - to sú čary, že 😀 - no a 1 je 5bunkové; 6 sú 4b a 4 naše zlatíčka sú 3b a vraj všetky sú pekné... Tak zajtra volám opäť a už je na 99% potvrdený transfer v nedeľu o 9tej.

Reny aj ty si dostala tehu testík v Repráku - no dúfam, že ani mňa neobíjde, ten ich čarovný testík s 2čiarkami...

tadea
8. okt 2009

zuzli tak super,mám "fíling",že sa už teraz cítiš ako tehuľa a to je ono.

zuzla80
8. okt 2009

Tadei no brucho po OPU na to mám 😀 Ale máš pravdu, mám nejakú dobrú náladičku poslednú dobu - nemyslím si, že je to len stimulkou - tak nejak všeobecne... snáď to nezarieknem...

julietka
8. okt 2009

zuzlik no to je super cislo, ja verim neparnym cislam, takze vam musi priniest stastie..no to bude miminieeeek 😵
mate aj s muzikom velmi kvalitny biologicky material 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre