Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
7. mar 2013

@tinkatinulka dakujem

mimika1973
7. mar 2013

@dafy a ok! 🙂
Ze sa velmi nemusi ist na prvu konzultaciu k nim, a ze mozu pripravit protokol aj bez toho. No je pravda, ze sa nachadzam daleko, az vo Francii! 😵 Takze by mi to aj takto vyhovovalo, a uz len sa dohodnut s manzelom a s nimi na kedy by sme to mohli skusit.
Ale urcite budu vyzadovat nejake novsie testy, spermio, krv, nie? ci to uz potom ked bude clovek v tej stimulke az?
A kde si robila tie 4IVF predtym? na SK? ci inde?
A ponukli Ti teraz ten IVF soft ci iny?
Juj, este mame daku nadej, to ma tesi, ked clovek je v dobrych rukach a hlada pricinu preco to nefunguje! 😎
Ja som tie 4 ivf robila tu v zahranici, lenze poistovna tu preplati 4 pokusy, a potom centrum Ta uz nechce! zatvoria Ti dvere pred nosom a hotovo! A povedia Ti len, Madame, uz nemozme nic pre vas! fuuuu, zlost! 😠
A to ozaj nie sme este ten najhorsi a komplikovany pripad, si myslim, no a tak sa nevzdavam a preto sa vlastne aj informujem v mojej rodnej krajine ci CZ, lebo verim este v nejaku tu nadej byt maminou, cez ine a schopnejsie seriozne centrum AP! 😀
Este neviem ako toto vsetko dat dokopy, stimulka, kontroly, OPU a ET na dialku. Bud pobudnut priamo v Brne, alebo v SK u mojej rodiny... No ale urcite toto centrum ma skusenosti aj so zahranicnymi parmi a budu vediet poradit co a ako najlepsie urobit 🙂
Idem ako samoplatca, nemam poistku na SK,len tu vo Fr 🙄
Inac, Ty si napisala potom odpoved rovno Stelclimu a nie tomu Kozumplikovi nasledne? Vsak si myslim, ze aj ja mozem si vybrat a napisat komu chcem, no nie? 😉
A kedy by si chcela zacat ivf s nimi?

mimika1973
7. mar 2013

@tinkatinulka kto? 😉 ten Kozumplik? vsak vklad moze robit, nie som proti, len ja chcem aj aby mi vybrali dobru stimulku a pod. pre moj atypicky pripad, hi hi...🙂 Kedze som taaak daleko, bolo by fajn, aby sa to podarilo na prvy sup! 😀
A ako si na tom? podarilo sa, ci este cakas na vysledok? 😉

tinkatinulka
7. mar 2013

@mimika1973 my sa chystame na 3 IVF po velkej noci, po tom prvom vklade som mala zamlcany potrat v 5tt ☹ ale je pravda že baby chodia hlavne k overene trojke Stelc,Machac a Koudelka..ja chodim k Machacovi 😉 a bude to už 3 variant stimulky nakolko nereagujem moc na lieky

mimika1973
7. mar 2013

@amali drzim palceky na OPU a aj pekne velkonocne vajicka!!! 😀 😉

amali
7. mar 2013

@mimika1973 dakujem si zlatá......ja to riešim tiež s dr.Kozumplíkom cez maili a je všetko ok......

radina
7. mar 2013

@amali ty si super nosnica 😀

mimika1973
7. mar 2013

@tinkatinulka a ake si mala lieciky? clostil, ci injekcie dake? ci oboje? ivf klasicky ci soft? a to si tie 3 IVF robila vsetky u nich aj? to mas pravdu, overena trojka je trojka! 😉 skusim sa na jedneho z nich nakontaktovat, uvidime 🙂
Je mi luto kvoli tomu potratu! 😢 Ja som pri mojej prvej IVF tiez potratila, bol vacok ale bez embryjka! ☹ HCG prve bolo dobre, lenze potom blblo a muselo sa cakat az do sona, aby videli co sa vo vnutri deje, bolo to tazke, aj ked som sa sprvu tesila, ze prve vyslo! a nie...celkom. 😒
Ale treba verit dalej, urcite to jedneho dna vyjde!!! 😉

amali
7. mar 2013

@radina no len aby tam boli aj nejaké schopné vajka 😀 doktor mi písal že je všetko v poriadku tak ako má byť tak pevne dúfam

mimika1973
7. mar 2013

@amali 🙂
cely postup s nim? od zaciatku? vsak reprofit cely je profikovy, ako tu vidim 😉
OPU mas zajtra? ci pozajtra?

mimika1973
7. mar 2013

@amali a kolko ti nasli na sone folikuliek? tiez ivf soft ci klasik?

radina
7. mar 2013

@amali jasne ze budu 🙂 ja budem rada aj za 5 😉 Len prvu kontrolu mam na 10dc, tak snad to nie je neskoro. 😒

amali
7. mar 2013

@mimika1973 Opu mám v pondelok......ja som mu odoslala mailom všetky papiere ktoré som mala z prvého IVF a on mi napísal postup aký si predstavuje......a tak si dopisujeme a vybavujeme všetko mailom......je to super

amali
7. mar 2013

@radina ja som nemala ani pri prvom problém pri vytvorení vajok.....problém bol že sa akosi nepáčilo už v mojom brušku

tinkatinulka
7. mar 2013

@mimika1973 ano vsetky 3 v RF, prve som mala clostil +5x150 jednotiek bravelle,2ivf clostil+10x150 jednotiek menopur a teraz bude iba bravelle asi 10x225 jednotiek takže všetko je krátky protokol, a fakturovaný ako soft.samozrejme veríme že toto bude skutočne to pravé čo na moje vaječníky zaberie, budem hodne cestovat ale pre babatko všetko 🙂

amali
7. mar 2013

@mimika1973 mala som 9 vpravo a 7 vľavo.........ivf soft

radina
7. mar 2013

@amali Tak kedze je uspesnost ivf 30% , tak to mas uspesne az kazde tretie . 😖 ... a neberies prednison na utlmenie imunity?

mimika1973
7. mar 2013

@tinkatinulka aha, tak drzim palceky aby to vyslo! 😉
Bravelle, sa miesia ako aj menopur? ci su to uz injekcie pripravene? A kontroly sono, krv, robis u seba doma a potom len vysledky davas do Brna? a odkial si, ze ked vela cestujes? autom, busom?
Jasne,ze pre babetko vsetko! stoji to za to, aj ked sa clovek musi dost na to vsetko zorganizovat 😉

amali
7. mar 2013

@radina ja beriem aspirin

mimika1973
7. mar 2013

@amali super!!! az tolko pri soft, wow! 😉 a pri ktorom dni kontroly? pri poslednej uz? no ide Velka Noc pomaly a jar, tak aj "uroda" bude dobra! 🙂

amali
7. mar 2013

@mimika1973 8den kontroly

radina
7. mar 2013

@amali jaaj, to je zasa na nieco ine 🙂 prednison je na tlmenie imunity aby nevypudzovala embryjko, aspirin na riedenie krvi.

amali
7. mar 2013

@radina a ty ako.....bruško ešte bolí?

radina
7. mar 2013

@amali joooj, ani sa nepytaj. dnes ma bolel cely spodok 😖 ... snad je to od vajok a nie cysty. Dnes ma aj hlava pobolieva. ty sa citis v pohodke?

amali
7. mar 2013

@radina ja som napodiv v pohode.......cítim sa ok, sem tam nejaký tlak v podbrušku ako na mrchu ale inak nič.... 😉

radina
7. mar 2013

@amali tak to mas z tych vajok, ked tak pekne rastu. 😉 ... takze v pond idete na to? ci?

amali
7. mar 2013

@radina no v pondelok o 9:30 😉

mimika1973
7. mar 2013

@amali a aka je ich velkost asi? ked kontrola na 8.den? Vlastne protokol sa zacina uz na prvy den cyklu ci neskor?

amali
7. mar 2013

@mimika1973 začína sa na druhý den cyklu a najväčšá folikul má 1.69mm

bibi24
7. mar 2013

@mimika1973 ahoj, ja som sice patrila k Stelclovi, ale posledne - 5.ivf a uspesne konecne som skoro cele chodila ku Kozumplikovi. Proste to tak vyslo, ze sme sa so Stelclom minali, takze 1. aj 2. utz kontrolu som mala u Kozumplika a potom aj vklad. Bol velmi prijemny, mily, vsetko podrobne vysvetlil, poukazoval. Manzel mal z neho este lepsi pocit, ako so Stelcla. Ja si myslim, ze bez obav mozes ist k nemu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre