Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
26. apr 2013

@mimika1973 ked nie, tak si najdem milenca, lol! 😀 co do toho pojde bez somrania! 😅

mimika1973
26. apr 2013

@tinna13 2 mrazaciky ci 2 pokusy?

annetty
26. apr 2013

@mimika1973 s tymi chlapmi to nie je jednoduche... 😠 niekedy je to dobre ze sa im nechce, ale ani to nie je dobre, ked si mysli, ze mam kazdy den ovulku 😀 😀 . Ale gratulujem k ovulke, to je uz krasny postup 😉

mimika1973
26. apr 2013

@annetty treba ist radsej na krvicku, to je istejsie, nez citat testiky! 🙂

dafy
26. apr 2013

@annetty skus na pohotovosti v lekarni kupit ja som tiez len tam vedela kupit mamatest inac nikde nemali 🙂

mimika1973
26. apr 2013

@annetty tak predsa ovulujem sama? 😉 Ale moze to byt aj zla ci nekvalitna ovulacia, aj to som uz pocula.
Ale treba to istit, ak nie dnes, tak zajtra!!!
Aj ten moj si mysli, ze ovulujeme kazdy den asi! Vzdy vymysla ked som v tom spravnom obdobi! 😖

ria191
26. apr 2013

@annetty no veď z vás 😀 😀 😀 čo by som bez vás robila? a bez "kona". To je už normálne na odvykačku 😀 😀 😀 . Ale ja sa tak skoro do inej témičky veru nedostanem, tak vás tu budem aspoň strašiť 😀 . Vyzerá to u mňa ešte na riadne dlhú trať 😠 😠 😠 . Ale už mám istý výletík do Prahy 😀 😀 😀 . Škoda že musím končiť, ale prišiel mi taxík 😀 😀 😀 . Kočenky moje tak si tu spolu užívajte a krásny víkendík

annetty
26. apr 2013

@dafy dakujem za radu, uz si pojdem kupit nieco aj ja, lebo na 20 ml a RF testy su take menej dobre...
@mimika1973 to hej, aj pojdem v utorok....ale dovtedy pre istotu este budem testovat 😀

annetty
26. apr 2013

@mimika1973 prajem ti doma krasne konikovanie na mm... 😀 😀 😀 Nenechaj sa, a otestuj teda, ci mas tu spravnu ovulku alebo nie 🙂 Drzim palce 🙂

mimika1973
26. apr 2013

no mal by sa viac cinit, ja som zhavejsia nez on! A to som si vzdy myslela, ze chlapi su na sex ako besni! 😀

tinna13
26. apr 2013

@annetty nemala som test úplne negatívny ale čiarka dosť zoslabla oproti tej z predchádzajúceho dňa. Ja som mala slabé ciarocky a tusila som, že to nie je dobre. Ale tvoja určite ešte zosilnie, hlavne že neslabne, otestuj aj rano. Ďakujem za objatie aj ja ti posielam. Teším sa teraz na leto a plánujete dovolenku, keby som bola tehu tak by sme pravdepodobne nikam nešli.

@mimika1973 ďakujem, ja som hneď ráno napísala stelcovi a poslala som mu aj foto testov. Hneď mi odpisal, že to bolo slabé biochemicke tehotenstvo a že už nemá zmysel ísť na krv.

tinna13
26. apr 2013

Baby mám otazocku. Ak žena prekoná biochemicke tehu znamená to, že s ňou nie je niečo v poriadku? Alebo sa to iba proste občas stane?

tinna13
26. apr 2013

@mimika1973 2 mrazaciky v 1 pipete, čiže 1 pokus

annetty
26. apr 2013

@tinna13 to fakt ti tak odpisal? to sa cudujem, lebo minule som tam nic nemala, a ma posielal aj tak na krv....ale krv uz rovno dorazila ku mne nez ja na odber:S. Ale este budes testovat, ci?

rot
26. apr 2013

@falin Déčko som dávala prvý mesiac tuším 4000-5000 jednotiek (IU) - medzitým mi totiž na imune zistili, že mám nízku hladinu a to sme sa práve vrátili z dovolenky pri mori a celé leto som vlastne trávila vonku. Ja sa ale poriadne natieram a filtre zadržia aj 90 percent pri vstrebávaní déčka, takže preto. Treba kúpiť také, ktoré má aspoň tých 800-1000 jednotiek v 1 tbl, aby sa človek zbytočne neládoval desiatimi, hlavne pri vyšších dávkach. A ak máš dobrého lekára, dala by som si spraviť aj odber na to déčko. Nerobia to asi radi, je to dosť drahé, ale môže to myslím spraviť minimálne gynekológ, hematológ a imunológ, možno aj iní.

Som presvedčená o tom, že som bola teraz na všetko naozaj veľmi dobre pripravená práve aj vďaka déčku (aj na imune mi vysvetlili, že najnovšie štúdie nasvedčujú tomu, že je jednak nesmierne dôležité pre reprodukčné procesy u žien a jednak aj obrovskou prevenciou pred klasickými vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami). Po zhruba mesiaci som znížila dávku na polovicu (znova som konzultovala s imunologičkou) a potom po ET som brala už len 1000 IU a neskôr už len občas túto dávku (doteraz).

Materskú kašičku som mala túto http://biocare.sk/eshop/produkt/vcelia-materska..., je to tiež tabletková forma, brala som myslím podľa odporúčaní na balení.

Muža som kvôli zúfalému spg tiež dosť "dopovala", tri mesiace pred ivf dostal ďalšiu kúru kotvičníka, priebežne bral arginín, éčko 400 a karnitín. Plus ešte nejaké stopové prvky a minerály, na striedačku. Tak to u neho bežalo už roky, len sme občas niečo obmenili, prestriedali. Trochu to pomohlo, aspoň niečo z neho vždy vydolovali 🙂

mimika1973
26. apr 2013

skoda len, ze ta ovulka trva len 12-24h! to je fakt malo v mesiaci! 😒 aby sa clovek aj trafil, podla chuti. 😀

mimika1973
26. apr 2013

@tinna13 ktovie, ja som tiez mala pri mojom 1.IVF klasike, anembryolu, t.j. uhniezdenie 3.dnoveho embryjka, co sa vsak prestalo asi vyvijat hned po uhniezdeni, umrelo akoze, zostal len prazdny obal s throboplastom. 😢 Ale ja som vedela hned od zaciatku, ze nieco nie je v poriadku, lebo krvicka nestupala ako bolo treba, a muselo sa len cakat na to sono co sa tam vo vnutri deje, do 8.tyzdna! A potom mi dali tablety na vypudenie z maternice, a bolo po vsetkom, hruza! Neviem, preco sa to stava, asi daka geneticka chromozon vada? alebo embryjko nemalo dobru dostatocnu vyzivu zo mna? ktovie, lekari sami nevedia pricinu, ale stava sa to vraj dost bezne!

rot
26. apr 2013

@mimika1973 anembryomolu som mala aj ja, mne hcg dokonca stúplo, ale v 5tt bol prázny vak a tiež sa čakalo, či sa predsa len neukáže aj srdiečko. Čo som čítala, tak hlavnou príčinou anembryomol je zvyčajne práve genetika.

mimika1973
26. apr 2013

@rot tak to je fajn, ze muz ti berie vitaminy, ten moj hmmm ani pocut, ze vraj blbost a na co? 😒

mimika1973
26. apr 2013

@rot genetika? robili sme aj testy karyotyp, a mali by sme to mat vraj obaja v poriadku podla vysledkov. My sme vlastne tie vysledky ani nevideli z testov na vlastne oci, lebo to dostane priamo lekar len (u nas embryolog v centre). Povedal nam len cez telefon, ze je to ok pri nas, len aby to tak aj bolo! Teraz normalne vaham. Lebo ak aj mame embryjka po OPU, tak preco sa potom nadalej nedelia v brusku a neuhniezdia sa?
Alebo co ak sme si navzajom nekompatibilni? to existuje tiez, alebo je to somarina? 😖 Normalne si to niekedy neviem velmi vysvetlit, a hovorim si, ze co ak nahodou s inym partnerom by to prave vyslo?! 😨

rot
26. apr 2013

@mimika1973 karyotypy sú úplne základné gen vyšetrenie, väčšina populácie ho vraj má v poriadku. Treba toho spraviť viac.
A okrem toho, v prípade (ne)otehotnenia nemusí ísť vždy len o genetiku samotného jednotlivca ako celého človeka, ale o genetickú informáciu v spermiách, ktorá môže byť poškodená alebo prípadne asi aj vo vajíčkach. Nám až na rozšírenej genetike zistili jednak moje trombofílie vrátane Leidena a jednak veľmi pravdepodobnú príčinu mužovho zlého spg a tým pádom nekvalitných spermií - je nosičom mutácie pre cystickú fibrózu - našťastie len na jednom géne a našťastie ja nie.

Nekompatibilita je skôr asi veľmi zjednodušujúci a zovšeobecňujúci pojem, ľudové vysvetlenie toho, prečo "to nejde", vždy ja za "nekompatibilitou" páru konkrétna príčina, veľmi často zistiteľná, občas však aj nie, najmä v prípade genetiky je to naozaj všetko veľmi zložité a nie všetky mutácie sú známe.

rot
26. apr 2013

@mimika1973 čo iné mu ostávalo, zvykol si a ešte aj schudol z tých spaľovačov tukov (karnitín) 🙂 . My sme spolu o rok 20 rokov, takže sme sa načakali dosť, už naozaj spravil čo sa len dalo...

lucky29
26. apr 2013

@mimika1973
Dnes som si este pichla menopur , zajtra menopur+orgalutran a nedelu menopur+orgalutran+pregnyl o 21:30 v pondelok nic a v utorok OPU.Mala som okolo 10 folikov ak sa do re pamatam, ta bolest je normalna?

dafy
26. apr 2013

cítim sa hrozne a je mi nanič 😢 zase to na mňa dolahlo a nedokážem ani slzy zadržať 😢 som jak mechom udretá 🙄 nedokažem sa ani pretvarovat a nemám chut ani s nikým komunikovať z mojho okolia...nie som schopná ani mame zavolať ze to zas nevyšlo ☹

tinna13
26. apr 2013
mimika1973
26. apr 2013

@lucky29 ty este pichas stimulku menopur a orgalutran v den pichu pregnylu??? Lebo vseobecne sa uz stimulka nedava v ten den,len ta posledna injekcia na vyvolacku pred OPU3 😕
Ty si u koho myslim dokiho?

mimika1973
26. apr 2013

@rot ach jaj jaj, dobre zlozita nauka toto rozmnozovanie! no neviem, ci si mame dat urobit tu rozsirenu genetiku teda, to je ta metoda PDG? co robi aj Helios brno? ci je to zas ine nieco? 😨

martinusa22
26. apr 2013

@dafy tak isto som sa aj cítila ale cas všetko vyliecil🙂 a vylieci aj teba

lucky29
26. apr 2013

@mimika1973
ano a este aj v den vpichu pregnulu si mam dat menopur a orgalutran.Na konzul som bola u koudelkovi a vcera mi sono robil taky mladi kanzlik

lucky29
26. apr 2013

@mimika1973
Konzumplik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre