• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?

27. marca 2017 
juli ved to to palpacne vysetrenie je hrozne aspon pre mna mala som to robit aby som to prezila, preto ten vaginalny utz ma neboli a je to rychlejsie

ale u teba ked mas dvojky, tak to musia kontrolovat castejsie nakolko budes nosit vacsiu vahu ako normalne tehu je tam vacsi tlak na krcok

taky, mne od 12t robia vaginalne iba krcok inak babo iba cez brusko

no ved uvidime ak ten dr nebude ok na Kramaroch, tak budem chodit aj do Brna nechcem prist o babulku u nas su dr dobri iba ak ma zena standardne tehu. Ja mozem dakovat bohu, ze som tak nedoverciva a isla som do Brna inak by som nemala ziadne babo a tu by skonstatovali iba potrat

ale zuzik moj dr z HK velmi chvalil Dankovica toho mi aj u nas odporucal, mam to aj pisomne v sprave som zvedava co moj novy dr na to povie :sunglasses: len nevedel, ze je z KE inak nikoho ineho co chodia na tie sympozia do zahranicia nepozna, tak sa ho pekne drz je velmo dobry na utz a budes pod dobrou kontrolou a ked mas dvojky tak este viac
2. nov 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja vobec netusim cislovanie krcka .. len viem ze ja som mala zozaciatku presiaknuty a skrateny ked som sal do nemocky v 26t.. a potom uz uplne spracovany(asi od 28t) len cistym zazrakom sme vydrzali tak ako sme vydrzali....s tymto neporadim :pensive: ..len drzte nohy pokope babulky co najdlhsie... :wink:
2. nov 2009 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juli inak aj mna uz drapla pekna zaha vcera ale dala som si pohar mlieka a nejak to preslo a idem si dat aj teraz fuj je to hrozne teraz viem o com si pisala ale asi poslem muzika zajtra do lekarne nech mi nieco kupi
2. nov 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky :slight_smile:
Zajacik,gratulujem k hcg :dizzy_face: Ale riadnu vlnu rozbiehate baby :slight_smile:
Miri,myslim,ze kratka prechadzka Ti urcite prospeje,ak sa dobre citis a mas aj krcok super...
:wink: Ozi,a ako dopadol rozhovor s maminou :confused:
Juli,aj mne vzdy vysetruje dr.krcok a ostatne uz cez brusko,vobec mi nerobi vagin,utz..Inak ja mam pisane v knizke v 24 tt,cervix sakralne 2,5 cm.Vzdy povie,ze je pevny,uzatvoreny,v poriadku,tak dufam,ze je to o.k
Zuzlik,a co v praci zle zareagovali?? :confused: Pochopila som,ze asi tak,ale moze Ti to byt jedno..
Tani,o FC som to citala,som z toho dost v soku,ale zase na druhej strane,v kt.centre je istota...vsade robia ludia..a ze to vobec tej kocke povedali...Inak,ja som na FC nic zle povedat nemohla,aj ked teraz pozeram spatne....aj nam u nich zostali z 13 vajok len 2 embrya na vklad a potom z 8 vajok,tiez len dve...tazko povedat,teraz v R.sme aj mrazili a mala som tie iste inj.,dokonca mensiu davku...Ale aj tak myslim,ze to bolo skor stimulkou a vo FC sme mavali vzdy zopar vajok nedozretych...No utesujem sa.. :sweat_smile:
2. nov 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miri,tak si na zahu nieco kup...to pomaha...ja som mala minuly tyzden,tak som si kupila ten mineral,co pouziva Juli a ani som si ho nestihla dat a zaha prestala.Asi sa zlakla.Odvtedy nic :sweat_smile: klop-klop
2. nov 2009 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky...no teda dnes rano som sa zobudila do typickeho novembroveho pocasia, cele pole je pokryte bielym popraskom snehu a vonku 0 stupnov, brr
ale som pocula rano v radiu ze na vychode mate krasne slnecne pocasicko, no co uz je toto :confused: :slight_smile:

miri mne na zahu zabera jedine ale fakt jedine ta Bystrinka z obycajnych potravin a vcera som sa na to pytala doki tak povedala ze v pohode to mozem uzivat ked mi to pomaha, alebo z lekarne ak chcem si mam kupit Malox, tak skus nieco z toho, inak ako som uz pisala mne v lekarni nechceli ako tehule nic predat na zahu, vraj to musim len vydrzat...ale u mna je to take ze by som zakazdym hodila tycku...aj v noci som sa zobudila ze som mala uplny reflux, fuj vsetko sa mi vratilo do hrdla, nechybalo vela...ale som to zasa predychala..no musime nejako vydrzat :wink:
3. nov 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, síce som písala, že dnes na nete nebudem, ale mužíkovi sa presunula služobka na piatok, tak si užívam internet a kooonečne domace pohodlíčko :slight_smile:

Miriček ja som na Dankovčíka čítala tiež veľa pozitívneho, tiež je vraj veľa rozlietaný po rôznych sympóziach a tak, a som rada, že som si nakoniec vybrala dokinu, ktorá je s ním jedna ruka. Myslím, že aj toho 16.11. nám bude robiť utz opäť on. Ale určite sa nájdu dobrí lekári aj u vás niekde v okolí, ktorý sú dobrými odborníkmi vo svojom fachu - ja viem, si teraz trošku opatrnejšia, ale výhoda je aj to, že máte Brno celkom poblízku :wink: .

Avuška - veru dobre si pochopila tá reakcia - akoby som ju ovalila riadny balvanom a pritom vie, čím sme si prešli, čo sme prežili a stále za každým, keď som jej niečo robila, nejaké prepočty a tak, tak jej obľúbená veta bola za každým - keď tu raz nebudete, aby.... Ale ako som už aj Lenke písala - proste staré dievky majú priority niekde úplne inde ako je rodina - radšej ju už ani neriešim, som rada, že som to takto urobila - a to som chcela byť férová, ale to asi v dnešom svete už nieje dôležité. Vy sa ako máte Avka? Malá kopká o dušu?

Juli moja chcela som sa ťa opýtať, kedy si šľa na hematológiu, keď si zistila, že si tehu? Neviem, sa totiž už niekoľko dni dovolať do ambulancie a nerada by som niečo zanedbala. Aj ti menili dávku, či si ostala na rovnakej ako na začiatku?

Lenik a ty kde zase prevetrávaš túlavé topánky? Moja ale veď ty budeš mať sept./októbrové dieťatko - ja som predtým veľmi chcela buď marcové alebo októbrové - neviem prečo, asi preto, že väčšina mojích blízkych je októbrová - ale teraz to je šuma fuk - ale ak sa to teda v tom júni/júli podarí, tak to už bude také fajné počasíčko vonku a nebudú musieť byť drobčekovia naobliekaný - tuším to už niekto písal :wink:

Tánička čo porábkate, ešte spinkáte?

Inak vás všetučky pozdravujem a tým, čo som nepoďakovala za gratulácie patrí jedno veľké Ďakujem (Katy, Adra, Olympia a všetky ostatné :wink: )
3. nov 2009 o 09:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.
takyna gratulujem tesim sa velmi stebov moja.
3. nov 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzlik ja som chodila na hematologiu kvoli tomu ze som po IVF vzdy na 10 den krvacala, takze ma podchytili hned od zaciatku a pichala som Fragmin 10 dni pred IVF, ten druhykrat som pred OPU vynechala a pichala som az po OPU, stale Fragmin a od 10tt mi to zmenila na Clexane a ten budem pichat az do konca tehu. Chodim kazdy mesiac na pravidelne kontroly. Takze pichala som uz pred tehu :slight_smile:
3. nov 2009 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli veru, veru u nás je krásne slnečno, ale tiež už mrazivo - včera sme zoškrabávali námrazu z auta. Ale keď som ráno pozerala teleráno - tak v BA normálne poletoval sneh - na východ ešte nedošiel - tu len prasacia chrípka z ukrajiny :sweat_smile:
3. nov 2009 o 10:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli viem, že si picháš od stimulku, aj ja vlastne už 1,5mesiaca pred stimulkou som začala a od začiatku stimulky každý deň, len mi dokina hovorila, že ak otehuľkujem, tak mám prísť na kontrolu a potom ma budú tiež sledovať každý mesiac - chcela som len vedieť, že akú dávku si picháš - ja pichám Fraxiparine 0,3, tak snáď tým nič nepokazím, ak pôjdem len teraz. Chcela som mať tehu najskôr potvrdené z utz a od piatku sa snažím dovolať a nič. Budem tam musieť zájsť asi osobne.
3. nov 2009 o 10:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzli picham clexane 0,2, ale ten Fragmin bol o nieco vyssi, ale kedze mi ho znizila az od 10tt tak sa nestresuj moja :wink:
zuzlik, no radsej vytacaj pekne ciselko o dusu, nechod tam osobne, mozno by ta ani nezobrala ak si sa neobjednala a teraz sa neoplati nikam chodit, vsade kopec chripky a veru vy tam mate blizko tu Ukrajinu :wink: tak davaj na seba pozor, najnebezpecnejsie je ochoriet v tom I.trimestri
3. nov 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ona by ma istotne nezobrala, keby som tam prišla len tak - myslela som, že tam skočím objednať sa, ale budem ešte vytáčať a skúšať do nepričetna, snáď to tam raz zdvihnú.
Inak to som chcela Juliček, že koľko si picháš a či stále rovnako - potom je to fajn. Ja som tiež mala pichať najprv Clexane 0,2, lenže ja som sa z neho celá vysipala a tak mi dala fraxiparine a ten bol najnižší 0,3 - tak v postate mám vyššiu dávku ako by som bola pichala. Ale nie nestresujem sa, len som chcela vedieť tak informatívne, ako si na tom ty :slight_smile:
3. nov 2009 o 10:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzlik skus kuknut toto
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/fragmin-2500-iu-0-2-ml-striek-pil-39002.html

podla tohoto je asi aj Fragmin 0,2 takze teoreticky by ti mohla dat aj ten..mne neviem preco ho menila, ale nepatram po tom..snad vie co robi :wink: :wink:
3. nov 2009 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne Juli nerieš to, možno si mala veľmi dobré výsledky, tak ti dávku zmiernila, aby ťa zbytočne veľa neprekrovala.
3. nov 2009 o 11:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute kocky, zuzlik - no poznas ma, stale niekde beham, ale dneska len doma a na dlhej prechadzke so psikmi, zajtra zas budem behat po meste :stuck_out_tongue_closed_eyes: zuzlik s hemato mas cas do 8tt, potom uz treba aby sa to skontrolovalo, tak to este stihas a hlavne ty pichas uz davnejsie, takze urcite si ok aj babatka :wink: :dizzy_face:
pozdravujem vas vsetky babulky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
inak precitala som si v tom FC - ty brdo :confused: :astonished: :angry: no radsej ani nepomysliet.. ale hlavne ten pristup... ved chyby sa mozu stat, to chapem, sme len ludia, ale riesit to takymto sposobom.. ved jej mohli tej kocke povedat, ze jej teda daju dalsie IVF zadara, nech si je ista ze je vsetko ok, lebo s takou neistotou ist na KET, ze neviem, ci je to naozaj manzelove?? :angry: nemam slov....
3. nov 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky dnes tu bolo nejak ticho asi to pocko nas uzemnilo :grinning: , este stastie, ze nemusim do prace tak nezazivam kolaps v doprave :slight_smile:
zajtra idem do poradne, tak sa moc tesim na nasu mojku opat ju uvidim a potom na chvilku do prace uz dnes som tam mala moju zastupkynu z Rima, tak musim aspon na hodku sa s nou ist porozpravat co treba robit a asi bude potom chodit za mnou domov inak neviem ako to zvladneme
skusim si vyziadat vychadzky ale neviem co povie dr, ked mam kluduvy reziim ale za pokus to stoji
tak zajtra napisem prve skusenost z novej poradne
3. nov 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Zuzli,takze uz si uzivas pohodicku.. :slight_smile: Na staru dievku sa v...r :grinning: Ved kto by chcel byt na jej mieste,co jej zostava,iba zavidiet a podrypovat.. :sweat_smile: a to ,ze este aj vedela cim ste presli...
Nasa malinka kope veru odusu,mam pocit,ze stale viacej a viacej,dokonca aj v noci,kedykolvek sa zobudim,tak aj ona je hore..
Dnes som bola na tom gluk.teste.. :unamused: Isla som tam ako herecka,ani ma nenapadlo,ze by som mala mat zle vysledky...Robila nam to nejaka neprijemna laborantka,uplna ignorantka,na otazky neodpovedala,nozik na citon nepozicala...ale inak bola fajn.. :grinning: Z vysledkov som bola v soku,ale volala som aj dokymu a ten vravi,ze to mam v norme..Takze moje jesenkove vecery asi koncia.. :sweat_smile: dufam,ze nebudem musiet mat aj nejaku dietu,ved uvidim v pondelok ,idem na poradnu..
Juli,aj u nas je teda riadna kosa a najlepsie je,ze stale nemozem kupit nic zimne,bundu,co som myslela,ze este znosim,zapnem uz len pri vydychu.. :angry: :angry: a co som si dnes nejake skusala,tak dopadli podobne.. :sweat_smile: No musim hladat dalej..
Leni,zajtra prijemne zblinanie.. :grinning:
3. nov 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miri,dufam,ze nova poradna bude o.k drzim palce,nech sa babulka mala pekne ukaze . :slight_smile:
a v praci to urcite nejako zvladnu.. :wink:
3. nov 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a si mi nenapisala,co ta mamina...
3. nov 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julietka :dizzy_face: :dizzy_face: jeeeej,ja som si az teraz vsimla,ze uz mas drobco v albume :slight_smile: Krasne deticky :slight_smile: A naozaj vidno,ze chlapcek sa radsej ukazuje.. :slight_smile: Nadherni su...
3. nov 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aahojte...
Zuzla... vidis kedze som tu nebola tak maly ma zamestnal na cely den :sweat_smile: .. veduci sa rozhodol ze nebude spat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
Avaka... mala je aka akcna slecna :wink: z glukopuru ma riadne ponadrapovalo... baby to v cakarni pili ako kavu a ja nad umyvadlom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lenka...ty si ina vrtula :grinning: ... treba nemrznucu zmes doliat :wink: ... a zohriat sa potom v teplucku tu na koniku na chvilocku :wink:
Miri... vychadzky by bodli to hej...no vies ako to je.... vzdy lepsie byt na lozku doma ako v nemocnici...dufam ze to nejak sklbite dokpoty aj tvoje tehu aj pracu.....drzim palce :wink:
... zatial pa...
inak bola som sa ockovat na chripku :sunglasses: ...
4. nov 2009 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julie....jeminenko... to to leti... uz su aky velky drobci... :dizzy_face: super ze takto krasne idete :wink: ...
4. nov 2009 o 08:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozdravujem :slight_smile:

Miriček drž sa dnes na poradni - verím, že sa tešíš na malinku, keď uvidíš, že je malá v poriadku, tak ťa to aspoň na chvíľku ukľudni :wink: Inak ani ja nemám vychádzky zabudla som opýtať, ale skúsim toho 16teho :wink:

Táni no tak to ťa vedúci riadne zamestnal, keď si ani na chvíľku neprišla - to u teba nezvyk :slight_smile: , ale ako vidím, dnes je to lepšie... Aj to počasie, už aj tu u nás na východe je pochmúrne, tak možno sa mu dnes bude lepšie spať.

Juli ani si sa nepochvalila, že si pridala fotečky - fakt sú super, ale tú šišulu by som asi neuvidela, keby tam nebola šípka :grinning: Chlapček ten je jasný :grinning:

Leni na to, že si včera bola len doma, no mohla si aj častejšie nakuknúť - zrejme, ťa tu dnes opäť neuvidíme, keďže prevetrávaš túlavé topánky :sweat_smile:

Avi no vaša malá bude zrejme akčné dieťatko, keď je taká aktívna už teraz - ale aspoň ťa to ukľudňuje, ak cítiš jej pohyby, však.

Ja som vám baby aj zabudla povedať, že včera som volala ešte ohľadne kontrolných výsledkov na hcg, lebo dokina si to vyžadovala a na 19D po ET bolo hcg cez 13tis - to je skok však? A bola som už aj za tou dokinou, čo ma poslal Dankovčík kvôli OHSS, tak bola zlatá a vyjadrila sa, že vaječníky sú síce zväčšené, ale voda nieje prítomná, a ak sa OHSS neprejavil doteraz, tak už to bude len a len lepšie - a aj tak sa cítim, ani večer už niesom taká nafučaná. A podarilo sa mi konečne dovolať aj na hemato, tak v pondelok idem :wink:
4. nov 2009 o 09:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky :slight_smile: no veru fotecky som pripla v sobotu, ale kedze tu nikto nebol nebolo sa ani komu chvalit :wink:

avka a tanitka ako prosim vas prebieha ten glukozovy test? na idem nanho v stredu o tyzden, ale musim ist sucasne aj na hematologiu. Potrebujem preto vediet ako dlho ten test trva? kazali mi prist na osmu hodinu, tiez s vytlacenym citronom...budem tam dlho? a krv mi budu brat aj z ruky alebo iba z prsta?
4. nov 2009 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
avka tak to sme na tom rovnako s babuliakmi :wink: vidim ze tvoja princeznicka je tiez riadne vykonna :dizzy_face: aj ti nasi ked sa v noci zobudim tak su so mnou hore a robia riadne kotrmelce, az sa bojim o maleho kedze ma okolo hrdielka tu pupocnu snuru, aby sa mu nieco pri tych kotrmelcoch nestalo :confused:
ale som si vsimla ze malokedy su naraz hore, vacsinou je dievcatko aktivnejsie a chlapcek spi, alebo je lenivejsi v tych akrobatickych pohyboch :dizzy_face:
4. nov 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tani tak maly blondacik cely den vydrzal nespat? :slight_smile: no hold je uz velky chlap tak toho spanku cez den bude asi stale menej a menej, ale ako vravi zuzlik dnes je take pocko ze by sa mu mohlo zadarit :dizzy_face:
4. nov 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzlicek to su krasne vysledky hcg, tak sa z teba tesim ze je vsetko v poriaku a krasne sa to vyvija, nech to takto ostane az do leta :dizzy_face: a som rada ze si sa konecne dovolala na to hemato, lebo naozaj sa neoplati v tomto obdobi niekam zbytocne trepat
zuzlik a aby sa ti uplne upravil ten stav OHSS je dobre papat viac bielkovin okrem toho ze pijes aj viac tekutin..ja som si po IVF kupila normalne v obchode pre sportovcov taky vitaminovy plnohodnotny napoj co oni piju po najvyssich vykonoch a obsahuje albumin. Lebo som si nastudovala ze prave ten albumin je dolezity aby sa predislo vzniku OHSS a napokon som zistila ze albumin nechavaju kvapkat aj v infuzke po IVFku..
4. nov 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli keď som počula to číslo až mi padol obrovský kameň zo srdca - som rada, a verím, že to napreduje tým správnym smerom :dizzy_face:
Inak s tým albuminom máš pravdu - mne ho pri 1.IVFku, kedy som skončila v nemocke s OHSS 4.stupňa pichali na odvodňovanie - nejaká ľudská plazma to taktiež nazývali. Ale mám pocit, že sa už vôbec necítim tak zle ako predtým - vlastne aj ty si mi potvrdila, že sa to bude len a len zlepšovať a mám pocit, že sa to zlepšuje. Dokonca dokina ani žiadnu vodu nevidela. Ale to má asi trápi najmenej - už by som bola najradšej keby bolo 16teho poobede.
4. nov 2009 o 10:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzlik nebojkaj tentokrat sa nicoho neobavaj vsetko dobre dopadne :slight_smile: babuliatka su pekne zahniezdene, ty si na PN tak vela oddychuj, vela spi a hlavne papaj kyselinu listovu, teraz v prvom trimestri mozes aj zvysene mnozstvo, lebo v tomto obdobi sa jej spotrebuje najviac a babuliatka kedze su dve potrebuju zvysene mnozstvo aby sa pekne vyvijali :slight_smile:
4. nov 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok