Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
6. máj 2013

@lucky29 lucky, a kolko si mala vlastne vajok pri OPU a pocet embryjkov nasledovne?

mimika1973
6. máj 2013

ahojte babulky, vidim, ze ste sa dnes rozpisali! 😀
Ozaj, ved aj ja inac pocujem prvykrat, ze sa transertuju aj moruly! v RF! 😉 🙂
V inych centrach to asi nerobia, len dvojdnove, trojdnove ci patdnove no a dokonca aj jednodnove! Lebo ze tie moruly, stvordnove, sa ani nepozoruju v labakoch, kedze su tesne pred transformaciou blastocytu.... a nedaju sa az tak presne urcit vraj!
Tak preto sa cudujem, ze reprofitak ide aj s morulkami do toho!
Mal niekto pozitivny vysledok tehulkovsky s morulkami uz tu??? len tak pre zaujimavost 😅 🙂

alka025
6. máj 2013

caute potrebovala by som radu dostala som menzes o 15 30 mam to pocitat ako prvi den alebo az od zajtra vdaka

lucky29
6. máj 2013

@mimika1973
Mala som 4 vajicka oplodnili sa vsetky ale ostali nam iba 2 moruly po predlzenej kultivacii.manzel ma velmi zly spermiog. :(

izzie27
6. máj 2013

@13nika13 Ahoj, ja prave stimulujem a mas pravdu ide sa len parkrat. Bola som na konzultacii, sono mi urobi moj gyn. zavolam im vysledok a mali by mi povedat co dalej. 🙂 Tak podom podam informacie.

lucky29
6. máj 2013

@alka025
Rataj to ako 1.den cyklu.

alka025
6. máj 2013

@lucky29 dakujem

martini
6. máj 2013

@mimika1973 podľa mňa ti v iných centrách dajú hocičo čo sa "urodí". a to, že transferovali morulu sa ani nedozvieš, kedže ti nepovedia nič o embryu, ktoré ti vkladajú, len počet vkladaných embryí ti oznámia a viac sa nestaraj...aspoň tolko moje skusenosti a skusenosti mojich znamych. Možno máš pravdu o tom vývojovom štádiu moruly, ale čo, ked sa nedá hoc aj vyhodnotiť. lepšie dať morulu ako nič a vyhodiť ich, teda podľa mňa určite. A ja poznám dieťa aj z 2bunkáča a ten tiež nie je vhodný na prenos... 😉

martini
6. máj 2013

@alka025 kludne to rataj ako prvý deň, aj ja mám také informácie. ak už si mala teda červenu krv do tej štvrtej.

mimika1973
6. máj 2013

@martini No ja som vzdy mala vyhodnotenie embryjkov doteraz v mojom centre, nie len pocet vkladanych...tak som vedela co mi davaju 🙂
Vsak to je jedno, oni vedia co robia, maju svoje skusenosti.... 😀
No ja poznam aj jeden pripad, ked vkladali 4x jednodnove zygoty a narodilo sa krasne dievcatko z toho! teraz ma mesiac 🙂 Proste tie teorie a vyskumy su rozne, aj podla jednotlivych centier...
Mne RF navrhuje blastocyty, ale skor by som asi brala tie 3-dnove zlaticka, cim skor v brusku, tym lepsie! 😀 😉
Hoci blastocytky su aj silnejsie...aj to je pravda 😉
Ty si mala ake vkladane?

vilaamalia
6. máj 2013

dakujem, dievcata, za povzbudenie🙂 su to dlhe hodiny cakania, verim, ze stoja za to🙂

lucky29
6. máj 2013

@mimika1973
My sme na piaty den maly iba morule,spravne mali byt blastocysty.Vyvijali sa pomalsie ale oni to dobehnu su silne a chcu prist na svet!

martini
6. máj 2013

@mimika1973 ja som mala vždy vkladané hatchujúce alebo expandovane blastocysty jednotkovej kvality. Máme to šťastie, že u nás vieme vypracovať veľmi pekné embryjká. Aj teraz mi vkladali dve HB 1tkovej kvality. Niekedy to vyšlo, inokedy nie, tak pol na pol...takže to je fakt čiastočne na medicine a embryologii a čiastočne na bohu/osude... niekedy to nevyjde ani s dokonalými embryjkami a inokedy sa narodí zdravé babatko z takého pomalého embryjka, že by ho ani nemrazili. Sami to v RF hovoria, že je to ťažko takto jednoznačne zadefinovať. Veľa robí aj psychika, či to chceme alebo nechceme pripustiť. Držím prsty, dôveruj RFitu, oni fakt vedia čo robia, chodia po konferenciach po celom svete a majú neskutočné embryologičky.

martini
6. máj 2013

@lucky29 PRESNE TAK! 🙂))

dafy
6. máj 2013

dievčata chcem sa len uistiť cetrotide je to iste ako orgalutran??lebo mam moznost odkupit za cenu receptu 😵

martini
6. máj 2013

@lucky29 @mimika1973 a ešte jedna vec. My ked sme naposledy prišli na transfer, tak mi povedali, že máme 1 HB/1 a dve XB/1...a že mi navrhujú vložiť jednu HBčku. Ja som povedala, že chcem vložiť dve embryjká a že som chcela dve HBčka. Ked mi ich šli vložiť, tak povedala doktorka, že som si to vybavila a sú to už dve HBčka 1.kvality. Ale povedali mi, že nie je až také podstatné v akom sú vývojovom štádiu ako to akej sú kvality.

martini
6. máj 2013

@dafy radšej by som napísala email do RF na tvojom mieste.

vilaamalia
6. máj 2013

@dafy ano, je to rovnake, pytala som sa na to minuly tyzden v reprofite a doki mi dokonca aj napisal orgalutran/cetrotide. bud jedno alebo druhe.

dafy
6. máj 2013

@vilaamalia dakujem 😎

vilaamalia
6. máj 2013

@martini Co znamena HB/1 a XB/1 embrya? Tie hatchujuce - to sa embryologicky rozhodli, ze zvolia tuto metodu? Ci si im to navrhla?

dafy
6. máj 2013

mne zas dal na vyber ze pregnyl alebo Ovidrelle čo ani nepoznám a je tam poriadny rozdiel aj v cene ..pregnyl 5 eur a Ovidrelle 35eur 😕 pozna to niektora z vás?

dafy
6. máj 2013

@alka025 ja som dostala vecer o šiestej a kazal mi to uz ako prvy den počítat 🙂

mimika1973
6. máj 2013

@martini Ok martini, tak uz mi zostava len dufat a verit! 🙂)
Diky moc za tieto vysvetlenia, uz to vidim jasnejsie 😵

mimika1973
6. máj 2013

No tak babky, zbytocne tesenie z pozitivneho ovul testika, mrcha sa uz hlasi! :( 😢
My to asi nikde nikdy nedosiahneme, bohuzial...vzajomne asi nefungujeme...a mozno i ta IVF bude len zas zbytocna! Uz ani neviem a nie som si tak ista, ci mam este do toho ist, aj ked zas je pravda, ze ide o nove centrum s vybornou reputaciou! A zaroven o novu sancu ako sa hovori! Ale my proste asi to "stastie" nemame, ci s lekarmi alebo bez.... 😖
Tak tak...uz prestavam verit, ze to drobciatko raz u nas bude.
😔 😒

alka025
6. máj 2013

Ďakujem baby za radu takže konečne zajtra ráno začínam.

dafy
6. máj 2013

@alka025 tak nech je tá stimulka uspešná 😉

melisska
7. máj 2013

Dobré ranko lastovičky, ale ste to tu popísali🙂

rot
7. máj 2013

dobré ránko 🙂
@mimika1973 ahoj, ja len na margo tvojej poznámky k tým vývojovým štádiám embryí - v RF sa hľadí na to, akú máš "históriu" vkladov, neopakujú donekonečna chyby druhých, snažia sa veci riešiť.
Mne na Slovensku vždy transferovali tretí deň, čiže v duchu myšlienky - čím skôr v maternici, tým lepšie. Ale Štelcl sa rozhodol absolútne logicky počkať aj s rizikom neúspechu do piateho dňa a to práve kvôli nášmu základnému problému - nekvalitným speriám, naznačujúcim možný vývojový problém embryí spôsobený mužským faktorom. Ten sa zvyčajne prejaví práve po tom 3. dni, dovtedy vyzerajú byť embryá v poriadku. Bol to risk, ale u nás by ďalší neúpsech naznačil čo nás asi čaká ďalej. Pre vlastný pokoj by som totiž zopakovala ešte raz to isté (s minimálkou) a ak by sa to zopakovalo, skúsili by sme darcovské spermie.
@dafy ovitrelle a pregnyl sú oba na vyvolanie ovulácie, ovitrelle sa jednoduchšie aplikuje. Ja som mala na Slovensku dvakrát pregnyl, raz ovitrelle a v RF ovitrelle.

annetty
7. máj 2013

@mimika1973 hej vydrz ma 🙂 A presne ako pises, keby mohol byt on tehotny 😀 😀 😀. Brucho uz ma na to 😀 Stale mu hovorim, ze nosi dvojicky....ale tie, ktore padli 😀 😀 😀

annetty
7. máj 2013

@dafy mne Stelcl povedal, ze radsej mi da ovitrelle nez pregnyl, ze bude to lepsie......tak neviem na zaklade coho sa tak rozhodol .😕
@mimika1973 je mi to luto ☹ Ale urcite by som odporucila ist do RF a nevzdavat to, si silna zena a pre dieta spravis vsetko, uvidis coskoro budes mat //. Velmi ti to prajem. Drzim palce! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre