Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vilaamalia
11. máj 2013

@michelitta mne raz jedna doki vysvetlila, ze sa nemusime bat tych megadavok pri stimulke, ze to sa casom vsetko upravi, ovela horsie je vraj, ked su baby, ktore ficia na antikoncepii aj 20 rokov, to je ina pecka ako tieto nase stimulky...

vilaamalia
11. máj 2013

@rous 🙂 so mnou sa uz ani kredenc nerozprava🙂 akoby som mala v tychto cakacich dnoch zatemneny mozog🙂 a to som len 4. den po ET, mam pocit, ze presiel mesiac:(

vilaamalia
11. máj 2013

@izzie27 prines si len nejake papucky a nocnu koselu, nic dalsie Ti netreba... a manzela🙂

izzie27
11. máj 2013

@vilaamalia dakujem, toho istotne beriem 😀

mauerka
11. máj 2013

@michelitta Moja, tak ja ta asi velmi nepodporim, lebo robim tu istu "chybu" co ty - dnes som 7. den po ET, test biely, nervy v ...kybli, snazim sa niecim rozptylit, ale nejak sa nedari - asi idem zehlit, co z duse neznasam. Pocasie tiez na dve veci, ani von sa neda vypadnut... tak uz len vydrzat ☹

melisska
11. máj 2013

@izzie27 zober si dlhé tričko, ponožky tiež môžeš mať 🙂,papucky

sarasota
11. máj 2013

@annetty-srdiecko je mi to velmi luto posielam vela energie ☹

sarasota
11. máj 2013

@melisska krasne spravicky len tak dalej 🙂 🙂 🙂

sarasota
11. máj 2013

@lysa31 gratulujem 🙂

sarasota
11. máj 2013

@cora41 nebojkaj babetko je v poriadku v pondelok budu len dobre spravicky 🙂 🙂 🙂

melisska
11. máj 2013

@sarasota Ďakujem moja🙂

mirka1112
11. máj 2013

Ahojte baby, potrebovala by som od Vás poradiť. Som pacientkou Heliosu v Martine, kde som už 3x podstúpila IUI a neúspešne. Premýšľam o softe v Brne, ale neviem, či to má zmysel, lebo som počula, že pravdepodobnosť otehotnenia pri tejto metóde je nižšia ako pri inseminácii. My s partnerom máme také problémy, že ja mám nepriepustná cervikálny hlien a on má 1% spermií morfologicky správnych (zlý tvar). Pri stimulácii pri IVF užívam clostilbegit a vytvoria sa mi zakaždým 4 vajíčka. Viete mi poradiť či ísť do toho, alebo nie?Prípadne či má niekto také zdravotné problémy ako my?

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 mylsim že určite je percento úspechy vyššie u softu ako IUI.Nam na IUI davali 8% nadeje v Heliose a v RF na soft 40%.ak dobre reagujes na clostil tak nevahaj.inak aj my mame hroznu morfo 0-2%.

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka My sme pôvodne mali iBa 0,5 % morf. ale po nejakých vitáminoch sa to zlepšilo na 1%.Aj málo poteší. Ja som už otehotnela pri 2. IUI ale potratila som. Pýtala som sa v heliose na to a doktor ma od toho odhováral. prosím ťa a ty si bola na tom softe a ak ano koľko si tvorila vajíčok. Ja som pred poslednou insem. mala 2 a 2 po oboch stranách a veľkostne 18a 19mm. uplne identické.

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 ja mam vysoke ahm pre moje PCO a tak tvorim stale malo vajok, ci je to uplne nativ alebo konske davky vždy iba jedno zrele vajko.mam už 3 softy zasebou, 1-bol aj uspešný ale iba na chvíku ☹ .Nám sa vitam.kurou zhorsil teraz riadne spermiogram, takže teraz ma drahy pokoj bez liekov.Este stale sme nezistiličo je dovodom zlej morfo, cakame na endokrynologiu a ja idem na laparku.

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 ale ked vyšlo IUI preco neskusite v RF najskor inseminaciu?

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka ja som z toho už úplne na nervy. Skúšame 2,5 roka a stále nič. Ja mám 28 rokov takže zatiaľ nechcem podstúpiť IVF tu na Slovensku.Pracujem ako učiteľka tak zvažujem že cez prázdniny by som išla do RF. Budem mať kľud a možno to vyjde. Keď som si písala s jedným lekárom od nich, tak mi odpísal, že cena by bola cca 800 eur. Písala si, že si to už 3X podstúpila a to zakaždým platíš také prachy?A vlastne prečo to stojí toľko, ked na stránke majú napísané že 13000+ icsi?

tinka9075
11. máj 2013

@mirka1112 ja by som skúsila iui v Reprofite ako ti píše
@tinkatinulka ja som príkladom že sa to môže podariť na sk 3x ivf a nič a v Brne prvá iui a hneď dvojky 🙂 🙂

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka Ja som myslela, že je to zbytočné, keď som ju podstúpila už 3x a v podstate neúspešne. To tehotenstvo mi trvalo asi týždeň po tom ako som bola na krv. Je rozdiel v inseminácii tu a inseminácii v RF?

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 1x sme platili 970€,2x-nieco okolo 300€ bez ET,3x-800€..ale musis ratat ked pojdes 1x-testy krvy oboch 4000+13000 sft+isci 1oocytu 1000+lieky a tie možu byť kludne aj 500€,ale keby si sla iba s clostilom tak to mas nie take hrozne.ale stale to mas lacnejsie ako v Heliose doplatky ked to to aj schvali poistovna.ak budes mat 4 vajka tak 13000+4000+4000+min clostil a pregnyl su drobne-to je 21000/cca 900 €.teraz sa už neplatia tie krve testy za kazdy pokus len 1x za dva roky.mame 3 neuspechy ale centrum by som urcite nemenila pretože ked raz oskusaš RF tak už nepojdes inam, a maju pobočku aj v Olomouci..ja som aj tam chodila.

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 určite áno kočky čo boli v RF na IUI by ti povedali že určite ano, pretože tam je asi najdoležitejsie nacasovanie a ak mas dobreho gynekologa tak ani nemusis na kontroly stale tam behat.

cora41
11. máj 2013

@mirka1112 ja som mala prvy soft ledva dva a oba to prezili na vklad a bola som z toho tehotna, aj ked v 14 tyzdni to nedopadlo dobre a teraz som isla na soft tiez, mala som 4, jedno bolo nezrele a z tych troch mi vkladali dve🙂 a okrem toho som bola na Slovensku predtym 3 x a nic... takze vreeele odporucam 😀 😀 😀 😀 😀

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka tak si pôjdem do toho Reprofitu. A čo mám povedať v Heliose. Oni mi tam robili všetky vyšetrenia a partnerovi spermiogram, ale žiadne papiere od toho mi nedali. Mám si ich pýtať a odhlásiť sa od nich?

mirka1112
11. máj 2013

@cora41 Ako ten soft prebieha? Musela si tam často chodiť? Mne hovoria doktori v heliose, že veľmi pekne reagujem na ten clostil. myslela som si ,že jediná stimulácia prebieha s týmto liekom.

cora41
11. máj 2013

@mirka1112 mas clostil a obycajne jednu alebo 2 ampulky nejakeho menopuru, doma ti robia UTZ a vysledky posles mailom, ked je vsetko ok, tak tam ides na OPU a na vklad a to je maximalne vsetko. na kazdy mail ti odpisu obratom a je tam hotline, ktory ti pomoze kedykolvek

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 no ja ked som od nich chcela papiere tak to bol des proces, mas na to narok lebo je to tvoje ale obabarala som ich a povedala že potrebujem vypis karty lebo idem na endokrynologiu a genetiku a tam to chcu.v rf ti po kazdej kontrole daju zaznam do rukym co je super, preto mam kartu stale doma lebo tam len dokladam vysetrenia.
soft ked ides 1x tak ti dju asi najskor iba clostil 3-7den cyklu, 8-9 den kontrola sono, potom sa rozhodne ci budes pichat dake injekcie a aj to kedy cca bude odber.prípadne ako dalsia kontrola.ale ak sa dohodneš chodit k svojmu gyn na kontroly tak iba bud napises mail alebo zavolas svojmu dr. v rf a oni ti obratom daju vediet ako pokracujes.len lieky si platis v plnej výške ale tie sa daju zohnať aj tu na MK, teda FSH injekcie.Clostil a pregnyl ti moze predpisat aj tvoj dr.

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka Tak ďakujem a čo im mám povedať ja, že načo ich potrebujem? Na laparoskopii vajcovodov som už bola. čo si mám vymyslieť. V pondelok idem na krv a rada by som ich už mala. Zvažujem, že ďalšiu IUI podstupim v Brne.

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 najhorsie je to ze ti to na počkanie nedaju, ja som krajka prosila o výpis dva tyzdne.a potom mi to poslali poštou.vymysli si vyšetrenie ktore ste ešte nemali a že to požaduje dr.

mirka1112
11. máj 2013

@tinkatinulka A to môže byť aké? Ja sa moc nevyznám v týchto gynekologických vyšetreniach a nemám ani potuchy, čo im môžem povedať.

tinkatinulka
11. máj 2013

@mirka1112 imunilogia, infekcne, genetika, hematologia, androlog, urolog, alergologia.. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre