Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
28. máj 2013

@dafy ja ku staršej🙂 ale takje dobre pichať,nie su modriny 🙂

dafy
28. máj 2013

@falin no uvidíme uz teraz na to myslím ako si to dnes pichnem 😀 😀 no na stimulku pichat budem chodiť k sestričke to by som určite nezvladla 😝 😀 ....No a lekarka to preberala s nejakým doktorom a ze ku fraxiku mam brat aj ten prednison toho sa kus obavam ale tak skusim vraj mi neda vysoku davku tak sa nemusím báť 😝 uškodit neuškodí iba ked pomože 😅

dafy
28. máj 2013

@melisska no moja ja ani neviem ako som drzala tu ihlu bo ja sa na to nemozem pozerať 😀 😀 😀 😀 takže to neustriehnem aby bola kolmo 😝

vilaamalia
28. máj 2013

@sarasota
@kika017
@tinkatinulka
@zlatanka30 dievcata, dakujem🙂 hned mi je lahsie, ked ste mi potvrdili, z coho sa ja len tak tisko tesim🙂 zlatanka30, na kolko Ti zvysili ten utros, ked si spinila? a trvalo to dlho a tiez takto na zaciatku?

dafy
28. máj 2013

@falin ahoj uvažuješ nad PICSI?? ja som si to presne včera vyhladala a skumala tu na MK.....no a dozvedela som sa ze to uz velmi nepreferuju lebo štatistiky neukazali ze by bola väčsia uspešnosť tiez som uz z toho blbec 😖 ...ono to vraj ta tekutina vyselektuje tie najlepšie spermie ale vraj potom o to menej ich prezije ako embryo....mojej znamej dr Stelcl povedal ze su to zbytočne vyhodene peniaze lebo vraj oni to vidia ktore spermije su dobré 😅 ja som uz z toho jeleň

tinkatinulka
28. máj 2013

@dafy Ahoj, my sme mali naposledy PICSI a dokonca embrylogicka prisla za nami že či chceme, mame zly SPG, ona najskor vytriedia a až potom daju do tej tekutiny.Posla jej slov bola u nas dobra volba.

melisska
28. máj 2013

@vilaamalia ja som zaspinila 2x hnedo asi v 5 tt viac nie, nezvýšili mi utros

falin
28. máj 2013

@tlucka - to je krasna spravicka, u teba mu bude este lepsie a bude krasne napredovat, nic sa neboj, je to velky bojovnik 😉

@vilaamalia - krasne hcg, drzsim palce na utz, dutinku by uz malo byt vidno 🙂

@tinkatinulka - dakujem. Ja sombola v BA v Petrzalke na Antolskej na hemato, tam mi odporucili anopirin od zasiatku stimulky a po potvrdeni tehu pridat heparin, ale Stelcl mi napisal od papierov uz od ET ale zvazujem ze hned od zaciatku stimulky budem pichat. Bud clexane 0,4 alebo fraxi 0,3.
Skus istinde na hemato, dost sa lisia nazory lekarov v tomto. Alebo aspon nasad anopirin a vit. B a kys. listovu, tym nepokazis nic.

vilaamalia
28. máj 2013

@melisska 🙂 tak hadam, to uz aj u mna prestalo, hoci je to velmi nepatrne, ale desi ma to. Uz som to raz zazila a nedopadlo to dobre. Toto je ale, verim, iny pripad🙂 dik

falin
28. máj 2013

@dafy - dakujem. Neboj zvladnes to 😉 , prednisom znizuje imunitu, ja budem uzivat 1 tbl denne. (5 mg). Tebe kolko odporucila? Urcite pomoze. Niekedy mam pocit ze sa kazdej "slamky" chytam

vilaamalia
28. máj 2013

@falin hadam to tak bude🙂 dakujem🙂

falin
28. máj 2013

@dafy - no ved prave neviem. Aj mne Stelcl povedal ze je to zbytocne, ze aby sme do toho nevrazali. Tiez som z toho jelen, ale asi sa na to nedame

lienka_1
28. máj 2013

@falin aj nam Koudelka povedal, ze PICSI nie. Ze radsej investovat inde. Ze oni tie dobre najdu. Ale to hovoril vzhladom na nasu situaciu.

falin
28. máj 2013

@lienka_1 - dakujem za nazor. Verim im ze ich najdu, aj ked u nas sa asi velmi tazko hladaju 😖 . ALe v podstate vam odporucil to iste co nam, a to mame ineho dr. Tak zrejme nieco na tom bude

alka025
28. máj 2013

@tlucka jasné že vypočul vaše modlitby a prajem vám aby vám pozehnal babetko 🙂

izzie27
28. máj 2013

@vilaamalia gratulujeeeem, krasna hodnota 🙂
@tlucka je to bojovnik neboj sa, je to skvela sprava 🙂

inna74
28. máj 2013

@tlucka prajem ti nech sa zadarí.

vilaamalia
28. máj 2013

@izzie27 dakujem pekne🙂

dafy
28. máj 2013

@falin ano aj mne dala najnižšiu davku tak ako tebe ja uz tiez vsetko mozné skušam 😒 dufam ze nepriberem jak slon 😀 😀 😀 to PICSI asi aj ja vylučim a napr dnes som sa dozvedela ze clostilbegyt znižuje sliznicu ja som ju mala podla mna nízku pri vkladee 7,1 dr povedal ze je to v norme no ale ked itam tu ake dievcata maju pri vklade tak neviem no

dafy
28. máj 2013

dievčatá ktorá z vás sa chysta najbližšiu dobu ku Stelclovi??potrebujem vedieť kedy má dovolenkové obdobie..lebo tentokrát by som to uz nerozdýchala keby on nebol pri vklade a chlapec mi nejak neodpisuje 😀 😀 😀

renkita
28. máj 2013

@falin Stoji to 3000 CZK, cize nie je to moc a nakolko uz sme nemali co dalej vyskusat, tak sme si dali co bolo este mozne, co by mohlo ovplyvnit vysledok.

tinna13
28. máj 2013

@dafy dovolenku má od 6-21.7 a od 17-24.8 a este v zari ale este nevedel presný termin 🙂

daska32
28. máj 2013

ahojte. takze vcera sme mali OPU, mali sme 5 oocytov, z toho 4 sa pekne oplodnili a 1 sa este rozhoduje 🙂

vilaamalia
28. máj 2013

@daska32 idealne, ani vela ani malo🙂 vela stastia🙂

daska32
28. máj 2013

@vilaamalia dakujem, stastie budem potrebovat 🙂 inak s viacerymi som ani neratala, u mna sa to toci vzdy okolo cisla 4-5

daska32
28. máj 2013

@vilaamalia super gratulujem a tesim sa s tebou

daska32
28. máj 2013

@tlucka super,tesim ma ze je to taky bojovnik.drzim palceky 🙂

melisska
28. máj 2013

@daska32 krása, držíme palceky 🙂

vilaamalia
28. máj 2013

@daska32 Ja si myslim, ze ked je toho viac, moze to ist aj na ukor kvality, aspon u mna to takto asi funguje. Toto je skvely pocet, tesim sa s Tebou a tiez dakujem🙂

vilaamalia
28. máj 2013

Baby, vlastne ani neviem, co je dobre v tehotenstve robit a co nerobit, comu sa treba uplne vyhnut, napriklad akym potravinam a co naopak, si treba dopriat? Pridajte nejake rady, co ste v tych vyssich leveloch🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre