Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mauerka
12. máj 2013

@mirka1112 A kto na SK by ti spravil soft stimulku? Neviem, ci to mas uz celkom presne preluskane cele...

mirka1112
12. máj 2013

Ja chcem ísť na ňu do RF.

mauerka
12. máj 2013

@mirka1112 Tak si mala ten prispevok z 15,20 len zle naformulovany. Na SK ta vyjde 1 IVF ako samoplatcu cca. 2000€, v Cechach /kedze by to bol asi soft/ menej. IUI ani neskusajte, ak nemate 100% spermiogram - zbytocne vyhodene peniaze. Cervikalny hlien velmi dobre riedi L-acetyl-cystein v davke cca. 1200mg denne taky tyzden pred ovu. Ovulaciu asi tiez nemas odsledovanu, skor by si sa mala sustredit na to, nie hned riesit IVF. Prepac, ak som dnes "ostra", rada poradim, len treba mat aj "hlavu a patu" v tom, co clovek chce... A hlavne - snaz sa vzdy pochopit a studovat, ake vysetrenia robia, preco, ake su mozne postupy... IVF nie je modny vystrelok, ma to byt krajna volba, je to zasah do organizmu zeny a to poriadny.

gerdusha
12. máj 2013

Ahojte baby,

Je tu medzi vami kocka,ktora bola na darcovskych embryach v rf? Bola by som vdacna,keby sa mi ozvala do ip,mam zopar otazok.

Vopred dakujem

13nika13
12. máj 2013

Ahojte... neviete niektorá, či je problém pri IVF, ak mám myóm? O 2 týždne som objednaná na prvú konzultáciu, som zvedavá, ako to dopadne.. Na Helios nemám príjemné spomienky...

annetty
12. máj 2013

@sarasota dakujem ti velmi pekne🙂 uz sa pomaly davam dokopy...

olusam
12. máj 2013

@mauerka ahoj,tak ako zvladas to cakanie,nejake zmeny??

vilaamalia
12. máj 2013

@13nika13 je to velmi individualne, podla toho, kde ho mas umiestneny, aky je velky, atd. Ja som s tym mala par ivf, neuspesne, ale nikto mi nepotvrdil, ci bol problem v nom. Pred rokom som si ho dala vybrat, a teraz uvidime, aky bude vysledok... som 5. den po ET.

manita
12. máj 2013

@mauerka aj ty si odišla z GF do RF? Mám pocit, že ťa poznám z témy IUI. (Dobrá veta - "IVF ako krajná voľba"... Škoda, že lekári vo väčšine slovenských CAR-ov to tak neberú, nehľadajú príčiny neplodnosti, nemajú snahu ženu liečiť a dopracovať k prirodzenému otehotneniu. Človek navštívi CAR - Viac ako rok sa vám nedarí? - Ide sa 3xIUI a potom IVF, prvé a ďalšie a ďalšie. To je hlavný cieľ. Po neúspešných IUI automaticky posielajú na klasické IVF... ako na bežiacom páse ... obyčajná honba za ziskom to je...).

Chvalabohu, že existuje internet, že si sami pozisťujeme, aké vyšetrenia si dať porobiť, čo prípadne preliečiť, a potom ak to nevyjde prirodzene, až potom, aké sú možnosti s minimálnym zásahom do organizmu, po neúspešných IUI najskôr jemne - t. j. NATIVE IVF alebo SOFT IVF,... Nerozumiem ani tým poisťovniam, prečo toto nehradia... Vlastne rozumiem... Zasa je to len o biznise samozrejme...

😝 😝 😝

izzie27
12. máj 2013

@mirka1112 ja som uz absolvovala 3.IVF. a teraz sme sa akosi rozhodli, ze vyskusame este RF. tak uvidime ako dopadneme. Dnes som bola na OPU a zo 6 oocytov, dobre boli 4, tak sa im uz len prihovaram 🙂

mauerka
12. máj 2013

@olusam Dnes som na teba myslela, ako to asi zvladas, lebo ja nezvladam 🙂 Dnes som 8. den po ET, test biely, nalady v kybli... Dufam, ze aspon ty sa drzis statocnejsie ako ja ☹

mauerka
12. máj 2013

@manita Hej, mozes ma za tu dobu poznat napr. aj z temy IUI 😀 Bohuzial... Ja som este len po 1.IVF, mame v GF este 2. dvojbunkovych mrazakov, tak tie si este urcite nechame vlozit, ale v ramci nestracania casu uz v tom obdobi budem kontaktovat RF.
Aj s poistovnou sme tak ci tak skoncili na doplatku 1450€ a poviem to asi tak - radsej dam svoje peniaze niekomu, kto sa bude so mnou bavit nie ako s neandertalcom z jaskyne, ale ako s "partnerom"... co sa v GF nedockame.

13nika13
12. máj 2013

@vilaamalia Držím palce 🙂 Ja ho mám na maternici už niekoľko rokov, je stále rovnaký, vraj preto s tým netreba nič robiť... A môžeš mi napísať, ako to prebieha v RF? Aké vyšetrenia tam robia? Ja som bola na jednom IVF v Heliose...

olusam
12. máj 2013

@mauerka nestresuj,este je na testovanie skoro...skus o take 2-3dni 🙂 viem si predstavit ako to prezivas,uz aj mne to chodi po hlave castejsie a citam vselijake komenty hlavne ake maju zeny priznaky...dnes 9den a v pia kontrola...juj nech uz je to tu!! Drz sa 😉

vilaamalia
12. máj 2013

@13nika13 mne v RF dokopy ziadne vysetrenia nerobili, prisla som uz s nejakymi zo Slovenska, ale kedze nemam vobec ziadne odchylky a nas problem je podla vsetkeho len v pomalych spermiach, tak sme hned isli do soft stimulky. Aj sa to tam podarilo hned na prvy krat, ale len na nejakych 9 tyzdnov. Povedala som si, ze skusim dat vybrat ten myom, lebo uz neviem, co ine, by sme mali este spravit, nastastie to dobre dopadlo, o maternicu som neprisla. A teraz teda dalsi ET. Ale musim povedat, ze som v decembri bola este na jednom neuspesnom KET, to uz bolo pol roka po tej myomektomii, ale nic z toho nebolo.

manita
12. máj 2013

@mauerka Predpokladám, že si tam bola na klasickom IVF, podľa ich bežiaceho pásu... 😉 😉 😉

Mne nehradí poisťovňa už absolútne nič. (Čo mimochodom považujem za zločin proti ľudskosti, v dnešnej dobe to stopnúť ženám vo veku 39. rokov, mala by byť výnimka aspoň pre tie, ktoré sa trápia už niekoľko rokov, nedokázali sa vojsť do ich limitov a vzdať to stále nechcú... tam, kde sa dajú dokázať niekoľkoročné zdravotné záznamy k neplodnosti ... že to nie je len z plezíru, nechať si dieťa na neskôr...) A keďže som samoplatca, rozhodnem sa sama, čo si dám do seba natlačiť... Takže som im v GF dupla na krk, že chcem len SOFT, nie KLASIK. Oni SOFT robia, majú ho aj v cenníku, ale hroooooooooooooooozne neochotne... ale o ich prístupe vieš svoje... neznášam to ich jednanie ... preto chcem ísť do RF. Keď prídem na prvú konzultáciu, predpokladám, že ich bude zaujímať, aké vyšetrenia som si dala doteraz porobiť, aké sú výsledky, prípadné liečby, a čo by sa ešte urobiť malo, ... že sa ma povypytujú na cyklus, sledovanie ovulácie atď. ... lebo v GF nič z toho ... rovno mi vrazili papier na IUI ... aj to keby som sa riadila podľa neho, prišla by som tam na folikulometriu už až po ovulácii (vôbec ich totiž nezaujímala dĺžka môjho cyklu predtým, proste stádovitosť...).

13nika13
12. máj 2013

@vilaamalia Aha... ja som si povedala, že toto bude druhý a aj posledný pokus, keďže mi už ťahá na 38.. Tak už si len počkať na konzultáciu...

mauerka
12. máj 2013

@manita Ja mam zatial 1. vycerpane poistovnou "hradene" IVF, ak by nevysiel ani KET tak mi tak ci tak na SK budu robit dalsie IVF najskor v septembri a ja uz nemam chut ani cas necinne cakat. Depta ma necinnost, veci sa neposuvali vobec dopredu... proste hned po KET by som sla ako samoplatca do RF, pripadne by sme skusili nechat naklady refundovat do istej miery v poistovni, ale to by sa dialo az PO a nie tyzdne cakania PRED.
Kolko IVF resp. vkladov si u nich absolvovala? Pevne verim a dufam, ze neskusia robit caviky s vydanim VSETKYCH vysledkov ci uz laboratornych alebo vysetrenia, lebo to uz budem neprijemna...

mauerka
12. máj 2013

@olusam Mas moj obdiv 🙂 Ale tak zese - 5 dni kupltivacie, 8 dni vo mne a test by nic neukazal? hmmmm... co si budem nahovarat ☹

emma30
12. máj 2013

@mabumi a ty kedy pokračuješ? dávaš si pauzu?

emma30
12. máj 2013

@dafy no na tú zlatú žilu ti odporúčam brať tabletky hemo stop tri mesiace, manželovi odporučila lekárnička a veru aj pomohlo, stále sa mu tiež vracala a že to treba preliečiť aj z vnútra, spapal tri balenia tabletiek a zlatá žila nikde 😉 no mne už poslali recepty a idem do toho, dúfam že marcel nebude mať v júni dovolenku 🙂

13nika13
12. máj 2013

@vilaamalia Koľko to trvá, celá tá príprava od prvej konzultácie? Ja som v Heliose bola v aprílí pred 2r., chodila som tam do júla, alebo augusta...

mirka1112
12. máj 2013

@mauerka Ahoj, nevadí. Ja si rada nechám poradiť. Ak ti mám pravdu povedať sledujem sa tak ako asi nikto. Meriam si bazalku, sledujem hlien v pošve a pokúšam sa už 2,5 roka a stále nič. Čo sa týka ovulácie tak netuším kedy ju skutočne mávam. Podľa bazálnej teploty začala tento mesiac 13 deň, podľa predchádzajúceho mi vyšlo že 21 a to som si 12 pichla pregnyl a podľa ovulačných testov je to 12 deň a podľa výsledkov od doktorov je to cca 18 deň. Podľa hlienu to neviem zistiť, lebo vôbec nemávam vodnatý a naťahovací. Celý mesiac je hustý, až krémový a úplne biely. Vyzerá ako krém. Tak preto zvažujem soft v čechách. Som pomerne mladá a nechcem si až tak nechať zasahovať do organizmu tak volím menšie zlo.

manita
12. máj 2013

@mauerka Ja stále dookola IUI v tom GF... lebo nemáme žiadnu diagnózu - príčiny sterility neznáme... Sama som si dala teraz nedávno porobiť vyšetrenia - predtým, ako podstúpim SOFT IVF - zistili mi extrémne zvýšené PH v dôsledku bakteriálnej infekcie (mimo GF, niekoľko ampuliek išlo na rôzne rozbory), už to mám preliečené (potvorské, lebo žena ani nevie, že to má) a vraj je nádej, že teraz by prirodzené cesty mohli vyjsť... skúsime a uvidíme... ak to nevyjde, naše kroky vedú do RF na ten SOFT. (Na klasické IVF by som bez odskúšania SOFT-u neišla. Vadia mi vysoké dávky hormónov, veľký zásah do organizmu, veľké množstvo dopestovaných vajok nižšej kvality a aj samotní mrazáčikovia... chúďatká...)

mauerka
12. máj 2013

Som cim dalej tym viac presvedcena o tom, ze to cele stoji a pada /okrem "vyssich moci"/ na EMBRYOLOGOVI a nie na gyndosoch v CARe. Ti do teba napchaju hormony, odoberu vajka - ale oplodnenie, vyber tej spravnej spermie, kultivacia... vsetko je v rukach "sedej eminencie" embryologov a aj na margo nich som v RF pocula chvaly, o embryologickach v slovenskych CARoch sa vobec nikto nezmienuje...

mauerka
12. máj 2013

@mirka1112 Take rozdiely v case ovulacie som este nevidela... hmmm, zvlastne. Bude tam nejaka zrada, rozdiel dna-dvoch je ok, ale take ze 13 a potom 21 sa mi nezda. ja som vzdy merala a zaroven aj robila ovu testy - vychadzalo to rovnako aj s folikulometriou.

mirka1112
12. máj 2013

vidíš ešte aj folikulometriu mi robil doktor a tá vychádzala na 13 deň a vtedy mi pichal vždy pregnyl. Robil mi to tak na 3krát. Na 4 deň som išla na kontrolu a už som ho mala prasknutý. Predstav si, že pri poslednej inseminácii som mala 10 deň od menzesu 4 vajíčka veľkostne 18 a 19mm na oboch stranách, večer som si pichla pregnyl a na 12 deň mi robili insemináciu. Partner mál pri odbere 80 mil. spermií a aj tak nič. Ja som už z toho úplne zúfala. Chcem si ísť kúpiť ten liek, ale neviem, či je voľnopredajný a či je to sirup alebo tabletky. Vidíš ja som sa pýtala aj doktorov, čo je na to dobré a odbili ma že nič.

mirka1112
12. máj 2013

@mauerka vidíš ešte aj folikulometriu mi robil doktor a tá vychádzala na 13 deň a vtedy mi pichal vždy pregnyl. Robil mi to tak na 3krát. Na 4 deň som išla na kontrolu a už som ho mala prasknutý. Predstav si, že pri poslednej inseminácii som mala 10 deň od menzesu 4 vajíčka veľkostne 18 a 19mm na oboch stranách, večer som si pichla pregnyl a na 12 deň mi robili insemináciu. Partner mál pri odbere 80 mil. spermií a aj tak nič. Ja som už z toho úplne zúfala. Chcem si ísť kúpiť ten liek, ale neviem, či je voľnopredajný a či je to sirup alebo tabletky. Vidíš ja som sa pýtala aj doktorov, čo je na to dobré a odbili ma že nič.

manita
12. máj 2013

@mirka1112 Ak si chceš dobre odsledovať čas ovulácie, choď na folikulometriu viac mesiacov po sebe, aj keď nejdeš na IUI. (Ja som si to takto odsledovala 7-8 mesiacov. V CAR-e nič proti tomu nemali.) Bazálka a ovu testy nie sú veľmi spoľahlivé, to je na nervy skôr... 😉 Drž sa!

vilaamalia
12. máj 2013

@13nika13 Myslim, ze je to tiez dost individualne. U mna to trvalo velmi kratko, konzultacia, kde si doki prestudoval vsetko, co som priniesla a hned sa aj rozhodol co so mnou. Do stimulky sme isli hned. Zavisi od toho, ci Ti bude chciet urobit nejake vysetrenia. Neboj, toto bude Tvoj druhy a posledny raz, ja som este o nieco starsia ako Ty, takze poznam tie obavy z veku😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre