Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
28. okt 2009

Ahoj Lenik, no uvidime co povie krv v piatok, som akurat v obdobi mrchy citim dost aj vajecniky 😠

takyna
28. okt 2009

Lenik dakujem 😵

zuziacik83
28. okt 2009

Ahojte baby..sledujem vasu diskusiu a drzim vam vsetkym palce..ale pisem specialne takynke...Taky, ja tvoj pribeh sledujem odkedy som lezala v BB na gynekologii vtedy kedy ty..min. rok v oktobri..Bola som na udrziavani presne v tom tyzdni co ty...viem co sa stalo a nechcem to rozpisovat, az ked si napisala prispevok o zanedbani starostlivosti nemenovanou p. "doktorkou" tak som uvedomila, ze sme spolu lezali vtedy v rooseveltke.. stale som na teba myslela. Aj na tvojho anjelika, ked som sa pozerala na moju malu, ako rastie a aky by uz bol Romanko velky...A teraz, ked vidim tu nadhernu druhu ciarocku,aj ked sa osobne nepozname, ver tomu ze placem ako blba za tym monitorom a strasne si zelam aby to vsetko dopadlo tak ako ma. Velmi velmi sa tesim a modlim sa za vas. Zasluzis si to a bude z teba ta najlepsia a najstastnejsia mamicka na svete...Zelam krasny den

takyna
28. okt 2009

Zuziacik ďakujem ti veľmi pekne 😵 , ano bohuzial sa so mnou osud poriadne pohral, musim dufat, ze tentokrat to bude ine, ja tiez stale placem a modlim sa za mojho Romanka v nebicku, 😔 a dufam...v zvrat osudu
ešte raz ďakujem veĺmi si to vážim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzla80
28. okt 2009

Taky jupííííííí - no dúfam, že teraz už nepochybuješ ani na chvíľočku, že si tehuľa 🙂 😵 😵 - veď to jaká krásna diaľnica - no neviem, neviem, aby z toho nakoniec predsa len tie dvojky neboli - čo ti veľmi prajem, ako také zadozučinenie za to čo sa stalo 😉 SIlno stískam palce 😉

Pre Lenuľku aj Gabučurika - 1.utz v piatok, tak držte všetko, čo máte, aby bolo všetko v najsamlepšejšom poriadku 😉

Bobi ja neviem, čo by som na tvojom mieste robila - tuším aj Lahel mala problémy s endo cystami, a myslím, že na laparku ani nešla. Ale páči sa mi Lenkin názor s tým Brnom, porozmýšľaj.

Pozdravujem baby

juja
28. okt 2009

Čaute kočule...ja len tak na skok (ako vždy 😉 ), ale musím Takynke napísať ...Taky náááádhernéé diaľnice ...suprovské...ja som mala na 12 s PK také a ty si bez PK, tak tipujem dvojky.. 🙂..a šup, šup nech Ti krásne svietia tt pri mene 🙂 🙂
Zuzlík,Lenka, Tanitka, Gabi, Mahu..všetky kočky pozdravujem...idem si Vás ešte prečítať 😉

takyna
28. okt 2009

Zuzik drzim palce na piatok 🙂 , piatok je pre nas nejako osudovy 🙂

takyna
28. okt 2009

Ahoj Jujka, aká krásna fotečka 😉 😵 , uvidíme kočky , ale stále mam stresík 😵 😵 😵 😵 , ďakujem 😵

zuzla80
28. okt 2009

Jujka ahooj moja, ako rada ťa vidíme, ako sa máte, ako sa vám darí. Malý je neskutočne zlatučký a v tej smske, čo si mi poslala sme sa s mužíkom nevedeli vynadívať 😵

Taky veru piatok je náš, verím, že pozitívny. A nestresuj, veď nemáš prečo, i keď ja som taká istá 😅

takyna
28. okt 2009

Zuzik a berie sa len krv, ULZsa nerobi?, vlaste az po nejakom tyzdni sa robi ULZze?

zuzla80
28. okt 2009

Taky, mne koudy kázal týždeň po krvi ísť na utz a poslať mi správu z utz 😉 Takže ja by som sa na tvojom mieste už rovno objednala o týždeň na utz, čo ty na to 😉

takyna
28. okt 2009

aha , ja som nejako Koudyho nevnimala, a nie som sama, ani muz nerozumel, boli sme s transferu nejaky cely mimo 😉

zuzla80
28. okt 2009

Ale mne to Koudy nehovoril na transfere. Ja som mu posielala mailik ohľadne pozitívneho testovania a on mi napísal, že utz o týždeň a zaslať im správu a všetky lieky brať do ukončeného 12tt. Neboj, určite ste nie nerozumeli, ale on vám to nespomínal 😅

takyna
28. okt 2009

nie praveze on mi vravel, aj za ULZvuk , ale sme sa o tom s muzom bavili a nechapali sme aj za krv vravel 😝

takyna
28. okt 2009

ty si mu pisala? za pozitivne testiky?, mam aj ja?či?

bobjan
28. okt 2009

Ahojte,

Lenik, no chrobák v hlave, vďaka..ja neviem čo robiť 😢

Dnes mi dal primár termín na 5.11.

Taky krásny test

takyna
28. okt 2009

Ahoj Bobi ďakujem 🙂

juja
28. okt 2009

Ďakujeme za pochvalu, veď aj vy budete mať o pár mesiacov také zlatíčka. 🙂 😵 😵
Máme sa fajn, malý je zlatý pekne papá, aj spinká - prespí v pohode celú noc už od 2 mesiacov a všetci vravia, že som musela byť celé tehu v pohode, keď je malý taký kľudný , takže kočky nestresujte (ja viem, že je to ťažké)... teraz nám už asi idú zúbky, tak slintá a večer býva trošku nervóznejší, ale inak je šibal už sa asi týždeň prevracia z chrbátika na bruško ...a najväčšia "sradna" je, že každý, kto ho vidí povie, že je to dievčatko, môže byť aj v modrom oblečený a keď povieme, že to je chlapec, tak vyvalia oči, že "taký vlasatý"?? 😕 😀
Taky neviem ako v Brne, ale v Helíku sa vždy robila krv aj sono, no možno ešte nebude nič vidieť, ale podľa // si myslím, že keď doktor "pohľadá", tak tam predsa len nájde fazuľku/y 😉 😉 ...a to isté platí samozrejme aj Zuzlíkovi...kočky držím mooc palce a myslím na Vás 🙂
Lenka ja som tiež rodila sekciou a rovno som povedala doktorovi, že tak chcem rodiť či v tom vidí problém, povedal, že na sekciu musí byť "dôvod" a opýtal sa ma koľko mám rokov a keď som povedala, že budem mať 34, tak povedla, že práve sa ten "dovod" našiel 😉.. tak neviem prečo chcú nechať 45r. "nadrapovať" sa prirodzene,potom keď sa "nedajboh" vyskytne problém sa budú vyhovárať a chytať za hlavu, barani.. 😠 ...hold nedala "všimné"...takto to vyzerá v našom zdravotníctve 😒

zuzla80
28. okt 2009

Taky v tej správe čo máš, tak máš napísané, že im máš zahlásiť výsledok, či telefonicky alebo mailom, to je úplne jedno. Takže ja som mu posielala mail a odpísal mi, to čo som ti písala hore a ešte aj zagratuloval. V piatok mu pošli mail, že výsledok je pozitívny a ja som mu aj napísala hodnotu hcg 😉

Bobi a to tak rýchlo, veď 5.11. je budúci týždeň 😨

bobjan
28. okt 2009

Zuzlik, išla som rovno cez primára a chcela som čo najskôr, keď už to musí byť....

takyna
28. okt 2009

Jujík malý je skutočne krásny, vlasy úžasné 😵 😵 😵 😵 a krásne šikovný, vraví sa , že chlapci sú lenivejší v pohybovej aktivite, ale váš malý je výnimka, na spapanie, ale musim uprimne skonštatovať, že máte všetky tak úžasne krásne detičky, a teraz nevravia iba hormóny za mńa 😉 , že sú to podla mna tie najkrajšie detičky na svete 😵

Lenka inak k tej pani, toto je normálne do televízie na Markízu, takto trápiť ženu v rokoch, veď plodová voda, a iné musí byť na hrane, čo chcú aby jej to nedajbože umrelo 😠 , daj vedieť či je v poriadku díky

zuzla80
28. okt 2009

Jujka takže vy ste už taký šikovníci, aj prekoprcnúť sa už viete, aj zúbky vám už idú - pánečky, ako tak pozerám, však veď vy už máte o chvíľočku 1/2rok za sebou. Ešte teraz si pamätám na tvoju smsku z pôrodnice. Nechystáš sa dúfam, ešte do práce však?

Bobi takže si sa už jednoznačne rozhodla pre laparku?

Leni aj mne je ľúto tej tvojej známe, v tak vysokom veku a s takými komplikáciami ako tlak a cukor, to teda fakt nieje sranda. Prečo niečo nešupnú nejakému lekárovi nech ju čo najskôr odrodia - veď toto nieje normálne, a ohrozujú život dieťatka a aj matky. Hrozne to naše zdravotníctvo, nemám slov

takyna
28. okt 2009

Bobi neviem vy ste už boli v Brne? na nejakej konzultácii?

juja
28. okt 2009

Zuzlík no veru letí to neskutočne...zatiaľ sme stále len na um. mliečku ani nečajíkujeme ani neprirmujeme - máme prísnu pani ped. do pol roka nič nedávať iba mliečko ...ale Romankovi to vyhovuje priberá a rastie "tabuľkovo", takže je to OK.....čo sa týka práce..noooo nechystám sa "oficiálne" do práce, ale pracujem už cca 3 týždne po pôrode..hold "rodinná" firma..., ale stíham ...nie je to síce na 100%, ale na tých 80%.. 😀 😀 ...robím po večeroch a keď malý cez deň spinká, alebo cez víkend a moji chlapi si to doma užívajú bez maminy 😉
Kočky ja sa lúčim ideme na prechádzku pokým neprší ...majte sa tu všetky krásne, tehuľky pekne tehuľkujte, snažilky nech sa tiež postupne pridajú k tehuľkám .....nech to tu skrátka "fičí" a nech sa Vám darí..ja si Vás sem prídem skontrolovať aj keď ma nebudete vidieť, myslím na Vás a držím palce 🙂 🙂
Pozdravujem a za Romanka posielam božteky 🙂 pa

julietka
28. okt 2009

bobjan, pisem ti aj IP, lebo neviem ci si vsimnes po tolkych prispevkoch moju odpoved 😉
ja mam tiez nepriechodne obidva vajickovody,v iscare ma nutili si ich dat vybrat ale ja som absolvovala laparku u inej doktorky a povedala ze som este mlada na to aby mi ich odstranili (33 rokov)a vraj maju viac pacientok co otehotneli aj s takymi.
Okrem toho mam aj sactosalpinx (to je ta tekutina co si spominala a co moze byt loziskom zapalu)a na to ma upozornovali ze embrijko mi vyplavi ta zapalena tekutina co sa vlastne v tych upchatych vajickovodoch nachadza. Ja som nedala na rady lekarov, a tvrdo som si sla za svojim..a zatial sa nam nic nevyplavilo 😵Este nemame sice nic vyhrate, ale to co bude diat dalej na to uz ziaden sactosalpinx vplyv nema 😉
takze rozhodnutie je na tebe ci ich das prec alebo, ja som dokazom toho ze nie vzdy vsetko treba "vyrezavat"

julietka
28. okt 2009

no babule vy ste toho popisali teeeda

taky ved tot ty si jasna tehula..ze co pochybujes 😅 v piatok budes mat krasne hcg 😵 takze slzicky stastia su na mieste, aj ja som plakala od dojatia ked som si nasla //

takyna
28. okt 2009

Ahoj Jujka a krásnu prechádzku 🙂

Juli vitaj, tak co noveho ako bolo v Brne?

tanitta
28. okt 2009

Jujka.. ahoj.. vy ste uz ale velky;).. krasny 😵 ... nechcem sa ti nejak montovat do toho mliecka ale pokial ste len na UM mal by maly pit aj inu tekutinu najlepsie prevarenu cistu vodicku ... ine je ked je dieta kojene vtedy netreba ....drzkajte sa pusku malemu;)...

zuzla80
28. okt 2009

Jujka užite si prechádzku a príď ešte niekedy a s prácou to veľmi nepreháňaj 😉 Som rada, že som ťa "videla" paaa a pusu malému 🤐

Juli, no čo ako bolo v Brne? Kočik vybratý, objednaný, či už nebodaj doma?

Táni ahoj 😉

julietka
28. okt 2009

babulky tento kocik sme si vybrali, vlastne ho mam vybrany uz od tretieho mesiaca, ja som sla na istotu, nemala som chut okukovat nic dalsie, takze sme prisli, vybrali, zobrali fakturu a isli sme prec 😵
http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal...

je vo farbe army, lebo obaja mame radi "farby zeme", povodne sme chceli oranzovu, ale ta uz v tohtorocnej kolekcii nevyraba a uz ju ani nemaju na sklade, ta limetkova bola strasne kriklava a ciernu pre kocik nechceme, cervena sa nehodi pre oboch a modra vyzerala tak "postarsky" strieborna bola pekna, ale uplne nahodou som videla u jednej babenky tento kocik a bol dost ulepeny a vsetko na nom vidiet..hneda sa mi pacila tiez, ale odhovorili nas lebo vraj velmi rychlo vybledne..takze preto tato farba
uz sme ho objednali a zaplatili zalohu, ale dohodli sme sa ze nam ho poslu az ked sa drobci narodia...baby ja nie som poverciva, ale v tychto veciach co sa tyka povier okolo narodenia deti a tak..no v tomto asi som..
a na vystave aj tak nebola moznost zakupenia kocika, to bola len vystava, takze aj by nam musel kurier dorucit ten kocik a povedali ze ked sa deti narodia a vsetko bude ok, staci im zavolat doplatit zvysok a od troch dni kocik pride kurierom na SK
a prve tri tyzdne aj tak kociar potrebovat nebudeme, lebo tyzden budeme minimalne v nemocnici ak bude vsetko prebiehat tak ako ma a dalsie dva tyzdne doma, lebo sa narodia v zime, tak ich budem otuzovat zatial len na balkone 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre