Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

amali
29. máj 2013

@pufa 12 tt

mimika1973
29. máj 2013

@dafy juj to este neviem presne! 😀
naposledy som mala mrsku 9 maja, t.j. na 30.den cyklu.
Ak to takto pojde tak nasledujuca by mala byt 7 juna, no a potom asi cca 6 jula, a my ideme na SK prvy august tyzden, tak musim ratat mrsku na IVF asi ten zaciatok augusta potom len...uvidime ako to vsetko pojde teda.
Lebo cyklus moze byt bud kratsi alebo aj dlhsi, aj to sa mi uz stalo! 😒
Hoci radsej by som bola, zacat stimulku este koncom jula tu, a potom uz len na utz a OPU a zvysok do Brna, to by bolo idealne, lebo ako vidim, dovoska bude len to tomto IVF asi cela! (ziadne kupanie sa, namahanie a pod.) ak sa to takto posunie teda.....

vilaamalia
29. máj 2013

@dafy mne robila vklad Vitouskova a teraz Otevrel. obaja skveli, ale ja by som sa tak nesustredovala na to, kto Ti robi vklad, ved vsetci su tam uzasni profici...

sarasota
29. máj 2013

babenky cetrotide je to iste ako orgalutran?

evulatko
29. máj 2013

@sarasota, ano, to same🙂

sarasota
29. máj 2013

@evulatko dik za odpoved 😉

amali
29. máj 2013

@pufa v 12tt

falin
29. máj 2013

@dafy - hm, sa ho spytaj ked mu budes hlasit vysledky z kontrolneho utz, ked budes hlasit foliky a vysku endometria. Co som citala, tak viacerym nedaval estrimax, neviem preco ?
Musis si ms privolat nejako skor 😀 , mne to tiez tak vychadzalo, ale prisla mi skor, tak ma to celkom tesi, lebo teraz to vychadza na 15.6, takze to este stiham. Ale nebud nanho taka upnuta, vsetci su tam suproví. A co sa ma stat sa stane, ked mas byt tehu, tak budes, ci bude pri vklade Marcel alebo nie 😉

@mimika1973 - mimi ja mam podobnu stimulku od 2.DC clostyl 1-1-1 (cize ako pises rano, na obed a vecer po 1 tbl.) a zaroven s tym 1 amp. menopuru al. merionalu 5 dni, potom sa uvidi podla utz

@amali - som rada ze ste ok, len tak dalej
@nelly3 a nasla si nieco zaujimave?

mimika1973
29. máj 2013

@amali ozaj, ved ty cakas vlastne dvojky! 🙂

manita
29. máj 2013

kočky, pichali ste niektorá Diphereline počas stimulácie?

mimika1973
29. máj 2013

@falin jeda, sme na tom rovnako potom! 🙂
A myslis, ze nam to bude stacit na vajka? ked skor sa praveze davaju tie 2 ampulky? No ale zaroven je tam ten clostyl ovsem, tak vobec neviem ako to funguje dokopy tato stimulka....
clostyl ma 50mg jedna tableta, t.j. 3x denne = 150mg clostylu/5dni.
A potom ten merional ci menopur (je to to iste zlozenie tito dvaja,ci nie?) po 75j 6dni alebo aj viac, tak hadam by to malo stacit! 😀
No vsak vidim aj, ze niekedy je naozaj velmi malo vajok z tohto davkovania, tak sa trosku obavam veru.
Kebyze mame aspon jeden a pol tej ampulky denne, to je taky stred, a kompromis, medzi tou jednou a dvoma ampulkami potom! 😉 Ved uvidime, hadam minimalne tie 3 dobre vajka na oplodnenie z toho len budu!

mimika1973
29. máj 2013

@sarasota myslim, ze ano! su na blokovanie spontannej ovulacie! 😉

nelly3
29. máj 2013

@falin
no cenovo je to 5x po 20 sackov cez net okolo 70€, postovne som nepozerala, cakam na jednu babu-lekarnicka, ze po kolko by sa to dalo od nej kupit, ma mi zistit.

lienka_1
29. máj 2013

@dafy Aj ja som bola trochu sklamana, ked mi OPU nerobil Koudelka, lebo baby tu spominali, ze lekari si strazia svoje pacientky. OPU mi robila dr. Pospisilova a nakoniec som bola rada, lebo ta doktorecka ma asi zlate ruky. Vydolovala zo mna vsetkych 7 vajicok a nemala som absolutne ziadne bolesti, co ja zvyknem po OPU mat az take, ze sa neviem vyrovnat a ist na vecko. Myslim, ze vsetci su tam sikovni a ze im aj zalezi, aby si udrzali svoj standard a dobre meno. Drzim palce, nech je dalsi pokus ten spravny 🙂

lienka_1
29. máj 2013

@mimika1973 No ja som mala uz aj 450j gonalu denne a iba 4 vajicka a teraz som mala 5dni clostyl 2tbl. a 150j. menopuru a mala som 7 vajicok. Neviem, ako to v Rf robia, ale robia to dobre 🙂 Nic sa neboj, vajka budu 🙂

falin
29. máj 2013

@mimika1973 - ja uz som mala taku stimulku a mne stacila , som mal 6 oplodnenych a druhy raz 9 oplodnenych vajok, tak to je pekny vysledok. Verim ze aj tebe prinesie stimulka pekny vysledok.
Ano, menomur a merional je zlozenim to iste

@nelly3 - aj ja som to pozerala ale je to brutal cena 😖

dafy
29. máj 2013

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/zazrak-roku-...
dufam ze som to dobre tu dala .............je toto normálne?? a takýmto ženám je dopriate mať deti ☹ 😠

izzie27
29. máj 2013

Kocky dakujem ze ste na mna mysleli.@mimika1973 Mala som PK a dnes som 12.den. Nastastie po prvykrat mame jedneho mrazacika XB.Ale predtym sa budu musiet pozriet do dutny lebo bud je tam polyp alebo myom.Este zajtra mam ist na krv.
@lienka_1 @sarasota @melisska @lubica1979
@speranza1 gratulujem drzim palce aby sa drobcek pekne zahryzol a pockal tam 9 mesiacov 🙂

mimika1973
29. máj 2013

@nelly3 fuha, no dost je to! 😨

mimika1973
29. máj 2013

@lienka_1 sranda, vzdy som si myslela, cim vacsie davky, tym viac vajok! ale asi to tym tak nebude, a ked aj, tak asi nie vela homogennych a dozretych praveze...
Asi ten softik do toho nieco bude mat! 😉
OKi, uz idem teda verit a skusit aj tuto alternativu IVF 🙂
Prirodzenejsi cyklus je urcite lepsi, nez ten taky nadopovany hormonami! 😀
Lienuska, chystas sa kedy na KETik? 😉

melisska
29. máj 2013

Ani strapula sa nám dlho neukázala

mimika1973
29. máj 2013

@dafy fuuuj, hroza! a taketo zeny su obdarovane bozim darom?! 😒 tomuto sa teda hovori nespravodlivost!
Ked ho uz teda nechcela, tak ho mala dat na adopciu, radsej! a nie ho strcit medzi hov....na! 🙄
Lenze bohuzial, takychto pripadov je vela na tejto zemeguli! pffff...

lienka_1
29. máj 2013

@mimika1973 Koudelka pisal, ze hned dalsi cyklus, ale v praci bude nahusto, takze to vidim tak koniec augusta alebo az v septembri.

lienka_1
29. máj 2013

Zienky, je tu niekto, kto zacina po ET tak skoro krvacat ako ja? Ja som sa ku testu dostala iba 2x, po kazdom dalsom et som zacala krvacat vzdy velmi skoro. Ozaj, a aka ma byt idealna sliznica na et? Uz sa mi vsetko mozne prehana hlavou. 😖

sincerity
29. máj 2013

@lienka_1 dovolim si zareagovat... citam vas, lebo sa chystame do brna.
3x som po et krvacala... raz na 5, raz na 6 a raz na 8 den... pricinu mi nikto nikdy nepovedal... proste sa to neujalo a bolo .... ani utros tomu nezabranil...

lienka_1
29. máj 2013

@sincerity Je to neuveritelne frustrujuce, vsak? Ja som po jednom KETe zacala krvacat na 2 den po transfere. Vtedy mi lekar ani neskontrolovat sliznicu, transfer neskutovne bolel. Vtedy som si myslela, ze bola sliznica velmi vysoka. Teraz som mala 11mm a keby bola vysoka, tak to stopnu. Uz zacinam rozmyslat, ci za tym nie su tie moje hnusne protilatky proti trofoblastu a telo sa rychlo zbavuje niecoho, co sa mu nepozdava

pufa
29. máj 2013

@manita ahoj. ja som pichala diphreline pri dlhych protokoloch v gynfive. nepocula som ze by ho davali v brne, kedze tam vsetky podstupujeme len kratky protokol. inak je to na uvedenie vajecnikov do stavu necinnosti, zacina sa pichat cca na 20DC a potom od cca 2 DC sa zacina so stimulkou. NIekomu to staci, ale zeny co maju nizsie AMH maju z toho malo az ziadne vajicka.

mimika1973
29. máj 2013

@lienka_1 ja som raz mala krvacanie tyzden po ET a mrska prisla akoze na 9.den! a uz som vedela, ze to bolo stratene! 😒 To som mala vtedy 2x 3.dnove chrobaciky v brusku.
Sliznica u mna byvala vysoka, raz az okolo 14 ci 15mm! No hovori sa, ze je to dost, lenze to zapricinuje u mna ta stimulacia hormonova! 😕
No hadam pri softiku nebude az tak velmi rast odrazu....
11mm je v norme a pekne na uchytenie babetka. Babky, dokonca aj so 7-ckou maju tehulkovanie, neboj, ale radsej nech ti daju daco na tie protilatky potom ak ti nieco zistili, kvoli tomu uhniezdeniu! 😉 istota je gulomet! 🙂

sincerity
29. máj 2013

@lienka_1 druhy den je fakt skoro... tazko povedat, preco sa to tak deje.... Ja ani neviem, aku mavam sliznicu popravde pri transfere 😅 ... vzdy sa opytam, ci je ok, oni ze ok. Este mi zatial transfer nikdy nestopli. Vobec neviem, ci by to sposobovali protilatky... snad doktor by mal vediet....

sincerity
29. máj 2013

@lienka_1 a je to frustrujuce, to je pravda.... ale zase na druhej strane viem, ked zacnem krvacat, ze to nevyslo... a tak nejak sa psychicky pripravim na krvny test.... a neriesim....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre