Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
7. mar 2013

@amali Ja tam idem na utz 45min pred tebou. 😉

mimika1973
7. mar 2013

@amali 😉 🙂

mimika1973
7. mar 2013

@amali tak pekne! 🙂 to je 16.9mm? skoro dobra uz na dozretie 😵 no naozaj to vypada dobre na ten pondelok 🙂
Pregnyl pichas v sobotu vecer teda?

amali
7. mar 2013

@radina super.....možno sa stretneme 😉

amali
7. mar 2013

@mimika1973 ano v sobotu

mimika1973
7. mar 2013

@bibi24 joj dakujem bibi! 🙂 tak uz mam takto aspon viac dovery. 😉
A super za tuto peknu spravicku, cakas babatko, yes! krasne! 🙂 🙂 dievcatko ci chlapcek?
Robila si az 5 ivf s nimi? ci predtym aj inde? tiez soft ivf naposledy?
Na kontrolu utz priamo u nich? si musela dochadzat ci si sa ubytovala priamo v Brne? alebo si z Blavy, tak sa to da lahsie tam ist na kontroly?
Je urcite lepsie robit tieto kontroly u nich, len ta moja vzdialenost! neviem neviem ako to este vyriesim ked sa na to dam. 😒

mimika1973
7. mar 2013

Kocky, ozaj, ma napadlo este, toto centrum je otvorene a funguje aj cez jul, august? je to este vyhodnejsie v mojom pripade, chodievam do BB kazde augustove leto! 😎 to by bola parada, a vyhovujuce pre nas oboch, manzel volno len v auguste ma tento rok :(
OPU, a ET robia aj cez vikendy a sviatky? ci velmi nie?
Sorry, za tolko otazok! 🤐

tinkatinulka
7. mar 2013

@mimika1973 mam to 200 km do RF, takže sranda a chodime autom..doteraz som to mala ze vela som u mojej dr dala spravit a mailom odkonzultovala ale kontrola bola vzdy, teraz asi budem chodit stale tam predsalen nech sme si istý a dr povedal že si ma ustráži 😝 bravelle sa riedi ako menopur

tinkatinulka
7. mar 2013

@mimika1973 robia cely rok iba koncom decembra maju dezifekciu a to je zavrete, ale vikendy a sviatky vsetko funguje ako ma 🙂

mimika1973
7. mar 2013

@tinkatinulka tak super spravicka! 🙂 ze su otvoreni v lete aj, no musim sa aj s manzelom dohodnut kedy by to mohlo byt vyhodne pre nas oboch! 😀
Lebo musim dat daku odpoved na dnesny mail panu doktorovi 😉 Pytal sa na to, ze na kedy to planujeme akoze my...
No je fakt, ze je to lepsie robit tie kontroly na priamo tam, iba ak si rezervovat daky hotelik na par dni, lebo BB je tiez daleko. Do Blavy 2h a pol autom a potom este do toho Brna.... 😨 Alebo ak nie, tak aspon na tu konecnu kontrolu pred OPU ist do Brna a zostat tam na to OPU a ET, par dni pobyt v brne, preco nie? ale manzelovi by to vychadzalo aj tak len v tom lete, nema dovolenku inac skor, to je skoda 😒

janicka85
7. mar 2013

radina a posůlouchala jsi ji???,myslím že na to mněco bude!!

mimika1973
7. mar 2013

@tinkatinulka tomu sa hovori super centrum! takato velka dispozicia k ludom, wow! 🙂

bibi24
7. mar 2013

@mimika1973 nie je zac 😉 Cakam dvoch chalanov 😉
U nich som bola na 4. a 5. ivf. Ano aj na utz som chodila k nim. Celkovo to bolo 4 krat - 2 utz kontroly, opu a et.
Ja byvam v ba, takze sme dochadzali, to je pohodicka. Ale viem, ze su tu baby, co dochadzaju aj z vychodu SR a zvladaju 😉
Centrum urcite funguje aj jul aj august, ked ma nejaky doktor dovolenku, tak sa oni navzajom zastupia. A robia et aj opu aj pocas vikendov. Mne to tiez tak vyslo, ze som mala raz opu v sobotu a druhykrat ET v nedelu 🙂

speranza1
8. mar 2013

prajem nadherne piatkove ranko a zaroven vsetkym zienkam prajem to najkrajsie MDŽ 🙂 😀 🙂 😀

ria191
8. mar 2013

@speranza1 ďakujeme speri 😀 aj tebe prajem krásny sviatočný deň 😀 😀 😀 a príjemné umývanie okien 😀 😀 😀

speranza1
8. mar 2013

@ria191 nakoniec som isla do roboty😀DDDDDD

ria191
8. mar 2013

@speranza1 to je lepšie ako umývať okná 😀

strapula27
8. mar 2013

@speranza1
@tinkatinulka ahojte babulky,takze vyska sliznice 7,1 mm☹ na buduci piatok sice ideme na vklad,ale myslim,ze to opat nevyjde..doktorovi to staci,ale mne sa to nezda☹( uplne mam pokazeny den..

speranza1
8. mar 2013

@strapula27 mojaaa...nezufaj... ved este za tyzden ti sliznica narastie o troska viac..... a hlavne sa snaz byt psych. v pohode a v e r i t, ze tentokrat to vyjde.....velmi ti drzim palce 🙂

strapula27
8. mar 2013

@speranza1 uvidime,ci narastie☹ a dakujem za povzbudenie..

speranza1
8. mar 2013

@strapula27 mojaaaaaaaa...nebud smutnaaaa...ach jaj, keby som ti mohla vlajako pomoct, tak velmi rada to urobim....

strapula27
8. mar 2013

@speranza1 dakujem, si zlata..ale to prejde..bohuzial toto su veci,ktore neovplyvnime..

annetty
8. mar 2013

@tinkatinulka Ahoj 🙂 Tak mi to odporucali namiesto kys. listovej, kedze ze vraj pre 50% zien nic to nespravi, teda nevstrebava sa to v tele. A ze to je len proti rastepu. Ale ze tato novinka podporuje aj samotne teho, su tam vitaminy ktore tu kys. listovu uchytia v tele, ci ako sa tomu hovori a ze je to velmi dobre na samotne cysty, sice neviem ci je to dobre aj na moju endoscystu ale v RF mi povedali, lepsiu vec ani si nemozem brat pred teho, ako ten NosiFol. Okrem toho to odporucju zenam ktore maju PCO (ja to sice nemam). Mne vyslovene odporucala nadalej brat Vitouskova, tiez to velmi chvalila. Tak beriem to tak, ze skodit mi vitamin nemoze, aj tak som mala dost casto deficit z D a zo zeleza. A tak uprimne, citim sa aj lepsie a to len beriem par tydnov 🙂

mimika1973
8. mar 2013

Hello zienky! Tak teda krasne MDZ Vam vsetkym prajem! 🙂 a hlavne nech ti chlapi dnes aj pekne posluchaju! 😀
Tu u nas prsi, brrrrr o nicom bude vikend a to zajtra chceme skocit do toho autosalonu v Zeneve. Vsak uvidime.
Ja som sa tiez chystala umyvat okna, no ked prsi, tak nic z toho! 😅
Strapula, netrap sa moja so sliznicou, ta este narastie do tyzdna! 😉 ak bude tak na 9, to je super! Ja som mavala prave dost velku, aj 14-15mm a to tiez vraj nie je az take dobre, ideal je 9-10mm. A niektore mavaju aj tych 8mm, a uchyti sa im! 😉 Takze "Keep smile"! 🙂
Annetty, ja beriem "Ovocyte +", vitaminy a mineraly na podporu vajicok. 2 tablety denne rano, na 1 mesiac. Kupila som si to cez Net, webova stranka (francuzska) "Fertimax". ;) Uvidime ci to urobi nejake zazraky, ale zaskodit to urcite nemoze. 😀 Ty beries tu DHEA?

ria191
8. mar 2013

@strapula27 vonkoncom to nie je zlé bola tu kočka ktorej nevyšiel ET a hneď ďalší cyklus išla na KET a to mala sliznicu iba 6mm a vyšlo jej to. Viem, že je to prípad od prípadu, ale výška sliznice nie je všetko. Ja ju mávam super a prd z toho. Iba v tom to nebude. Hlavne aby bol ten najkrajší výsledok.

ria191
8. mar 2013

@annetty fíha aj mňa zaujal ten NosiFol. Zohnala si ho ľahko? je aj dosť drahý, ale čo už. Keby len zabral 😀 😀 😀

mimika1973
8. mar 2013

@bibi24 super 2 babiky! 😉 nakoniec dvojity uspech! 🙂
A fakt ta ich dispozicia aj cez vikendy sa mi paci, nie vsade su centra otvorene non stop! 😒
A posledny pokus si mala tu IVF soft? tabletky a injekcie na kombinaciu? ci klasiku?
Ktory doktor ta stimuloval tam?
A na ktory den Ti robili transfert? predlzena kultivacia ci na 3.den?
Velmi ma tesia taketo krasne spravicky ked sa to konecne podari,lebo ja som uz zufala tuto kde som chodila, mala som pocit, ze ani nehladali pricinu nasich neuspechov! 😢 Rovno povedali, ze bud ja som na vine, alebo muz, alebo obidvaja, no bud mudra teraz! bez akejkolvek diagnostiky! 😠

natalia80
8. mar 2013

@mimika1973 ahoj 🙂 a to kde vo FR byvas a kde si tam bola na ivf ked takyto pristup?clovek by cakal ze to v takej krajine bude na este lepsej urovni ako v cechach.ale asi to je teda o tom istom ako na SK.co je smutne.... 😒

lienka_1
8. mar 2013

@mimika1973 To Vam fakt neurobili diagnostiku a rovno Vas posunuli na IVF?

@mimika1973
@natalia80 My s muzom zijeme v Uk a tiez im stacilo, ze ja nemam jeden vajickovod a mm ma slaby spg. U nas mame nadej na uspech iba s ICSI. Takze sa to uzavrelo a my sme veselo zacali skusat IVF. Ked uz po 2. neuspesnom IVF nikoho nenapadlo patrat dalej, co je vo veci, zacala som mat velku zlost. Vsetci konstatovali, ze je to tak. Tak som sa na chvilocku stala samodiagnostickou, nacitala kopec materialov na nete a dala si na vlastne naklady a na vlastnu ziadost vysetrit stitnu zlazu, trombofilne mutacie, reprodukcnu imunologiu a cuduj sa svetu, vo vsetkych pripadoch vysledky nie su dobre. Ale teraz aspon vieme, proti comu bojovat.
A Natalka, zahranicie je iba nablyskana vizia 🙂 My sme IVF podstupili 2x na Sk az potom sme vyuzili IVF ktore nam ponukli tu v Londyne. Neurobili nic inak ako v centre na Sk. Iba pristup bol diametralne odlisny.

mimika1973
8. mar 2013

@lienka_1 a ako si na tom Lienka teraz?
Si uz v reprofite? skusas s nimi? si v UK ci na Sk vlastne?
Stelcl mi dnes rano odpisal (vzhladom na moj vyplneny formular 🙂
Podla neho ja by som to nemala az take zle, co sa tyka mojich vajecnikov, az na ten vek! 39r! to moze tiez ovplyvnit niektore veci asi. No a manzel, ze sa mu degraduje jeho spermiogram pomalicky. No tu to mal vsetko v norme az na tu morfologiu! ale to sa predsa napravuje tym ISCI/IMSI ci PICSI, no nie??? 😕 Hovori sa, ze aj s 1% typickych spermii sa da urobit zazrak, tak neviem neviem co ideme robit dalej...
Mam mu este napisat zopar odpovedi co si ziada, a hovori, ze bud sa objednat u nich na konzultaciu alebo sa to da aj cez maily riesit. Co je teda lepsie podla teba? ist tam rovno? 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre