Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
6. feb 2013

@lienka_1 hociktoremu, je to uplne jedno pretoze vsetci su skveli. Ja osobne mam skusenost so stelclom, vitouskovou, kozumplikom, ale baby chvalia aj koudelku, machaca 😉

pufa
6. feb 2013

@zuzu1122 Ahoj Zuzka. Popíšem ti trochu priebeh svojho začiatku tehotenstva, podobá sa to totiž na to, čo prežívaš. Ja som bola samozrejme tiež v Reprofite, lebo po prečítaní tejto diskusie mi prišlo všetko ostatné zbytočné 🙂 Mali sme len dve vajíčka, ale obe zrelé a obe sa oplodnili a vyvíjali. Na tretí deň mi vkladali jedno 10-bunkové embryo. Povedali mi, že uhniezdiť by sa malo do 3-5 dní, teda aspoň 5 dní žiaden sex. Na tretí deň po ET som počas práce pocítila veľmi zvláštnu pachuť v ústach, ktorú nepoznám, z ničoho nič. Tak som sa v duchu pousmiala, že určite je to príznak tehotenstva, lebo niektoré ženy to majú, samozrejme som si to pomyslela trochu ironicky. No a v ten tretí deň neskôr poobede som prvý krát pocítila také jemné popichávanie v maternici a už som vedela, že sa TO deje. Bola som totiž tehotná už dva krát pred tým a vždy som cítila to popichávanie. Vtedy to ale bolo až okolo 9-teho dňa po ET. Na Slovensku sa moje embryá vždy vyvíjali pomalšie ako by sa mali, tak asi preto. No a pár dni na to ma už začali bolieť prsia a bola som veľmi malátna. U mňa sa prvé dni po uhniezdení vždy spájali so závratmi a malátnosťou. Takže tak nejak 🙂 Ja osobne si nemyslím, že utrogestan má takú moc, žeby zrazu z neho bolela maternica, prsia, mala si zlú chuť v ústach atď. Teda aspoň na mňa tak nefungoval a to som teraz brala 8 denne, tak ako všetky baby tu. Daj sa vypísať kľudne ak chceš, ale fakt je ten, že pre samotný proces "otehotnievania" je to jedno. ja som nebola doma nikdy, len 1 deň po ET. Držím ti palce! A netestuj skoro pokiaľ nemusíš, ja som za moje 3 IVF minula len jeden jediný test, aj to až teraz, lebo reprofit má taký postup. A to som si ho urobila až na 16 deň po ET, lebo som sa bála, že tam ešte nič nebude, aj keď som už vedela, že som tehotná. 😀

pufa
6. feb 2013

@bibi24 ci veris alebo nie, je to mozne. ja som uhniezdovanie citila uz tri krat. a vzdy to tak bolo. len raz to bolo mimomaternicove, v rohu maternice a vtedy ma to pichanie bolelo o nieco viac a aj pri chodzi, a to uz cca o 10 dna po ET. Kazdá sme iná.

lusipe
6. feb 2013

@pufa
ahoj, ja mam taku yvlasntu skusenost...bola som uy na dvoch kolach IUI a negativne, vraj je vsetko uplne ok...ale teraz som bola 3krat a bez pregnylu, vraj netreba, lebo hormony pekne rastu...a na treti den som mala take bolesti, skor tlaky v podbrusku, ze som musela odist z prace...a to sa mi predtym nestalo...myslis, ze by to mohlo tiez nieco dobre znamenat? 🙂

bibi24
6. feb 2013

@pufa dovolim si nesuhlasit. Uhniezdenie a velmi skore stadium tehotenstva zena fyzicky nemoze citit. Pripustam, moze tusit, verit, mat siesty zmysel.
Po nidacii embrya sa v tvojom tele nachadza na 14. den po et cca 400 - 500 jednotiek hcg. Nie je mozne, aby vyvolalo nejake priznaky. Pred opu kazdej z nas pichli pregnyl, ktory obsahuje 5000 jednotiek hcg. Vtedy ziadna nema popichavanie, ani pachut v ustach, ani bolave prsia a vsetky akoze priznaky, ktore si po ET nahovarame.
Utrogestan 8 denne je nenormalna davka progesteronu, ktoru telo v prirodzenom cykle mozno ani nevyprodukuje. To je to co citime!!!! Progesteron!!!!

zuzu1122
6. feb 2013

@bibi24 dakujem za povzbudenie 🙂 dufam, ze doki mal stastnu ruku, on aj sam povedal, ze vyberu to krajsie, lebo zostali mi len dve, jedno bolo uz blastocysta a to druhe len morula na 5-ty den.

zuzu1122
6. feb 2013

@pufa pekne si to napisala 🙂 ja som tu moje pocity popisovala preto, lebo vsetko okolo tohoto je pre mna nove... ked sme sa s manzelom pokusali sami o babo, tak sa mi parkrat stalo, ze som pred prichodom MS slabunko zakrvacala... taky bledunkoruzovy vytok, ktory trval len 2 dni... uz som si myslela, ze to konecne vyslo a nikdy nic z toho nebolo ☹ navyse aj ta tazoba na zaludku a z jedla to urcite byt nemoze... nic tazke nejedavam 🙂 nechcela som, aby sa tu niekto koli tomu hadal, alebo nieco podobne, len som sa opytala, ci s tym ma niekto skusenost po ET... PN som riesila len koli tomu, ze mam velky stres v praci a to si myslim, ze tomu tiez moc neprospieva.... tak isto ako aj fyzicka namaha... ja viem, ze ked to nebude mat vyjst tak to nevyjde aj keby som lezala s nohami priviazanymi hore 🙂

pufa
6. feb 2013

@bibi24 samozrejme mozes nesuhlasit 🙂

pufa
6. feb 2013

@zuzu1122 uplne ta chapem, ja som tiez velmi potrebovala vsetko zdielat aj pri prvom aj pri druhom raze, no po tych sklamaniach som to teraz prezivala v tichosti a na konikovi som si len citala co zazivaju ostatne. Ale teraz ked uz koncim prvy trimester, tak som sa rozhodla ozvat 🙂 ja zvazujem PN az teraz, lebo mam zle vztahy so sefkou a zneprijemnuje mi zivot, tak uvazujem, ze mi to za tie peniaze nestoji. uvidim ako sa vyvinie februar a ked to bude stale take zle, tak ostanem doma. nech si bezomna nejako poradi. 🙂 drzim ti velmi palce, budem ta tu "sledovat" ako sa veci vyvijaju, verim ze pozitivnym smerom! 😉

pufa
6. feb 2013

@lusipe moze a nemusi, nie je na to vseobecna odpoved. viem povedat iba za seba. ale treba byt v klude a dufat, ze to dobre dopadne. boze tieto rady, aj tak nikomu nepomozu 🙂 drzim ti palce nech sa pekne uhniezduje!

karinuska22
6. feb 2013

@lienka_1 Najlepsie je tam zavolat a objednat sa. Oni sa Ta spytaju, ze ku komu chces ist, tak si vyber podla sympatii. Profily su na nete. Ja som sa pre istotu objednala uz mesiac dopredu, lebo som chcela vyuzit sviatok v SR. Pripadne preobjednanie na iny termin nie je problem. Ja som sla k doktorovi Stelclovi a je fajn. Aj nasledna komunikacia mailom je fajn. Snazi sa odpovedat pohotovo.

zuzu1122
6. feb 2013

@pufa kazda jedna si tu preziva svoje sklamania a nadeje, niektora viac, niektora menej, ale aj tak je uzasne, ze su tu kocky, ktore si presli niekolkymi ivf a napriek tomu maju silu ist dalej a este aj podporovat "zaciatocnicky" 🙂 ja ti dakujem za tvoje slova povzbudenia a urcite dam vediet, ako to pokracuje dalej... idem sa pomaly chystat do prace, dnes som az do deviatej vecer, ziadna slava 😖 u nas je to tak, ze kym makas ako fredka a mas vysledky, tak ta chvali aj sef a ked su dni, kedy sa ti nedari a zakaznici nic od teba nechcu kupit, tak nastupuju vseliake pomienky, vytykacie listy a podobne, takze uvazujem nad tym, ze si zoberiem dva dni dovolenku - zajtra a v piatok a v sobotu sa uvidi 🙂

lienka_1
6. feb 2013

@bibi24
@karinuska22
@tinkatinulka Vdaka za odpoved! Pozeram, ze skoro vsetky tu mate predlzenu kultivaciu. Su ochotni ist do PK aj vtedy, ked je malo embryjok. My sme mali 4-5-4 vajicka a z toho 2-4-2 embryjka a nikdy nam PK neodporucali. Mna uz sice veeelmi tlaci vek, ale na Slovensku nemam vyuzite ani jedno IVF, myslite, ze keby som bola v zdravotnej poistovni na Sk, vedeli by nam IVF v Brne preplatit?

radina
6. feb 2013

@zuzu1122 Nie, ja to citim aj bez injekcii aj pri stimulke. 😝 Len nie vzdy ten rastuci folik pukne, tak mam potom tlaky cely mesiac. ale uz som si zvykla. 😎

bibi24
6. feb 2013

@lienka_1 Ano, daju PK ak ziadas. Nam ju odporucil Dr. pri 4. ivf (prvom v reprofite), nakolko dovtedy sme nikdy pk nemali, tak chceli vidiet, ako sa embryjka vyvijaju aj po 3. dni. Mali sme len 1 embryjko a dali ho na pk.

zuzu1122
6. feb 2013

@radina a nerobili sa ti potom cysty? mne sa raz tak urobila cysta, ale doktor vravel, ze to nieje take vazne ako ked som mala endometrioznu cystu, ze tato bola len z neprasknuteho foliku... oni to tusim volaju cysta zlteho telieska 🙂

radina
6. feb 2013

@bibi24 Suhlas ! 🙂 Ja som mala z utrosu aj zvysene teploty, take ake zvyknu mavat tehule.

lienka_1
6. feb 2013

@bibi24 Ani nam nikdy PK nechceli dat. Boli sme 2x v Splne ako samoplatci, tam sme raz mali 3-dnovu kultivaciu, ale to iba preto, lebo odber vysiel pred vikendom a doki sa neobtazuje cez vikend pracovat. Vtedy sme mali 4 embryjka. 2 vlozili a 2 isli do zrazu. Obe sa potom krasne rozmrazili a vyvijali dalej, ale na 2. den po KET som zacala krvacat (doki urobil transfer bez toho, aby skontroloval sliznicu, podla mna bola velmi vysoka a zacala sa sama odlupovat, lebo zhruba na 10. den som mala ducha na teste) Teraz sme mali podla sona zhruba 8 pouzitelnych folikulov, ale iba 4 oocyty a z toho boli 2 embryjka. Embryologicka vravela, ze sa vyvijaju pekne. Ja vsak tvorim protilatky proti trofoblastu a aj ked som v auguste vysledky mala ukazkove, ktovie, ci telo zase nezareagovalo.
Velmi by som chcela vyskusat soft-stimulaciu. Mala som teraz az 450j gonalu a iba 4 vajka.

karinuska22
6. feb 2013

@lienka_1 Co som tu citala, tak niektore baby si nechavali Brno preplacat u nas v poistovni a nieco im poistovna preplatila. Ja som bohuzial o tom nevedela, ze to tak ide. Inak by som tretie IVF absolvovala urcite v Brne a nie v SR. Ale treba sa vopred informovat v poistovni.

lienka_1
6. feb 2013

@karinuska22 My sme zatial v zahranici, ale keby bolo treba, zbalim kufre a idem. Mame este rok. Uvidime, zatial nechcem robit ziadne dolezite rozhodnutia. Este ma to hadze zo strany na stranu. Najskor musim stravit tetno nas posledny neuspech a potom sa uvidi.

strapula27
6. feb 2013

@tinkatinulka ahoj, ako sa mas?? v pohode znasas injekcie? uz sa ti blizi termin utz🙂

tinkatinulka
6. feb 2013

@strapula27 ty sa pochval ako ti je..boli boli??Juj pre man dnes tažký deň, som nejaka nesvoja, rano som špinila, som len 7 den ale už dva dni som bola čista, tak pijem alchemilku ako drak.Vajecníky bolia hlavne v noci..a ako postupuju vo vývoji tvoje?

strapula27
6. feb 2013

este to boli☹ riadne ma dopichali...snad zajtra uz bude lepsie...nakoniec mame 9 embryi,ze vraj dve dooplodnovali a zatial su vsetky 4 bunkove..tak uvidime..

tinkatinulka
6. feb 2013

@strapula27 parada super uroda, a budu aj nanuky.kolko vam vyratali kalkulaciu?ak to neni twine.inak uz nam take nafuknute brucho jak v 4 mesiaci.:(

strapula27
6. feb 2013

@tinkatinulka zatial 25000 czk, to mi dali ako predbeznu a potom este platit za zmrazenie,to neviem ani kolko je,vsak to poslu do mailu..ty budes mat tiez urcite peknu urodu,ked uz mas take brucho, ja som ho zacala mat az v nedelu pred odberom...dufam,ze ked sa dotrepem v sobotu do centra,tak mi povedia ze mam ohss, tak to ma svacne..

tinkatinulka
6. feb 2013

@strapula27 toho sa bojim aj ja,pijem 4l vody a aj bielkoviny papkam.

amali
6. feb 2013

@strapula27 smiem sa spýtať, v tej cene máš započítané aj lieky?

strapula27
6. feb 2013

@amali nie, lieky som si kupovala sama,nejake mi predpisal aj moj gynekolog tu na slovensku,ale aj tak som platila za lieky dokopy 400 eur☹

strapula27
6. feb 2013

@tinkatinulka ved aj ja, pijem 4 l,aj bielkoviny a dokonca mam aj nutridrinky🙂) brucho mam len trosku nafuknute a normalne chodim aj curat,len to mam take citlive,tak zvnutra,tak som to citila aj po operacii mimomaternicoveho tehotenstva...tak si myslim,ze je to take citlive po tom odbere..

bergalm
6. feb 2013

Ahojte vsetky som tu po dlhej dobe stale len citam vase prispevky som po ivfku a aj KETku ktore bolo uspesne len s neuspesnym koncom a stale viac sme rozhodnuty pre toto centrum len mam strach z noveho a nepoznaneho a hlavne z neuspechu aledufame ze tentoraz by to mohlo klapnut

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre