Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
14. feb 2013

@speranza1 dakujem a spermiogram koľko stojí? 🙂

radina
14. feb 2013

@speranza1 Tiez mate zle spermosky, ze ... no my brutalne zleee. 😢
Ja budem rada, ak nam to vyjde do 1500 a to som do toho nepocitala benzin. ved len na celorocnu cesku a slovensku dialnicnu sme dali tusim 110e . 😖 Na SR sme posledne doplacali tusim 700e, ale to som brala az 4 merionaly, utros, extrimax, fraxik atd.. 😕

speranza1
14. feb 2013

@radina no velmi zle.. malo pohyblive a hlavne velmi zla morfo... (pohybuje sa od 96% zlych az po 100% zlych)... ja uz naozaj ani neratam, co davame na benzin. Je to drahy spas ta nasa choroba, ze "primarna sterilita" ... ale co uz..ak chceme mat deticky a inak to nejde, tak robime preto vsetko.... Vela krat som si uz povedala, ze "uz nikdy viac nepojdem na IVF".... a hla ako krasne idem dalej a skusam dalej 😀 😀 😀 .... ono ta pociatocna bolest prebolela a zostala uz len velka tuzba po dietatku...
Paaaani, ty mas ale riadne mega davky... cize pichas denne 225jednotiek? a kolko ste mali pri tychto davkach vajicok?

speranza1
14. feb 2013

@dafy pocas IVF je spmg v cene a inak spermiogram ako samostatne vysetrenie neviem kolko stoji.... vy ste uz absolvovali IVF?

dafy
14. feb 2013

@speranza1 no ja uz mám vyčerpané IVFka a spermiogram sme mali cca 11 rokov dozadu robený pri 1 IVFku ale tu niekto písal ze by bolo dobré ho spraviť aj v Brne tak preto 🙂 alebo nie je potrebný?? u nas je u mna problém muž mal vtedy dobrý spermiogram az nadmieru dobrý 😀

radina
14. feb 2013

@speranza1 ved to, u nas stale lekari vravia, ze je to hlavne andrologicka pricina. Ale mame diagnozu u muza, preto to ma takto, cize on caka na schvalenie liecby z poistovne.
Ja som mala len 10 vajok, mam znizene amh, tak preto take konske davky. 😝

speranza1
14. feb 2013

@dafy .. a uz si volala do Brna? myslim si, ze tam vas presne nasmeruju a povedia vam, ake vysetrenia este potrebujete absolvovat pred IVF a aj kolko dane vysetrenia stoja.. 🙂

speranza1
14. feb 2013

@radina 10 vajicok... ved to je krasne.... a boli vsetky zrele? a mali ste ste dlhy protokol alebo kratky?

tinkatinulka
14. feb 2013

@radina co su konske davky? ja mam amh 5,34 a aj tak len 3 vajka, mala som 20x75 jednotiek teraz.

radina
14. feb 2013

@speranza1 Tak zo zaciatku rastli pomalsie, ale mala som kratky protokol, tusim z nich bolo ok 8, dve sli dnu, dve mrazili hned po odbere, dve tusim neprezili PK 5 dni a dalsie dve nechali na PK este o den dlhsie a tie tiez odisli. ☹

radina
14. feb 2013

@tinkatinulka ahoj, ja mam zasa amh opacne, nizsie, 0,85 a vajka rastu pomalsie, a isto aj anovulacne cykly. Z teba tiez robia pokusneho kralika, teda s tymi hormonmi, ako vidim. A vies pricinu toho amh? to je pco, ci?

speranza1
14. feb 2013

@tinkatinulka ahojce... konske davky = vysoké davky FSH na den... iekto picha 225 jedn. a niekto este viac....ty si pichala na den kolko jednotiek?

tinkatinulka
14. feb 2013

@speranza1 ja som mala 150 jednotiek..a to som si myslela ze to je vela..

tinkatinulka
14. feb 2013

@radina u mna je pricinou malo vajok PCO..uživala som na to aj inofolik ale u mna nezabral.A drilingu sa bojim.

speranza1
14. feb 2013

@tinkatinulka niee to nie je vela ...to je tak stredne 😀 ..aj ja som pichala naposledy 150 jedn. 😉

melisska
14. feb 2013

@nelly3 😵

strapula27
14. feb 2013

@tinkatinulka ahoj,uz si volala do centra ako sa drzia drobcekovia??

nelly3
14. feb 2013

@tinkatinulka
150 jednotiek je oki na den, aj ja som tak pichala menopur 😉

horalka79
14. feb 2013

@sarasota ahoj sarasottka, vitaj spät! 😵 prajem vela pokoja, oddychu a sil do dalsieho odhodlania. Verim, ze sa mrazackovia uz tesia na teplo a pohodlie tvojho bruska 🙂 Keby som mala MK srdiecko poslem, ale nemam..tak na buduce 🙂 Drzim palce !

Dievcata, dnes mi to nedalo a spravila som dalsie kratke videjko (1 min.) mojho malinkeho neposedneho kopkacika.
Kto chce kuk, tak tu:

https://vimeo.com/59651197

HESLO je: baby
(link mam aj v statuse)
Pekny dnik vsetkym! 😎 snazilkam pozitivne testiky a tehulkam pekne gulatenie prajem 🙂
....ja mam o tyzden konecne dalsi ultrazvuk, tak som velmi zvedava ci sa nam drobcek uz ukaze a prezrazi pohlavie, hadam aj chvilku posedi...

radina
14. feb 2013

@tinkatinulka Moja kamoska chodi na nejake cvicenia, co pomahaju pri pco. Zistim ti to?

radina
14. feb 2013

@tinkatinulka ja budem pichat 150 teraz pri softe. 😖

tinkatinulka
14. feb 2013

@radina odporucim alchemilka, chilli a cervene vinko a doktor sa cudoval aku mam kraasnu sliznicu.ja mam vajok kopu ale dorastli do velkosti 10-13 mm a nic viac..potrebovala by som menej ale dozrete..ale tie moje mrchy nie a nie posluchat ale verim ze uz toto nebudem potrebovat 😉

horalka79
14. feb 2013

@sarasota srdiecko ku mne priletelo a uz aj k tebe odletelo 🙂

yaya1
14. feb 2013

@pufa ahoj tinka, este raz ti chcem podakovat za ochotu priniest mi ten clostil domov, neuveritelne, ze si bola ochotna trepat sa k cudziemu cloveku v takom hroznom pocasi, si velmi mila a este raz dik ... zelam, aby vsetko islo podla tvojich predstav : )

radina
14. feb 2013

@tinkatinulka Alchemilku pijem , ale len do ovulky 🙂 Cervene tiez 🙂 ... a chilli ake? ja mavam sliznicu ok, na 14dc som teraz mala 7,5 , aspon ze toto mam oki. ale i tak budem musiet pichat fraxik kvoli mutacii.

karinuska22
15. feb 2013

@zuzu1122 Ahoj, to ma mrzi. Clovek si uz po tomto neuspechu mysli, ze sa to nikdy nepodari. Ja som do Brna isla s tym vedomim, ze to skor nevyjde ako vyjde a ze je to posledny pokus. Drzim palce pri dalsom pokuse. Testy mas vsetky urobene???

karinuska22
15. feb 2013

@dafy Ja som mala v Brne SOFT IVF. Stimulacia bola len clostylom. Odobrali mi 5 vajicok a vsetky museli napichavat. Z toho 3 sa oplodnili v poriadku a isli na predlzenu kultivaciu. Platili sme komplet okolo 920 EUR v prepocte. Platili sme kartou. Cena je vyssia kvoli napichavaniu a predlzenej kultivacii. Potom sme este platili za zamrazenie 1x embryo 250 EUR. To som uz platila neskor cez internetbaking.

nelly3
15. feb 2013

@karinuska22
soft v Brne sa robi len metodou ICSI - napichavanie 😉 PK je v cene softu a zvlast sa potom ako pises plati za zmrazenie.

timona
15. feb 2013

baby a dá sa do reprofitu chodit napr. cez vikend?lebo asi dochadzat tam je pre pracujuceho cloveka je narocne...

speranza1
15. feb 2013

@horalka79 prenááááádhernéééééééé... naozaj ani neviem ako inac to kopkanie nazvat.... je to kraasne ...zelam nadalej vela zdravicka a stasticka 😵 😵 😵 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre