Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
17. okt 2009

No teeeda Zuzla... 😀 😀 😀 len sa popodfuzy usmievam 😵 ...je jedno ci dve alebo jedno babetko.. hlavne nech je zdrave a aby tehu pekne napredovalo 😉
Evulka...vies presne ako pisali kocky...ani v R nerobia zazraky napockanie 😎 .. ale je to o tom ze kocky uz vedia porovnat kedze to nevyslo na sk a zakony su take ake su 3x a dost musi clovek rozmyslat aj nad financ .. aj ked nie vzdy su peniaze vsetko... je to hlavne aj o ludskom a profesionalnom pristupe....
ale pokial este nema vycerpane cykli na sk kludne by som skusila Helios v MT je to asi momentalne najlepsie car na sk...fakt mozno skusis 1x a viac nebude treba.. alebo pripade ze by to nevyslo mozno ti ostanu lieky(ktore ako sampolatca platis cele riadne palky) a rozhodnes sa ist do R. kde ich potom z casti mozes vyuzit....co sa tyka zdravotneho stavu.... nepostrehla som zatial ziadne "nasledky".. kazda stimulka je svojim sposobom ina....niekedy sa mozes citit faj pri dalsej nevies co so sebou....
tak paaa...

evulka777
17. okt 2009

tanitta: my sme objednaní v pondelok do Iscare a o mesiac do Heliosu. Bratislavu máme bližšie a keď budú treba časté návštevy CAR-u, lepšia by bola Bratislava. Prečo je Helios najlepší? Majú najlepšie výsledky?

evulka777
17. okt 2009

baby, a viete aj o nejakých známych Slovenkách alebo Češkách, ktoré boli na IVF?

tanitta
17. okt 2009

Helios uvadza celkom dobru uspesnot.... ale neviem porovnat isc a helik v uspesnosti.. viem porovnat len v pristupe 😉 ...

takyna
17. okt 2009

Evulka myslíš aké známe "osobnosti"?, lebo to sme tu my všetky 😎 čo sme slávne IVF kárky Slovenky aj Češky 😵

a čo sa týka hormónov, hlavne Nervozita, ale samozrejme aj iné faktory..... 😖

evulka777
17. okt 2009

tanita: a aký je rozdiel v prístupe?

takyna: myslela som to na odľahčenie vážnej témy, napr. ja som počula, že vraj na IVF bola Aneta Parišková Dočekalová.

takyna
17. okt 2009

o našich celebritách neviem, ale o zahraničí tam je toho viacej podľa mňa

lenka20
17. okt 2009

evulka uspesnost moze byt v % rovnaka ale sama casom zistis ake je dolezite aby ti CAR vyhovovalo po ludskej stranke, to je ovela dolezitejsie ako ci otehu alebo nie... aspon teda pre mna.. alebo som uz straaasne rozmaznana pacientka 😀 ??? neviem, ale kazdopadne je velmi dolezite aj pre samony priebeh IVF aby si bola v psychickej pohode a to sa stane len ak doverujes personalu a citis ze ti pomozu... a to ja v iscare eeeeeee 😝

takyna
17. okt 2009

Ahoj Lenka, inak si to uplne presne vystihla, ked clovek nema hlavne pri tomto ukone psychicky narocnom ako je IVF doveru v lekara, tak je to cele o nicom.... 😖

evulka777
17. okt 2009

lenka, ja neviem, my ideme k MUDr. Ďurechovej a tú si baby veľmi chválili, uvidíme, čo ďalej. Možno nakoniec pôjdeme do Heliosu aj tak sme tam objednaní.

Baby, môže výjsť IVF aj po ET zmrazeného embryja? Ja som počula, že hrozí potrat.

Povedali vám lekári prečo bolo IVF neúspešné? Asi sa blbo pýtam, ale mám v tom zmätok. Všetko je to pre mňa nové. Už dva týždne revem a teraz som sa konečne ukľudnila a začala som si na nete hľadať všetky potrebné informácie.

takyna
17. okt 2009

Evulka samozrejme , že môže , je to presne také isté klalitné embryo ako pri ET , len musí vydržať zmrazenie a rozmrazenie, potom samostatný proces úspešnosti je rovnaký .

tanitta
17. okt 2009

no evulka...je toho vela... tazko to takto opisovat lebo na niektore vceci proste neviem ani najst slova... 😝 v prvom rade...hrozne neoosobny pristup.. dlhe cakanie ale to by som ozelela ale ked som bola o 5minut vonku vybavena tak ma to dozralo a potom som zistila ze vlastne som sa skoro nic nedozvedela ziadne navrhy na nejake vysetrenia.. ziadny aspon kontrolny HP ci teda skutocne je dobre zacat stimulku...... 😝 to ako najprv musim do kancelarie platit a az potom sa budu so mnou bavit... od dr ktory nevie ani slusne odpovedat na pozdrav...co sa tyka nejakych vysvetleni co sa deje pri vysetreni ... az po embriologov ktory na moje otazky len pokrcia ramenami... no ale.. treba skusit... mozno sa veci odvtedy pohli smerom dopredu a k lepsiemu.... ale co clovek to nazor... a sto ludi sto chuti 😉 ... uvidis...mozno sa ti bude pacit 😉

takyna
17. okt 2009

Evulka a zmetok je normalny , aj stresik , ze mas s toho, ale modrykonik je velmi dobra stranka, najdes tu urcite vela odpovedi na svoje otazky, a mozno i vela kamaratiek, ja tu strasym uz 2 rok a tiez vela veci neviem.... 😵
hlavne vela stastia a psychickej pohody ti prajem, lebo to je pre uspesne otehotnenie najdolezitejsie 🙂

tanitta
17. okt 2009

no a na odlahcenie evulka.. pripajam celebrity ako kvetka horvathova, zora coborova 😉 evulka.. no a nikdy lekari nepovedia preco to nevyslo.. keby to vedeli tak kazde ivf by malo byt potom uspesne 😉

takyna
17. okt 2009

Ale Coborka nie je tehotna či? 😕

julietka
17. okt 2009

ahojte babulky, tiez som prisla nakuknut a co nevidim, zuzlik! takze zatial negratulujeme, ale toto su dvojky ako vysite, hovor a rob si co chces 😉 toto je viac ako iste, budete mat najkrajsi darcek k vasmu vyrociu 🙂

evulka tak ako hovori lenik, na SK neexistuje centrum na urovni reprofitu a ked mate naozaj nejake peniazky, vobec sa nezdrziavajte rozmyslanim o inych centrach, nechcem aby to vyznievalo ako klise, ale reprofit je naozaj najlepsia volba..na SK sme platili v ramci hradenych cyklov cez poistovnu cca 25000,-Sk (pozor a to neratam do toho lieky)v reprofite ako samoplatcovia sme platili 13000,-ceskych korun, takze dost velky rozdiel. Pristup neporovnavam. Neda sa porovnat neporovnatelne..mimochodom na SK mame este nevycerpany pokus, ktory by nam poistovna mohla uhradit keby sme chceli, ale aj moj muz povedal ze na SK uz v zivote..

julietka
17. okt 2009

evulka my sme chodili do iscare cca nieco cez 2 roky, absolvovali sme niekolko IUI, pocet ..uz ani nepocitam, trikrat ET, ani sa nepozastavovali nad nejakymi pricinami..nemali vobec zaujem pomoct a to na rovinu poviem ze sme dali aj lekarovi do "vrecka"..s durechovu nemam dobru skusenost a moj manzel bol pritom ked na mna vybehla a bola teda fest neprijemna..tesne po laparke ako ma prepustili z nemocnice, este omamena a pozasivana, vybehla durechova na mna preco som si nedala vyrezat vajickovody!!!!ze to zarucuje vyssiu uspesnot IVF a ak tam mam saktosalpinx tam sa mi nepodari otehotniet..tak za taketo spravanie sme zmenili lekara v ramci centra a tomu sme dali to "vsimne" a nemal teda zaujem nieco nad ramec s nami riesit..ked som mu povedala ze vzdy na 10 den zacnem krvacat iba mykol plecom, ze toto nebude riesit..ked som tuto istu vetu povedala v reprofite tak automaticky mi kvoli krvacaniu nasadili estrofem a aj prednison na protilatky..mne sa totiz vzdy embrijko uchytilo, ale potom z nejakych pricin odislo..dalsi pristup iscaru uz ani nemam chut rozpisovat, muzik povedal ze nikdy viac tam nevkroci a to este nevidel co sa robi za "dverami", ako ma napr.tesne po narkoze po OPU vypoklonkovali z izby ze nemaju miesto pre dalsie pacientky a ja som sa motala po chodbe, lebo som bola z tej ich narkozy uplne dezorientovana a sestricky na mna pozerali ze co mi je..pri dalsej navsteve mi to nezabudli povedat ze sa cudovali ako s divne spravam dezorientovane..no preco asi..

tanitta
17. okt 2009

ale Julie uz je to na nami;)...pocuj mna vyhodila teta upratovacka 😅 ze musi prezliect pradlo asi mala fajront 😀 😝 tak som s placom odisla v bolestiach... 😔
Taky.. fuha tak to neviem 😕 niekto mi vravel ze je... ale asi nie.. toho by boli plne noviny a net 😵

takyna
18. okt 2009

Ahojte baby 🙂

Nuž riadne nepríjemnosti ste zažili ☹ , a to sa o nás Slovákoch tvrdí, že sme národ holubičí 😖

olympia
18. okt 2009

Tanittka, veľmi presne si ten rozdiel popísala - najprv nekonecne dlho cakat, vsetci na teba hladia zvrchu a za pat minut vybavene... A to, co napisala Juliettka, mi uplne vyrazilo dych - davat dr. v centre "vsimne" je cisty akt zufalstva, ale to, ze ten doktor si uplatok vobec zobral a co je este otrasnejsie, nijako si nepocitila rozdiel v pristupe, to je proste skandalozne. 😠
Ale ako pise Tanittka, je to za nami, ide sa dalej. Tiez by som vam mohla porozpravat "story", ale naco sa v tom rypat...
Evulka, tvoju depku a revy chapem, asi kazda sme si tym presli a v kazdej riadne hrklo, ked mala ist do CAR, ale nechapem dost zmysel otazky, ze ktore celebrity boli na IVF. 😀 Akoze potom je to menej stresujuce?
Neboj sa, tu ti baby poradia a podporia ta, drzim ti velmi palce, nech to vyjde! ;)

evulka777
18. okt 2009

Ahojte baby,
tak teda vravíte, že Iscare nie? Teraz som vlastne v pomykove, máme tam zajtra ísť na konzultáciu alebo nie? Ani neviem. V cenníku majú uvedené, že prvá konzultácia je bezplatná. Bude to niečo znamenať, keď tam viac neprídeme?

lenka20
18. okt 2009

caute kocky 😵
no jo, s iscare sme si uzili svoje 😀 😀 ale nebyt tych neprijemnych skusenosti tak by sme teraz nevedeli docenit Repracik, vsak 😉
evulka - vobec sa nad tym netrap ze musite IVFkovat, je nas kopec, na koniku sa to len tak hemzi IVFkarkami 😉 a velka vacsina su uz mamicky alebo tehulky a okrem toho mnohym dievcatam povedali, ze jedine IVF aj ich par skusili a nakoniec otehotneli uplne prirodzene, takze popri ,, vede ,, sa treba snazit aj normalne a mozno bude prekvapko.. skratka to ber ako uplne normalny liecebny postup, v dnesnej dobe to uz vazne nie je nic nenormalne alebo extravagantne... inak ako to dopadne to je niekde vo hviezdach, co mozes pre to spravit ty je byt v psychickej pohode, pocitat aj s moznostou ze to neklapne na prvykrat, aby ta to potom nezlozilo... a hlavne - ked sa ti nieco v CAR nebude zdat, nebudes rozumiet alebo budes citit ze ta niekam tlacia co ty nechces alebo si nie si ista tak sa treba ozvat, chod do toho s vedomim, ze ich platis za to aby ti pomohli, ze oni su tam kvoli tebe, nie naopak... a nevahaj so zmenou CAR ak by sa ti nepacilo...
v tomto ohlade je helios MT dobra volba, pretoze tam ti vsetko krasne vysvetlia, su mili, prijemni... na Slovensku odporucam ich, ale jasne, ak hra velku rolu dochadzanie, tak skus aj ine...
a este jedna moja rada - pokial sa da, nech je s tebou stale aj manzel, na sone, na kontrole, na konzultaciii... je dobre ked si to vsetko absolvujete spolu, spoji vas to..
ved uvidis po konzultacii co sa dozvies, ake budes mat pocity z toho... potom to este predebatime 😉
teeeda tani - tak teta upratovacka si na tebe zgustla 😀 😀 😀 no vies, ja tiez vtedy pred 8 rokmi som sa zmohla len na plac, to keby som mala vtedy tu guraz co mam dnes, tak doc.Valky by snad jednu aj schytal odo mna 😎 😝 alebo by sa minimalne upenlivo rozplakal on sam 😵 😵 😵 aaale, cert ho ber, nasli sme si lepsie 😉 ich skoda 😉 mohli si zarobit 😝

takyna
18. okt 2009

Čo proti carom, ked natrafis na taku gynekologicku ako som mala ja 😠 , prides s bolestami v podbrusku, a vysetri ta sestricka medzi dverami.... 😖 😠

proste cele zdravotnictvo na Slovensku je o ludoch , ktori to robia, a samozrejme najdu sa aj dobry a kvalitny odbornici a personal, ale v poslednom case je ich nejako akoby menej, aspon ja sa stale viac a viac stretavam s neodbornym pristupom ☹

evulka777
18. okt 2009

lenka: veľmi pekne ti ďakujem za všetky rady, či už takto alebo cez IP, veľmi si mi pomohla a dodala odvahu.

Už som dostala viaceré pozitívne reakcie na Helios a prístup lekára pri takejto citlivej oblasti ako je asistovaná reprodukcia je mimoriadne ale mimoriadne dôležitý. Základom úspechu je psychika a ak ti lekár dá nádej, povzbudí, poradí, vysvetlí, niet lepšej pomoci. Takže je to jasné.

Len mám problém. Do Heliosu sme objednaní až o mesiac, do Iscare už zajtra. Ak tam zajtra pôjdeme a založia nám zdravotnú dokumentáciu, znamená to niečo záväzné? Čo nám budú robiť na takejto prvej konzultácii? Aj nejaké vyšetrenia mne? Vravela mi že by som nemala mať menzes. Ja chcem, aby manželovi urobili spermiogram, aby sme vedeli ako ďalej.

lenka20
18. okt 2009

evulka konzultacia ta k nicomu nezavazuje, len si pozru tvoju dokumentaciu ak nejaku donesies, pozru si co ti uz robili, ake boli vysledky atd.. popytaju sa ta na zakladne veci, mozno ti spravia sono... manzelovi SPG no neviem, na to sa zvykne objednavat... pokial mas termin v heliose o mesiac tak im skus zavolat a rovno sa tam objednaj na ten isty den aj na SPG...
hlavne by som na tvojom mieste isto v iscare hned nevypisovala ziadost na IVF, lebo ak sa neskor rozhodnes pre ine CAR mohli by mat potom v tom chaos v poistovni.. tipujem ze v Iscare ti povedia ze mas ist na laparku.. to bude prve.. v heliose nie, tam by ti doky povedal, ze je to velky zasah do organizmu a ak je sono nalez v norme tak netreba.. no ved uvidis, ale ten SPG v Heliose si dohodni uz teraz, tiez sa tam dost dlho caka...

evulka777
18. okt 2009

lenka: ja som objednaná v Heliose aj na SPG, keď som sa objednávala, tak mi to recepčná odporučila, aby sme išli aj na SPG, preto ma dala tak neskoro, inak by ma objednala oveľa skôr.

A v Iscare som objednaná tiež vopred, aj manžel na SPG. Ja laparku nechcem!!!!! Môj gynekolog mi robil UTZ, ja ovulujem, hormonálne som v poriadku. U nás je problém manžel. Lenže ktovie, čo mi zistia, však?

Ma napadla cez víkend taká vec...IUI darcovskými spermiami a ak by to vyšlo, nemusím ísť na IVF. Veď sa to nikto nedozvie a manžel súhlasí.

lenka20
18. okt 2009

evulka - fuha, dost radikalne na moj vkus takto hned na zaciatku 😉 😎
a manzelov SPG je fakt taky az velmi zly? lebo nam bezny gyndos povedal, ze SPG je katastrofa a v CAR bol celkom OK... tak neviem, casom sa zlepsil, teraz je v norme.. a to nam ani IUI nechceli kvoli tomu robit... takze pokial je manzelom material pouzitelny tak by som nehadzala flintu do zita... nie takto zavcasu 😉
my sme k IVFs darcovskymi vajkami dospeli po 8 rokoch snazenia, ze toho posledne 3 roky intenzivne IVF...
dajte si s manzelom sancu, za prve - IUI nemava nejaku extra uspesnost ani pri dobrom SPG, moze sa stat, ze jednoducho IUI neklapne ani na 10-ty krat a vy sa zbytocne vystresujete a vyhadzete kopec peniazkov atd atd...za druhe - pri IUI sa pouzivaju spermose ocistene od tych ,, zlych ,, takze aj manzelove budu pouzitelne pokial ich ma, tak radsej to skuste najprv s nimi... a potom - ze sa to nikto nedozvie to nie je take iste, casom mozno budes musiet vysvetlovat svojmu dietatu ze je z darcovskych spermosov, toho si musite byt vedomi obaja...
IVf neni vobec take hrozne, aj pri IUI musis brat lieky, stimulujes takisto len v malom... transfer pri IVF je podobny ako pri IUI...jediny rozdiel je punkcia v narkoze - a to fakt neni nic, ja som z toho mala hrozu, ale fakticky je to celkom prijemne, pospis si 10 minut a je to..
tak fajn ze mate rovno zajednany aj SPG, vsetko uvidis potom, ked budete mat vysledky... podla toho sa zariadite... paaaaaa idem si troska lahnut dnes ma kvari migrena od rana 🙄

avaka
18. okt 2009

Ahojte 🙂
Evulka,dufam,ze sa rozhodnete pre spravne centrum a prinesie Vam to coskoro vytuzene babenko 😉 Inak,asi by som to tiez neriesila hned tak radikalne s darcom..
Co kocky pisete o Icsare,uz som dost toho pocitala,ale ftkt ziram....som rada,ze sme nemali tu cest..
Dnes sme boli na 4 D 😵 ,kedze ma neviem preco boli noha,tak som celu noc nespala,a malinka sa stale mrvila som mnou...Potom taka nevybuvana celych 40 minut na utz len zivala a rucickami okolo hlavicky rozostrovala obraz.. 😅 Kuk album 😵
Peknu nedelu vsetkym..

evulka777
18. okt 2009

avaka: a vy ste boli v Reprofite? Na koľkom IVF?

avaka
18. okt 2009

Boli sme v R. na 4.ivf (takze u nich vyslo na prvy sup 🙂
Predtym Gin-five a 2x ferticent 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre