Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
27. okt 2009

no teraz budete papat za dvoch 😉 ... baby ja som nemohla citit kuracinu...len sladke jedla...slize, palacinky, dolky....jedno obdobie vajcove chleby...to bolo 3x denne 😀 ... v nemocnici som vymienala tarhonu za zemlovku od kolegyn...tarhonu nemozem ani citit po pobyte v nemocke mala som dia obedy 😠 ...sice boli normalne slane ale lisilo sa to len v tom ze som nemavala mucne jedla 😠 a nejake tie jogutry, acidka naviac ako bielkovynovy pridavok a olovranty to bolo + inak by som aby umrela hladom kedze ani do bufetu som nesmela ani na chodbu do chladnicky....

mirinda10
27. okt 2009

a preco si mala dia dietu, ja zatial mozem vsetko nemam ziadne chute ale co nie je to moze byt
moc nechcem pribrat uz mam naskok 15kg po´stimulkkach tak teraz max 10kg

inak ja som v nemocke zjedla tak 70% jedla a navyse som jedla len ovocie inak nic

tanitta
27. okt 2009

ja som mala gestacny diabetes..tehu cukrovku...resp. mierne zvyseny cukor ale uz som bola v rizikovej skupine...ked mi robili testy v nemocke mala som este aj podnormu 😅 ze mi az kazali nejaku napolitanku zjest 😝 ...inak chud na sladke mi zostala 😔 ...poporode som schudla pod povodnu vahu no teraz mam nad povodnu vahu asi 3kg 😝

mirinda10
27. okt 2009

tak to si hviezda a kolko si pribrala a ktorm tt si rodila

tanitta
27. okt 2009

pribrala som 13kg rodila som 34+1 .... inak za 2 mesiace v nemocke som pribrala len 1,5kg 😅 .. to vsetko sa nalepilo na mna doma 😝 rapidne som nabrala okolo 15tt vtedy ma hresil aj dr...

mirinda10
27. okt 2009

nepribrala si vela a tu sladku vodu budeme pit vsetky asi v 24tt nie? asi avaka uz to ma za sebou
v nemocke sa ani neda moc pribrat, tak to mas super ja mam plan 10 ale uvidime kde skoncime 😀 ale este stale mam viac plodovej vody ako by som mala mat aj ked mi zobrali 0,5lt mohli asi aj viac 😎 ale dr povedal, ze by sa to malo vstrebat tak budem trpezliva
ja uz som sa napapkala pecene kuriatko s ryzou a uz som na posteli a potom, ze nemam priberat hroza ale pravda, ze navladzem tolko jest nejaka som skoro plna

tanitta
27. okt 2009

tusim ze okolo toho 22-24t sa chodi na tu sladku vodu... ale ja som bola 2x aj v 12t preistotu 😉
no maly sa budi....ideme papat....pa zatial

zuzla80
27. okt 2009

som sa odmlčala, lebo po tom Tanittkinom chuťovom navnadení, som si musela odskočiť na obed 🙂

ja nejaké extra chute nemám, sladké moc nemusím, to predtým za každým jedlom sladké muselo byť, ale teraz mi vôbec nechýba. A predtým mi zvykla smrdieť chladnička a teraz ako ništ, žeby to bolo tým, že je skoro prázdna 😀

Som zvedavá na Juli, či sa im podarí vybrať kočík - a hlavne ako sa im bude páčiť výstava, ale predpokladám, že výstavy v Brne sú iné kafé, tak ako všetko.

lenka20
27. okt 2009

😵 😵 😵 ahojte zlaticka moja, teeeda take krasne veci vy tu preberate, tehu zaha, tehu papanie, tehu plodovka 😵 😵 😵 kraaaasa 😵 😵 😵
mirindik ja by som mamine povedala len tolko, ze ste boli na kontrole a na sone zistili, ze jedna babulka to nezvladla... takze uz cakate len 1 princeznu, ze sa to pri dvojkach casto stava.. a to by bola uuuplna pravda, ani kusok klamstva.. len bez zbytocnych podrobnosti.. ja myslim, ze mamina bude stastna aj za jednu babulku ktora je silna a super a zvlada to vsetko, tak ako aj vy urcite 😵 😵
tak juliska uz je na vystave, no urcite je to ine kafe, ja som len raz bola na vystave v prahe a to sa s nasimi vystavami neda vobec ani trosicku porovnat, to je celkom nieco ine...
zuzlinka tehulka, kedy ides pozeraz srdiecko? taka som rada za teba, len tak dalej, pekne sa drzte 😅 😵
takynka a ty kedy mas ist na krv? ja som poriadne zvedava na tvoje HCG cisielko, s tym testom sa vobec netrap, fakt je najlepsie testovat 1 druhom testu, aby si sa zbytocne nelakala..mamatest je naj 😉
tanicka idem mrknut tie torticky, ved som sa este ani nepozrela!!!! nestiiiihaaaaaam 😀 😀 😀 som hrozna 😝
inak - ta baba co som vam o nej pisala, ze jej nechcu robit sekciu uz minuly tyzden, tak este aj teraz je stale neodrodena.. odkladaju to zo dna na den.. pichaju jej vyvolavacky... ona nereaguje a cisarak jej nerobia ani za svet.. ma 45 rokov.. vysokansky cukor... vysoky tlak... 😠

lenka20
27. okt 2009

tanicka krasne torticky, maly bude urcite stastny prestastny 😎 😵 😵 😵
inak, idem pohladat niekde urcite mam na pecku cislo.. tiez som ju davno nevidela tu na koniku, ale tak ma teraz uz povinnosti predmamickovske, tak asi neni cas na kona 😉

lenka20
27. okt 2009

no baby, zabite ma, prehladala som celu postu a ten mobil na pecku nemam... tak budeme musiet asi len pockat kym sa sama ozve....napisem jej aspon IP....ze sa o nu bojime ked sa tak dlho nehlasi 😉

tanitta
27. okt 2009

No veru Leni.. zabit ta je malo 😵 ale dufam ze sa ozve....ze su ok...to je sila s tou zienkou ze nechcu kolko preboha prenasa?----

gabika24
27. okt 2009

Ahojte.
Taky, neboj, aj mne sa jeden test vyšmykol a čiarka ledva - aj to po čase, ale boli dvojičky 😀 - takže znamenie??? 😉 Neboj, jeden bobáčik určite bude 😵
Aj ja by som rada vedela, čo je s Peckou...
Zuzlik, kedy máš sono?
Tanittka, lenka a všetky ahooooojte 😵

bobjan
27. okt 2009

Ahojte bambuľky,

takže som dnes po návšteve dr.. 😢 cysta ja zlá a ide von laparoskopicky...pri mojej diagnóze je to to najlepšie, čo mi dr. vraj mohol ponúknuť.... a potom sa zrejme budem liečiť na endometriózu...

myslíte, že ak mám nepriechodné vajcovody, mám si ich dať radšej vziať??

avaka
27. okt 2009

Cafte 😵
Leni,ze aj ja som zvedava na Pecku.. 😕 este zo smirovania zo starej temy.. 😅 Gabika,aj Teba zdravim 🙂

Juli,no no ti Tvoji drobci su uzasni... 🙂 a zebyfakt boli tie dievcatka take hanblivejsie..? Aj nasa na prvom utz otcila ritku a na 3D tiez stale ruckymi okolo tvaricky sermovala.Ale vy ste riadne velki,Ti poviem na dvojky..Nasa mala tusim 563 g a je mensia o tyzden,ako by mala byt.. Vase vzorne deturence (az na to vystrajanie pri ultrazvukoch 😀 ) asi pekne papaju. 🙂
Som zvedava,co v Brne vyberiete.. 🙂

Taky,som rada,ze si si z toho clanku vybrala to co treba,to spravne.. 😉 A naozaj zalezi od citlivosti testu,tak nestresuj.oki?
Baby,mna caka sladka voda buduci tyzden,mam ist na siedmu,boze,ved to ani nevstanem... 😅 A tiez som vobec nemala ziadne specialne chute,ale teraz asi tak od.23tt jem tusim viacej sladkeho,ale nie slize,zemlovky,len maskrty..tak dufam,ze mi to nezatrhnu.. 😅

avaka
27. okt 2009

Bobjan,to ma mrzi..a uz nie je sanca,ze by sa cysta vstrebala?
A s tymi vajcovodmi,to Ti neviem poradit...na jednej strane su nefunkcne...ale na druhej,zazraky sa deju,a ak by som sa mala ja rozhodovat,tak asi neviem,ci by som si ich dala vziat,ak ti ovsem nebudu sposobovat aj ine problemy..

bobjan
27. okt 2009

avaka, nie... je to nejaká endometrická cysta a musí von, lebo ak aj praskne, tak mi čiastočky zostanú v tele a bude z nich riadne rozšírená endoška 😢

ja som počula, že keď sú vajíčkovody nepriechodné, tak vylučujú nejaký sajrajt, ktorý bráni uhniezdeniu a otehotneniu, tak neviem...som sa dnes dr. na to nespýtala, lebo som tam celý čas plakala 😢 😔
zajtra sa skúsim o tom s primárom dohodnúť..

avaka
27. okt 2009

ale nie u kazdeho su tie vjcovody naplnene tou tekutinou...to by asi zistili na laparke,mozno aj utz..
aspon Ti na laparke odstrania tie loziska endo.. 😒
a budes sa moct vrhnut na Brno 😉

bobjan
27. okt 2009

no to práve musím tiež pripomenúť dr...lebo minule mi tam pár našli a nechali tak 😠

ak sa potom budem na ňu liečiť, tak to je tak na pol roka..

avaka
27. okt 2009

neviem,mne sa zda vraj liecit sa asi neoplati,ked odstrania loziska,asi je lepsie rovno ivf,kym sa znovu nevytvoria,alebo sa mylim..? 😕 ved snad Ti primar dobre poradi..

bobjan
27. okt 2009

avaka, toho sa bojim, že mi asi dobre neporadi...ja neviem...nejak nemám dôveru, lebo tu sa nejako nezapodievajú neplodnosťou, aspoň ja mám taký pocit...nie je u nás ani žiadne CAR, tak je to tu také nejaké divoké ☹

avaka
27. okt 2009

bobjan,a Ty uz si bola na konzultacii v R ? Viem,ze chcete ist az na jar,ale na konz.by ste mohli ist aj skor,rovno Ti urobia utz a urcite by Ti poradili,ci mas ist najprv na laparku..

tanitta
27. okt 2009

Bobik.. snad primar nieco normalne navrhne este...ono je to tazko co s nepriechodnymi... ☹ na jednej strane su zbytocne ak by event. tvorili tu zlu tekuninu(saxcilopin??? ci ako sa to vola?) narobi viac sarapaty ako osohu.. ale to by pri laparke mohli videt ci tam je...a dohodnut sa co v tom pripade preistotu spravit.. na druhej strane clovek stale dufa ze aj ked su nepriechodne ze zazraky sa deju.. je x takych pripadov...toto este trosku cloveka dokaze niest nad vodou co ked naaaaaaaahodou..... ale je to velmi tazka situacia a rozhodnutie... co s nimi 😔 laparka je neprijemna vec ale zvladnes to...potom uz nic nebude branit k uspesnemu tehulkovaniu;)...
dobru noc baby

tanitta
28. okt 2009

dobre ranko...
paaaanecku Takynecka....ta to co ake kraaasne D1 to vidim?🙂))))))))))))) mam velku rasost vidis ide to krasne 😉

takyna
28. okt 2009

Ahoj Tanit, myslíš, že to bude ok? 😵

tanitta
28. okt 2009

ze pochybujesTaky...ved je ukazkovi 😉

takyna
28. okt 2009

Miláčik si ma tak potešila, že mi aj slzy idú 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
28. okt 2009

len si poplac srdiecko;)... pokial je to od radosti je to krasne 😵 ... zatials a lucim ideme von...

takyna
28. okt 2009

Ok, pekne sa poprechádzajte pá 🙂
pozdravujem všetky 🙂

lenka20
28. okt 2009

caute zlaticka, najkrajsia fotecka dnes v takynkinom albume - taky no ja ti gratulujem, to su naaaadherne // 😵 😵 😵 😵 😵 krasny testik tehulka 😉 😎
bobjan ja by som sla do R.konzultovat aj tu cystu aj dalsi postup, oni tam cysty odsavaju v takej malej narkoze ako pri OPU, kazdopadne budes mat nazor skutocnych odbornikov a povedia ti co je pre teba perspektivne lepsie urobit v ramci toho, ze budes IVF-kovat..urobit to mozu potom uz aj na SVK, ide len to pocut iny nazor...
pozdravujem vas vsetky, babulky, pekny den 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre