Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
20. okt 2009

Ninocka.. nechcem sypat sol do otvorenych ran 😔 je mi to nesmierne luto ☹ je to hrozne 😢 ..zanedbali nieco lekari?..
Julie...presne tieto: Tabulettae Magnesii Latici 500mg Galvex ... tieto davali na antolskej niekomu 3x1 niekomu 3x2... ja som ich jedla doma zozaciatku potom som presla na magne B6...ale nejak mi lespie nebolo 😔 ....
vysok tlak veru nie je sranda ☹ aj v nemocke boli kocky co boli napojene na pumpy co im vstrekovalo tusim mangenzium v pravidelnych davkach....Julie ty si len pekne zapisuj aky mas tlak doma.....viackrat za den si meraj...aby nahodou ich nenapadlo robit sekciu ako jednej kocke v nemocke ktora mala syndrom BP...

julietka
20. okt 2009

ninocka, to je strasne, ze v dnesnej dobre lekari takto podcenia situaciu..je to strasne, ale je zbytocne aby som tu pisala akekolvek prazdne slova utechy, na toto sa neda nic povedat, iba sa poriadne vyplakat...

uspesne ET znamena ze mas pozitivny testik, ale neviem v suvislosti s cim ta zaujima tato informacia?ale ako vravis naozaj to vychadza lacnejsie v tom Brne ako u nas..my sme mali hradene pokusy na SLovensku poistovnou, napriek tomu sme platili za vykony 24tisic, bez liekov, v Brne sme platili cca 12tisic, tiez lieky neratam, ale viem ze som si zohnala asi za 100 eur lieky na celu stimulku tu na konikovi

bobjan
20. okt 2009

Jul díky, to som nevedela...a ako si prišla na to, že sa to zlepšilo? To zistil ten dr. na tej akupunktúre??
A to stačí užívať po ET, či ako??

julietka
20. okt 2009

tani diky moc, no ale ked vravis tie tablety asi len v nemocke a doma ked si brala ten magne B6 co mam teda aj ja tak kolko tabl.denne?staci jedna, dve?
no asi si fakt zacnem ten tlak zapisovat... 😕 chuda ta babenka a to jej asi tiez neverili taky argument ze ma syndrom BP?ale ved ked zoberu krv a moc a vsekto je OK, tak aj napriek tomu jej robili sekciu?no teda..

bobjan
20. okt 2009

Jul a to keď nevýjde ET sa v RF nič neplatí???? Lebo v RF sa platí za výkon, keď prebehne ET, nie??

bobjan
20. okt 2009

Tani, čo je syndrom BP?

ninockaskv
20. okt 2009

no neviem, ci niekto nieco zanedbal a asi to uz ani nezistim..

to sa cele nejak zomlelo, az mam pocit, ze niekto niekde rozhodol, ze si to mame zazit..

10 dni pred porodom nam lekar, ktory mal byt zazmluvneny povedal, ze tu nebude, ze ide na dovolenku (potom som ho cely cas videla pobehovat v nemocnici), neviem, ci chcel peniaze mimo zmluvy, ak hej, mal mi to naznacit.. . myslim, ze aj to zohralo svoje..

my sme prenasali, v piatok na 10 den ma hospitalizovali, spravili UZV a monitor, vsetko bolo v poho, len ja som absolutne nevyzerala na rodenie, tak ze pockaju do pondelka.. a v nedelu v noci sa to stalo, v pondelok som uz necitila pohyby, uz len konstatovali vadu nezlucitelnu so zivotou, zacali vyvolavat porod, porodila som v utorok.. zatial to vyzera na tu snuru, ale spravu z pitvy este nemame..

je tam len milion keby, keby som mala lekara, ktory sa o nas postara, keby sme mu zaplatili viac penazi, keby nebol vikend a bolo viac lekarov v nemocnici, mozno by sa nam venovali, ale mali vela roboty s cisarskymi.. ☹

ja mam endometriozu a nepriechodne vajickovody, takze my zase asi budeme musiet ist na ivf.. a to brno ma zaujalo.. to je fakt tolko penazi, ako sme platili v ginfive s poistovnou..

tanitta
20. okt 2009

Julie.. tie tabletky su volnopredajne.. len som napisala ze tuto znacku davali aj v nemocke... ja si uz presne nepametam kolko toho magne BG.. ale ked das 3x1nic nepokazis...mne sa zda ze som brala len 2....
Ta kocka bola so mnou na izbe uz ked sme sa starali o babetka tak 2tyzdne poporode.. vraj prisla na poradnu a tlak hups vysoky a hned ju supli do nemocky na sekciu bez toho aby trosku pockali v 28tt...aspon to tak tvrdila...nebolo to ale v BA 😎

julietka
20. okt 2009

bobi ja som chodila na akupunkturu pravidelne 2krat tyzdenne po 10 ihiel a robil mi aj kontrolu si sa zlepsuje, popritom som uzivala jeho liecbu co mi naordinoval a aj tie probiotika, potom povedal ze je to uz lepsie, ale aby som este chodila na take udrziavacie kury, ale ja som uz bola leniva dvakrat do tyzdna cestovat do BA v spicke a musela som sa vzdy pytat z prace a tak som sa na to vys...la, ale probiotika uzivat cca 3 roky, ale co som tehu tak poctivo kazdy den, ak nepocitam ze niekedy zabudnem 😉

bobi, kuk tot mas par adries je na tebe co si vyberies

http://www.probiofix.sk/probiotika/probiotika-a...

http://www.biogaia.sk/index.cfm?0F694E78BCDD485...

http://www.dophilus.sk/?id=39

julietka
20. okt 2009

bobi, tanitka to tak skratila BP, je to syndrom bieleho plasta, ale to je asi len nasa skratka, alebo zeby aj oficialna?co tani? 😉

bobi jasne ze platis aj ked nevyjde ET tka ako si ty predstavujes, ide o to ze neplatis nic pocas toho co tam chodis, ale zaplatis az ten posledny den ked ta "odtrasferuju", vtedy naraz platis za vsekty ukony 😵 inak bolo by super kolko by sme usetrili keby sme neplatili za nevydarene pokusy 😉

tanitta
20. okt 2009

Ninocka... ono je to tazko teraz usudit co bolo spravne a co nie to mas pravdu... my sme mali zazmluvneneho lekara teraz neviem ci to bolo dobre alebo zle... ci sme mali stastie v nestasti....alebo to ze to bol velmi dobry lekar a keby nie jeho ci by to dopadlo so stastnym koncom...alebo keby sme sli bezmluvy iny dr sa sa rohodol v momente pre sekciu a nenechal by nas cakat na spontanny....ktovie ... bohuzial cas nevratime 😔

tanitta
20. okt 2009

no BP je to 😀 biely plast 😀 ...SBP... 😝 oficialne to este nemam zaregistovane 😀

bobjan
20. okt 2009

Jul, aha, tak to by ma nenapadlo, že ste také tajuplné a tvoríte si skratky 😎

julietka
20. okt 2009

ninocka a v ktorej nemocke si rodila, snad len nie na antolskej..
to je najhorsie tie vycitky ked sa nieco stane, ze keby bolo keby..tie myslienky potom najviac zozieraju cloveka, ale myslim ze ste sa spravne rozhodli ist hned dalej do boja...tiez takto riesim zivotne situacie..aj ked by som si nikdy nedovolila ich porovnavat s tym co si zazila ty.. 😔

siam
20. okt 2009

Julietka ja som mala práveže celý život nízky tlak,bez silneho presa som ani oči neotvorila.Aj počas tehu vždy tlak 115/60,dokonca mi doky povolil kávu.Mne sa to celé zomlelo za 2dni,hned si ma nechali v nemocke napichali do mna asi všetko čo mali na oddelení,okrem patologa za mnou boli lekári z každého oddelenia a musela som íst rodit,malá mala 940g.Pokial nemáš bielkovinu v moči a zlý krv.obraz tak ten tlak až taký prúser nie je.Ja som mala spodný 150 ked ma brali na sálu.
Ninocka je mi nesmierne lúto čo sa ti stalo a máš môj obdiv za silu ktorú máš v sebe dalej bojovat,nech už sa rozhodneš pre ktorekolvek car prajem ti aby si bola čím skôr tehu s úspešným koncom.

julietka
20. okt 2009

siam no teda..tak to je naozaj neuveritelne co dokaze spravit tehu so zenskym organizmom..fiha, to keby som vedela na co si treba davat pozor..ale tuto prevencia asi neexistuje, je to len otazka stastia, vsak?
no ale najdolezitejsie je ze ste to takto pekne obidve zvladli a z malej je zdrave dietatko 🙂

ninockaskv
20. okt 2009

dakujem... myslim, ze teraz nas uz len dalsie tehu zachrani ☹

rodili sme v ruzinove v Bratislave.. a bol to dr. Diveky, ktory mi 10 pred porodom povedal, ze mi nebude k dispozicii...

ninockaskv
20. okt 2009

a ked to hadam islo raz, tak pojde aj druhy krat.. aspon teda dufam.

takyna
20. okt 2009

Siam ja som pri porode maleho mala 210/150 🙄 tlak, hrozil mi kolaps 😔 , manzel mi 2-krát skolaboval tiez 😔
s tým tlakom ste to mali riadne, este , ze to takto dopadlo u vas 🙂 chvalabohu
Na antolskú som čítala samé zlé články v poslednej dobe...Tanit ako to vnímaš? tú Antolskú?

julietka
20. okt 2009

ninocka mas pravdu, klin sa klinom vybija, stare zname a pravdive prislovie...aj ked sa mozno v tejto chvili nehodi..
ninocka prajem ti strasne vela vela sil do dalsieho tehu, si naozaj silna žienka..
o tom doktorovi som uz co to pocula...v kazdom pripade to bolo od neho absolutne neseriozne ten jeho pristup...

julietka
20. okt 2009

baby ja sa rozhodujem pri volbe nemocky medzi antolskou a ruzinovom, ale uz padlo viac argumentov ze antolska kvoli vybaveniu ze maju speci oddelenie pre velmi predcasne narodene deticky a v nedelu ked sme tam boli sme sa rozpravlai s doki a povedala ze dokazu zachranit babatka uz od toho 24tt, no najidealnejsie je od 26tt, ale pocula som ze zachranili uz aj 20tt babatko

bobjan
20. okt 2009

Pre dnes sa lúčim,

Ninocka, veľa, veľa sily, aby si sa čoskoro dočkala a všetky sa tu majte krásne,

cmuk 😵

julietka
20. okt 2009

ale ako stavba nemocnice aj cely ten komplex na mna vzdy posobi uplne depresivne..este vcera som mala depku z nedelnej navstevy tejto budovy...
v ruzinove som nikdy nebola, videla som ho len z elektricky...

tanitta
20. okt 2009

Ninocka... urcite to pojde... dufam ze vam brno prinesie dvojnasobne statsie;)...
Taky.. na rizikovej super starostlivost... na porodnici.. ako ktora smena... jedna tam bola taka ze som si aj poplakala.. taka krava sestricka...nahucala na mna...aleš nedala som sa ani ja ale prislo mi to luto... nie som zvyknuta na taketo spravanie ci uz v normalno zivote alebo niekde v zdravotnickom zariadeni 😠 ... normalne novorodenecke kde som lezala poporode no pomlcim ... tak v podnorme.. v norme by to bolo keby sme neboli predcasnici takze nic nam nechceli poziciat a mali sme si utekat tam kam patrime o 2posch vyssie a tam ze nam maju dat kde lezime teda o 2 posch nizsie 😀 😀 ... no ale starostlivost na predcasnom na 6posch a aj sestricky skvele 😉 ...
idem maly mi tu bucha uz je hore paaa

takyna
20. okt 2009

Juli tak to muselo byt zazracne dieta v 20tt, viem , ze Japonci maju posunutu hranicu prezitia od 22tt, co je viac nez dost, a oni maju ine techniky inkubátorov, a je to predsa aj ina rasa, ja som si presla vsetky mozne dostupne clanky videa ohladne tohto, nakolko sa ma to bitostne tykalo, ale cim vyssie stadiu tym lepsie, mozu vzniknut rozne poskodenia, a nie su nemalozavazne, mame tu na batolatach tiez temu, extremni nedonosenci pod 500g, a to by ste mali citat, ako sa mamicky natrapia...

siam
20. okt 2009

Takyna teraz som si všimla,že aj ty máš za sebou predč.pôrod bohužial nie so štastným koncom ☹
Inak ja som rodila na antolskej a ked je v našom zdravotnictve 10 super doktorov tak sme mali to štastie stretnút ich.Mala som super porodnika,lekárky a sestričky z detskej JIRSky sú úžasné a na ženskom oddelení som mala pocit,že som v hoteli.

takyna
20. okt 2009

Siam tak to bolo tiež základom úspechu pri vás, dobrý doktor a personal vela pomoze pri hroziacom predc.porode

siam
20. okt 2009

Julietka jednoznačne Ti odporúčam antolskú pokial hrozí predčasný porod,naozaj sú najlepšie vybavenou nemocnicou a nie len prístrojovo,ale aj odbornostou lekárov.Zachránili aj 350g bábo.
Tanitka ty máš malého tiež predčasne?Aj my sme boli dlho na 6-ke 🙂

tanitta
20. okt 2009

taky.. ja som testovala na 9 bez pk....

takyna
20. okt 2009

Siam , ale to muselo byt vo vyssom tt to 350g bábo, nevies náhodou v ktorom?, lebo u nás v BB jednoznačne ak nemá dieťa 500g nezachranujú, musela by to byt výnimka napr.3jíčky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre