Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
13. jún 2013

ahojte dievcence,
nestiham vas citat, tak som prisla aspon narychlo vsetky pozdravit 🙂 . Zajtra som na skoleni, takze neviem ci sa sem dostanem. Pekny dnik 🙂

tinus8
13. jún 2013

Ahojte dievčatá,
prišla som medzi Vás lebo som veľmi sklamaná z prístupu v Gyn-five a celkovej mojej neúspešnosti otehotnieť a zároveň som sa rozhodla, že idem vyskúšať IVF do RF Brno. Viete mi prosím, v skratke zhrnúť ako sa postupuje, ako to prebieha, ako je to s platbami, či to poisťovňa na SK preplatí, aké dokumenty a lekárske správy budem potrebovať. Dúfam, že Vás tým neotrávim, ale už tu máte toho strašne veľa popísaného 😉 a kým by som to všetko prečítala, tak snáď už môžem byť aj tehotná 😀
veľkaaa vďaka

mimika1973
13. jún 2013

Ahojte koceny! Dezertujem tu na MK, lebo je dnes tak horuco a pekne, az 31°C, ze som sla von, na trznicu a teraz bronzovanie slnecne na balkone! 😀 😎
Dufam, ze sa mate vsetky fajn!

mimika1973
13. jún 2013

@lubica1979 Ahoj, nebojkaj sa moja, urcite je vsetko v poriadku, aj citis nieco ci nie?

mimika1973
13. jún 2013

@karinuska22 aj ja mam asi s tymto problem, nieco embryjkam asi chyba alebo mozno aj ta genetika to bude, alebo jednoducho sa s mm nezhodujeme medzi Sebou, ktovie...
Nam robili len karyotyp, a ze ok...ale vysledky som nevidela! to slo Rovno do labaku biologistovi! tak co si mysliet?
A co je to ta hematologia? to tam co zistia akoze?

mimika1973
13. jún 2013

@tancik pockaj tancik, ty ides na OPU punkciu akoze? s jednym folikom a bez stimulky? dako asi nerozumiem, prepac. 🙂
vy mate aj mrazackov?

mimika1973
13. jún 2013

@daska32 je mi to luto moja, ale urcite to raz vyjde, nevzdavaj to este, ja viem, je to lahke hovorit, ale som na tom podobne, ale bojujem stale! 😉

karinuska22
13. jún 2013

@mimika1973 Na hematologii zistuju, ci mas krv v poriadku, ci tam nemas nejake protilatky alebo nieco, co by mohlo robit problem. Mne zistili zlu zrazanlivost krvi a dali mi fraxiparine na riedenie krvi. Tak tam chodim kazdy mesiac na kontrolu.

karinuska22
13. jún 2013

@tinus8 Ahoj, ja mam za sebou 3x neuspesne IVF v Gynfive a uz som mala pocit, ze nerobia vsetko co maju, tak som sa do hladania problemu pustila sama. Dodnes lutujem, ze som tam stratila kopec casu a penazi a nesla uz po prvom neuspechu do Brna. Daj si urobit geneticke, imunologicke a hematologicke testy. Vypytaj si ziadanky od gynekologa. Ja som si este dala okrem toho urobit aj hysteroskopiu maternice pre istotu, nech uz to mam komplet pred dalsim pokusom. Kedze v Cechach na rozdiel od SR robia SOFT IVF, tak som to chcela vyskusat. A na prvy krat sa podarilo. V Brne som bola 4x a 1x som bola na kontrole folikulov u svojho gynekologa. Niektore dievcata Brno riesia tak, ze s doktormi komunikuju mailom a do Brna idu len 2x a to na odber vajicok a na vklad. Na stranke Reprofitu si vyber doktora, bud mu napis alebo sa telefonicky objednaj na konzultaciu. Mna SOFT IVF vyslo 920 EUR + 250 EUR zamrazenie. AK by som nemala vycerpane pokusy a prekroceny vek, tak by mi poistovna tych 920 eur preplatila. Poistovne VSZP a Dovera dievcatam SOFT preplatili. Union robi problem. Ak mas nejake otazky, pytaj sa.

tinus8
13. jún 2013

@karinuska22 ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 . Ešte by som sa ťa chcela opýtať, či si si vypýtala z GF nejaké lekárske správy alebo to nebolo treba?
Inak si ma neskutočne povzbudila, normálne mám chuť tancovať a radovať sa 😀 ...človek je niekedy zúfalý v týchto situáciách, asi ma chápeš.

tancik
13. jún 2013

@mimika1973 ano tak je to ako pises....ze mam krasny folikul no som zvedava sama aky bude...mame 2 mrazacikov z troch teraz nam to nevyslo

tancik
13. jún 2013

@lubica1979 dakujem Lubka i ja vam drzim palce nech pekne rastiete

manita
13. jún 2013

@tinus8 aj ja som ušla z GF do RF, chodím k dr. štelclovi

ináč by som ti napísala presne to isté, čo @karinuska22

@tancik, ja mám tri folíčky po clostile 😉 ty ideš s jedným bez stimulky teda? aj ja som tak chcela, ale nakoniec som dala aspoň clostil

manita
13. jún 2013

v tom RF sú tuším aj lepšie geopatogénne zóny... človek sa tam tak dobre cíti... pohoda + veľmi milí ľudia (pravý opak GF)

a ten Miguel... chutný bol... vysvetľoval môjmu, ako mi má doma pichnúť Pregnyl...

tancik
13. jún 2013

@manita no lebo to len nahodou ,tak vysla ze som mala neuspesny ET a isla som k dokimu a povedal, ze dame hned KET , ze je to lepsie...a pytala som sa ho co stym ked tam bude folikul, tak sliznica oki a folik ze krasny, tak povedal, ze skusime tak a ked to nevyjde , ze sa neoplodni pripadne bude vajicko blbe, tak vyberieme hned na druhy den mrazacika....keby sliznica bola onicom, tak by som mala stimulku..tu som inak absolvovavala minuly mesiac a predtym mesiac clostil a mala som jedno vajicko dute......

manita
13. jún 2013

@tancik super riešenie, ak by to s ním vyšlo, zmrzlinka ti zostane stále v rezerve 😎 😎 😎

tancik
13. jún 2013

@manita presne tak o to ide

tancik
13. jún 2013

@manita kedy si bola v rf dnes?

manita
13. jún 2013

@tancik áno

tancik
13. jún 2013

@manita o kolkej nevidela som TA?

manita
13. jún 2013

@tancik na obed

tancik
13. jún 2013

@manita tak ja 8.30 a u kohooo?

manita
13. jún 2013

@tancik marcelko

tancik
13. jún 2013

@manita tak mne moj doki otevrel

manita
13. jún 2013

@tancik otevrel, premeral, oplodní, otehulí...

tancik
13. jún 2013

@manita koho?mna?

manita
13. jún 2013

však tebe otevrel, teba premeral a tebe pomôže, aby sa tie bodky oplodnili a otehotnili ťa... či máš niečo proti postupu?

tancik
13. jún 2013

@manita tak tak jak pises je to len som si asi sedela na vedeniiiii 😀

izzie27
13. jún 2013

@tancik drzim palce a vsetko dobre dopadne 🙂
@lubica1979 tesim sa na spravicky zo sona
@daska32 je mi to luto, nabuduce to urcite vyde

skaredekacatko
13. jún 2013

Ahojte chcem sa opytat, ze co sa plati na prvom stretnuti, a da sa platit aj kartou ci treba mat ceske koruny zo sebou vdaka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre