Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

karinuska22
22. feb 2013

@evagy SOFT IVF v Brne vyjde okolo 700 - 900 eur.

karinuska22
22. feb 2013

@evagy Ja som bola 3x na IUI a 3x na klasickom IVF v Gynfive a nic z toho. Lutujem to. Ako poslednu nadej som si vybrala Reprofit Brno a vyslo to. Babo je zatial v poriadku. A to som v Brne mala iba SOFT IVF, od ktoreho ma na Slovensku odhovarali, ze su to vyhodene peniaze. Pritom som platila rovnake peniaze ako v SR pri IVF. A ked nemas vycerpane pokusy alebo vek, tak to niektora poistovna aj preplati. Takze nad Gynfivom ani nerozmyslaj.

evagy
22. feb 2013

@karinuska22 ďakujem za úprimnú radu, nejdem tam 😖 skúsim reprofit, možno mi ponúknu nejakú alternatívu a vyriešia môj problém aj ohladom diagnoz..

evagy
22. feb 2013

@radina akú majú prosim ťa stránku?

evagy
22. feb 2013

@karinuska22 ach bože škoda penazí tolko krát pre jednu kliniku...

1miska
22. feb 2013

@ria191 o náhdradním mateřství mi štelcl řikal hned na prvnim sezeni - ze kdyby se sliznice po myomektomiich nevzpamatovala takze to bude jedina moznost - tak jsem se domluvili at o tom vic nemluvi, ze pro me by to bylo neprijatelne....

radina
22. feb 2013

@evagy http://www.ucrm.wbl.sk/Uvod.html - stranke je len taka obycajna.
Lepsie je ak im cinknes, telefon zdviha priamo sestricka v ordinacii. Cennik je na stranke nemocnice, kde su vsetky ostatne zakroky, cize to tam musis vyhladat. Ale aspon neplatis za take veci ako konzultacie, rozne kontroly atd., objednavaju vacsinou na skoru rannu hodinu, su tam aj od 7h rano, co mne vyhovuje, a max su predomnou 2 zeny, cize vzdy stiham prist do prace na cas. Len treba ratat s tym, ze je to priamo na poschodi, kde je aj gynekologicke oddelenie, na jednej strane, kde operuju a lezia chore pacientky, na 2.str. odd. rizikovej gravidity. U nich som mala pocit, ze ma netlacia hned do zakroku. A napr mi ta ista lekarka robila aj punkciu cysty a spravi mi aj laparku. A minule sa o mojom stave radila priamo s primarom celeho gyneko oddelenia rovno predomnou. 😉

deinad
22. feb 2013

@tinka9075 to ano, vsak toho sa bojim aj ja..inak nebyvala si na zaciatku naladova, raz dobre stastne a inokedy naopak vsetko zle 😀 u mna sa to nejak strieda 🙂 to asi tie hormony 🙂

tinka9075
22. feb 2013

@deinad ja som nejak v pohode stále usmiata 🙂 🙂 nejak ma nič netrápi a muž sa smeje že ako som zostala tehu nejak lepšie varím čo ja som velmi varenie rada nemala a teraz skúšam všetko možné 🙂 🙂

deinad
22. feb 2013

@tinka9075 tak to musi byt drahy spokojny, inak varenie nepatri ani medzi moje zaluby 😀 no kto vie, mozno sa to zmeni 🙂, ja aj ked sa snazim kazdy den pozitivne mysliet, tak mam stale obavy, preto aj asi tie nalady 🙂 som dnes 6 den po vklade, radsej by som to prespala a zobudila sa az na vysledok 🙂

radina
22. feb 2013

Zenyyy, to tu ziadna nejdete stimulkovat? ma v tom nechate samu samucicku? 😖

amali
22. feb 2013

@radina ale nie si sama 😉

tinka9075
22. feb 2013

@deinad no je spokojný až velmi 🙂 🙂 ja som to nejak po iui neriešila verila som že sa podarí a hotovo 🙂 🙂 test mi kázal spravit na 17 den po tak som spravila a budila hned muža že sme tehotný 😀 😀 ten len pozeral že on to čakal 🙂 🙂 ale potom pár testov robil on ako sa mu to páčilo 🙂 🙂

amali
22. feb 2013

@radina a ty kedy začínaš stimulovať?

radina
22. feb 2013

@amali No ja uz od dnes cakam , resp. citim prichadzajucu mrchu. 😀 -takze snad do 48h zacnem stimulovat. 😀
A ty kedy?

amali
22. feb 2013

@radina mne by mala prísť mrcha 1.3 tak hned potom.....

radina
22. feb 2013

@amali Tak to budem snad ja stimulovat uz tyzden 😀 ... snad teda budem, lebo mne sa vzdy daco necakane pritrafi. 😖

amali
22. feb 2013

@radina neboj, všetko bude ok, musíš veriť ja som tiež taký šťastlivec že sa niečo prihodí 😎

radina
22. feb 2013

@amali diky , no ja na 1. ivf som mala cystu, pri ketku chripku, posledne co som mala zacat vo februari, tak podozrenie na zapal vajcovodu. 😖

amali
22. feb 2013

@radina nepríjemné...ale bude dobre...musíš veriť a myslieť pozitívne, viem aj mna napadajú všelijaké katastrofálne scenáre ale to je asi normálne... 😉

radina
22. feb 2013

@amali Asi to tak malo byt, lebo odvtedy mi zistili mutaciu , takze musim pichat fraxik.

tinkatinulka
23. feb 2013

Kočky neviete mi poradit ako sa volaju injekcie do davate tesne pred OPU aby nepraskli foliky skor???Nedalo mi to spat.Dakujem

gerdusha
23. feb 2013

@tinkatinulka

Cetrotide alebo orgalutran

evagy
23. feb 2013

@radina ked nebudem mať na reprofit v brne skúsim veru aj to.. 🙂 zatial dakujem

tinkatinulka
23. feb 2013

@gerdusha a kolko dni pred opu sa picha?

gerdusha
23. feb 2013

@tinkatinulka

Fuuuuha,to zalezi od velkosti folikov,niekedy sa picha len jedna,inokedy dve tri...to posudi lekar podla sona...ak len jedna,tak tusim som ju vzdy pichala v den pregnylu...

marverka
23. feb 2013

ahojte dievcata, prosim vas neviete na ktory den realizuju v RF KET ked bola ovulacia /potvrdena lekarom v centre na 11 den MC/ včera - v piatok a kedy doporučuju uzivat utrogestan , dakujema vam, mne davaju vklad az vo stvrtok a utrogestan mam uzivat od nedele to je od zajtra amne sa to zda neskoro ☹ , dakujem za kazdu odpoved 🙂

nelly3
23. feb 2013

@marverka
KET sa robi 19-20DC v reprofite, utz 10-13DC a podla vysledku sa prida utrogestanu 😉

marverka
23. feb 2013

@nelly3 dakujem, ale j a som bola vcera v car a ovulaciu som mala poobede 11 den cyklu /normalne byvava ovulka 14 den ale ja mam kratsie cykly/ no a utros mam brat od zajtra a vo stvrtok vklad mne sa to zda neskoro to znamena ze ja na vklad idem cca 17 den , ale podla mna by som mala ist na 16, neviete mi to volaktora z vas vysvetlit,?? co mam info tak vklad byvava na 5 den od ovulky, alebo sa mylim??dik

lysa31
23. feb 2013

Čaute, dobrala som clostil a bola na konrole foliky pomaličky rastú tak mi ešte pridali 3injekcie bravelle a v pondelok na kotrolu. Máte niekto skústenosti s bravelle?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre