Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
18. feb 2013

@zuzu1122 Urcite chod, za to nic nedas. ja mam teraz dost velke bolesti od krizov az do nohy, ale ja mam bud nepuknuty folikul, som 20DC, alebo cystu, alebo som po ovulke a ide mi mrcha. 😀

zuzu1122
18. feb 2013

@deinad to snad nie... minuly tyzden som mala dovolenku, lebo ma zmohla vysoka horucka a teraz toto ☹

zuzu1122
18. feb 2013

@radina pockam do zajtra, uvidime, co bude

kaja81
18. feb 2013

@lukaxxx veru nie manžel mi zakazal...vydržala som...oplatilo sa

lukaxxx
19. feb 2013

tak dnes test na 9 deň negatívny.. už netestujem, budem čakať na mrchu, nech môžme ísť znova 🙂

strapula27
19. feb 2013

@lukaxxx ja som 10 den a tiez negativny..pojdes na KET?

lukaxxx
19. feb 2013

@strapula27 nemam mrazackov, mali sme len jedno vajicko, takze idem hned dalsi cyklus na soft.

strapula27
19. feb 2013

@lukaxxx my pojdeme na KET,ale moj stav sa da nazvat cistym zufalstvom☹

lukaxxx
19. feb 2013

@strapula27 tiež som smutná, koľko pokusov máš za sebou?

strapula27
19. feb 2013

@lukaxxx dve Ivf, pri prvom sme nemali zmrazene...a bolo to na slovensku..teraz v brne..vkladali mi dve hatchujuce blastocysty,velmi kvalitne,aspon dr tak hovoril a nic.-( uz sa hadam ani viac neda spravit☹

lukaxxx
19. feb 2013

@strapula27 aj mne raz vkladali hatchujucu blastocystu a skončilo to biochemickým tehotenstvom a teraz sme mali krasne 8 bunkove embryjko len sa proste nezadarilo.. uvidíš že sa raz podarí, aj tebe aj mne 🙂 chce to len čas. koľko máte zamrazených ?

strapula27
19. feb 2013

@lukaxxx 5, opat hatchujuce blastocysty,ale rozmrazenie je vzdy vabank☹

lukaxxx
19. feb 2013

@strapula27 keď máš 5 tak sa nemáš čoho báť 🙂 dobre to dopadne, uvidíš 🙂 .. ja keď strácam nádej, začnem si čítať príspevky v tejto téme od začiatku, je tam toľko neuveriteľných šťastných koncov že ma to vždy naštartuje do ďalšieho boja.. a dúfam že tak za rok, za dva si niekto prečíta že aj nám sa podarilo a pomôže to zas niekomu inému aby to nevzdával..

strapula27
19. feb 2013

@lukaxxx to si pekne napisala.🙂 tak ine dam neostava,len nestracat nadej a bojovat dalej a snad si nas nejaka dusiscka vyberie za rodicov. A ked nie,tak to asi potom tak ma byt.

nelly3
19. feb 2013

@strapula27 ale vyberie, musi 😉

speranza1
19. feb 2013

@strapula27
@lukaxxx .... je mi to luto dievcence, viem co prezivate..ale nic ine nam nezostava len verit, ze RAZ to vyjde a budeme sa tesit zo zdravych babatiek 🙂
.. neviete ako dopadli ostatne dievcata po ET??? vsetkym prajem nech to vyjde 🙂 😵

lysa31
19. feb 2013

Ahojte, chystám sa na moje prvé IVF Soft - už som začala brať clostil. a za pár dni idem na prvú kontrolu. Tak som sa chcela spýtať ako ste prežili vyberanie vajíčok - bolo vám moc zle a koľko to asi celé trvalo? Inak neviem ako sa vám podarilo prežiť tie týždne čakania - ja som už teraz taká strašne nedočkavá:()

speranza1
19. feb 2013

@lysa31 ahoj lysa.... ked som ja isla 1x..aj ja som mala zmiesane pocity...ako to bude??? ako "prezijem" narkozu 😀 ... ale je to naozaj vsetko absolutne v pohode, nemas sa coho bat... pichnu ti do zily take "hustejsie mliecko" , pocitis troska mravce na rukach a krku a uz nebudes vediet nic... uz ta len privedu na izbietku, kde ta bude cakat manzelik/partner (samozrejme ak nebudu mat velmi vela pacientiek) a o dve hodky ides domov.... inak ja by som tu narkozu aj celkom brala... je to super vec... zaspis a uz nic nevies 😀 😀 😀 😀 😀 ... naozaj sa nemas coho bat....

ria191
19. feb 2013

@speranza1 tak ja by som tú narkózku brala na tie dva týždne po ET alebo KET-ku 😀 😀 😀

speranza1
19. feb 2013

@ria191 ahojooooj rius... tak ako sa mas? ako pokracujes??? ..tak taka "dvojtyzdnovka" by bodla... 😀 😀 😀 😀

lysa31
19. feb 2013

@speranza1 - ďakujem, za upokojenie 🙂 keď to takto napíšeš nevizerá to až tak hrozne. Ešte ani neviem či mám nejaké vajká a už stresujem 😲

deinad
19. feb 2013

@lysa31 ahoj, presne akopise speranza1, som bola prekvapena, ze mi v Brne po narkoze nic nebolo, sestricky aj lekari su velmi mili a kym nezaspis, tak si s nimi aj podebatujes a zrazu nevies o nicom az sa zobudis, ked Ta preberaju a prevazaju do izby, dostanes cajik a dobosku na posilnenie 🙂.Zazila som uz vela narkoz a tato v Brne bola najlepsia, inak mi vzdy byvalo zle, takze sa naozaj nie je coho bat 🙂

deinad
19. feb 2013

@zuzu1122 tak dufam, ze to nebude ono, je to neprijemne, naozaj zajdi k doktorke a ak to ono nebude, budes aspon kludnejsia 😉

ria191
19. feb 2013

@speranza1 čakám kto naštartuje tú obrovskú tehu vlnu, nech môžem na ňu naskočiť 😀 😀 😀. Nie sú € tak musím našetriť na KET potom sa k vám pridám 😀 😀 😀 .

deinad
19. feb 2013

@lukaxxx aj tak sa mi to nezda, ked pocitas aj den vkladu, v Brne vzdy odporucaju robit test az na 12ty den, ja som nikdy takto skoro nemala pozitivny test, zbytocne sa potom stresujes, takze chod pekne aj na tu krvicku, ano? 🙂

lysa31
19. feb 2013

@deinad - dik, už som mala narkozu pri laparke a bol to môj najhorší zážitok 😖 Ale keď hovoríte, že je to ok. Tak sa mi hneď lepšie dýcha 🙂

speranza1
19. feb 2013

@lysa31 a ani to nebude strasne ver mi... je to super...urcite ti nebude ani zle...... a neboj vajka budu.... 😉

speranza1
19. feb 2013

@ria191 no tak sa mozno este nacakas.... kedze ja som este len teraz v piatok dobrala lieky na zastavenie krvacania a uz vcera sa spustil (aspon uz dufam) ze menzes.... a ze nabehnem znova na svoj pravidelny cyklus s presnostou svajciarskych hodiniek 😀 😀 😀

speranza1
19. feb 2013

@lysa31 inak pred OPU bude svypisovat aj taky dotaznicek, kde sa ta opytaju, ci si mala nejake problemy niekedy po narkoze a oni ti uz nejaku "dobrôtku" namiesaju, aby ti zle nebolo 😉

deinad
19. feb 2013

@strapula27 a ty mas 10den od ET a nepocitas den vkladu, pytam sa len pre istotu..aby ste to ziadna nevzdali skor, ako je to iste, ze to nevyslo. a mrazaciky mas v Brne? Tam ma uistovali, ze uz sa im velmi dlho nestalo, ze by sa im nerozmrazili embryjka...drzim palce, ak to teda aj teraz nevyjde, tak pri ket urcite 🙂.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre