Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
30. máj 2013

@lubica1979 tak velkeho bojovnika potom! 🙂

daska32
30. máj 2013

@nelly3 u mna sledovali HCG az do 0, ale to zavisi od lekara. ale 9 je podla mna uz v pohode

nelly3
30. máj 2013

@daska32
diky, inac fakt keby mam test negativny, tak to lepsie predycham ako ked pozitivny aj krv a potom nic z toho 😔 ach jo, este sa stale z toho dostavam 😢

dafy
30. máj 2013

ahojte 🙂 dievčatá dnes som sa stretla s lekárom ktorý mi dohodil gynekologa docenta na laparoskopiu vajcovodov oni mi ich vtedy vyoperovali no a....dr mi povedal ze s ním rozprával a zeon mi navrhuje ísť na kyret sliznice 😕 😕 vraj on vidí v tej sliznici problém ze preto sa zrejme neuhniezdi embrio 🙄 vraj má s tým dobré skusenosti ze to robia zenám ktorým sa nedarí...odstránia sliznicu a vraj ona sa vytvorí nová 😝 😨 ..počuli ste uz o niečom takom???ja som z toho paf 😲 ...ale čo ak má pravdu?????ale zas na druhej strane čo ak mi tým ublížia ...no mám teraz zase nad čím rozmýšlať 🙄 😀 .....

pufa
30. máj 2013

@dafy ublížiť by ti to nemalo, no sliznica dorasta potom cca tri cykly. Ale je čerstvá a šanca sa zvyšuje, o tom som čítala. Kyret nie je rizikový zákrok aj keď všade je aspoň malé riziko.

buba08
30. máj 2013

@dafy aj ja si myslim, ze by to mohlo pomoct, ved sa hovori, ze po kyrete "akoby pohnojil", ja som mesiac po laparke a zaroven mi robili aj kyret, vraj sa potom lahsie uhniezdi, zatial este cakam na nejake vysledky z gastro a potom sa uvidi ci dovolia plodit

sarasota
30. máj 2013

@amali aj ja chcem takychto dvoch chrustikov v brusku 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@dafy Ja som bola na ultrazvuk u dr. co mi odporucal Koudelka a aj on mi vravel, ze kyret by pomohol. Ale fesi na to nic nepovedal. Rozhodla som sa verit Koudelkovi 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@sarasota Budu....urcite budu 🙂 Ja som tu dnes nejaku melancholicku naladu zavliekla....hanba mi!!!! 🙂

sarasota
30. máj 2013

@lubica1979 to je bojovnicek neboj bude silniet 😉

sarasota
30. máj 2013

@mimika1973 asi okolo 10 augusta

sarasota
30. máj 2013

@lienka_1 mna to mata uz ale tyzden.Prave som to zajedla tromi napolitankami uz sa blizi mrcha.Mam polnocne orgie prave som prisla z prace.Manzel uz spinka tak si aspon takto uzivam. 😀

dafy
30. máj 2013

@lienka_1 takze nepojdes na ten kyret?

lienka_1
30. máj 2013

@sarasota 😀 😀 😀 Ja mam dnes za sebou zdravu tycinku, v rychlom slede prelozenu milou a manzelovi som schrustala pol nanuku.....a to po nevydarenych IVF mavam take nechutenstvo, ze mam problem nieco prehltnut....tentokrat asi smutok zajem a hotovo 😀

lienka_1
30. máj 2013

@dafy Nie. Ja by som si zanho musela v RF zaplatit. A ja mam sliznicu celkom slusnu. U mna skor tie protilatky robia sarapatu.

sarasota
30. máj 2013

@lienka_1 kolko pred IVF beries prednison?

lienka_1
30. máj 2013

@sarasota Dr. Madar z UPMD mi povedal, ze minimalne 6 tyzdnov pred transferom mam zacat brat, aby to malo zmysel. Dnes som pisala Koudelkovi, co a ako na KET, tak som zvedava, co mi povie. Teraz mi znizil davku prednisonu na 2,5mg, ale zato som mala intralipidove infuzie.

dafy
30. máj 2013

@lienka_1 takze ked dosiahnem zvýsenie sliznice tak to nemá zmysel či ako to mám chápať?? tie mm co meraju ultrazvukom to je akoze hrubka tej sliznice?....a preco potom to odporučaju ked sa to dá zvýšit aj liekmi?

sarasota
30. máj 2013

@lienka_1 ja som brala 5 tyzdnov a verim ze prave ten pomohol

sarasota
30. máj 2013

@lienka_1 @dafy preco este nehajate aj vy mate uz zajtra vlastne dnes volno?

sarasota
30. máj 2013

ochvilku sa k nam pripoji ranne vtaca melisska 😀

dafy
30. máj 2013

@sarasota haha ze ranné vtáča si ma rozosmiala 😀

sarasota
30. máj 2013

dakujem za srdiecko potesilo moju dusicku podrzim si ho zatial u seba a ak bude niekto smutnucky poslem dalej 🙂

sarasota
30. máj 2013

@dafy dnes sme ju predbehli 😝

dafy
30. máj 2013

@lienka_1 ty berieš teraz 1krát ten prednison?? ja áno uz 4den beriem tiez mi to vychádza ze cca 6týždnov budem brať,plus ten fraxiparín 🙂 som zvedavá či pomoze 🤐 ..začala som byť poz.naladena na dalsie IVF a teraz mi dali hrobaka do hlavy s tou kyretážou sliznice som zvedava co mi odpíse stelcl na to 😅

dafy
30. máj 2013

@sarasota takže som prvá...Dobré ránko dievčence 😀 ...Melisska konečne som ta predbehla 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sarasota
30. máj 2013

@melisska Dobre ranko 😉

dafy
30. máj 2013

@sarasota myslím ze uz aj lenka išla čučať 😝 už iba my dve tu koníkujeme 😀

sarasota
30. máj 2013

a zaroven dobru noc upadam do komy 😔

sarasota
30. máj 2013

@dafy takze predavas stafetu melisske

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre