Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
26. okt 2009

bobjan, tak dufam, ze nam o pol roka motyka naraz vystreli... aj ja chcem vyskusat reprofit.. mozno sa tam stretneme..

ostatnym drzim palce s tehu.. nech to dotiahnete do stastneho konca 😀

zuzla80
26. okt 2009

Taky zvykne ma sem tam pichať vo vaječníkoch - a napr. ma 2krát zaboleli pri vstávani, až som sa skrčila. Ale tie mrcho bolesti mám každý deň, v sobotu v noci som sa zobudila, že ma dosť bolí brucho, až som sa bála, či niečo, veď vieš, šla som na wcko - skontrolovala situáciu, všetko bolo ok a našťastie to po chvílke prešlo.

Bobik aj traktor môže byť, len nech sa to podarí 🙂

takyna
26. okt 2009

Mrcha bolesti budu, to hej, aspon do toho 8tt, no ja som fakt zvedava, ako dopadneme...na krvy, je to stale napetie 😔 , testik som urobila aj dnes , ale sa mi vidi, rovnaky ako pred dnom, tak neviem...mamatest ten exkluzivny, lebo to nejdes zohnat mamatesty, tie klasicke papierove, vlastne skoro ziadne, a tento stoji na SK 120 korun, inak fakt Pepito je dobry, a dostat ho aj v Bille , ten mi ukazal ako prvy ducha, ani rapid clear sa nechyta

mirinda10
26. okt 2009

avaka nie ultrazvukom dr videl ako bije srdiecko a meral plodovku ale maju taku carovnu masinku a tam ti zmera tepovu frekvenciu mimca a pocujes srdiecko strsne mi to chyba boze asi si nieco pojdem kupit

inak dnes si idem po recepty a uz som objednana do rizikovej poradni na 4.11 je to dlha doba ale co mam robit nema volnejsi termin, verim ze babulka sa drzi a pekne rastie

inak som zvedava, ked mi dnes moj obvodak bude citat prepustaciu spravu co bude hovorit, tak sa aspon nieco nove nauci 😎

ale babulky potrebujem radu, moji rodicia nevedia, ze som bola na operacii v HK a ze uz mame len jednu babulku keby som to povedala mame tak mi od rana do vecera bude plakat do mobilu a hned pride do HK za mnou ona vsetko strasne tazko preziva a ja som nepotrebovala sucit ale povzudenie a to by som asi ja musela ratovat moju mamu ale na to som nemala dost sil
len neviem ako opatrne jej to mam dat vediet, nechem nic hovorit o operacii iba si musim nieco vymysliet zatial to vedia moje dve sestry a muzik
tak zacnite radit, inak kazda rada je teraz draha

olympia nepochopila som na co potrebujes papiere od notara, nie ste manzelia ak nie tak to nevadi ich to nezaujima iba podpise s tebou jedno prehlasenie a hotovo

pozdravujem cely spolok a prajem pekny den

zuzla80
26. okt 2009

Taky radšej testuj ob deň - každý druhý, vtedy viditeľnejšie vidno ako stúpa hcg. Dôležité je, že čiarka neslabne - neboj, určite bude všetko v poriadku. A keď si tak spomínam, tak aj mne sa stalo, že testy robené v rôzne dni boli rovnakej intezity a potom už ďalší test bol silnejší. Takže klídek, ja veľmi verím, že bude dobre.
Kde ideš na krv, u vás, či idete do Brna?

takyna
26. okt 2009

Mirindik asi by som to zahrala do autu, a povedala, ze proste sonom bolo zistene, ze predsa cakate len jednu babulku, proste , ze sa na ULZku pomilili, proste, ze ste boli este v skorom stadiu, a nebolo to jednoznacne...., asi takto by som to zahrala 🙂

takyna
26. okt 2009

Chcem ísť k mojmu gyndosovi, ked chcem to vedieť ihneď v ten den ako mam povedať?, ze Cyto?

zuzla80
26. okt 2009

Mirindik to asi všetky mami sú takéto starostlivé a prežívajú to horšie ako my. Ani ja jej nikdy nehovorím, ani som nehovorila, kedy ideme na IVF - lebo ona tie neúspechy prežíva omnoho ťažšie ako my s mužíkom.

A rada, ak nechceš, tak jej vôbec nehovor, že ste boli v HK, i keď ja by som to povedala tak, ako to bolo, a zároveň jej naznačila, že sa to zomlelo veľmi rýchlo, že ste jej to nestihli povedať, a že stačilo, ak ste sa trápili vy a nechceli ste ju zaťažovať, lebo si potrebovala byť v kľude.

zuzla80
26. okt 2009

Taky u nás na východe sa hovorí, že na "STATIV" 😀 Ale ja som sestričku "obmäkčila" tým, že som jej povedala, že výsledky potrebujem zavolať ešte dnes do centra - takto mi radili baby a zdá sa, že to zabralo 😉

konfi
26. okt 2009

ahojte prosím Vás nepoznáte niektorá dr.Jana Vodičku má CAR v Piešťanoch a dochádza až z Brna prosím ak ho niektorá poznáte dajte vedieť vopred díky

takyna
26. okt 2009

Stativ? 🙂 tak to neviem co je.... 😀 😝 , tak to takto skusim, len ja tiez mam noveho gyndosa a sestricku vobec nepoznam.... ☹ budem musiet pouzit svoj šarm 😉

zuzla80
26. okt 2009

Taky aj ja som bola u svojej prvýkrát, tiež som menila lekára a nevedela som ako to tam chodí - no urobila som smutné oči a šlo to, len krv som si musela zaniesť sama do labáku

Konfi nie nepoznám.

takyna
26. okt 2009

Zuzlík beriem si na pomoc k smutným očkám, aj mojho mužíka predsa 110kg to je už niečo no nie? 😀 😝

takyna
26. okt 2009

Zuzík a už si na PNke????

mirinda10
26. okt 2009

taky mama videla foto z utz z 12tt kde boli krasne vedla seba takze smola ale nejak jej asi poviem, ze mala ma problem so srdieckom a asi to nevyzera nadejne a potom o tyzden oznamim, ze srdiecko to nezvladlo ale druhe je ok
cim viac detailov poviem tak horsie ak jej to poviem dnes tak do vecera je v BA a bude tu lamentovat a ja som uz zmierena s osudom a tesim sa s bambulky ach tie mamy asi aj ja taka budem

takyna
26. okt 2009

No Miri to som nevedela..., tak s tym srdieckom to bude asi tak najlepsie a naopatrnejsie jej to povedat....

takyna
26. okt 2009

Kazdy potrebujem trosku casu na zmierenie sa zo situaciou, ked sa ti potom narodi babulka tak sa zabudne sa strasti a maminka tvoja sa bude vytesovat s nej neboj sa 🙂

zuzla80
26. okt 2009

Taky ešte nie som na PN, ale v piatok by som sa chcela dohodnúť s dokinou, či by som mohla od pondelka ostať doma. Tak ak to výjde, tak od pondelka by som bola, tie stresy v práci mi nerobia dobre a taktiež je tu chladno, stále si zapínam ohrievač.

Mirindik tak ak chceš čo najmenej detajlov, tak tá tvoja varianta je dobrá, ty asi najlepšie poznáš svoju mamu a vieš, čo jej môžeš povedať a čo nie.

takyna
26. okt 2009

Zuzik tak to hej , zima a stres to nie je dobra kombinacia, tak potom budeme konikovat ..... 😎

mirinda10
26. okt 2009

jasne baby nech nie som doma samucka, juli asi stale beha po obchodoch a nema na nas cas tak aspon nas tu bude viac co nevieme co s volnym casom ked som v posteli

takyna
26. okt 2009

Miri ja som stále doma, my SZČO si robíme čo chceme 😉 🙂

mirinda10
26. okt 2009

jaj no ja som tiez terazky doma a neviem co so sebou 😀 ale dnes idem do prace odovzdat firemne auto a idem k obvodnemu tak na chvilu vypadnem z domu ale vratim sa 😎

takyna
26. okt 2009

tak ja tiez mam veci v kancelarii, mimo domu, ale nieco som si aj domov doniesla tak musim trosku nieco ponahadzovat 😝 aj ked sa mi nechce nic... 🙂

zuzla80
26. okt 2009

Mirindik tak len opatrne 😉

Taky ani mne sa taaak nič nechce, radšej sa mi chce s vami písať ako pracovať.

mirinda10
26. okt 2009

zuzik tak po utz sup na PNku teraz ta zima na radsej by som bola doma aby si nieco nedrapla, teraz nebudes moct ziadne lieky tak si musis davat pozor na seba a viem, ze kopec ludi chodi do prace chorych tak bud domka v teplucku

olympia
26. okt 2009

Zuzlik, dakujem.
Miri, sme manzelia, ale tu na Sk sme museli pred IUI aj IVF behat k notarovi s lajstrom z centra, akoze suhlasime do zakrokom atd., preto sa pytam. Ale ked neviete, o co ide, tak predpokladam, ze v R. tuto byrokraciu vynechavaju, co je len fajn. 🙂
Moj nazor: povedz mame pravdu, ale snaz sa jej to podat co najstrucnejsie a vecne.

Taky, drzim palce na krv!

zuzla80
26. okt 2009

Veru Mirindik, najlepšie bude doma v teplúčku - už sa na to teším. Ani pracovať neviem, čo som myšlienkami niekde úplne inde 😅 , už nech je piatok, i keď ako sa poznám budem stresovať o dušu.

Olympia - fakt takéto niečo v Reprofite nehrozí, my sme ani na SK v Heliose takéto veci s notárom nemuseli riešiť.

takyna
26. okt 2009

Olympia dakujem 🙂 , urcite k ziadnemu notarovi nemusis ist, v Reprofite nic nepotrebujes dokonca ani interne vysetrenie

olympia
26. okt 2009

Díky, baby.
No, škoda, že som nešla do R. hneď...

takyna
26. okt 2009

Olympia nikdy nie je neskoro 😉 , stimulka ti u nich ubehne naozaj rychlo ani sa nenazdas a budes stresikova ako ja za vysledky testikov 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre