Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
8. mar 2013

@strapula27 a neskusis este dat teraz estrofem??pijes alchemilku??

tinkatinulka
8. mar 2013

@annetty ja beriem Infololic, to je ekvivalent k Nosifolu už 3 mesiac a som zvedava na vysledok, hlavne sa my upravila MS a ovulka je skor, mavala som až 17-18 DC a teraz už 14 DC, a ja mam PCO preto mi to moja dr. odporucila 🙂 ale beriem 2x denne aby to malo účinok

tinkatinulka
8. mar 2013

@strapula27 nezufaj este pred bojom, pomysli na tie malinke nanuky akos a na teba tesia a šup pohár červeného 😝

nelly3
8. mar 2013

@lysa31
ja som vobec nesla, urobila som si 2 testy tehotenske a ked boli negativne nebolo o com 😔

isabellaa
8. mar 2013

@amali ahoj, tak hatchujuca blastocysta kvality 1 u mna, uz ju nepustim 😀
A ty ako na sone?

amali
8. mar 2013

@isabellaa ja som na sone pochodila....vpravo 9vajíčok, vľavo 7 vajíčok....v pondelok mám OPU......a tebe sa ako oplodnili všetko OK?

strapula27
8. mar 2013

@isabellaa drzim palce 😉 ja som mala dve hatchujuce blastocysty 1 kvality a nic ☹ aku si mala vysku sliznice??

strapula27
8. mar 2013

@tinkatinulka dr nechce aby som brala estrofem,ze by mala este narast..tak pijem caj a cervene🙂

tinkatinulka
8. mar 2013

@strapula27 mne ho nasadil po opu pre istotu aby bola pekna na vklad..ale asi je lepsie natur

strapula27
8. mar 2013

@tinkatinulka presne toho nazoru je,ze ak to ide,tak radsej natur..budem brat od nedele len utrogestan..ako bolo v nitre??

tinkatinulka
8. mar 2013

@strapula27 naprd..a to akoze sa krotim vo vyjadreni..neporovnatelne zle..minule roky boli slabe ale toto..mala som tam ale pracu tak som rychlo vybavila a domov

strapula27
8. mar 2013

@tinkatinulka v tomto state ide vsetko dolu vodou ☹

tinkatinulka
8. mar 2013

@strapula27 to teda nastastie mame ešte par dodavatelou co sa drzia nad vodou

isabellaa
8. mar 2013

@strapula27 na sone 8dc som mala 8 a dnes si nie som ista, ale papierik, ktory mi vytlacil zo sona s vlozenym embyjkom tak je tam vpravo hore 13

bibi24
8. mar 2013

@mimika1973 ano, v brne som mala lem softy. Posledny pokus som mala len injekcie = gonal bez tabletiek.
Stimulaciu som dohodovala so svojim doktorom, cize so Stelclom.
Transfer som mala po PK, cize 5 dni po opu.
Budem drzat palce, brno je dobra volba 😉

isabellaa
8. mar 2013

@amali 5 HB1 = hatchujuce blastocysty a 2 Blastocysty, cize zo 14 odobratych, 11 zrelych a z tych sa 7 oplodnilo 🙂

amali
8. mar 2013

@isabellaa ta super nie.....tak držím palce nech si tehu 😉

karinuska22
8. mar 2013

@lubica1979 Tak drzim palce.

rot
9. mar 2013

@mimika1973
@lienka_1
chcem vás povzbudiť, mám toľko rokov, koľko vy, mužíček je o 10 starší a má katastrofálny spermiogram. Vždy mal, zhoršuje mu ho zrejme 1 gén pre cystickú fibrózu. Mal vždy málo spermií, nepohyblivé, resp. max. do strán, veľmi zlá morfológia... Síce sa aspoň zo 4 kusy vždy našli použiteľné, ale až v reprofite dokázali ich skvelí embryológovia vyčarovať kvalitné embryjká. Ešte som to sem nepísala, ale bolo to tak, že po odbere - už som ležala na stole pred OPU, mi doktor prišiel povedať, že sa tam absolútne nič nehýbe a nič nie je použiteľné. Ale že spravia ešte druhý dober, ktorý býva lepší a tak aj bolo, zrazu ich tam bolo habadej! 🙂 Žiadny zázrak, ale myslím, že to boli stovky tisíc, čo je u nás obrovské číslo 😀 .
V slovenskom centre nikomu nikdy nenapadlo spraviť druhý odber, hoci je známe, že v tom prvom sú vždy staršie a horšie, o to viac, že sme mali 7 dní abstinenciu, keďže to tak vyšlo.

andy175
9. mar 2013

@lysa31 no veď to, ich prístup je veľmi osobný a priateľský. A páči sa mi aj to, že keď idem iba na sono, tak sa objednám a vezmu ma v ten čas. Lebo čo som chodila do Martina, tak tam robili sono ráno medzi 7-8 hod. a tam bolo nenormálne veľa ludí. Ale tu sa mi naozaj veľmi páči.

lysa31
9. mar 2013

@andy175 - aj mne sa v RF páči prístup🙂 v GF to bola katastrofa medzi 7:30-8:00 sa tam nahrnulo 20-30 báb a na každú mali tak 2minuty a nebodaj by si sa dr. niečo spýtala - to bola katastrofa. V RF ti aspoň všetko vysvetlia a správajú sa slušne a príjemne🙂

andy175
9. mar 2013

@lysa31 no veď toto... ja idem v utorok na odber, tak som zvedavá, ako to dopadne. doktorka ma moc nepotešila. Povedala mi, že ten stav nie je optimálny čo sa týka vajíčok, mám tri (užívala som clostyl a picham dnes posledny štvrtý krát fostimon), ale od poslednej ultrazvukovej kontroly moc nenarástli. Tak mi moje nádeje klesli. No ale ved uvidíme...

lysa31
9. mar 2013

@ ja som mala tiež iba 3foliky a z toho boli 2vajka. Teraz som týždeň po ET a čakám 😖 Je to moje prvé ivf tak som nervná. Ktoré ivf to bude u teba?

andy175
9. mar 2013

@lysa31 No ja som bola už predtým na ivf v martine 2krát, podarilo sa oplodniť vajíčko, ale potom sa už ďalej embryo nevyvíjalo, tak nedošlo ani k ET. Teraz v Brne je to moje prvé IVF soft. A kedy ti robili odber? Robia odber viacerí doktori či iba jeden?

radina
9. mar 2013

Kocky, mam blbu otazku. 😝 ... myslite, ze mi mohli vajka popukat, ked som sa vcera desne rehotala, ale az tak, ze som skoro curala od smiechu a uplne ma z toho bolelo brucho. vcera som bola 7DC. ide len o to, ze tie vajka dnes uz tak necitim, ako vcera, tak preto ma to napadlo, ze co ak som si tym nejako uskodila. 😖

lysa31
9. mar 2013

@andy175 - odber som mala vo štvrtok robil ho Sterlcl a vklad mi robila doktorka. Odber ti robí tvoj lekár ale ak nemá zrovna službu tak ho niekto zaskočí.
@radina - určite ti nepraskli🙂 Tiež som mala minule taký pocit, že už ich necítim a predsa tam ešte boli.

lienka_1
9. mar 2013

@radina Od smiechu Ti folikuly urcite nepopukali. Na to aby sa vajicko z folikulu uvolnilo je potrebny ten spravny hormonalny kokteil, cize sa ti zacne zvysovat luteinizacny hormon a ked dosiahne maximum, vtedy folikul praskne. Pri stimulke je tento hormon zamerne blokovany a ovulacia sa vyvola HCG injekciou. Takze klud a smej sa dalej, lebo tym vyplavujes do tela iny hormon a o to hormon stastia a presne to tvoje folikuly teraz potrebuju 🙂

lienka_1
9. mar 2013

@rot Dakujem za povzbudenie! 😉 Kazdy takyto pripad prudko zvysuje nasu nadej a vieru v to, ze raz sa to podari! 🙂

radina
9. mar 2013

@lienka_1 dakujem, to som ale rada 🙂 ... mam vycitky, lebo som aj vinko vcera popijala , ale nie do opitosti ! ... Ale na druhej strane som sa dobre bavila a asi to je lepsie ,ako celu stimulku stresovat. 😀

amali
9. mar 2013

tak a zajtra sa cestuje do Brna a v pondelok OPU som zvedavá ako dopadnem....držte palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre