Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
4. mar 2013

@kika017 tak to neviem moja

lubica1979
4. mar 2013

Ahojte, prikladali ste k žiadosti o refundáciu aj pokladničný blok o zakúpení liekov? Ďakujem

bibi24
4. mar 2013

@lubica1979 ja nie, pretoze som si lieky kupovala cez net.

bibi24
4. mar 2013

@kika017 podla cennika sa tusim nieco plati, nemaju to tam uvedene ako stop cyklus? Zvykne to byvat. Ale ak budu ustretovi, tak ti ani nic nenauctuju, kedze je predpoklad, ze v dalsom cykle pojdes do toho znovu.

ria191
4. mar 2013

@kika017 podľa mňa ti to možno nebudú účtovať, pretože keď som tam bola ja na OPU, tak tam bola jedna češka a tá pri OPU mala iba prázdne vajíčka a ževraj by mala platiť iba za narkózu a ty si sa až potiaľ nedostala tak iba za lieky počítaj.

ria191
4. mar 2013

@lubica1979 prilož keď máš a uvidíš, ale tie lieky čo mi dali v RF (2xorgalutran) a boli započítané vo fa tak to mi preplatili 😀 😀 😀

lubica1979
4. mar 2013

baby, lieky ste si vyberali na SK alebo v ČR?

tinkatinulka
4. mar 2013

@speranza1 ano tam

dafy
4. mar 2013

Dievčata aj vám navrhli ked ste písali do brna ze nemusi sa ist na konzultaciu ze sa to da aj cez email a potom rovno na odber?? 😕 aj takuto variaciu mi navrhol Stelcl 🙂 je tu nejaka z vas ktora to takto riesila?? nerada by som nieco zanedbala 😵

speranza1
4. mar 2013

@tinkatinulka nie na Cintorinsku do Nitry?

tinkatinulka
4. mar 2013

@kika017 my sme mali aj OPU ale ET už nie a platili sme 3000 bez liekov, tie som kupovala na nete

tinkatinulka
4. mar 2013

@speranza1 nie nie ja som to konzultovala s BA koordinatorkou a ta povedala do BA poslať.

ria191
4. mar 2013

@dafy ak máš aspoň jedno IVF za sebou tak v tom nevidím problém, už vieš čo a ako. Ja presviedčam jednu babenku z Heliosu, aby išla do Brna a tiež to plánujem, že by tam išla až na OPU 😀 😀 😀

speranza1
4. mar 2013

@tinkatinulka aha dobre, lebo na nete maju ako korešpondencnu adresu uvedenu do Nitry.... OK tak to prepisem na BA

dafy
4. mar 2013

@ria191 nechcem nič zanedbať ale je pravda ako aj napisal stelcl ze je to velka vzdialenosť som z Košíc...o čo ide presne na tej konzultacii?u nás je to tak ze manzel je ok ja nemam vajičkovody inac vsetko ok....ale co citam tak tam vam vlastne daju injekcie nie?,a tabletky na recept a ked tam nepojdem ako to budem riesit ja?? 😒 ja viem som stresmen ale čo uz 😀

kika017
4. mar 2013

Ďakujem Vám dievčence, veď uvidím zachvíľu začíname nový cyklus tak ma potom zúčtujú naraz 🙂

speranza1
4. mar 2013

@dafy a nemas svoje lieky doma, alebo si si nepozhanala z netu, tak recepty na lieky ti posle postou a ty si ich na SVK vyberies...samozrejme ze budes hradit celu sumu.... a taktiez ti posle aj presny rozpis co kedy pichat a brat..nic sa neboj..my byvame este dalej ako vy a zvladli sme to v pohodke... 😉

ria191
4. mar 2013

@dafy tak lieky si zoženieš aj na SK a veľa vecí ti môže predpísať tvoj gynekológ. Štelcl ti môže poslať dokonca recept a vyberieš si to na SK v cenách nie je veľký rozdiel. Ideš iba s clostilbegytom?

dafy
4. mar 2013

@ria191 tak napísal mi ze navrhuje IVF soft kedze má jasno v mojom prípade lebo nemam vajičkovody a či nemám doma menopur ale ja nemám nič neviem co vsetko budem este potrebovať ..akurat chce vediet aky mam prolaktin a ci mam v poriadku štítnu žlazu nič viac nepotrebuje ...manzel bol na spermiogram v r.2002 a mal nadpriemer takze vravel ze ani to nie je nutne spravit zas 🙂

lubica1979
4. mar 2013

@ria191 ďakujem

dafy
4. mar 2013

@speranza1 a ani ty si nebola na tu konzultaciu??lieky nemám ziadne doma 😒

lysa31
4. mar 2013

Podarilo sa niektorej otehotnieť aj bez PK?

speranza1
4. mar 2013

@dafy ja som sice bola, ale ked si sa dohodla tak, ze konzultaciu netreba, ze ste to vyriesili mailom, tak bud pokojna, je to v poriadku zlaticko.... a ja za seba mozem povedat, ze ste si vybrali jedno z najlepsich centier...budete spokojni.... a ak mozem poradit... nalad sa pozitivne, nestresuj.... a vela sa usmievaj.... 🙂 🙂 🙂 ... ja sa snazim teraz zit takto.... pri poslednom 5 IVF som bola taka vystresovana, ze som plakala aj pri ET...a my slim si, ze to nie je dobreeeeee... budete s manzelom v pohode, pretoze s pozitivnym pristupom sa zvlada vsetko lepsie...🙂 😉

speranza1
4. mar 2013

@lysa31 myslim, ze je vela bab ktorym sa to podarilo bez PK.... (neviem, ci v tejto teme, ale co tak citam ine diskusie, tak naozaj sa to podarilo viacerym🙂 )

ria191
4. mar 2013

@dafy takže by si potrebovala clostilbegyt (ten ti predpíše tvoj gynekológ) menopur alebo merional sa dá zohnať tu na koníkovi, ale aj ten ti môže predpísať tvoj gynďák, len si to budeš celé hradiť sama (merional je cenovo prijateľný) to si podľa mňa budeš pichať nízku dávku buď 75 jednotiek alebo 150, orgalutran ten by si si aj tak kupovala celý za svoje, lebo na koníkovi sa nedá zohnať, a pregnyl (predpíše ti tvoj gynďák). Ale vôbec neviem koľké je toto tvoje IVF a koľko máš rokov? Mne dali orgalutran v Brne a tým pádom bol zahrnutý aj vo fa, ktorú mi celú preplatila poisťovňa takže si myslím, že ak by som brala všetky lieky z Reprofitu a bolo by to zahrnuté vo fa tak by mi to preplatili celé. Ale toto je na dlhšiu debatu 😀 😀 😀

pufa
4. mar 2013

@lysa31 ano. mala som soft, dve vajíčka, dve oplodnené, jedno vlozené, jedno zamrazené, tak ako som ti minule písala. brala som len clostil a dopichla som 6x 75 UI gonalu. podla mna je soft pre kvalitu vajicok lepsi ako bezne ivf. u mna to ale neviem uplne porovnat, lebo centrum na SK v ktorom som bola pred tym a reprofit maju aj neporovnatelnu kvalitu laboratoria. a ja som vzdy otehotnela aj na sk (dva krát), len som mala smolu potom neskor...
na sk som mala ale vzdy menej bunkove embrya na 3 den ako v brne. nejak sa na sk pomaly vyvijali a s cca 10 odobratych vajicok nakoniec skoncilo vzdy len jedno embryo ako tak pekne.

dafy
4. mar 2013

@ria191 ja uz mám vyčerpane všetky IVF ka tu na Slovensku 😒 pri všetkých troch som pichala 220jednotiek 😝 a mám 34 rokov 😠 posledne IVF som mala rok 2009 už ani nepamätám 😀

dafy
4. mar 2013

@speranza1 ja som taky stresmen takže bez toho to asi nepojde 😀 2 roky sa odhodlávam a čitam to tu kazdy deň po poslednom neuspechu ma to dost zložilo teraz som nabrala odvahu ale žaludočne krče mám uz teraz 😀

speranza1
4. mar 2013

@dafy tak ak to bude co i len trosicka mozne, vykasli a na stres... lebo nim nic nedosiahnes.... pomysli si, ze s pozitivnym pristupom dojdes dalej ako so stresom.... stres posli kade lahsie...uz si sa dost nastresovala... 😉 😀 😉

lysa31
4. mar 2013

@speraza1 @pufa - ďakujem za povzbudenie - začala som stresovať a to je iba jeden deň po ET 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre