Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
20. okt 2009

no a je to vyriesene juli - super 😉 😵 😵 😵 dobre vediet 😵 😵 takze manzelik sa uleje 😝 z toho prveho tyzdna...

takyna
20. okt 2009

Leni , tak pri dvojkach je to ine..., tie rizika su vyssie, ale pri jednom babu nemas co riesit skutocne v tvojom veku, musela by si mat zdravotne problemy ako je vysoky tlak, s maternicou, lebo ta maternica sa po cisarovi moze poskodit natolko , ze druhe babu budes mat bud s problemom alebo vobec, ale nie je to stale pravidlom 😵
nejdem tu riesit takeho vazne temy, ja len , ze proste doktori cisarsky proste nechcu robit , ziadne sekcie, neviem preco ale nechcu 😝 😨

Nie manzel nebol nastastie pri porode, ale videla som ich viacerych... 😉

julietka
20. okt 2009

neviem babule no pri klasickom porode je pre mna horsia predstava rozstrihanej hradze ako rez na bruchu ked sa takto na to pozriem a ten nastrih dnes robia aj tak preventivne skoro kazdej zene..a ja som fajnovka brr tam dole sme kazda asi velmi citliva..
no ja aj ked som musela ist povinne na laparku (lebo ma donutili v iscare inak mi nechceli vypisat ziadost na IVF, pani Durechova) tak som plakala ze budem mat nejaky zasah na tele a bude niekto do mna vrtat nozom, brrr, si poviete ze mi sibe, no ja odpadavam aj ked vidim ze mi idu brat krv, mne sa to vsetko tak strasne protivi, a nikdy v zivote som nebola v nemocnici, ta laparka bola tenkrat poprve..
ale bolo to asi na nieco dobre, aspon nebudem mat az taku traumu ked tam pojdem druhykrat ...

julietka
20. okt 2009

taky tiez viem o tom ze vraj je lepsi klasicky porod pre dieta, ak samozrejme je normalny priebeh, lebo je vraj dolezite pre babatko ked je masirovane porodnymi cestami, postupne sa vlastne dostava na svet a je odolnejsie, pri cisaraku vraj zazije rychly sok, na druhej strane ked je klasicky porod tazky je to aj pre babatko trauma..tak si vyberte

julietka
20. okt 2009

taky a preco nastastie..teraz pri druhom by si tiez nechcela aby bol s tebou?
ja by som chcela, ja som taky posero ze potrebujem niekoho blizkeho pri sebe v takychto situaciach..
inak v Ruzinove vraj moze byt muz pri hlave zeny aj pri sekcii

hava77
20. okt 2009

ahojte, sorry ze vam tu leziem ale kukam "nase kocky"

taky nechcem ta sklamat ale vek nie je dovod na cisarak. viem to preto lebo so mnou bola v nemocke pani co mala 47 a odrodila si to pekne klasicky a s primarom. to sme si mysleli ze ju nenechaju tak rodit ved predsa len nema tolko sil 😔 .....no mylili sme sa....

juli a s tym nastrihom som si to myslela tiez 😉 ale ked ma dr. nastrihol tak jednak som to vobec necitila a nasledne hned po nastrihu vysiel maly a bola to neskutocna ulava. takze ked to uzavriem tak nastrih hradze bol "super" 😀
lenka tanitka a ostatne kocule ahojte 🙂

hava77
20. okt 2009

este som chela dodat k manzelovi pri porode - jednoznacne ano 🙂 bolo to fajn mat tam niekoho blizkeho ....
sice ma tak hladkal po hlave co ja neznasam ze som ho skoro ovalila 😀 😀 😀 ale aspon ma to rozptililo 😀

julietka
20. okt 2009

ahojki havi, mile od teba ze si nas sem prisla kuknut 😉 a ako je to s tou tvojou robotkou?
chuda tvoj manzelik, ved sa tak snazil, este ze si ho nemala cim ovalit 😀

hava77
20. okt 2009

ja robim v statnej sluzbe a na nas plati trosicku iny zakon.....no apri dnesnych reorg. zmenach mi bolo povedane ze bud sa vratim alebo ma prepusita....lepsia moznost ze ma prelozia niekde - kde bude flek ci malacky alebo vychod. a to si fakt neviem predstavit ze ci by som maleho zobrala zo sebou alebo by ostal s muzikom.
no toto je trosicku mensie zlo aspon ja si tak nahovoram 😔 . zaroven som si podala ziadost na 6,5 hodiny.
takze aj vlk je najedeny aj koza cela 😀
takze idem o 8,30 a koncim o 15,30......
prosim neodsudzujte ma 😔

takyna
21. okt 2009

Ahojte kočky, Havka prečo by sme ťa mali odsudzovať 😕 ?, veď dnes je taká zlá doba ☹ ľudia sú bez práce....stále viac a viac
včera v novinách dokonca vraveli, že viac prichádzajú o prácu muži ako ženy 😉 🙂 , môj muž by hneď pristal keby som ja robila a on by si vegetil na materskej 😀
pri dcere som tiež skorej musela nastupovať do roboty a malá bohužial musela absolvovať jasle, inak by sme nemali s čoho existovať a to bolo pred 18-rokmi 😒 čiže v podstate sa žilo ešte dobre..., takže Havi žiadne stresíky 🙂 , a píš,píš,píš 😵

mne sestrička čo je na porodnici v BB čo ma rodili pri malom, v podstate je ocova žena, tak jednoznačne by mi bol doporučený cisársky , viem, že to doktori nechcú robiť, stále neviem prečo, ale by sa to muselo vybaviť, nuž asi to teda nie je tým vekom....v každom prípade.... 😒
idem so psom a po doktoroch, pekný dník ....potom sa vám ozvem 😵 pá

tanitta
21. okt 2009

Ahojky...
Havka... nevycitaj si to proste doba je taka urobila by to kazda.. aj ja;)...mam znamu ta sla po tyzdni do prace z porodnice na druhy den hned nastupila 😅 ... 😀 muz ostal na materskej...
zuzla.. testiiik nebude?.. 😀
moje dieta neskoror zaspalo a zasto je uz jak rybicka takze idem... pekny dnicek pa

zuzla80
21. okt 2009

Ahojte, vy ste toho za včerajší deň stihli popísať. Ako vidím, tak vy už všetky rodíte, však počkajte aj na mňa 😀 Vidím, že aj Havuška k nám zavítala - pozdravujem😉

Tánička dnes nebol, asi až zajtra a v piatok som si vybavila krv, tak snáď to potvrdí.

Ani neviem, na koho mám reagovať, tak radšej ani nebudem - i keď tie smutné príbehy ma dostali 😔 také veci by sa nemali stávať...

bobjan
21. okt 2009

Ahojte bambuľky 😉

Aj ja tak plánujem ísť do práce, ale uvidíme, ešte nie som ani na začiatku 😢

lenka20
21. okt 2009

ahojte kocky, zuzlik jasne ze potvrdi, si jasna 😉 😵
havuska ahoj, prosim ta, kto by ta odsudzoval, je neprijemne ked ta do toho dotlacia okolnosti ale co, taky je zivot, stale musis robit rozhodnutia, maly to zvladne, bude samostatnejsi ako keby bol stale pricucnuty k tebe 😉 ma to aj svoje vyhody... ved kopec nas prezilo jasle a tu sme, nase maminy sa tiez bezne vracali do prace po par mesiacoch materskej, malokto si mohol dovolit byt doma s detmi niekolko rokov... a sme celkom fajn generacia, nie 😉 😀 zvladnete to urcite v pohode 😵 😵 😵
takynka ja viem preco lekari nechcu robit cisarak - no lebo je to operacia, musia pozbierat cely team ludi, salu atd. atd. je to ovela narocnejsie ako klasicky porod a jednoducho sa im v ramci setrenia casu a presonalu a penazi nechce.. ale uz ked s porodnikom hodis ,, rec ,, tak ti povie, ze samozrejme, pre istotu spravime cisarak... tak to bohuzial chodi... tu na Slovensku... inak - momentalne je u nas v nemocke jedna buduca mamina, ma vyse 40 rokov a cele tehu bola rizikova, mala planovany cisarak uz od zaciatku, zobrali ju do nemocky ze uz to vyzeralo ze uz uz bude rodit a nechali ju tak, uz je tam 4.den a nic s nou nerobia, cakaju.. na vsimne.. aby spravili ten cisarak.. povedali jej ze v pondelok, nedali, neodrodili ju.. potom ze v utorok - zase nedali, neodrodili ju, dnes je streda, tak som zvedava, co sa bude diat... oni chceli dat az po porode, ale zjavne je to potrebne uz pred... aby sa vobec niekto do niecoho pustil...
juli - zulka rodila v ruzinove, tak sa jej mozes popytat ake to tam bolo...
inak pekny dnik vsetkym 😵 😵 😵
takynka tak kedy testujeme??? 😉 nech uz vidime tie // 😵 😵 😵

julietka
21. okt 2009

ahojte babulienky 🙂

lenik ale to je hrozne, si predstav ze nechaju tu mamincku takto nepovsimnutu, lebo nedala "vsimne" a ohrozia tym dietatko, lebo nieco zanedbaju, chuda...je mi zle z tejto korupcie ktora tu vladne a hazarduje sa tak ludskym zivotom, v tomto pripade aj s dvoma.. 😠

havi, nikto nema pravo ta odcudzovat, ty vies preco si sa tak rozhodla..mas aspon prestavky na dojcenie?tie su tusim zo zakona ustanovene 😕 ,alebo to riesis inak?kto je s Adamkom?
aj tak je u nas najdlhsia materska dovolenka, v zapadnych krajinach je to max.pol roka, alebo tam take nieco ani neexistuje, a su krajiny kde ani pridavky a nic podobne nemaju takze mozeme byt radi ze sme na tom aspon takto ako sme..tiez robim v statnej sprave a dufam ze nebudu po mne ziadat aby som sa tak skoro vratila 😕 😨

julietka
21. okt 2009

taky ty si teraz kolko dni od ET? akosi mi to uniklo je to 7 dni?

zuzlik ty ides na krvicku na kolkaty den po ET, 12sty?

tanitta
21. okt 2009

Julie... nemas ziadne infosky o Miri?... vidis julie a nam sa nepaci tato almuzna co dostavame 😅 ale od1.1.2010 si snad polepsime v rodicovskom prispevku my sice uz len na 10mesiacov ale aj to je lepsie ako nic.... 😝 tyka sa to deti do 2rokov...a pre matky ktore boli pre nastupom na MD boli poistene v SP 270dni....alebo si platili DNP...aspon v tomto to ma ako tak ochranu pred "tymi" co sa mnozia na pockanie v tych budkach bez okien 😝 .. ale doplatia bohuzial na to i normalne rodiny pokial bola vedena matka len na urade prace 😔 ...

julietka
21. okt 2009

tani a uz je to schvalene to zvysenie?
..nie mirndik sa neozvala a ja som jej zatial nepisala, ale koncom tyzdna skusim..

ninockaskv
21. okt 2009

baby, jednoznacne je lepsi prirodzeny porod.. pre babatko aj pre zenu.. aj fyzicky aj psychicky

podla mna mozte mat horsie komplikacie po cisarskom.. svagrinej po dvoch rokoch sa zapalili stichy, nevedeli, co s nou je, hnali ju na vsetky testy, ze ci nema rakovinu a nakoniec zistili, ze sa jej nieco robi so stichmi po cisarkosm

mozno ten prirodzeny dlhsie boli, ale mne hrazdu nenastrihavali (sice boli trhlinhy, ktore mi zase nejaky odbornik pozosival tak, ze tam mam tak ci tak jazvy, to tkanivo je cele znicne).. skuste MASAZ HRADZE..

a take pripady, ako sa stalo nam, tak to sa vraj stava tak 3 - 4 x do roka.. tak my sme tu statistiku hadam uzatvorili, tak nebojte.. ☹

a ak pan boh da a budeme tehu, tak sa lekara spytam na rovinu, ci chce peniaze do ruky a kolko .. nie, ze podpiseme zmluvu a potom sa budeme hrat na schovavacku.. uz ked chcu extra peniaze, tak nech to laskavo povedia.. ja viem, ze ked to budeme stale podporovat, tak to nikdy nezmizne, ale ja uz nebudem nic riskovat..

mne ani vo sne nenapadlo, ze by ten lekar chcel extra peniaze, normalne mi dali zmluvu, vyplnili sme, podpisali.. ziadny ani len naznak, ze mu je to malo .. alebo som blba ja.. ☹

tanitta
21. okt 2009

Julie.. no to neviem ci to uz bolo v parlamente 😅
Ninocka...aj ja ssa cudujem ze to takto funguje ked uz raz podpisal 😔

ninockaskv
21. okt 2009

no. ja som podpisala a myslela si, ze aj on podpisal, oni ze to musia dat na podpis riaditelovi a neviem komu este a trvalo im to.. mohlo mi napadnut, ze to bol asi ten naznak, ze chce extra peniaze,
nechapem, preco rovno pri vyplnovani zmluvy nepovedal nieco .. z coho by mi trklo, ze chce viac..

myslim, ze keby mi to napadlo, tak nam vyvola ten porod uz cez vikend a nas maly by zil.. ja teraz aby som kvoli nejakemu lekarovi mala vycitky az do smrti, ze som krava, ze mi to malo napadnut a keby som mu dala peniaze, vsetko by bolo inak ☹

takyna
21. okt 2009

Ahojte baby 🙂
Juli kedysi to nebolo také v mode, že otec pri porode, otcovia pili v krcme a zeny rodili 😎 😀 , ale samozrejme teraz by musel byt, pri porode, je to istota, ked na vás všetci kaslu z vysoka, že aspon niekto sa snazi a je pri vas blizsky clovek 😵

julietka
21. okt 2009

ninocka uz nikdy si nepripustaj ziadne vycitky, to neexistuje!! ty si spravila pre babatko vsetko co bolo v tvojich silach a moznostiach, uz sa prosim nikdy neobvinuj..tvoja chyba to nie je v ziadnom pripade
coskoro budes opat tehulka a vsetko bude dobre, neboj 🙂 vase babatko na vas caka

julietka
21. okt 2009

taky uz dvakrat som sa ta pytala kolko dni si od ET, ale kasles na mna moja 😉 ved som zvedava ne 😅 ved drzime palce o 106 vsetkym testovatelkam, tak kedy bude testik? ale taky ozajstny, nie len ten co sa ti sniva 😵

takyna
21. okt 2009

Juli preprac nevsimla som si, musim si uvarit nieco jest, lebo som chodila po doktoroch s babkou, do toho mi telefony drncia 🙄 , uz odpadávam ,....dnes som 5-den bez PK testujem to je pre Lenku 😉 30.10.09 😵

julietka
21. okt 2009

taky ale mohla si skusit aj cez vikendik, urcite by sa uz nieco crtalo, aspon tienik 🙂 nevydrzala by som do 30.10. 😉
len sa prosim ta nepresiluj, teraz sa musis setrit, ziadne behacky po doktoroch, este aby si ochorela, to by tak chybalo..

takyna
21. okt 2009

Juli urcite testnem v pondelok, uz ma svrbia dlane 😉

lenka20
21. okt 2009

no esteze taky 😵 😵 😵 takze pondelok to istiiii 😵 😵 😵 budem drzat vsetky palce 😵 😵 😵
ninocka nesmies si nic vycitat, takto by to nemalo fungovat 🙄 🙄 🙄

mirinda10
21. okt 2009

rychly pozdrav z HK, mame sa dobre dnes som 7 mi den po operaci a asi uz od juli viete mensia babulka neprezila do rana ale ta vacsia tej sa zatial dari a dufam, ze to tak zostane

ked sa vratim viac toho napisem nakolko jedna pacientka mi na chvilku pozicala pc tak som vam chcela poslat spravu, ze dakujem za vasu podporu moc mi to pomohlo
ja som rada, ze sa to dr, podarilo a zachranili mi aspon jednu babulku najhorsie bolo, ze sa nam to objavilo velmi skoro keby to bolo o 4 tyzdne neskor tak aj druha babulka to prezije teraz nebola dost silna

taky a zuzik moc drzkam palce aby na testiku boli iba dialnice

a drzkajte sa mi tu ked budem spat ci uz v nemocke alebo doma v BA tak budem uz online a budem prispievat

este raz dakujem za vase palceky 🙂

takyna
21. okt 2009

Miríndík 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 taká som rada, že si napísala, držím palce na nohách na rukách všade a teším sa na vás na Slovensku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 opatrujte sa aj s princezničkou 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre