Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 no ide mi 40-tka na krk, mam to za par uz! 😖
A hovori sa, ze kvalita vajok uz rapidne aj klesa vekom, mozno aj kvoli tomu tie neuspechy, hoci moj hormo profil je OK a v norme na moj vek! No chap to potom... 😖
Tak Marcelino navrhol, ze ok skusime raz ci dva u nich s vlastnym materialom, a ked nie tak je tu riesenie to darcovstvo, vajok, neviem preco nespomenul aj spermatok.... U nas spermato je dobre az na morfologiu, teda ich tvar, dost sa to meni u mm v % akoze, ale zas oni pouzivaju to ISCI a vzdy si poradia v centre s tymto. No stimulka byvala dobra, aj dost vajok u mna, lenze malo embryjkov z toho praveze, tak si doki tu vo Fr mysleli, ze to bude asi moja kvalita vajok...alebo aj mix ja a mm dokopy....preto hovorim, ze nemame doteraz ziadnu presnu diagnozu v nasom pripade, a to ma tak serka, ked neviem, ze preco? to nefunguje teda ani raz?!
😕
Akokeby aj tych par embryjkov co zostane, sa dalej nevyvijalo alebo moje telo neuchytilo? hmmmm...ziadna realna odpoved, doteraz.... 😒 Za to neviem, uz verim iba na zazrak v RF! 😝 A 1x skusim ten soft, mozno menej vajec a lepsie, alebo nic...hop alebo trop! 😀

ria191
11. jún 2013

@speranza1 dóndzite a porovnáme či sa náhodou nepodobajú 😕 😕 😕

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 to ze bude soft nemusi znamenat ze budes mat hned menej vajok.... dokonca mozes ich mat ovela viac ako pri klasickom IVF... naozaj... a ty si teraz vlastne v akom stadiu? idete do toho? a kedy? ci ako?

speranza1
11. jún 2013

@ria191 vy dojdite k nam.... 😉

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 pocitacovi maniaci, presne! aj ja mu hovorim, ze mu ho vyhodim alebo pokazim! 😀
No problem je, ze prave z neho vam tu pisem! ha! 😀 Potom uz len moj notebook musim zapinat, a ten si zapinam len vecer, cez den vyuzivam tento, lebo samozrejme moj drahy ho uz rano o 6.30h zapne pred tym ako odide do prace, lol! 😀 😀 On bez neho nemoze zit, to je jeho laska najvacsia, ja az potom.... 😅 😀

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 no u majho manzela su najvacsie lasky..auta, pocitace, vsetka ekektronika... vsetci ostatni no a tam niekde na konci .. moooooozno aj ja...mozno... 😲 😲 😲 😲 😲 😲

lienka_1
11. jún 2013

@sarasota Jej, aj ty si si kupila manzela ma e-bayi? Ja si z mojho robim srandu, ze ho mam z druhej ruky a tym padom ho uz nemozem vratit 🙂 Inak take virtualne randenie je riadna sranda.🙂

speranza1
11. jún 2013

@lienka_1 aj vy ste sa tak zoznamili??? 😉 na nete?

ria191
11. jún 2013

@mimika1973 to máš ešte dobré si na druhom mieste. Nech rátam ako rátam tak radšej nechcem vedieť na ktorom mieste som ja 😀

ria191
11. jún 2013

@speranza1 hej dvojička vyzerá to, že opisujem 😝 😝 😝 len sa mi ťažko píše furt tu niekto behá 😠 😠 😠

speranza1
11. jún 2013

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mna picne ria.... to kde sme tych nasich nasli?????

lienka_1
11. jún 2013

@ria191
speranza1 Baby o tomto by som sa aj ja potrebovala porozpravat, ale mam pritomnu dracicu, takze musim makat. Kecajte na tuto temu vela, nech som mudrejsia, lebo co sa tyka darcovskych som bezradna.

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 no mojka, chceme ist do toho to je jasne! 😵
Nam praveze vyhovuje toto dovolenkove leto u oboch naraz, lebo mm nema volno inaksie. Ja by som tu stimulku uz davno mohla urobit aj OPU, len na to treba aj tie spermose, tak preto sme to dohodli takto na leto. Este ze centrum nezatvara na august ako tu, to je jedine stastie teda.
Pre istotu chceme dat aj zamrazit spermie do rezervy, ak by nahodou bolo treba nabuduce (co dufam, ze nie! 😝 ) a ja potom mozem lahsie odskocit na SK, aj na jesen ak sa bude dat, a jeho uz nepotrebujem, lebo budu tie rezervne v mraziaku... Takto sme to vykecali s Marcelkom v marci, ked som bola na SK a v Brne. On si aj myslel, ze mm moze dobehnut si dat zamrazit aj hned, lenze sa mu nedalo, tak nic z toho, musime teda pockat na leto len.
Teraz mi mrcha prisla skor, tak neviem na kedy presne to vyjde, ratam tak zacat stimulku teoreticky ovsem, koncom jula a zvysok padne na zaciatok augusta....co ratam teoreticky....tak tak.

speranza1
11. jún 2013

@lienka_1 no tak tych bezradnych je nas viac... 😕 ze ria?

ria191
11. jún 2013

@speranza1 ja sa radšej ani nepriznám, ale vedela som do čoho idem 😀 😀 😀 ja som s mojím chodila 10 rokov a manželia sme už 9 😀 😀 😀 . Ty si bola príliš rýchla 😀 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@lienka_1 lienka, ty by si sla na ake darcovstvo vo vasom pripade? ste na to obaja pripraveni? lebo u nas je to len na 50%, mm nie je velmi rozhodnuty na toto, a mne uz tikaju biolo hodiny, lol! 😖

speranza1
11. jún 2013

@ria191 ja ani nie..to moj muz bol do zenenia hrrr.... jooj ale ma obalamutil.... 😀 😀 😀 😀 .. no ale musim sa priznat ,ze ja by som ineho manzela nechcela 😉 🙂 tot vse na jeho obranu 😀

mimika1973
11. jún 2013

@ria191 ako to myslis, ze na ktorom mieste, s cim? som daka blondava, no comprendo! 😀 😀

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 vysvetlenie: u tvojho mm su na 1. mieste pC a potom ty ano a u nas a u riusky je to troska zlozitejsie..sme troska na inej priecke 😀 😀 😀 teraz comprendi? 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 aj u nas to takto, pc, rally sport, auta, zberatelstvo, eBay, forumy, fb, uz nam je maly aj 3-izbovy byt! vsade len zarachy mm naokolo, akoze z druhej izby (co by mala byt detska raz!) je len a len jeho pracovna! 😠
To sa ani poriadit neoplati tam, nie kde behat s handrou! 😀

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 😀 😀 😀 no vidim ze si pochopila... takze si na tom rovnako ako ja 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 no hej, ale nejde len o to PC, som rozpisala, ze aj ine veci.... 😀 zberatelstvo, komunikacia, odpovedat na vsetky maily, triedi si tu same blbiny, a trd mi doma pomoze! 😖 Uz aj veceru berie do izby, nie ze by zostal 5min v kuchyni....no je to droga asi 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 och my zufalky! 😀 😝

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 tak to aj ty mas manzela s DG.: chlap 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 nedam mu radsej ani vysavat, lebo to by som znovu musela po nom, strata casu a energie! 😀

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 mozno by sme natocili lepsi film ako sex v meste? ze? alebo zufale manzelky 😀 😀 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 no to by bol asi dlhy serial, skoro ako Larin Izbor, nekonecny film! 😀 😀 😀

speranza1
11. jún 2013

@mimika1973 no to ten moj sa doma veeelmi snazi..hlavne ked ma naserie... vysava, umyva podlahu a dokonca som ho naucila aj varit zopar jedal, tak ma prekvapi aj s vecerou... vetdy ma to veeelmi potesi..a pomyslim si, tak niesom na tom az tak zle!!! 😀 😀 😀

mimika1973
11. jún 2013

@speranza1 takze ja uz jedno velke dieta doma mam, chyba mi len este to male mimino! 😀 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre