Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vrabcek24
21. jún 2013

@inna74 ani oproti KE sa to nedá porovnať, hoci my to máme ďaleko, inam by som už nešla. Držím palce nech sa Teba tiež šťastie usmeje, ja na to šťastíčko čakám už veľmi dlho, ale vzdávať to netreba.

annetty
21. jún 2013

@vilaamalia 😢 😢 😢 chce to cas ☹ ....vsetko bude dobre, zazraky sa deju. Moja kolegynka mala 42 ked otehotnela, takze nevesaj hlavu prosim🙂 Poslala by som ti srdiecko, ale vsetko som rozdala, tak posielam taku vlnu lasky a pokoja, nech je ti co najskor lepsie 🙂

tancik
21. jún 2013

@inna74 ako si citila, ze to skoncilo?

andy175
21. jún 2013

Ahojte! dnes som bola na ultrazv. kontrole - 8. deň cyklu. myslela som, že pôjdem ešte na jednu kontrolu a potom na odber. Ale doktorka mi už odber naplánovala na stredu 26. 6. Boli ste niektorá z Vás tiež iba na jednej ultrazvukovej kontrole? možno že len stresujem, že je to málo a je to možno úplne jedno.

lienka_1
21. jún 2013

@andy175 Ja som tak bola. Doktorka videla 7 folikulov a bolo 7 vajicok, 6 zrelych a to jedno este chvilku kultivovali a az potom napichli s ICSI. Nic sa neboj a hlavne nestresuj. Oni su profoci, vedia co robia. V januari som bola v inom cetre 3x na ultrazvuk a nakoniec iba 2 vajka sa oplodnili. Drzim palce 😉

dafy
21. jún 2013

ahojte dievčatká moje 😎 😎 😎 dnes alebo max zajtra by som uz mala dostat mš a ja este stale nie som rozhodnuta či začať 😀 😀 😀 😀 ......ta moja koprivka sa ma drži posledny tyzden ako kliest ale vsetky testy negatívne zrejme je to stresového povodu 😝 😠

melisska
21. jún 2013

@dafy pri jednej cernovlaske,čo mužov nemá v láske, som zhorel na otázke o šťastí ....😀

melisska
21. jún 2013

@natali225
@vilaamalia srdiečka pre pohladenie duše 🙂

melisska
21. jún 2013

O chvíľu langoseee 😀

andy175
21. jún 2013

@lienka_1 dakujem. ja som mala folikulov len päť ale tak na počte nezáleží! hlavne aby boli kvalitné 🙂

lienka_1
21. jún 2013

@melisska Mnam! Ty provokaterka! 😀 😀

lienka_1
21. jún 2013

@andy175 Presne tak. Drzim palce! 🙂

andy175
21. jún 2013

@lienka_1 dakujem 🙂

natali225
21. jún 2013

@melisska dík moja 😉

melisska
21. jún 2013

Dva langoše v brušku 🙂 su vynikajúce s kyslou smotanou, syr a kečup 🙂 mňam

dafy
21. jún 2013

@melisska čiernovláska bola ale cca 4roky dozadu 😀 😀

melisska
21. jún 2013

@dafy jaaaj ty klamárka 😀 lebo mne sa takto zdas jemnejšia 😉

dafy
21. jún 2013

@melisska 😀 😀 😀 keby si kukla vyššie dátum komentov 😝 😀 😀 😀 😀 to som uz mala dávnejsie ako profilovku haaaaaaaaa

izzie27
21. jún 2013

@melisska zatial nic, tak uvidim
@skaredekacatko To je super, ze ti to tak vyslo. Mne vysla OPU uz na 10.den. netihla som pichat ani tie druhe injekcie.Mne tak vyslo 1.IVF. tesim sa uz len na tvoje pozitivne spravicky.Mne nasli mi 2 polypy, aj ich odstranili. Teraz cakat na mrsku a ideme na to. 🙂

cookienka
21. jún 2013

Baby potrebujem pomoc...dnes mi prišlo z Dovery, že musím ešte k tomu tlačivu o refundácii doložiť aj originál lekárskej správy s uvedením indikácie o vykonaní IVF v cudzine, príčina neplodnosti spolu s potrebnými dokladmi.
Posielali ste si niektorá? a čo este teda potrebuju??? som dosť naštvaná, ako keby som si akože len tak zo srandy chodila na IVF 😠 akože ma to baví.... 😠 😠

skaredekacatko
21. jún 2013

Izzie27 a co si su vlatne pichala, mne ostal fostimon tak picham ten plus k tomu rano naobed vecer clostybegid. No ja som aj rada, ale tretieho mam ist sesterke na promocie co asi nepojdem, kedze teraz som stvrty den cyklu tak to vychadza tak niejak, ale vsak to mi nevadi, hlavne nevh je v setko v poriadku a tvoria sa vajicka.

nelly3
21. jún 2013

@cookienka
ja som poslala do dovery: tlacivo o refundaciu vypisane, z brna A4 co mi pisal koudelka na prvej konzultacii o mojom zdravotnom stave a fakturu, vsetko original. 3 mesiace im to trvalo pokial mi prisli peniaze na ucet.

lenka2013
21. jún 2013

@vilaamalia Celkom ťa chápem ako ti je,som v podobnej situácii ,mám 40 a idem na 10

vilaamalia
21. jún 2013

@vilaamalia
@alka025
@pufa
@falin
@speranza1
@tancik
@vrabcek24
@daska32
@annetty
@lenka2013 Ahojte dievcata, dnes som bola zavalena pracou, tak som sa sem ani nedostala. Vsetkym Vam dakujem, dufam, ze som sem nevniesla vlnu nejakeho pesimizmu. Tie dva dni, od toho nestatneho zakroku sa mi uz zdaju, akoby boli strasne davno. Pomaly sa dostavam do beznych kolaji, vymazavam plany a predstavy, co bude, ked sa "to narodi":(, nekontrolujem uz svoje telesne pohyby ani cas, kedy mam uzit utrogestan, nepocitam dni od ET ani tyzdne, ktore by ma cakali, keby... Nejako to ide. Za chvilu sa vratim k mojim oblubenym sportom, k zahradke, dufam, ze aj k nizsej vahe, lebo ani neviem, ako sa na mna za ten cas nalepili tri kila. A uvidime, co bude dalej. Cas zahoji rany, tak ako vzdy. Musi🙂

sarasota
21. jún 2013

@vilaamalia je mi velmi luto ze to takto dopadlo posielam velke objatie.Paci sa mi ze ides dalej treba verit ze raz sa toho drobceka dockame.My sme si tiez povedali ze bez dietatka si zivot nevieme predstavit a tak sme sa rozhodli pre adopciu a popritom cakani skusame aj IVF takze drodcek bude urcite. 🙂

bocianoviny
21. jún 2013

Baby, najmä z Ba a okolia a BB a okolia. Na Turné plodnosti - link pripájam - príde aj slovenská embryologička z ReproGenesis z Brna, tak sa príďte spýtať na softy a všetko ostatné. Myslím, že do BB príde aj šéfka. Bocian sa na Vás teší a ďakuje, že dáte vedieť aj ostatným snažilkám. https://www.facebook.com/events/258605970943810/

vrabcek24
21. jún 2013

@bocianoviny ďakujem za tip

inna74
21. jún 2013

@tancik Ahoj,cítila som to tak,že na asi tretí deň som dostala večer takú triaśku ako keby zimnicu a bola mi zima,bola som horúca ,merala som si teplotu,ale nemala som horúčku..Imunitný systém zabojoval hmmmmm.

vilaamalia
21. jún 2013

@sarasota Uz ste dlhsie na zozname cakatelov? Myslim, adopciu. Je mi luto, ze dietatka s nasimi genmi mat asi nikdy nebudeme, ale aj toto je cesta. Poznam pary, ktore to urobili a od prvej chvile tie deticky miluju tak, akoby boli ich vlastne. Drzim Ti palce, myslim, ze este sa chystas do RF, vsak?

izzie27
21. jún 2013

@skaredekacatko aj ja som brala tie tabletky-clostybegid.a pichala som si merional. Orgalutran boli tie druhe a tie som ani jednu nepichla, lebo na 8.den som ma 18mm folikul. Tak som si pichla pregnyl a potom sla na OPU.
@vilaamalia je mi luto, co sa ti stalo a verim, ze raz pride ta chvila a ty budes drzat svoje bábatko 😉
@sarasota aj my sme sa dali na takuto cestu. Uz sme podstupili sedeenia a uz sme zapisani a cakame. Takze tiez verim, ze raz babatko bude 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre