Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
5. mar 2013

ja mám 225jednotek merionalu dennne 😉

dafy
5. mar 2013

a este Stelcl mi napisal ze podla toho čo zozeniem moze byť bud(...fostimon,merional, menopur,bravelle) no fakt neviem ktore si mam vybrat.... 😝 pri IVF som mala menopur

martinusa22
5. mar 2013

@mauerka ja uz chodím do Brna,SK som chcela obísť a Rakúsko preto ze pre muža by to s jazykom bolo komplikovane a niektoré veci asi aj pre mna 🙂

amali
5. mar 2013

@dafy ja som mala pri prvom IVF puregon,ale teraz ho nemám kvôli peniažkom....je veľmi drahý na to akú dávku si pichám... 😒

mauerka
5. mar 2013

Aha uz chapem. Konkretne s tymto skusenost nemam, ale myslim si, ze ked uz mame EU, platis si Krankenkasse, tak by mali refundovat...LEN SA NEDAT ODBIT!!! Ja byvam v AT a niekedy je to po uradoch fakt o tom, kto bude mat viac nervov a nevzda to... @martinusa22

ria191
5. mar 2013

@lubica1979 soft bez liekov stojí 25 000,- Kč pri počte 8 oocytov ak ich bude menej tak budeš platiť o niečo menej ak viac tak stále budeš platiť 25 000,- Kč to je maximum čo zaplatíš a lieky sú individuálne každý to má inak (100-200€) viacej si myslím, že by to nemalo byť. Ja som pichala to isté čo na SK lebo som to poznala, ale väčšinou navrhujú merional, lebo je cenovo veľmi dostupné, alebo ti "povedia" čo zoženieš dá sa kombinovať viacero stimulačných hormónov

ria191
5. mar 2013

@dafy čo zoženieš dá sa to kombinovať 😀 😀 😀

melisska
5. mar 2013

@dafy ahoj moja 🙂

martinusa22
5. mar 2013

@mauerka no tak otom som uz niečo počula tak to budem potom riešiť 🙂

ikacka
5. mar 2013

@mauerka Tak strasit ta urcite nechcem - u mna bol cyklus tiez vzdy bezproblemovy, AMH 2,68...vsetky vysledky v podstate v norme...v podstate sa nenasla ziadna pricina, preco by to nemalo ist.....jedine, co som pocula a co asi moze davat zmysel je, ze stena vajicka je vekom silnejsia a spermia ma vacsie problemy cez nu preniknut...ci je to pravda neviem, lebo okrem manzelovych spomalenych spermii sme nenasli ziadny iny dovod, preco sa nam to nedarilo. Preto sme uz na prvy pokus isli na IVF. Vtedy sme este dali cas vajicok oplodnit napichnutim a cast bola len v skumavke. A tie co boli len v skumavke a mali sa "prirodzene" oplodnit, tak tym to velmi neslo. Preto aj dalsie pokusy boli vyslovene ISCI a Brne PISCi (co este znamenalo aj predvyber dobrych spermii).
Ale ak ti doporucili IUI, tak by ste na tom mali byt lepsie...vzdy k tomu treba pristupovat pozitivne 🙂

holly74
5. mar 2013

@martinusa22 To je možné, treba sa informovať v tej rak. poisťovni, každý štát to má nastavené inak...

lienka_1
5. mar 2013

@dafy Mne dal clostyl 1-0-1 a menopur 2 ampulky. Potom kontrola na 7-8 den a potom sa uvidi. Ja som mala 225j. gonalu pri 1. stimulke a 4 vajicka, 300j gonalu pri 2. stimulke a 5 vajicok a teraz v januari mi nasadili 450j. gonalu a mala som iba 4 vajicka, takze ked budem mat pri softe 2-3 vajka, budem spokojna, lebo nezatazim telo konskymi davkami hormonov. Ked som vcera povedala, ze som mala az 450j. gonalu, tak lekarovi vyleteli obrvy az k vlasovej ciare 😀 No uvidime, ako budem reagovat.

ria191
5. mar 2013

@lienka_1 tak potom daj vedieť ako reaguješ na tie menšie dávky to ma bude veľmi zaujímať. Veľa šťastia 😀

martinusa22
5. mar 2013

@lienka_1 to iste mam aj ja 🙂

lubica1979
5. mar 2013

@ria191 ďakujem Ti

dafy
5. mar 2013

@melisska ahoj meliska 🙂 myslím na teba stále ako ste na tom vy 🙂 .....ani o ixi neviem nič ako je na tom ona a či sa pokušaju dalej 🙂

dafy
5. mar 2013

@ria191 ja sa len bojím aby to nebolo málo je to velky rozdiel 75jed. a 220j....ved pri poslednom IVF som mala 220j a iba 6vajok a z toho 5 oplodnených

ria191
5. mar 2013

@dafy neboj sa ja som pri druhom mala 225j a iba 3 vajíčka ☹ ☹ ☹ a v Reprofite pri 225j 7 vajíčok. Nechaj sa prekvapiť a verím tomu, že milo 😀 😀 😀

dafy
5. mar 2013

@ria191 teraz som pozerala ceny ...merional-97 eur....menopur-196eur...bravelle-214 eur ...je to hrozne velky rozdiel v cenách čítala som tu na MK ze maju rovnaky učinok ale mi vrtá v hlave ze len na tom asi nieco bude ze tie drahsie su asi kvalitnejsie či?? do kelu 😒

gerdusha
5. mar 2013

@dafy

Ono sa moze stat aj tak,ze do ptveho ultrazvuku budes pichat jednu injekciu a potom ti to mozu podla potreby zdvihnut na dve denne

gerdusha
5. mar 2013

@dafy

Nestresuj,vsetky su uplne ucinkom rovnake...kludne pichaj merional

dafy
5. mar 2013

@gerdusha myslíš velmi nad tým premýšlam nechcem dopadnuť tak ze nebudem mat vajka 😒

gerdusha
5. mar 2013

@dafy

Ked som zacinala,mala som rovnake otazky,neboj...a pytala som sa mnohych mudr na rozdiely v tych liekoch a povedali presne to,co som ti vyssie napisala.

kukulik30
5. mar 2013

@speranza1 joj, moja, my uz zmrzlinky nemam, ja sa chystam na 3. soft teraz 😉

radina
5. mar 2013

Kocky, ja som nejaka nemozna ☹ ... 3 dni stimulujem a modriny mam na bruchu jak narkoman. 😖 plus hrce. To som len ja taka kriva? 😀 😝

amali
5. mar 2013

@radina to mi je ľúto...ja som si zatiaľ nestihla spraviť ani jednu... 😉

radina
5. mar 2013

@amali Napis postup ako robis prosiiim. ! Pri 1 ivf som mala modriny az ku koncu , ale teraz od zaciatku. Aj ten hnusny fraxik ma desne ihly. 😖

nelly3
5. mar 2013

@ria191
a nie je soft 13000czk?

amali
5. mar 2013

@radina vieš čo ani neviem akosi sa mi darí...pri prvom IVF som mala sem tam modrinu na brušku ale teraz ani jednu...zdokonaľujem sa asi 😉

radina
5. mar 2013

@dafy Ahoj, ja som si to tiez zamenila, menopur za merional, usetrila som tak 200 eur, lebo ja picham 2denne. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre