Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
28. feb 2013

@melisska aj mne a nechcú (sa tie hodinky) pokaziť ☹ ☹ ☹

martinusa22
28. feb 2013

Baby ked vlozia oplodnene vajíčko do vnutra co by mal človek potom robit, je nutne nic nerobit, chrániť sa nejak špeciálne a neíst do práce?ale bo to všetko neovplyvní

melisska
28. feb 2013

@sarasota 😵 potešilo, dakujem

melisska
28. feb 2013

@martinusa22 robi sa vselico, aj ja so ze tie roky vyskusala vselico, moj zaver je to na nič, ak to ma byt, tak to bude...ak nie , tak mozeme aj stojky robit a nepomoze 😉

amali
28. feb 2013

baby mám otázku....ked som teraz dostala mrchu tak si mám začať pichať už zajtra?

tinkatinulka
28. feb 2013

@amali ano zajtra

amali
28. feb 2013

@tinkatinulka dakujem, tak zajtra idem na to 😉

tinkatinulka
28. feb 2013

@amali tak vela stastia a vela krasnych vajok 🙂

alka025
28. feb 2013

@ria191 ahoj som tu nová a s manželom sme sa rozhodli ísť do neakeho car centra v BA ale ked som si prečítala že ti Všzp prepratila aj car v Brne tak som sa potešila lebo na reprofit som nepočula jediné krivé slovo. Keby si mi o tom mohla napísať viac že ako sa to vybavuje a koľko ta to stalo a či to bolo tvoje prvé ivf lebo naše áno. Ďakujem

jomini
28. feb 2013

@karinuska22 ja som v GF podstupila jedno IVF a jedno KET, vzdy boli embrjka silne, krasne blastocysty alebo vobec sa neuhniezdili..Druhe ivf som nemala ani vajicka. Celkovo ma to dost obtazovalo, chodila som tam ako na klavir, potom odbery u vseobecnej, internistu..stimulka bola nekonecne dlhaa a mala som len 10 vajok, napriek tomu, ze som mlada..
Pritom mame vsetky vysetrenia v poriadku. Neviem co mam robit, ako teraz postupovat. Prosim, kolko raz sme pocas stimulky boli v Brne na kontrole, cca kolko vas to cele stalo a este jedna otazocka: preplatila ti cosi poistovna?

karinuska22
28. feb 2013

@jomini My sme boli v Brne 4x. Prvy krat na uvodnej konzultacii, druhy krat na na kontrole folikulov na 8 den cyklu, na dalsiu kontrolu folikulov som isla na 11.den k svojmu gynekologovi, treti krat v Brne sme boli na odbere a stvrty krat na vklade. Od kontroly folikulov az po odber to vyslo na 10 dni, tak sme pekne vyuzili 10dnovu dialnicnu nalepku. SOFT nas vysiel 920 EUR + 250 EUR zamrazenie embrya. Preplatit som si to uz nemohla, lebo som si ja hlupa vycerpala 3 pokusy v SR a este aj vek 39 som akurat prekrocila.

karinuska22
28. feb 2013

@martinusa22 Mne odporucil doktor Stelcl byt 3 dni v klude, teda podla moznosti byt doma a potom fungovat ako predtym.

martinusa22
28. feb 2013

@karinuska22 a vyšlo vam to na prvy krát ?

karinuska22
28. feb 2013

@martinusa22 Ano, v Brne to vyslo na prvy pokus, comu doteraz neverim.

martinusa22
28. feb 2013

@karinuska22 supeeeer, mna to tiez čaká a verím ze ked budem mat vajíčka a vlozia mi ich tak to všetko vyjde 🙂)

zeina62
1. mar 2013

@sarasota ahoj moja, som rada ze ti je uz lepsie, ani si nevies predstavit ako ma to boli co sa ti stalo a ked citam co pises aku mas bolest v srdci tak mi ide puknut srdce! Ale ako hovoris pan boh ma svoje umysli s nami a urcite skusa tvoju trpzlivost a urcite ta neneha bez pozehnaneho dietatka. Strasne strasne ti zelam so srdca vsetko dobre , vela sily a zdravia aby si vladala ist dalej . Ty to dokazes ja tomu verim. Drz sa cmuk

ria191
1. mar 2013

@jomini áno preplatí ti to poisťovňa 😀

radina
1. mar 2013

@karinuska22 Az po OPU? mne lekar povedal, ze od zaciatku stimulky, to je divne ,kedze mame rovnaku diagnozu. 😖
Vies co, mne sa stalo , ze som mala pri ketku prednison, a tiez som schytala chripku. Tiez som si myslela, ze je to kvoli tomu. .... ale teraz ho mam predpisany z imunologie , beriem ho uz takmer 3 mesiace a za celu to dobu som nemala ani len bolest v hrdle, ziadnu chripku nic a to dookola mna v praci chodili non stop chori ludia. 🙂 Mozno je to prave take rizikove, ked ho clovek zacne uzivat , ze nejako z neho telo zblbne. 😝

karinuska22
1. mar 2013

@radina No ja som ho zacala brat az po OPU, lebo to bolo len preventivne, kedze imunologia bola negativna a brat som ho teda ani nemusela, keby som nechcela. No ja som tiez pri druhom a tretom IVF brala Prednison a neochorela som ale teraz v decembri som ho zacala brat vtedy, ked som uz mala oslabenu imunitu kvoli chorobe a Prednison mi tu imunitu zrazil este viac dole a dopadla som hrozne, az tak ze som musela ist na pohotovost. Este doteraz mam zapalene hrdlo a neviem sa zbavit streptotoka. Tym, ze som po tyzdni nezacala brat antibiotika, som si to len zhorsila. Ale nikto mi ich nechcel predpisat az som si ich po 3 tyzdnoch vynutila. Ako tak pomohli ale hrdlo ostalo.

falin
1. mar 2013

@ria191 - vidim ze si dobre naladena, to je zaklad uspechu. Marec prebehne ako voda a uz je tu april. Ja som si po aborte hovorila , ze uz sa na to vykaslem, ale hormony mnou lomcuju a uz viem ze sa nevykaslem, ideme dalej.
Uz tromfnes aj dr. , tolko mas toho za sebou 😀

@sarasota - dakujem ti za srdiecko, posielam cmuk 🙂 A ak by si chcela, knizku ti mozem pozicat, momentalne som ju zicla mamine, ale preverim ci uz precitala. V pripade zaujmu napis mi ip 😉

@melisska - ahojky, teba som strasne dlho necitala. Ako sa mas? V aprili ides aj ty? Budem silno drzat palce, po tolkych rokoch, si zasluzis aby to konecne vyslo. Ja tiez planujem KET, ale musi mi dobre dopadnut kontrola v marci.

falin
1. mar 2013

@ria191 - mohli by zastavit na nejaku dlhsiu dobu, ze? 😎 potesilo by to 😀

falin
1. mar 2013

@martinusa22 - nic specialne, normalne zit ako predtym, akurat sa trosku setri pri zdvihani tazsich veci. Ked to nema vyjst, tak to nevyjde aj ked by si cely cas bola na PN a lezala s vylozenymi nohami. A ked to ma vyjst tak to vyjde. Uzivaj si to, tes sa na babulko a mysli pozitivne. Drzim palceky. Je to tvoje prve ivf?

falin
1. mar 2013

@melisska - mame rovnake skusenosti 😎

ria191
1. mar 2013

@falin potešilo 😀. Hádam by si ich tam nechala mrznúť chúďatká malinké 😀

falin
1. mar 2013

@ria191 -nenecham ich tam, u mna im bude lepsie. Len dufam ze uz zostanu so mnou 🙂 . Tento posledny pokus ma dost vzal, ale nepolozil a to je dolezite 😎

speranza1
1. mar 2013

ahojte babule.. 🙂 tak ako sa vam dari? mame konecne koniec tyzdna 😀 ...dufala som, ze bude pekne pocasie cez víkend a nist... ma byt chladno a ma prsat 😠

ria191
1. mar 2013

@falin tak to sa ti ani nedivím. Ani si neviem predstaviť aké to musí byť ťažké sa s tým všetkým zmieriť.

ria191
1. mar 2013

@speranza1 speri kde si doteraz bola? Nejako nás flákaš 😀 😀 😀

speranza1
1. mar 2013

@ria191 .. aaale, ved ja som tu kazdy den...citam vas stale aj ked neprispievam 😀 😀 😀 ... to by som si nedovolila opustit vas 😀 ....citam, ze sa vas dost chysta na KETko.... ja si tiez pojdem pre zmrzlinku... 😉 ..ale ja pojdem az ked sa na to budem citit pripravena..a este ten cas neprisiel... 🙂 ..ale ten cas raz priiiide a aj ja pojdem pre zmrzlinku a budem tehuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂

ria191
1. mar 2013

@speranza1 no počíííítam, že keď tu zase nabehne obrovská tehu vlna, že dlho čakať nebudeš 😀 😀 😀 . Ale dobre robíš oddýchni si a potom sa pripojíš 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre