Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
7. máj 2013

@ria191 on mi uz odpisal teraz som kukla 😀 a neviem mne to dajak jedno není chcem jeho mat pri vklade 😀 😀 😀

annetty
7. máj 2013

@ria191 ze tehulka 😀 zatial len te😀 😀 to sa este uvidi vo stvrtok 😉 Endoska obcas picha, ale zatial poslucha 🙂 Ty sa mas ako a pako? 😀 Neboli, ten je len tak ticho a ozve sa len na sone? 🙂 Za chvilu je 29...ty pojdes do Prahy na vylet a ja budem Zagorovat, ale kazdopadne budem silno mysliet na teba 🙂

@dafy len kludne naplanuj dovolenku, najlepsie by bolo, keby ste to aj zaplatili, lebo potom urcite budes coskoro tehu 😀 A dovolenku mozes potom niekemu darovat 😀

melisska
7. máj 2013

@ria191 aj ja som už vychdniarka 😀

ria191
7. máj 2013

@melisska a nie náhodou "my sme" 😀 😀 😀 veď ste už dvaja 😀

dafy
7. máj 2013

@annetty moja dovolenku??peniazky ktore by boli na dovolenku idu do centra 😀 😀 😀 😀 my maximalne pojdeme kvoli malej do Tatralandie lebo mame kupony na zlavu ale mozme ich vyuzit iba v mesiaci jul 😀 😀 😀

ria191
7. máj 2013

@annetty dafy sa bojí, že "Marcelko" bude mať dovolenku a ona chce jedine jeho 😀

ria191
7. máj 2013

@dafy veď aj tam je super nie?

melisska
7. máj 2013

@ria191 my sme sicke východnarky😀

dafy
7. máj 2013

@ria191 ano iba jeho chcem 😀 😀 😀 😀

annetty
7. máj 2013

@ria191 ja ju uplne ze chapem 😀 Minule povedal, ze tusim teraz som vas dobre oplodnil 😀 A zatial to tak aj vyzera🙂 Uvidime ci bude aj srdiecko okrem gestacneho vacka.....potom poviem, ze je fakt macher 😉

@dafy jj poznam ten status 🙂 Aj my pojdeme tento rok len na Trnavske ostrovy 😀 😀 😀 Ale zas RF je dobra investicia 😀 Tusim najlepsia pre nas 😉

ria191
7. máj 2013

@melisska to si veru trafila klinec po hlavičke 😀 úča je úča

dafy
7. máj 2013

@annetty no ano pre nás dobra investícia len škoda ze niektorí z okolia nechápu ako mozem tolko penazí do toho vražať 😝 😝 ale mám ich v paži ..manžel povedal ze aj keby sme mali dom predať budeme skušať donekonečna 😀 😀 😀 srandista....pochopí iba ten kto to prežíva jasné ze od takých nemozem inu reakciu ani čakať čo na nich len trenky hodíš a už su v tom 😀 😀

martini
7. máj 2013

@vilaamalia ja som na rodičovskej dovolenke 🙂 No ja mám pocit,že najťažšie máme ešte len pred sebou, lebo mi zistili, že tvorím protilátky laicky povedané proti krvi plodu. Ja som nekompatibilná krvná skupina s mm, teda ja som Rh - a mm je RH + a syn to podedil po nom a tak je tiež RH + a tak vlastne v dosledku prvého porodu tvorím proti rh + protilátky a je dosť pravdepodobné, že aj druhé dieťa bude rh + a už teraz máme problém...som z toho na nervy, lebo možu byť z toho fakt vážne komplikácie. teraz mi robili dalšie testy, tak verím, že titer protilátok bude minimálny a všetko bude dobre...ale do porodu si nevydýchnem a budem v strachu ešte aj po porode, aby dieťa nedostalo silnu žltačku...

martini
7. máj 2013

@dafy to máš pravdu s tými peniazmi, ale čo už, takto to osud zariadil... ale ja si vždy hovorím, že kým je ešte z čoho platiť centrum, tak je to dobré, lebo sú aj také baby čo musia napr. ísť na darcovské embrya a šetria na to dva roky, potom to nevyjde a zasa šetria...

annetty
7. máj 2013

@dafy je zlaty 🙂 Dobre je nastaveny....aj my sme si povedali, ze dovtedy budeme chodit kym sa nam to nepodari minimalne raz 🙂 Su to palky to hej. My zas nikomu sme nepovedali ze chodime tam. Iba na zaciatku maminke, ale tie bublinky odisli este v januari, a teraz ani netusi ze sme tam boli aj druhy krat. Nechame si to maximalne len pre seba. Keby vo stvrtok doki povedal, ze je to ok...tak maminke uz na 60-ku mame maly darcek🙂 Nechcem nikomu to hovorit, lebo su presne take reakcie ako aj hovoris, ze je to drahe ....alebo ja som len polozil pyzamo na postel a zena bola hned teho 😒

amali
7. máj 2013

@martini ja budem mať asitiež taký problém ja mám rh faktor - a manžela ešte neviem.....tak uvidíme či budeme m usieť pichať protilátky......ale zobrať krv mojmu mužovi to bude 😉

dafy
7. máj 2013

@martini o to viac si budeme vážiť a ceniť naše deti...lebo všetko čo je drahé si viac vážiš 😀 😀 ... ako ked k tomu prídeš ako kura k zrnu 😀 😀 😀 😀 troška humoru 😝 😝

suelda
7. máj 2013

Ahojte, som tu nova, zaujima ma tato tema, no je tu uz niekolko rokov preto by som sa vas spytala na aktualne informacie a skusenosti s Reprofitom v Brne. Mam za sebou 3 neuspesne IVF na Slovensku v Bratislave (ISCARE) a chcem skusit v Brne. Viete ake su aktualne ceny a ci mi pomoze zdravotne poistenie v CR? Vopred dakujem za vase rady a skusenosti!

martini
7. máj 2013

@amali ty máš teda aký rh faktor? + či -

amali
7. máj 2013

@martini mínus

martini
7. máj 2013

@dafy 😀 to máš pravdu, tie naše deti sú občas fakt, že "za milion" 😉 ale na tom žarte je aj niečo pravdy, nie je to o peniazoch, ale o tom všetkom dokopy, o obetach, strese, skuškach manželstva, strachu... som predsvedčená o tom, že máme o jednu zložku v láske k dieťaťu viac. Tento môj názor mi nikto nevyvráti.

martini
7. máj 2013

@amali no a manžel nevie ten svoj? lebo ak by mal minus aj on, tak to nie je až taký problém. ale ak má +, tak + je geneticky silnejšie a je pravdepodobné, že dieťa bude +, čo vytvára problém. Mne po porode aj pichli anti D, ale ktovie prečo mi aj tak teraz vyšli pozitívne testy. Pri prvom tehotenstve to nie je zväčša problém, až pri dalšom, ak je prvé dieťa +.

amali
7. máj 2013

@martini môj manžel nevie ani akú ma krvnú skupinu.....ani jeho mama nevie....čo mi prišlo divné.....ale čo už musíme počkať na testy a uvidíme

martini
7. máj 2013

@suelda RF je super, skús prvú konzultáciu a už vtedy pochopíš 😉 Pri soft protokole je cena od 25000 Kč do 35000 Kč, ale v určitých prípadoch može byť aj viac. záleží na tom koľko vajíčok budú ICSIovať, aké a koľko liekov budeš mať, či budete mraziť zvyšne embrya... Nerozumiem tvojej otázke o poistení - ty si platíš v čr zdravotné poistenie? Ak áno, tak by ti pomocť mohlo, ak nie, tak s tebou nemá čr nič spoločné a si samoplátca. na SVK si si už tri možnosti využila, takže slovenské zdr. poiťovna ti to už nebude refundovať. RF má na stránke aktuálny cenník.

martini
7. máj 2013

@amali aha, tak nech ho testnú. aj ked ja ked som sa na to pýtala, tak manžela testovať nechceli. lenže my vieme aká je on skupina a rh faktor, kedže je darca krvi. Ale inač ja mám túto info napísanú aj v detskej karte. som si ju minule u lekarky pozrela a všetky novorodenecké info tam boli. tak držím prsty, aby mal aj on minus radšej.

amali
7. máj 2013

@martini dakujem....on v karte nemá napísané už som sa pýtala dokiho 😉

dafy
7. máj 2013

Dievčatá ktorá z vás začína stimulku koncom mája alebo koncom juna??nechcem tu sama oxidovať 😀 😀

falin
7. máj 2013

@melisska - ja viem, ten strach tu bude uz stale. Ale ako pises dalej, je to v bozich rukach. A ja verim ze vsetko bude fajn 😉

@ria191 - rius pracujeme. Aj ty by si mala, aby si nehnevala sefa 😎

melisska
7. máj 2013

@dafy budeme s tebou oxidovat 🙂

ria191
7. máj 2013

@falin veď pracujem. Obetovala som obednú prestávku a občas iba nakuknem 😀 😀 😀 . Poslúcham to si píš 😎 😎 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre