Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mabumi
8. máj 2013

@mauerka urcite sa pripravuj, ale na to, ze budes opat mamou 🙂 . Niekedy vedia tie slabsie zabojovat viac ako tie jednotkove, takze hlavu hore a mysli pozitivne. Ak to ma prist, tak to pride 🙂 drzim palce

melisska
8. máj 2013

@mauerka kľud moja praveze tie nižšej kvaity su bojovníci , ver im, držím palceky 🙂

cora41
8. máj 2013

@sarasota dakujeme, potichucky sa tesime a straaasne hlasno sa modlime, aby nebicko ostalo s nami az do konca 🙂 co mas moja nove? kedy sa chystas?

melisska
8. máj 2013

@cora41 🤐 😵

dafy
8. máj 2013

@emma30 ahoj no ja začínam uvazovat ze to preložim na koniec juna 😒 zase mám problém so zlatou žilou a tá hnusná koprivka je tu zas dva týzdne som mala pokoj 🙄 no uvidím...v máji mi vychádza mš na 24mája a keby som to nechala na jun tak to vychádza 20 juna 🙂

vilaamalia
8. máj 2013

@dafy
@melisska
@martini
@annetty
dievcata, som doma s dvomi kompaktnymi morulami CM/plus, cakala som viac:( ale doki mi povedal, ze je to len o tretinu mensia pravdepodobnost neuspechu:( dakujem, ze ste mi drzali palce!!

melisska
8. máj 2013

@vilaamalia drzkajte sa 🙂))

vilaamalia
8. máj 2013

@melisska dakujem 😖 , a ake si vkladala Ty? A co ostatne kocky, co to citate? Vkladali ste CM a test bol pozitivny?

bibi24
8. máj 2013

@vilaamalia jeden z mojich chalanov bol v den vkladu kompaktna morulka 😵 A teraz ma uz pomaly 3 kila 😀

vilaamalia
8. máj 2013

@bibi24 dakujem za svetielko nadeje🙂 velmi drzim palce uz za par tyzdnov k porodu🙂 nech ste vsetci v poriadku. Urcite budete🙂

dafy
8. máj 2013

@vilaamalia keby mi take vkladali tak jasám 😉 mne davali skoro5 bunkové 😝 co je oproti tvojim slabota..držím siiilno palce..myslím ze zase je tu tehu vlna tak sa nemusíš báť 😀 😀 😀

vilaamalia
8. máj 2013

@dafy len 5bunkove bolo asi treti den u Teba? Ja som piaty. A podarilo sa?

sarasota
8. máj 2013

babenky ak som minula vsetky srdiecka ako sa da poslat? Musi mi niekto poslat? 🙂

bibi24
8. máj 2013

@vilaamalia nemas zaco 😉 Ja som tiez neverila v pozitivny test a vidis 🙂 Mne povedali, ze nevadi, ze boli trosku pomalsie vo vyvoji, hlavne, ze boli pekne morologicky. A bolo to uz 5. ivf.

@sarasota Jo jo, jedine tak.

vilaamalia
8. máj 2013

@bibi24 hadam budem mat uz aj ja trosku stastia, lebo u mna je to tiez 5.IVF, co sa tyka prenosov tak osme, zatial stale bez uspechu a to som zdrava ako rybicka🙂

lucky29
8. máj 2013

@vilaamalia
Aj mne kladali dve CM2 ,dnes som 3 den po ET.Alebo tebe CM1?

vilaamalia
8. máj 2013

@lucky29 tak to prezivame rovnako🙂 Ja mam v sprave napisane, ze 2xCMplus (neviem na tejto klavesnici najst znamienko plus 😉 ), netusim, ci to znamena 1 alebo nieco ine. Ty nevies? Kto Ti robil ET? Mne MUDr. Otevřel. Prvy krat som ho videla, je veducim lekarom.

lucky29
8. máj 2013

@vilaamalia
Mne robila Dr.Vitouškova. A nezabudni vypit kazdy den 2 dl cerveneho to pomaha😀

lucky29
8. máj 2013

@vilaamalia
Aj u vas je problem u manzela?

vilaamalia
8. máj 2013

@lucky29 ano, aj my mame problem so spermiogramom, ale vraj nie taky, aby sme sa zaoberali darcovskymi spermosmi... je tam blba len rychlost...
Aj tak mi tie stadia CM kompaktnej morule vrtaju v hlave, snazim sa to niekde vyhladat, ale zatial neuspesne. Neviete niekto? Co je CM1, CM2, CM+?

vilaamalia
8. máj 2013

@lucky29 preco vino?🙂 Uz som o tom pocula, ale napada mi, ze len aby sme sa doma uvolnili a nekonstruovali nezmyselne scenare🙂

cora41
8. máj 2013

@bibi24 moja, ale sa ti to krati🙂 je super, ze idete vlastne bez problemov🙂 chlapci su super zlati, ked takto pomahaju maminke🙂 este sa vladzes moja hybat? kolko si pribrala?

vilaamalia
8. máj 2013

@lucky29 Nasla som prave na nejakych anglickych strankach, ze CM+ je kompaktna morula s kavitaciou, cize sa zacina vytvarat tekutina, ktora naplna dutinu medzi bunkami, co je uz potom dalsie stadium - blastocysta. Pisu, ze zvycajne je morula na 4. den a blastocysta na 5.den, ale nemusi to byt uplne pravidlo. Vtedy mozu byt embrya len trosku pomalsie ako je standard, pretoze su o nieco slabsie, ale ak su zdrave, maju sancu prezit. Ako dnes doki povedal, tieto moje kompaktne morule maju o tretinu mensiu sancu na neuspech, ako keby to boli blastocysty. Asi si idem dat radsej to vino, lebo zacinam byt mudrejsia ako doktor🙂 a aj tak to k nicomu nevedie🙂

lucky29
8. máj 2013

@vilaamalia
Vinko vraj prekrvuje maternicu😉 a mne aj chuti😀

sarasota
8. máj 2013

babulky prosim prosim kto ma jedno srdiecko volne ?Chcem potesit velmi smutnu osobku ktora to ma teraz tazke.Dakujem ☹ ☹

mabumi
8. máj 2013

@sarasota ak zistim ako na to, tak posielam 😉

sarasota
8. máj 2013

@mabumi budem velmi vdacna

sarasota
8. máj 2013

@mabumi dakujem 🙂

bibi24
8. máj 2013

@vilaamalia ja som mala napr. CM gr. 2, akoze este troska horsie ako tvoje. Pozri, nechaj to teraz uz tak, vysledok neovplyvnis. Skus sa uvolnit, nemysliet na to, funguj viacmenej normalne.
Cervene vinko je dobre na sliznicu, ale ja by som to obmedzila tak na decko denne.
U nas bol problem so spermiami, mali sme katastroficky vysledok. A bol to 6. vklad.
Silno drzim palce 😉

bibi24
8. máj 2013

@cora41 dakujem 🙂 Ale este vladzem, aj ked je to tazsie 😉 Pribrala som 12 kil 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre