Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evulatko
19. apr 2013

@ria191,. tak moc drzim palce a pak dej vedet, jestli Ti nejak poradil🙂

ria191
19. apr 2013

@evulatko ďakujem jasné dám ti vedieť 😀

falin
19. apr 2013

@ria191 - inac s tym neodcudzovanim som nemyslela teba, dufam ze si to tak nepochopila 😎 . Myslela som seba a moj pristup k druhym ludom

ria191
19. apr 2013

@falin nie zlatíčko pochopila som to dobre. Viem, že si to nemyslela na mňa. Napísala si to krásne a zrozumiteľne 😀

bettypo
19. apr 2013

@melisska a zuby si vies umyt bez napinania, vracania?

amali
19. apr 2013

ach tá zápcha a vetri......porazí ma z toho ☹

melisska
19. apr 2013

@bettypo áno, nezvraciam, len mi býva zle na žalúdok, ked som hladná aj od jedla, tak radšej jem menej viackrát denne, a niečo viem , čo už radšej nebudem jesť

melisska
19. apr 2013

@amali aj ja s tým bojujem 🙂

dafy
19. apr 2013

@ria191 moja vela síl ti prajem do dalsieho boja 😉 dufam ze ti odstránia toho votrelca v maternici 😀 ..u mna to vyzera tiez biedne myslím ze o tyzden budem tu vyplakávať ja ..vobec ale vobec nič necítim uz ani to brucho 😠

melisska
19. apr 2013

@dafy ty si nedáš povedať, nie je dobre , keď sa pozorujes 🙂

ria191
19. apr 2013

@melisska tak, ale ruku na srdce veď to je nemožné nepozorovať sa 😠 😠 😠 česť výnimkám 😀 😀 😀

ria191
19. apr 2013

@dafy ďakujem tak to idem ešte len riešiť pretože nechcem, aby mi okrem votrelca odstránili aj maternicu, lebo to riziko tam je veľmi veľké. Prajem ti veľa síl, aby ti toto čakacie obdobie veľmi rýchlo prešlo a aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že nepozorovať sa je takmer nemožné, tak s prepáčením "ser na to" na každú platí niečo iné 😀 😀 😀 a každé tehu je iné tak možno čo ty vieš?.

bettypo
19. apr 2013

@melisska aj mne tak bolo+sem tam wc pripad.skutocna grcacka zacala v 4 mesiaci.asi som nejaka divna v tomto 😅
dafy, tina13 s ostatne cakatelky drzim palce

lucky29
19. apr 2013

Ahojte,
dnes som sa pridala k stimulkám 🙂

melisska
19. apr 2013

@ria191 moja dá sa to , keď to už vôbec nečakás , tak sa ani nesledujes, necháš to plynúť, ...neviem či som to dobre napísala ? Proste žiješ ďalej akoby nič, ja som bola teraz tak, naozaj...

ria191
19. apr 2013

@melisska to sa mi darilo prvé tri dni a potom skutek utek 😀 keďže sa nič nedialo

lucky29
19. apr 2013

Dúfam, že ešte stále pretrváva tá tehulková vlna

ria191
19. apr 2013

@melisska ty si bola na fertilitycoachingu alebo si to dokázala sama? Ja taká silná veru nie som. V mojom prípade hodne pracuje podvedomie a to ovplyvniť neviem a to som si myslela, že teraz mi je jedno ako to dopadne a brala som to v pohode. A nakoniec sa mi slzičky rinuli či som chcela alebo nie už 3. deň po KET-e keďže som nič necítila a už som vedela, že je zle. Dúfam, že aj ja sa raz dopracujem k takému stavu ako ty. Možno až vtedy to bude úspešné.

melisska
19. apr 2013

@ria191 veď to je to,musí prísť ten správny čas, a vnútorne musí byť žena vyrovnaná, ja viem, že je to ťažko, mne sa to podarilo až v
41, ....aj keď som o to celý život bojovala, uznala som, že už dosť...

melisska
19. apr 2013

@ria191 nie, sama som k tomu dospela, a necítila som úplne nič, ani bruško nebolelo a predtým bolelo, tak silne asi 4 den po et, tak som bola úplne v tom, že nič a končíme, ja viem, že sa to ľahšie píše ako prežíva, ale tak to je, aj teraz je to v božích rukách či chceme, alebo nie

tancik
19. apr 2013

Ahojte kocky....tak bola som dnes na konzultaciu a naordinovane mam Clostilbegyt 1-1-1 a Menopur 75 IU, Clostil...sme vybrali a Menopur nam dali na klinike plus taku tasticku a tam je vsetko injekcie , striekacky a dezinfekcia.
Inak doktor ma prekvapil, ze menzes teraz po punkcii dojde skor o 10-15 dni....mate niekto skusenosti s touto stimulkou a ako Vam nenzes po punkcii dosiel?

speranza1
19. apr 2013

@melisska a tebe moja vkladali jedno embryjko? a akej kvality? ci nevies?

speranza1
19. apr 2013

a to je aj pre ostatne kocky ...akej kvality embryjka vam vkladali a kolko? (samozrejme...odpovedajte len ak chcete)

bibi24
19. apr 2013

@speranza1 robis prieskum? 😉 to chces vediet asi len po uspesnych et, ze?

speranza1
19. apr 2013

@bibi24 hej robim si maly prieskum... hoci, samozrejme je aj pravdou, ze niekomu sa to podari aj s dvojkovou blastocystou, alebo morulkou a niekomu sa nemusi ani s XB1 kvality... to len ja som zvedava.. a tebe mojenko ake vkladali? a ako sa citis..stale ta sledujem tak na tajnasa😀DD ako sa mate s chlapcami.... a velmi sa z vas tesim 🙂 😉

bibi24
19. apr 2013

@speranza1 tak je ako pises, mala som aj A -ckove 8bunkove embryjka, aj blastocystu gr. 1 a nic.
Moje sa chytili - vcasna blastocysta gr.2 a kompaktna morulka gr.2. Sranda, ze?
Nemusis na tajnasa, aj verejne mozes 😀 😉 Dobre sa mame, sice som bola teraz 4 dni v nemocke, moja dr namerala skrateny krcok a ze teda hroziaci predcasny porod, ale po vysetreniach v nemocke zistili nalez ok, krcok 3,5 cm. Cize som doma a oddychujem. Este nech potiahneme 2 tyzdne a bude dobre. Ale chalani su velki, uz teraz maju cca 2100 a 2300 g 🙂

speranza1
19. apr 2013

@bibi24 😀 tak to su uz riadny chlapi 😀 😀 ... juj tak sa velmi tesim s tebou...a uz mas vsetko pre deturence nakupene? alebo?

bibi24
19. apr 2013

@speranza1 Hej hej, uz maju vsetko 😉 Zacala som v 7. mesiaci a vacsinou cez net a posledne veci mi dosli tento tyzden 🙂
A ty ako? Nevzdavas to este, ze? 😉

speranza1
19. apr 2013

@bibi24 nie bibi nevzdavam... si mi tak ako ostatne baby vzorom...ze nikdy sa netreba vzdavat... ano je pravda,ze ked pride neuspech, tak je clovek zroneny, nazlosteny na cely svet..ale potom prejde nejaky ten cas....tak ako u mna zbieram silu...hlavne tu pozitivnu.. ..a potom si pojdeme po nanucika nasho ..zlateho..ved ho tam nemozem nechat v takej zime😀

bibi24
19. apr 2013

@speranza1 presne tak 😉 Spravne uvazujes a ja ta plne chapem. 😉 Aj ja by som do toho isla zas a znova. Ktovie kedy by som si povedala dost 😀 Asi kym by som nedosiahla svoje 🙂 Joj, tak potom budeme drzat vsetky palceky co mame. Budem ta tu priebezne sledovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre