Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
28. okt 2009

ahojki gerdusha, viem ti povedat len kolko sme platili za IVF, ale to vravis ze ta momentalne nezaujima, neviem ake ostatne vysetrenia robia okrem asist.reprodukcie ani kolko stoja, ale na tejto adrese skus pozriet a zavolat im, alebo napisat mailik, vsetci su tam strasne mili a a ochotni, takze urcite dostanes odpoved na tvoje otazky
http://www.reprofit.cz/ 😵

renusa
28. okt 2009

Ahojte 😉
Zuzlíček, Takynka gratulujem a strašne držím palčeky až všetko dobre dopadne a budete sa tešiť z malých "reprofiťáčkov" 😵
Pozdravujem aj ostatné kočky tanitka, lenka, jujka, julietka a ostatné 😎

zuzla80
28. okt 2009

Jééééj koho tu moje oči nevidia - Renuska, ty žiješ, ako sa máte ako sa vám darí? Ako sa majú detičky? No ja si ani nepamätám kedy naposledy som ťa tu videla, ale pri dvojka to je asi trošku ťažšie stihať popri nich aj net však.
A drž nám silno paľuchy budeme to s Taky veeeľmi potrebovať 😉

renusa
28. okt 2009

no ja Vás tu kukám, len nejako nestíham písať 😝 a už zasa malí volajú, ideme papať, ozvem sa možno neskôr 😎

julietka
28. okt 2009

jej renuska to je mile ze si nas prisla pozriet 🙂 ved ty si vlastne druha mamina po tanitke co ma malych reprofitacikov 😵
pozerala som fotecky, oni su taki naaadherniii 😵 😵
pochval sa ako to vsetko zvladate,aki su drobci posluchaju? 😉

lenka20
28. okt 2009

ahojte babule, bobjan - veru, skus mailom a ak nie, ja fakt myslim, ze ta 1 navsteva v brne stoji za to, urobia ti sono a zaroven sa spravis obraz pre pripadne IVF u nich.. 😵 😵 😵 tym nemas co stratit, len ziskat..
jujka, renuska ahojte zlaticka, maminky vyzerate spokojne a deticky mate take nadherne, fakticky su tie umelinkove deti nakrajsie, uz sa opakujem, ale je to tak 😵 😵 😵
julinka idem mrknut ten tvoj kocik 😉 urcite si krasny vybrala 😉
takynka neboj, nestresikuj, vytok byva uplne normalne, ved ty to vsetko vies, vydzr to uz par dni a ked uvidis na sone fazulku tak uz budes uplne pokojna 😉
takze na piatok drzim palce baby 😵 😵 😵 😵 😵

gerdusha
28. okt 2009

ahojte znova vsetky,
mohla by mi niektora z vas, prosim prosim, napisat, kolko PRIBLIZNE stoja vysetrenia v reprofite? velmi pekne vas prosim...ak nechcete sem, mozete ip.

srdecna vdaka

bobjan
28. okt 2009

Bambuľky, tak mi Koudy odpísal, že ak je endometriózna cysta väčšia ako 4cm a pretrváva, tak je operácia prínosom pred ďalšou liečbou.

Som rada, že sa mi ozval a som kľudnejšia.

Takže idem na to 😉

takyna
28. okt 2009

No vidis Boby tak super 🙂 vravim ti , ze oni su mimoriadne zlaty doktory 😉

Gredusha v podstate zavisi od liekov, to je tazko pisat takto, musis si lieky zohnat, zalezi aku stimulku podstupis, ci Soft cyklus, ci dlhy cyklus, ci Nativ, ale soft je myslim 10000CZ A ICSI k tomu za vajícko 1000CZ, ALE je tam hranica ICSI myslim do 6ks vajícok , potom sa asi neplati, ale nie som si ista, a este vysetrenia z krvy, pohl.choroby a zltacky tiez okolo 2500cz ASI obaja partneri, konzultacia prva je zadarmo 🙂

lenka20
28. okt 2009

bobik tak som rada ze sa nas drahy zlaty koudy tak rychlo vyjadril, on je slniecko mile, tak aspon to mas potvrdene este od niekoho ineho nezainteresovaneho a pojdes do toho s dobrym pocitom 😉 😵 budem ti drzat palce na operaciu nech vyborne dopadne a nech si hned potom tehulka 😉 😵 a ak by aj mala liecba trvat pol roka - ver mi, strasne rychlo to ubehne, ani nebudes vediet ako, kukni na mna, o par mesiacov sa uz budem gulat a to sa mi polrocna pauza zdala nenormalne neznesitelna 😝

GERDUSHKA - ziadna z nas nebola na inych vysetreniach v Reprofite, len IVF.. takze asi ti ani nebudeme vediet povedat ceny, skus na ich stranke reprofit.cz ak tam nie je cennik tak potom zostava len objednat sa k nim na konzultaciu a tam ti vsetko povedia, aj ake vysetrenia je vhodne spravit aj kolko ta to bude stat ako samoplatcu...konzultacia je zdarma a som si ista, ze sa ti u nich bude pacit, mozno ti odporucia v ramci setrenia penazi absolvovat vysetrenia na SVK cez nase poistovne a len im doniest vysledky a dohodnete co dalej, ci IUI alebo IVF alebo len planovany styk...uvidis... kazdopadne nebudu z teba tahat peniaze, to urcite nie...

bobjan
28. okt 2009

Leni, aj ja som bola prekvapená, že tak rýchlo zareagoval, zlatý 😵 veru, aspoň som kľudnejšia a nemusím si potom vyčítať, že som mohla ísť do Brna... ďakujem veľmi pekne a dúfam, že to dobre dopadne...pol roka prežijem, keď už čakám skoro 6 rokov...
tebe sa to už veru blíži 😉 kým ja pôjdem do Brna, tak tu nebudem mať ani s kým stimulovať, lebo všetky budete maminky a tehuľky...ale vám to všetkým prajem 😉

avaka
28. okt 2009

Ahojte,
Zuzlik,Taky,drzim na piatok palce,Taky,to su super dialnice
🙂 Bobjan ,takze sa to dobre vyriesilo 🙂 uz nejaky mesiac naviac vydrzis,mozno stihnes neskorsiu jar 😉...aj Lenka mala dlllhu pauzu a cochvila ide na to.Leni vsak to rychlo ubehlo?
😉
Juli,krasny kocik ste vybrali,velmi sa mi paci, vanicka na hlbokom je podobna,ako na concorde(ta starsia seria).co sa mi paci,tu u nas som ich pozerala,len su dost drahe a tento vas ma naozaj aj dobru cenu..V nom sa bude drobcom vozit 😵
Tani,tak maly si s hafanom tak spolunazivaju?
🙂 To je nadherne,mozes usporaduvat sutaze v plazeni.. 😀
my sme zase u nasich,zacali sme druhu etapu prerabok,tak dufam,ze to bude coskoro za nami..
pekny vecer vsetkym
🙂

julietka
28. okt 2009

ahojki avusik 😉 vy ale budete mat vynoveny bytik, mala princezna si pride uz len do hotoveho 🙂
my sme to nastastie stihli minuly rok,sme sa stahovali a zariadovali, ale do novostavby, teraz uz len "detska izba" ostala biela pretoze sme to nechavali na rozhodnutie podla pohlavia drobca, ale kedze su dvaja a kazdy iny 😉 bude neutralna farba

bobi super ze ti Koudak hned odpisal, oni su fakt strasne zlati..este som chcela k tej tvojej diagnoze..uplne nahodou som citala studiu o endometrioze a odporuca sa po operacnom odstraneni lozisk co najskor otehotniet, lebo ak sa to nestihne vraj sa tie loziska zvyknu vytvori nanovo...nie je to uplne pozitivne, ale ani pesimisticke...ale je dobre to vediet, takze sup sup 😉

tanitta
28. okt 2009

ahojky...
avaka.....tak nejak 😉 v jednom chumli 😀 ... tak vy uz coskoro finisujete s prerabkami.. treba pekne do novuckeho vonaveho 😉
gerduska... lenka ti dobre napisala...kazda bola len na samotne ivf...takze co sa tyka vysetreni pred ivf a cennikov neporadime 😔 ...staci im napisat aj mail urcite ti da skoru odpoved 😉
Bobik... tak to som rada ze si rada 🙂 ...ze ta to posunulo vpred a aj v rozhodovani...
tak pa...

gerdusha
29. okt 2009

dakujem dievcata za vase odpovede. ste mile.

takyna
29. okt 2009

Ahojte kočky 🙂
Neviem či ste to niektorá mali, ale mňa neskutočne svrbia dlane, a sú začervenalé ☹

tanitta
29. okt 2009

ahojky..
dnes buntosime od 6,30 😒 ...
Takynecka... moze ale jasne ze aj nemusi to suviset s horsimi pecenovymi testami... 😕 alebo to mas nejaky zvlastny tehu priznak 😉

tanitta
29. okt 2009

Jejmine Renuska..teraz som ta az postrehla 😵 .. vitaj.. ako sa vam dari?.. ako zvladas dvojicky?.. su naahderniii bobaci maly 😉 ... raz je darmo v R. to vedia doknale 😎 ...opatrujte sa v zdravicku cmuky

lenka20
29. okt 2009

dobre ranko babule 😵
avuska veru, vlastne o mesiac uz zacinam pripravu...tabletkovu... a potom sa ide na vec 😎 tesim sa, ze budete zatial uz skoro vsetky tehule a mozte na mna prskat o 106 😉 😵 😵
bobjan - tak mi napadlo - vlani takto bojovala s endo jedna kocka - monika3 zo snaziliek s endo - mala tazku formu, sla na operaciu a hned potom na IVF, vraveli si, ze uz posledne, pretoze jej IVF velmi zhorsovalo zdrav.stav co sa tyka endo..no a tipni si co? tehula.. teraz uz aj maminka krasneho synceka 😉 😵 😵 takze - hned po operacii by som sa na tvojom mieste objednala na konzultaciu do R., oni ta pozru sonom a povedia ti, ci nasadt nejaku liecbu predtym alebo ist rovno na vec...
pozdravujem vas vsetky, mirindik tak ako to dopadlo, uz mamina vie, ci este cakas na vhodnejsiu chvilu?

takyna
29. okt 2009

5. týždeň tehotenstva

Ste už v druhom mesiaci tehotenstva a vo vašom vnútri sa rodí nový život. V tomto období je už naozaj najvyšší čas, aby ste si kúpili tehotenský test (ak ste tak ešte neurobili).

Vaše bábätko je už asi 1.25 mm dlhé, formuje sa mu mozog, miecha, svaly a kosti, preto je dôležité, aby vaše telo malo dostatočné zásoby kyseliny listovej, tú by vám mal predpísaťváš gynekológ, no nezabúdajte ani na iné vitamíny, ktoré potrebuje nielen vaše telo, ale aj plod. Samozrejme, o všetkom by ste sa mali poradiť so svojim lekárom.

Budúce mamičky by sa mali úplne zriecť cigariet, alkoholu, či iných návykových látok. Začať zdravo žiť a myslieť predovšetkým na zdravie svojho ešte nenarodeného dieťaťa.

Ako sa cíti žena v druhom mesiaci tehotenstva?

Tehotenstvo je pre každú ženu veľmi náročným obdobím, kedy si budete musieť zvyknúť na rôzne zmeny. Môžete sa zrazu cítiť unavená a potrebovať si odpočinúť oveľa častejšie ako predtým. Pokojne si doprajte toľko odpočinku, koľko budete potrebovať.

Ďalším sprievodným znakom tehotenstva je nutkanie na zvracanie a samotné zvracanie. Obvykle ráno, nie je to však pravidlo. Ranné nevoľnosti obvykle ustanú na konci 1. trimestra, ale u niekoho môžu pretrvávať aj počas celej gravidity. Údajne je ranná nevoľnosť silnejšia u žien, ktorým sa má narodiť dievča, než u tých, ktoré čakajú chlapca.

Iné príznaky

Nepríjemné môže byť v tehotenstve aj zlé trávenie, čo môže spôsobovať plynatosť a nadýmanie, ktoré vás žiaľ dokáže sprevádzať počas celého tehotenstva. Tehotné ženy môžu taktiež trpieť bolesťami hlavy a nízkym, či naopak vysokým tlakom, čo môže mať za následok aj závrate.

Častejšie močenie vám bude možno znepríjemňovať život, no neostáva nič iné ako si zvyknúť, pretože zrejme bude pretrvávať počas celej ťarchavosti. Je to totiž spôsobené tlakom rastúcej maternice na močový mechúr a zvýšeným príjmom tekutín.

Môžete takisto cítiť tlak, svrbenie dlaní a chodidiel, ktoré sa môžu zafarbiť do červena. Typické je aj šteklenie v prsiach a stmavnutie bradaviek.

Hormóny, ktoré riadia silné telesné zmeny v tele ženy, majú celú radu vedľajších účinkov. Tieto siahajú od upchatého nosa cez zvýšenú produktivitu slín, až po emocionálne výkyvy, na ktoré by sa mal pripraviť hlavne partner a okolie tehotnej ženy. Precitlivenosť by mala pominúť po prvom trimestri, no nie je vylúčené, že tehotná žena bude „uplakaná“ až do pôrodu.

Nezabudnite sa o všetkých zmenách a prejavoch tehotenstva porozprávať so svojim lekárom!

takyna
29. okt 2009

Tánitka tu som to čítala o tých dlaniach, ale u mna to moze byt aj pecen ☹

Renuska pozdravujem, krásny ste rastiete ako z vody 😵 😵 😵

tanitta
29. okt 2009

Taky.. to budes mat tehu priznak;).... zase keby bolo pecenove to by ta po celom tele hryzlo 😝

tanitta
29. okt 2009

Leni.. ty brdo to uz za mesiac? 😕 woow... normlane som ostala ako keby 220v do mna 😉 ...
idem daco robit maly mi zaspinkal... paaaaaaa

takyna
29. okt 2009

s dlanami som mala problem aj pocas maleho, ale vtedy ma aj cele teho ako pises Tanitka hryzlo, boze je to riadna zábava 😝 😉

takyna
29. okt 2009

Leni fakt super , ze o mesiac 🙂 🙂 🙂 🙂 sa tesim

Ja som len chcela vediet, ci aj niektora z vas niecim takym nepresla...

julietka
29. okt 2009

dobre rano babulky 🙂

no tani to ste veru skoro vstavali dnes, ale snad ti to veduci vynahradi obednajsim spankom a necha maminu oddychnut 😉

ja som tiez dnes v noci akosi nespala nase deti mali asi rodeo co tam vnutri robili neviem, ale som mala pocit ze mi preletia cez brusnu dutinu von 😕 ..no a rano som uz od 6stej hore, bo som sla na krv...

lenik tak ty uz o mesiac zacinas 😵 ono naozaj tak rychlo ubehlo,to je neuveritelne...a co budes papat, estrofem?

taky a nechces niekomu vylepit taku kvalitnu? ...ja len ze ked ta svrbia tie dlane 😀 a vzdy sa najde v okoli niekto kto si zasluzi ci sa mylim? 😉
mna svrbia dlane iba ked zjem kiwi..asi alergia..

tanitta
29. okt 2009

Taky.. ja si uz nepamatam ci som to mala ale asi nie....len viem ze ma svrbeli stehna ale hrozne... do papierov mi napisali alergia na nemocnicne pradlo to okolo toho 8-9t....

takyna
29. okt 2009

Ahoj Juli , ja som zase pocula, ze ked svrbia dlane, prideme o peniaze 😀 , nieco na tom bude.... 😎

a nepobili sa tie tvoje dvojčiatka o niečo 😀 🙂 ked sa tak vrteli?

tanitta
29. okt 2009

Julie.. deti ta uz trenuju na nocne vstavanie 😉 ..baby dobre sa mi sedi ale takto nic nespravim... 😝 takze nakukne nesor dnes budeme doma sak prsi 😠 😠 vcera sme boli u kamosky... ani domov sa mu nechcelo ist... v poslednom case ma rad ludi 😎 uplne sa zmenil.... zatial paaaaaaa

takyna
29. okt 2009

Tanitka papa a bozkaj vedúceho za mňa 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre