• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?

22. marca 2017 
@karinuska22 vieš čo nepýtala pretože mám so VŠZP zlé skúsenosti, keď som sa pýtala tak ma odbili. Aj tak by som si to asi musela zaplatiť a potom požiadať o refundáciu a s neistým výsledkom. Aj teraz čakám s malou dušičkou či mi preplatia IVF v Brne. Strašne je riskantná tá operácia a 1miska ma v tom ešte utvrdila už dva roky má problém so sliznicou. Je to fakt veľmi ťažké rozhodnutie.
22. feb 2013 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 mne sa celkom možnosť náhradného materstva páči, je to síce už dosť na hrane, ale ak by som mala peniaze a možnosť si vybrať medzi adopciou a náhradnou matkou tak si vyberiem náhradnú matku a vlastné dieťa.. dúfam že sa nám ale podarí aj bez týchto extrémnych možností .
22. feb 2013 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukaxxx
ja tiez keby mam na vyber tak urcite nahradne materstvo ako adopcia, tiez by som chcela aspon raz zazit citis pohyby, babatko v brusku, musi to byt uzasny pocit, ale verim, ze ho zazijem :dizzy_face: a basta
22. feb 2013 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@nelly3 všetkým sa nám to raz podarí, musí :slight_smile:)
22. feb 2013 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte, pridávam sa do diskusie, budúci štvrtok sa chystáme do Reprofitu, vraj sú tam odborníci, jeden neúspešný IVF sme absolvovali v BA v nemenovanej klinike. Trochu sklamaná z ich prístupu, tak sme počuli super referencie na Reprofit v brne.. :wink: aké máte vy skúsenosti, kto z vás tam teraz chodí?
22. feb 2013 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukaxxx
@nelly3 nebojte babenky budete mat bábetká :slight_smile: :slight_smile: ja som tiež bola velmi zúfalá a myslela som si že to nezažijem ako má bábetko kope :slight_smile: :slight_smile: a teraz ma kopcujú dvaja drobci :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tinka9075 a kde sa ti to podarilo? v reprofite?
22. feb 2013 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka9075 to je supeeeer :slight_smile: , dúfam že aj mňa bude ten môj chrústik čo ho mám v bruchu za pár týždňov kopkať, veríme, dúfame.. na krv idem v pondelok, tak budeme múdrejší.
22. feb 2013 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evagy ahoj v Reprofite sa na nás usmialo štastie :slight_smile: :slight_smile: na sk som bola 3x na ivf a nič :unamused: :unamused: a v Reprofite stačila jedna iui a čakám dvojky :wink: :wink:
22. feb 2013 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lukaxxx jasné že bude :slight_smile: :slight_smile: mne v noci dal jeden taký kopanček až som sa zlakla :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tinka9075 krásne sa to číta.. super, ja som absolvovala 1 IVF v BA, ale nevznikli vôbec embryjká, nevieme či to bolo k´vôli liekom čo som užívala či čo to spôsobilo, mne to nakoniec uzavreli, že to bolo kvôli mojej neurologickej chorobe alebo liekom. po konzultácii teda mailovaní s RF som zistila že ma úplne odbili na SK, že to môže byť aj z iných príčin tak som sa do Brna zarovno objednala, aby sa ujali môjho pripadu, vraj tam sú úplne iní, tak som zvedavá. zatial idem len na konzultáciu.
22. feb 2013 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evagy ja som zase embrijká mala aj sa pekne oplodnili a delili len sa neudržali a začala som krvácat :slight_smile: :slight_smile: a doki v Brne na konzultácii pozrel výsledky spravil sono a povedal že som úplne ok :slight_smile: :slight_smile: predpísal anopirín prednison fraxiparín a vyšlo to :slight_smile: :slight_smile: ku komu ideš na konzultáciu? :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukaxxx
a skusala si aj testovat?
22. feb 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 áno, testíky mám už 3 za sebou, slabučké, ale pozitívne... dúfam že zosilnia.
22. feb 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukaxxx
urcite ano :wink:
22. feb 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tinka9075 idem k dr. machačovi, neviem ja nemám žiadne gyn. problémy, mohlo by to vyjsť, už aj lieky také neberem, len ako v idím mnohím na sk nevyšlo, n emáme vela penazí na večné skúšanie a ani vek už nie je najideálnejší :angry:
22. feb 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy presne ako píšeš na sk to bolo len o peniazoch čo je smutné :unamused: :unamused: v brne ti poradia čo dalej :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tinka9075 to presne potrebujem, lebo ja som špec. prípad, mám neurolog. ochorenie 50% dedičnosť, liečim sa roky na psychiku.. potrebujem extra radu, poradenstvo, čo som na sk nedostala, tu len vyskúšame a uvidíme čo bude.. čo je úplne hned zle. mna skôr dr. tu zdeptala, ked som s nou komunikovala, jednou vetou ma odstavila. a mám pocit že zo mna spravila aj neplodnú. proste je to centrum kde by ti mali riešiť problém a nie zobrať peniaze a nič nespraviť. :confounded:
22. feb 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy tam budeš vidiíet ten prístup a porovnáš z sk :slight_smile: :slight_smile: my sme tam chodili velmi radi lebo vždy nám poradili čo dalej :slight_smile: :slight_smile: až mi je lúto že tam už nechodíme :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka9075 jaj bud rada, že to všetko máš za sebou :slight_smile: ale chápem, na prístupe a ľudskosti vela záleží, a hlavne aby v tebe zanechávali nádej
22. feb 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka9075 prosím ťa to IUI kolko vás vyšlo? aké vyšetrenia ste absolvovali a čo vás to cakumpak vyšlo.? ja mám na sk predplatené aj PGD nemalú sumu ale uvažujeme že nepôjdeme na IVF,lebo na to proste nemáme to by bolo min 2000eur isto v reprofite. tak pôjdeme na iui a uvidíme pôjdeme na prenatálne vyšetrenie , ale ešte uvidíme čo nám dr. v reprofite navrhne.
22. feb 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy AHoj tak to budeme kolegynke u Macháča, je to naozaj dobrý doktor, dokázal ma podržať v tažkej chvílke a nevzdáva to s nami ani po dvoch pokusoch. V apríli ideme do 3 kola s ním :slight_smile:
22. feb 2013 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy môžeš žiadať o preplatenie na slovensku po celem cykle, a bude ta to stať neporovnatelne menej ako u nás.
22. feb 2013 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkatinulka ahoj, to mi je lúto že ta ti to zatial nevyšlo, ale ja verím že aj vám zadarí. to preplatenie som sa informovala v poisťovni a oni že vraj všetky úkony čo robia v čechách si budem musieť sama hradiť. tak neviem, ja mám dôveru. :frowning2:
22. feb 2013 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy ja som zase komunikovala s poistovnou-teda pani co ma toto vsetko nastarosti a povedala mi že ak splnime vsetky podmienky tak preplatia..žiadosť sme poslali začiatkom jan. a zatial ziadne vyjadrenie nedoslo.ale baby tu pisali že aj dovera preplatila.
22. feb 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkatinulka a to čo k tomu potrebujem, budem rada ak napíšeš..? ako postupovať
22. feb 2013 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy poslali sme ich žiadost z netu, sprievodný list, vsetky vysetrenia co sme mali, ako aj z RF spravo u nasom stave, papaiere o celom priebehu IVF-OPU a vklad a samozrejme vsetko originaly a este original doklad o zaplatení
22. feb 2013 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkatinulka už som si dáku žiadosť našla a vytlačila, kto to má akože vyplniť? RF? alebo môj gynekolog?
22. feb 2013 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy sme mali návštevu tak odpisujem až teraz :slight_smile: :slight_smile: iui nás vyšlo na 2600kč :slight_smile: :slight_smile: ja som mala všetky výsledky zo sebou tak mi nerobili žiadne :slight_smile: :slight_smile:
22. feb 2013 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka9075 aké výsledky si tam brala, kto ti robil tu výsledky, gynekolog či centrum as. repr. na sk?
22. feb 2013 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok