Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
15. feb 2013

@stastenka42 asi som sa zle vyjadrila... ja nechcem po niekom aby ma lutoval... ja som tu len hladala pochopenie... zena, ktora si tymto nepresla, nevie co to je, preto to budem tazko vysvetlovat kamoske, ktora otehotnela ani nevedela ako... preto som sa aj prihlasila tu na MK... mam v chrbtici navrtany kus zeleznej tyce len koli tomu aby som mohla mat deti... absolvovala som takmer osem hodinovu operaciu pri ktorej mi hrozilo, ze sa uz nemusim postavit na nohy... a ked mam vsetky tie patalie za sebou, tak sa ukaze ze mam cysty, ked ich konecne odstrania, zistia ze mam endometriozu... znova na operacny stol, koli kontrole priechodnosti vajickovodov... inseminacia ani planovany styk so stimulaciou nepomohli... uz chapes, ze ma toto neuspesne ivf dostalo a som z toho smutna? ja tym teraz nechcem povedat, ze som si presla niecim viac ako naprikad ty alebo niektora ina tu... popravde, teba obdivujem, lebo keby som ja mala tolko neuspesnych pokusov tak uz som davno na psychiatrii... chcem tym len povedat, ze nie kazda dokaze byt taka silna.. jednoducho sa s tym neviem vyrovnat tak rychlo, neviem to hodit len tak za hlavu a povedat si: no a co, nevyslo to teraz vyjde nabuduce... ☹

strapula27
15. feb 2013

@zuzu1122 zuzi uplne ta chapem,presla som si tym po prvom nevydarenom ivf..posielam ti vela,vela,vela sil, aj tvojmu manzelovi...

zuzu1122
15. feb 2013

@yaya1 ahojky... no mam ponaucenie pre druhykrat, ze to nemam brat tak pozitivne a ratat s tym ze to skor nevyjde ako vyjde... nas to cele vyslo 22000 ceskych korun...

strapula27
15. feb 2013

@zuzu1122 a zabudla som sa opytat, teplota uz klesla, dostavas sa z toho??

zuzu1122
15. feb 2013

@strapula27 dakujem...choroba pomaly ustava a zacinam na to teraz akosi viac mysliet... popravde, najviac ma vytaca, ze neviem preco sa to nevydarilo... kde sa to mohlo pokaslat... keby som vedela, kde som urobila chybu aby som sa tomu mohla do buducna vyhnut...

dafy
15. feb 2013

@buba08 no mne robila tiez komlet brali mi az 17 ampuliek krvi 😀 na všetko možné v novembri aj na boreliozu všetko bolo ok len nejaky zapal som mala ale zrejme to boli tie vajcovody lebo to mi robili este pred laparkou no ale vajickovody uz mám von tak dufam ze teraz to bude upne čisté 🙂 teraz pojdem zas a vravela ze do týzdna budu vysledky 🙂 .....fuuha tak dufam ze ti v tej Prahe pomožu treba veriť 😉

buba08
15. feb 2013

@dafy aj mne brali 17 alebo 18 ampuliek, nerobila ti to doc. Dobrotova v Martine? Aj ja som bola v novembri ;-D, no ja mam tie 2 bakterie v mocovej rure, takze dost velky problem ☹, ani gynekologicka, ani urolog si s tym nevie rady ☹
Obidva vajcovody ti zobrali? Takze u teba je mozne len ivf, vsak? Drzim palce, nech to vyjde 🙂

dafy
15. feb 2013

@zuzu1122 presne poznám ten pocit a po šiestom pokuse som sa cítila na zrutenie 🙄 ten pocit zufalsta a bezradnosti je strašný ☹ v mojom okolí je teraz vela tehuliek a ja sa cítim ako taká chudera bohužial tie pocity zufalstva neviem v sebe potlačiť a najviac ma vytáča ked mi niekto povie ved uz maš jedno bud spokojná a netlač na pílu 😠

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy ja to tak mam v praci... takmer samy babinec a pod chvilou niektora oznami ze caka dieta... aj teraz mame 4 tehotne a nerobi mi dobre ked ich pod chvilkou stretavam... ☹

dafy
15. feb 2013

@buba08 nie ja som z Košíc takže v KE mi brali 🙂 a niekde inde ta neposielali??to si s tým nikto nevie dať rady ???iba v Prahe?? 😕 hej zobrali mi obe vajcovody ani predtým som nemala inu šancu lebo som ich mala nepriechodné a teraz som sa sama rozhodla ze pojdem na laparoskopiu myslela som v kutiku duše ze mi odstránia zrasty a nakoniec mi ich zobrali pretoze boli v katastrofálnom stave az zápalové ložiská takze bolo smutné prekvapenie ked som sa prebudila z narkozy 😖

buba08
15. feb 2013

Mna sa dnes jedna predavacka opytala (podotykam poznam ju len sporadicky, da sa povedat, ze z potravin), ze ci stale nemam babo. Som na nu vyvalila oci, normalne som stratila rec, mala som chut jej povedat, ze v nedelu som mala mat termin porodu, ale zakusla som si do jazyka a so slzami na krajicku som odisla. Ked som sadla do auta, normalne som to musela predychat, co si uz ti ludia dovoluju, fakt nechapem, ako bez chrbtovej kosti ☹, ale som si povedala, ze taka obmedzena osoba mi nestoji za to, aby sa mi pre nu rucal svet.

dafy
15. feb 2013

@zuzu1122 a mrazáčiky ešte máš???

buba08
15. feb 2013

@dafy do Prahy nejdem kvoli bakteriam, ale kvoli tym protilatkam proti spermiam a trofoblastu, aj ja som predtym chodila do KE k doc. Hulikovej, ale teraz ma moja dr. poslala do Martina, vraj tam su lepsi, ale myslim si, ze vsade je to o tom istom
Kvoli e. coli som bola az za prof. Jarcuskom ( on je z KE, vraj najlepsi infektolog na Slovensku) a ani on nevie, preco mi 7 druhov antibiotik nezabralo, povedal, ze mam vsetko nechat tak, brat len probiotika a snad sa s tym telo samo vysporiada, skoda len, ze kvoli e. coli nemozem zacat brat prednison na tie moje protilatky a tym padom ani snazilkovat nesmieme

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy nic nam nezostalo... toto ma najviac stve... keby som mala nejaky zalozny plan, ze keby to nevyslo... teraz aby som tie ceremonie podstupovala znova... ale tak co by som chcela, ze? ked som stimulovala len clostilom... ale aspon jeden nam mohol zostat, ked uz som mala 5 vajicok... 😖

buba08
15. feb 2013

@dafy inak moj mm je z Kosic, ale byvame v Kezmarku 🙂, a zase moja sestra byva v Kosiciach 🙂

dafy
15. feb 2013

@buba08 este ked sa ta to cudzia spýta tak dobre nevie mozno ze mate problém 😝 ]- ale mna sa spýtala suseda tehotnááá nie akoze dobra kamoška ale poznáme sa a vie aký mám problém 😠 a ona mi cez fb ked sme si písali z nudy lebo bola vo vysokom štadiu tehotenstva a nevedela spať tak mi napísala ze a my či nechystáme sa mať bábo ze by uz bolo dobré nejaku sestričku pre Emmku (to je moja malá) som myslela ze vybuchnem a to vedela ze v oktobri som sa zrutila skoro z posledného neuspechu ked som bola na KET...potom jej to došlo a sa zacala ospravedlnovať 🙄

dafy
15. feb 2013

@buba08 no neviem ci nahodou aj ja som nebola u hulikovej 😕 su tam dve??jedna mlada druha starsia?

buba08
15. feb 2013

@zuzu1122 viem ako sa citis, ver mi, ked som bola na ivf, mali sme 19 vajicok, 15 oplodnili a nakoniec ani jedno nebolo vhodne na transfer, samozrejme ani na mrazenie, vtedy sa mi zrutil svet a myslela som, ze to neprezijem ☹, sice uz presli 2 roky, vzdy ked si na to spomeniem je mi nanic, ale ver mi, ze po urcitom case to trosku preboli a pojdete do toho znovu, drzim palce

buba08
15. feb 2013

@dafy ano, sestra chodi k tej mladsej a ja som chodila k hulikovej - starsia, ale uz chodim do Popradu, lebo KE boli narocne na cestovanie, hlavne to odchadzanie z prace

buba08
15. feb 2013

@dafy ach ti ludia, niekedy mam chut niekomu vrazit, ked sa ma spytaju, ci este nic, ked som vydata 7,5 roka a stale nic, tak asi je v niecom problem, to nevedia pochopit?

zuzu1122
15. feb 2013

@buba08 a povedali ti aj preco? co sa stalo? ja rozmyslam, ze pri dalsej navsteve sa opytam, ake mohli byt dovody, preco to nevyslo... ☹ kurnik sopa, preco to musi byt take tazke? keby som vedela, ze mi to pomoze, tak tak kohosi zbijem 😒

dafy
15. feb 2013

@buba08
@zuzu1122 ináč ked to bude možné ja nebudem chcieť PK 😒

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy a preco????? nieje to lepsie???? 😕

dafy
15. feb 2013

@buba08 no a tá mladsia je kamoška poznáme sa od nás z dediny len som nevedela jej priezvisko po manž tá starsia je myslím jej svokra? 😅

dafy
15. feb 2013

@zuzu1122 no ja som sa dočítala ze pokial su čerstvé ano ale mrazene su lepsie bez PK je väčsia pravdepodobnost ze sa uchytia...nebudem riskovať ze napr zo 6tich mi neostane nič kvoli PK.tak som sa rozhodla 😉

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy ahaaa... tak ja som myslela, ze cerstve tam by si nedavala PK... takze pri cerstvych je lepsie mat predlzenu?

dafy
15. feb 2013

@zuzu1122 no ja som nemala PK vobec ani pri Emmke......ja sa aj bojím ze ked budem mat napr 5 vajičok daju na pk a nic mi neostane?? to by som asi neprezila 🤐 nech mi daju na treti den a hotovo 😀

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy no to iste sa stalo mne inak.. zobrali mi pat vajok, oplodnili styri a na piaty den mi zostali len dve... z toho jedna blastocysta, ktoru som si dala vlozit a druha morulka... tu som chcela, ze nech mi zamrazia... doktor ma ale hned upozornil, ze to nieje bohvie co, ze to skusia este vypiplat... zial, prestalo sa vyvijat... takze nezostalo nic ani vo mne ani na zamrazenie...

dafy
15. feb 2013

@zuzu1122 no ved to a možno v maternici by sa uchytilo 😒 je to predsa len iné ako v skumavke 😨

zuzu1122
15. feb 2013

@dafy asi mas pravdu... ale nad takymto niecim, ja mam este vela casu rozmyslat... brala si aj utros po et? ked si ho vysadila, do akej doby si dostala ms? lebo ja mam bolesti akoby som uz uz mala dostat a stale nic... stale len ten hnedy vytok, akoby som sa cistila, ale neviem z coho...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre