Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
4. nov 2009

ja len na skok.. dieta sa vsade liepna 😅 musim chytat aby nespadol... 😕
julie... trvalo to dokopy asi 2hodiny... pichnu do prsta nalacno....potom vypijes sladku vodu pockas (uz neviem kolko)a pichnu druhy krat zase sa pocka a potom treti krat.....ale vodu pijes len raz....

julietka
4. nov 2009

tani dakujem 😉 vies musim ist este aj na krv na hemato, tak som chcela vediet ako to postiham lebo nieco musim do ruzinova a nieco na antolsku... a dufam ze krv na hemato nebude skreslena z tej glukozy..
no veduci dava zabrat maminke, ale dobre ze je taky aktivny drobacik 🙂 je to bystre dieta 😵

olympia
4. nov 2009

čaute tehulky aj zatiaľ netehulky, došla som vas len pozdravit, ale citam si vas a naberam optimizmus. Tento mesiac idem nato aj ja! ;) (Ale ešte si chvíľočku počkám.)

mirinda10
4. nov 2009

tak ja mam dnes velmo dobru naladu videla som princeznu a vrtela sa o sto sest, mame uz 359gr a podla doc je ok ale objednal ma k Cunderlikovi na morfologicky utz na 20.11 a potom hned v pondelok mam poradnu ale uz by som ju mala citit coskoro, doc ani nechapal ked sa tak vrti, preco ju necitim ale asi som vadna aj ked vcera mi skrkalo v bruchu ale az skoro pod rebrami ale neviem ci som to ja alebo mala neviem to niekedy rozlisit
ta mrtva babulka uz nema ani plodovku a dost sa cvrkla a princeznej sa tiez uz zmensila plodovka asi sa uz vstrebla tak asi ja si pockam ked uz budem citit kopanceky a to mozno uz bude za 2 tyzdne ved uvidime mozno zajtra budem nieco citit

no pytala som sa vychadzky a tiez napisal kludovy rezim asi sa este aj on boji ale PNku mam chodit k svojmu dr, ze on neeviduje PNky tak asi koncom mesiaca ak morfologicky bude ok a dalsia poradna tak ked pojdem po penazny listok tak pokusim sa zlomit dr nech napise aspon 2 hodky vychadzky

avaka - mama bola na makko uz skoro plakala ale pochopila, ze som ok a som vyrovnana a mala sa drzi tak nejak to rozchodila ale volala mojim sestram hned ako som s nou dovolala a tiez mamu presviedcali, ze ked ja som ok nech je aj ona a nech sa zbytocne netrapi a nech sa tesi z nasej princezny este, ze mam tak super sestry skoda len ze nasa babula bude jedinacik ale budem mat nad sebou anjelika sestricku

juli idem pozriet drobcov, ja stale neviem ci mam ist na 3D kde si bola v Gynfive? mozno aj ja pojdem ale moj muzik malu uz v 3D videl len ja nie ale bola mensia

mirinda10
4. nov 2009

juli nadherne deticky, mala tam relaxuje ako princeznicka to je ina dama 🙂 a chlapcek no ma vsetko co ma mat cely tato 😉 nadherny parik, zuzik kukaj nech uvidis co ta caka a neminie 🙂

tomka12
4. nov 2009

Ahojte 🙂
Olympia, aj ja idem tento mesiac nato 😉 . Ty kedy zacinas?

julietka
4. nov 2009

mirindik dakujeme 😉 ano boli sme v Gynfive, tam sme si museli zaplatit cely ich "balik sluzieb"ktory obsahuje morfologicky aj 3D, ale vy ak sa rozhodnete tak budete platit len ten 3D, boli sme tam asi hodinu a pol, pretoze sa v jednom kuse vrteli ako vzdy a mal problem ich zamerat, ved dievcatko sa nam do tvaricky ani neukazalo to mame len par zaberov, ostatne je vsetko chlapcek, ale vy pri jednej princeznej budete mat snad viac stastia, kedze ma viacej miesta

miri som sem chodila kukat cely den kedy sa ozves a veru som mala blby pocit ked si sa nehlasila. Ale sa z vas tesim ze ste v poriadku a neboj pohyby prvorodicky s jednym dietatkom nemusia citit az do 22tt aspon niektore babenky tak pisu na konikovi ze zacali citit az v 24tt, malinkej daj cas, ved si svoje zazila..som rada ze tvoja mamina to napokon spracovala a mas skvele sestry. A nehovor ze mala bude jedinacik, kto vie, mozno sa este rozhodnes a za dva, tri roky bude este dalsie, ved su ovela starsie prvorodicky tak vekom sa naozaj netrap.

julietka
4. nov 2009

olympia, tomka, drzim vam palce vidite ako sa to tu rozbehlo a roztehulkovalo tak sup sup, aby ste stihli pekne naskocit na tu uspesnu vlnu 😉

julietka
4. nov 2009

ozaj babenky este som vam chcela napisat ze moja doki mi odporucila pit stale tu mineralku Mgnezia, ale vysvetlila mi ze na nasom uzemi Slovenska trpia vsetky zeny nedostatkom magnezia ci su alebo nie su tehotne, akurat ze v tehu je toho nedostatku este viac, tak magneziujte 😉

olympia
4. nov 2009

Miri, teším sa z dobrych sprav a pohyby budeš iste citit uz onedlho.
Julietka, dakujem, takisto aj Tomke. Tomka, neviem presne, kedy zacnem, ale priblizne ratam v druhej polovici mesiaca. A ty?

tomka12
4. nov 2009

Olympia, ja zacinam pichat okolo 10.-11.11.

tomka12
4. nov 2009

Tak aspon nebudem sama, pridas sa aj ty...

avaka
4. nov 2009

caute 😵
Tani,tak aj Tebe chutila glukoza? 😀 A ja som pritom celkom na sladke...Ty si to aspon mohla pit pri umyvadle,ale ja by som tyku hodila asi pred seba na zem,kedze sme sedeli v chodbicke... 😅
Veduci je uz riadny chlapak,ked sa rohodol,ze uz cez den ani spavat nebude.. 🙂

Juli,ten test je ako pisala tanitka,prides,pichnu do prsta,vypijes glukozu,pockas hodinu,zase pichnu a o dalsiu hodinu este jeden pich 😉Potom sme este odozdali moc.Takze min.tie 2 hodky rataj..Ja som bola trochu dlhsie,lebo som aj cakala na vysledky.Tak aj Tvoje deturence robia v noci kotrmelce..?Ja sa kolkokrat uz v noci ani otacat nechcem,nech ju nebudim,ale uz ked nemozem vydrzat,tak sa pretacame.. 😅 A dnes rano som dostala take dve pecky,az do rebier.. 😀 Uz ma riadnu silu..

Zuzi,to je iny narast hcg,moc sa tesim,dvojkam sa ocividne dari,dufam,ze si to uzivas.. 😵

Miri,moc sa tesim,ze je babulka v poriadku 🙂 Aj,ze Ta sestry takto podporili,ved musela si to zvladnut Ty,tak to musi aj mama.A urcite sa budu vsetci tesit z vasej babulky 😵 Inak myslim,ze pohyby budes ciit mozno aj do 2 dni..Presne to,co opisujes som citila prvykrat v robote,tiez az pod rebrami,tak som myslela,ze tak vysoko,to asi nie..No a asi o dva dni som uz citila v lahu na chrbte tie silne kotrmelce 😵

Tomka,Olympia,sup na tehu vlnu 😉

zuzla80
5. nov 2009

Mirindik ale sa mi uľavilo - veľmi sa s tebou tešíme, že malinká je taká vitálna a že krásne rastie a priberá - dúfam, že ťa to aspoň na chvíľočku ukľudnilo a snáď tie "buchančeky" prídu už čo chvíľa a to ťa bude stále viac a viac ukľudňovať, že mala je v poriadku. Fakt sa s vami veľmi teším 😵
A Juliine fotečky som riadne poobkukovala 😉

Juli a tie magnezky nie sú bublinkové - lebo mňa z bublinkových vôd hrozne bolí brucho, akosi sa bublinkám vyhýbam, ale snáď sú aj nejaké nesýtené magnzky. Ja som si nakúpila minerálky Lucka - píše tam, že je to dobré aj v čase tehu, ale asi kúpim aj tú magnezku, na striedačku 😉

Avuška vieš, že si to užívam a veeeeeľmi - aj mužík chodí stále taký vysmiaty, slniečko moje a stále mi tvrdí, že som taká iná v tvári, že taká mamičkovská, ale som mu protirečila, že to bude asi tým, že som nenalíčená 😀 😀

Tomka, Olympia veľmi vám držím palce, nech sa zaradíte medzi ďalšie reprofiťácke tehuľky 😉

Taky moja a tebe sa ako darí? Akosi sa neozývaš, dúfam, že ste ok? Ako sa inak cítiš, už máš nejaké tehu príznaky 😉

Zdravím zvyšok klubu 🙂

julietka
5. nov 2009

zuzlik no neviem ci su aj neperlive tie Magnezky 😕 lebo muzik mi doniesol tu cesku Magneziu a ked som sa pytala ze preco perlivu, lebo ja tiez perlive nepijem tak mi tvrdil ze ina nebola..hm no ktovie, asi sa vyberiem do obchodu a preskumam teren, ale zda sa mi ze kedysi bola aj Lubovnianka nasa mineralka magneziova a bola aj neperliva, asi to chce fakt len pokukat
ale ja si zatial tu perlivu Magneziu riedim filtrovanou vodou, tak tie bublinky nie je az tak velmi citit

veru taky sa dlho neozvala, betarka, no verim ze sa nic nedeje a vsetko je v poriadku

ozaj babule stale neviete co je s peckou, vsak sa neozvala?

mirinda10
5. nov 2009

cauko babulky
zuzik magnezka je aj nesytena ale ak nezozenies tak nalej do pohara a za hodku pi do vtedy bublinky vyprchaju ale ak si das 1 tabl magnezka denne tak budes uplne ok
inak tvoj muzik moze mat pravdu mne v praci povedali, ze som mala taku jasnejsiu tvar inak moja sesternica mi povedala, ze som ina a to som bola 10 dni od ET tak asi nieco nam tom bude ale treba si to uzivat a radujte sa spolu moc si to obaja zasluzite ked ste museli x krat robit cestu KE-Brno- KE a to ti poviem je to riadna streka ale odmena je dvojnasobna 😵 😵 😵

tomka, olympia teraz je velmo plodne obdobie a super rozbehnuty tehu vlak tak, sup sup a zaciname stimulku moc vas tu budeme podporovat babulky

tak ja uz mam od vas teoriu glukozoveho testu zvladnutu na 1ku, uz sa iba tesit kedy sa to uskutocni len neviem jak to budem ja robit ked doc. ordinuje iba 2,5 hodky denne okrem utorka tak neviem, neviem ale necham sa prekvapit 😉

juli ten test zvladnes, mozno par dni nebus chciet ani citit sladke ale ked treba, tak treba ja ked som pila pred operaciou na kyselinu aby som sa po narkoze nepovracala tak ten napoj bol strach a hroza ale aj tak to nepomohlo nakolko som vracala ked som sa zobudila asi som to vypila z odporom a preto to nemalo ucinok 😉

tanitta
5. nov 2009

caute kocky 😉
Olympia, Tomka... obe budete v R ?....tak thuj thuj....nech sa coskoro pridate do radu tehuliek;)...
Avaka...aj ja mam rada sladke...ale toto bola silna kava 😀
Zuzla.. ty mas kedy dalsiu kontrolu?.. uz som mimo.... 😕
tusim Takynecka teraz niekedy ma utz ci sa mylim?.... haloo tehulka ozvi sa....
Miri, Julie,Avi,Leni.Oly, Tomka,Taky,Zuzi.....a spol. V.B.M&T(vsetkych buducich mamiciek tehuliek) zdraviiim.... 😉
Renysek.... ako sa dari?....
paa...

julietka
5. nov 2009

miri, zuzli k tej Magnezke..mne kazala doki pit tu mineralku a plus este dve tablety magnezia denne, ale podla mna je lepsie zacat radsej popijanie a potom pridavat tablety cim menej chemie pre babatka tym lepsie 😉

tani teba sa chcem uz davnejsie opytat ci uz mas ten Lodger bunker a ci si s nim spokojna, teda ak ste ho napokon kupili...ja zatial nad nim len uvazujem, uvidim podla potrieb ake budu mat drobci, zatial ho mam ako zalozne riesenie. Dostali sme ku kociku aj teple fusaky gratis, tak mozno zatial s nimi vystacime, aj ked neviem ci bude stacit len jeden par fusakov, lebo ak sa nahodou zaspinia, asi to budem musiet niecim kombinovat...

tanitta
5. nov 2009

Julie.. hej mam ho je perfektny...pouzivam ho uz asi mesiac odkedy sa ochladilo... nemusela som vela obliekat aspon....vyuzijes ho urcite mne sa osobne viac paci ako ten emitex... deticky ti rychlo vyrastu zimu preckate a odjesene uz zas budu vacsie....super je ze je okolo ruciciek stiahnes...nepotrebuje vela fusakov 😅 staci 2 pre dve deti... ved coze na nom sa zaspini? 😎 utekam maly place

julietka
5. nov 2009

tani ved to ze praveze uz jeden fusak pre kazdeho mame objednany s kocikom, preto neviem ci ho vyuzijeme
ale ak nam nebude stacit tak urcite kupim ten lodger, som rada ze si s nim spokojna, pretoze aj mne sa velmi paci a hlavne to je na nom super ze sa da pekne stiahnut okolo hlavicky a na babo nefuka, no a ze sa da stiahnut okolo ruciciek som ani nevedela, lebo vsade su fotky len okolo hlavicky, ale tak to je dalsie plus 😵

mirinda10
5. nov 2009

juli ja nemozem pit mineralky pre ich obsah soli dr mi zakazal nakolko zdrzujem vela vody v tele, takze u mna ostava iba chemia ale ako tehu si musime davat pozor na mineralku, normalne s tym nemam problem iba teraz ako tehu mam aj ked skoro vobec nesolim ale teraz si moje telo robi co chce 😀
som zvedava ako ja dopadnem s tou glukozou, inak ked mi beru krv aj teraz v nemocke, tak mam glykemiu max do 4 co je ok ale co bude po tom nadhernom napoji 😎 to sa necham radsej prekvapit ale aj moja sesterrnica mala tehu diabetes a bola chuda a aj je a nechapala ako mohla mat take vysledky ked normalne s cukrom nemala ziadne problemi ale tehu meni zene vela nastaveni v tele

gabika24
5. nov 2009

ahojte, zdravím všetky 🙂
takynečka, tak ako? 😵
Ja nestíham, ale ešte kuknem, ako sa vám všetkým vodí 😵

mirinda10
5. nov 2009

babulky ja som prvy krat identifikovala, ze mala sa pohybuje a to som bola na boku trvalo to tak 5 min je to super pocit tak babulka sa prebrala moc sa tesim, dufam, ze uz to bude kazdy den juj aka som rada

tanitta
5. nov 2009

jej Miri... gratulujem k pohybom;).. teraz to uz zacne 😵 .......

avaka
5. nov 2009

Miri,super 😵 😵 ,hned mi bolo jasne,ked skvrkalo,ze to tu bude coskoro 😉 Je to ine skvrkanie ako v zaludku...Tak sa babulka ozyva... 🙂
Miri,ten gluk .test,zvysene riziko je aj vekom,lebo ja nadvahu nemam,tak asi preto som bola soknuta..ale je to asi naozaj ine ako pri beznych cukrovkaroch...aj co som pocitala,vraj aj dieta je uplne ina,ako bezne,ked sa tehu diabetes povrdi...Ja to mam stale v norme,aj ked na hornej hranici,tak som zvedava,co mi na tej poradi povie..
Juli,ake budete mat fusaky ku kociaru?Take co sa budu dat potom aj do sportoveho?My este nemame vybraty,pozerala som na nete ten emitex,co davala Tanitka link a sa mi celkom pozdaval..
zuzli,len si to uzivajte... 🙂 teraz budete chodit stale slniecka vysmiate,raz darmo stastie sa asi v tvari hned odzrkadli.. 😵
Tani,V.B.M.T 😀 😵 to si budem muset natrenovat... 😀
pekny vecer 🙂

lenka20
6. nov 2009

caute babulky, zuzlik - gratulujem kraaaasny narast hcg, dvojky sa poriadne roztatarili v brusku 😵 😵 len tak dalej tehulka 😉 ozaj, mas nejake vychadzky ked si PN, ci teraz este nie...
mirindik no supeeeeeeeeer 😵 😵 , gratulujem k pohybom, musi to byt krasne, babulka sa ma k svetu, som rada, ze aj vasi to zvĺadli, sestry ti pomohli s maminkou, super 😉
tomka, olik - tak nech idete v slapajach tehuliek, teraz to bola fakt super vlna uspesna
😵 😵
takynka a ty co, kde sa tulas?
pekny den vsetkym 😎 😵

tomka12
6. nov 2009

Ahojte Reprofitacky 😉
Dakujem Vam vsetkym za drzanie palcov a dufam, ze to dobre dopadne...
Pekny den 🙂

julietka
6. nov 2009

miri ja vypijem denne asi pohar, max dva mineralky, takze to by snad kvoli soliam nemalo vadit. Inak pijem cistu prefiltrovanu vodu z vodovodu 🙂
tie pohyby su fakt nieco uzasne vsak miri? hovorim ze to je ten najkrajsi pocit na svete aky moze zena zazit, kym nedrzi ten zazrak na rukach 😵
mna drobci v poslednej dobe casto kopu do mocoveho mechura a veru niekedy mam problem dobehnut do najmensej miestnosti

avusik ja som mala vybraty emitex, ale kedze mame original fusaky ku kociku nebudem ho kupovat, ale asi kupim ten co sme sa s tanitkou bavili Lodger Bunker, sa mi velmi paci aky je prakticky a teplucky. Totiz mam stale dilemu, kocky ma presviedcaju ze najlepsi je overal pre deticky, ale sa mi zda na jeden mesiac zbytocne kupovat overaly ked budu zababuseni v perinke a fusaku. A vcera som volala s kamaratkou ktora ma tiez februarove dievcatko a ziju v tirolskych alpach som chcela vediet ci pouzivala na ich velku zimu overal na ten mesiac, tiez mi potvrdila ze ani nestihla, malu len naobliekala a od marca uz bolo teplejsie a u nas je teda ovela teplejsia klima takze asi kupim len nejake teple oblecko a budeme vrtvit a postupne zhadzovat 🙂

julietka
6. nov 2009

lenik uz sa ti to krati 😉

tomka, olympia, drzte sa nech je to vas posledny pokus 🙂

a zdravim vsetky ostatne babule

bobjan
6. nov 2009

Ahojte babuľky,

tak som dnes mala sladko spať z narkózy, ale čuduj sa svete 😀 Cysta zmizla a všetko je o.k. 😅

Júj, ale som rada 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre