Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lysa31
2. mar 2013

@freeze24 @pufa - dik, aby som nič nepokazila tak som sa rozhodla, namiesto vkladania ho ráno zjem 🙂

bibi24
2. mar 2013

@lysa31 rano pred vkladom si daj!!! Vsade sa to tak robi!

alka025
2. mar 2013

@ganesh Diky a nevieš poradiť neakeho doktora?

janicka85
2. mar 2013

IVF bych nepodstupovala, poslechněte si doktorku na http://cenap.cz/neplodnost-porad.php 🙂

ganesh
3. mar 2013

@alka025 ja som bola dr. Koudelka, pochvaluju si aj dr. Stelcl a dr. Machac.

radina
3. mar 2013

@janicka85 Toto je akurat tak pre pary, ktore nemaju diagnozy. Taku "poradnu" by si mohla otvorit polovica z nas s tym, co sme si presli ! 😉 ... a i tak by sme koniec koncov skoncili na ivf. 😝

radina
3. mar 2013

Kocky, od dnes stimulkujem aj ja. 🙂 Nejako som vysla z praxe, riadnu modrinu som si spravila . 😒 😀

dafy
3. mar 2013

Tááák konečne som sa odhodlala napísať Stelclovi boože ja som taká krava chcem to veľmi no zároveň sa bojím dalsieho sklamania 😒 aale neprejde jediny deň aby som na to nemyslela 😝

lysa31
3. mar 2013

Tak od dnes mám dve morulky v brušku - už mi ostáva len počkať ako sa im tam bude páčiť. Inak lekárka, embrio. aj sestrička boli strašne zlaté🙂))

tinkatinulka
3. mar 2013

@lysa31 tak nech sa im krasne darí a o 14 dní ta najkrajsia správička 🙂

martinusa22
3. mar 2013

@lysa31 super, vkladali ti to s narkozou alebo bez?bolelo to?

lysa31
3. mar 2013

@tinkatinulka - dik, to bude dlhých 14dní
@martinusa22 - vklad sa robí bez narkozí a vôbec to nebolí. OPU bolo pod narokozou.

martinusa22
3. mar 2013

@lysa31 a máš to ivf s min. Stimulaciou ?

lysa31
3. mar 2013

@martinusa22 - áno, s min. stimuláciou. Je to moje prevé IVF - mala som iba 2 vajka ale oplodnili sa a na 3deň mi ich vložili🙂

martinusa22
3. mar 2013

@lysa31 super, mna by malo čakať to iste🙂 držím palce

lysa31
3. mar 2013

@marinusa22 - tiež ti silno držím palče nech to je úspešné🙂 tvoje prvé ivf?

martinusa22
3. mar 2013

@lysa31 ano malo by byt ak teda budu vajíčka a aj sa oplodnia🙂ako si stimulovala?s akými liekmi?

lysa31
3. mar 2013

@martinusa22 - clostil., bravell, orgalutr., pregnyl. Kedy začínaš?

martinusa22
3. mar 2013

@lysa31 no ja mam tiez clostil, menopur a pregnyl a budúci víkend by som mala dostať mrchu a potom to začne konečne, minuly mesiac som mala len clostil a pregnyl ale neboli vajíčka tak teraz mi zvýšili tie lieky tak verím ze tam bude to co ma byt 🙂)

lysa31
3. mar 2013

@ určite sa to už podarí - silno držím palce🙂

karinuska22
4. mar 2013

@zuzu1108 Nejake tlacivo som nasla na nete. To bude asi ono. Vola sa to Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ. Je to v tlacivach. No vyskusam to. Este budem posielat jednu ziadost kvoli amniocenteze. Nechcem si ju dat robit v nemocnici ale v Iscare alebo v nejakom inom centre a som zvedava, ci mi to poistovna preplati.

karinuska22
4. mar 2013

@radina Neviem presne aku diagnozu mam ale fraxik si picham od 1.dna po odbere vajicok.

pufa
4. mar 2013

@lysa31 soft IVF ako z učebnice - dve vajíčka, dve embryá. Už ostáva iba potvrdiť dvojičky 🙂 veľmi držím palce!

speranza1
4. mar 2013

dievcata...jedna otazocka... ked ste posielali ziadost o refundaciu..aku sumu ste pisali do ziadosti??? plnu ..taka aka je na fakture alebo ste ju ponizovali o ICSI???? prosiiim o radu...

lysa31
4. mar 2013

@pufa - to čakanie na vysledok je strašne dlhé ale za dvojičky by to stálo🙂. A tebe sa podarilo otehotnieť zo softu?

bibi24
4. mar 2013

@speranza1 ja plnu 😉

ria191
4. mar 2013

@speranza1 celú sumu 😀 😀 😀 (to aj pre ostatné kočky)

speranza1
4. mar 2013

@bibi24 dakujem zlaticko.... aj ja tak napisem..uvidim ako dopadnem..pripojila som k tej ziadosti aj fakturku, aj pokladnicny doklad a aj spravu o IVF...takze uz budem len cakat ci mi to preplatia....

speranza1
4. mar 2013

doveracky to posielali na Einstainovu ulicu v Ba????

kika017
4. mar 2013

Ahojte baby, keď som bola teraz na konzultácii zabudla som sa spýtať ako to je s platením pri neukončenom soft cykle. My sme iba začali a museli sme to stopnúť, lebo som začala krvácať. Či ste niektorá nemali takúto skúsenosť.... a ako sa to potom účtovalo ( zakúpené lieky to je jasné že vyplatím ale či aj tú sumu za soft 13 000 CZK )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre