Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

labus
25. apr 2009

Beatka a teraz čo berieš?

bea77
25. apr 2009

Labus, teraz tiež clostylbegyt, ale až 4tablety denne (2x2). Dnes som začala, takže vo štvrtok pôjdem na utz. Mám doma aj nejaký puregon, tak keď to bude vyzerať nejak nádejne, tak budem asi pripichávať. Pri IVF-kach som mala vždy len 2, maximálne tri vajká, takže pre mňa by boli dve z clostylu úspech.

lahhel
autor
25. apr 2009

Bei, a aky mas protokol, resp. stimulaciu? Minimálnu alebo klasicke IVF?

lahhel
autor
25. apr 2009

Kočky, este som sa chcela spytat, ze kolko embryjkov zvycajne vkladaju...Na Slovensku vzdy vkladaju 2 embryjka, 1 nie...alebo to zavisi od situacie?

bea77
25. apr 2009

Lahhel, nie klasické IVF ale soft (nativ s minimálnou stimuláciou). Dr.Machač usúdil, že u mňa klasické ivf nemá cenu, lebo aj na vysoké dávky liekov mám slabú odozvu. Všetky moje ivf-ka som absolvovala v Košiciach, ale minimálna stimulácia sa tu nerobí.

tanitta
25. apr 2009

zavisi dla situacie....my 2 bez pk....lebo sme viac nemali... 😉 ...nap. v heliku uprednostnuju na et uz len 1ks emb. v stadiu blastocysty...

bea77
25. apr 2009

Koľko embryí zavádzajú, závisí od situácie a tvojej vôle. Ale maximálne 2, teda ojedinele aj 3.

lahhel
autor
25. apr 2009

Minimalnu stimulaciu asi nerobia nikde na Slovensku..Bei a kolko dni sa stimuluje pri nativu? Je to stimulacia liekmi alebo injekciami? Takze ty si dnes zacala so stimulkou, tak ta coskoro caka odber a prenos, vsak?..tak velmi drzim palceky, aby boli krasne vajka a este krajsie emryjka..
A v Kosiciach si brala pri vsetkych 3 IVF rovnake lieky?

tanitta
25. apr 2009

kocky.. soft robi iscare pokial viem.... 😉 ... no same viete porovnat neporovnatelne 😝

lahhel
autor
25. apr 2009

Do Iscaru by som uz nikdy nesla..z toho centra mam najhorsie zazitky...fakt som sa tam citila ako to cislo co mi pridelili..Akurat som si chystala vsetky papiere co mam z IVF-iek a vsetky lekarske zaznamy..a papiere z Iscaru su najchudobnejsie - ziadna info ohladom spermiogramu, o embryjkach..proste nic, ledva som tam nasla napisane, ake lieky som brala..
Uz sa neviem dockat toho pondelka, tak sa tesim na tu konzultaciu...na poslednom IVF sme boli skoro pred rokom, takze dufam, ze tento rok bude uz konecne stastny pre nas vsetky reprofitacky 🙂 🙂 🙂 🙂

tanitta
25. apr 2009

dufam lahel a kocky ze odidete z tohoto car tak stastni ako my 😉 a daj vediet co ako ...ja taktiez na isc nerada spominam..bolo to cosi hrozne 😝 ... idem maly placka paaa

bea77
25. apr 2009

Lahhel, keď máš clostylbegit (to sú tabletky), tie sa berú 5 dní - od 3.DC do 7.DC. Potom 8.deň pôjdem na utz a zavolám Dr.Machačovi a keď sa nejaký folikul vytvorí, tak podľa jeho veľkosti mi povie, či mám ešte pripichnúť puregon.
A čo sa týka IVF v Košiciach, tak vždy som mala ten istý protokol. A práve to mi vadilo, že neskúšali žiadny iný postup. Tých IVF-iek som mala viac. Bola som párkrát aj ako samoplatca.

labus
25. apr 2009

ja som mala clostil od 2DC a potom som dopichavala MENOPUR a teraz budem mat 2x1 clostil od 2DC+ menopur 2 ampl. HNED OD 2dc a potom UTZ a doktor mi povie ako dalej zrejme ešte pár dní MENOPUR+CETROTIDE

lahhel
autor
26. apr 2009

Dobre ranko a krasnu nedelu zelam vsetkym 🙂

Inac som velmi rada, ze sa daju predpisat aj tabletky (napr. ten clostil)...lebo toho pichania injekcii do brucha uz mam veru dost, nebola to ziadna zabava a ja som si to nemohla ani pri jednom IVF pichat sama 😒 ...ale manzel nabral odvahu, aj ked v duchu sa urcite bal viac ako ja a v pohode sme to zvladli..ale teraz by mi fakt dobre padlo papat len pirulky..

Labus a ty kedy zacinas so stimulkou?

Kočky a beriete aj nejake vitaminy alebo nejake cajiky? Ja som stale na Calibrume Baby Plan a pijem gynekologicke cajiky...ci to ma nejaky ucinok, neviem..ale aj tak to beriem..Manzelovi som nasadila vysoke davky vitaminu E, tak snad bude dobry spermiogram...

labus
26. apr 2009

krásne nedelne ránko prajem kočky
Lahhel ja začínam okolo 7.5 čakám na mrchu

labus
26. apr 2009

Lahhel ja beriem FEMIBION je to podobne ako Calibrum Baby plan ale silnejšie a od 1 DC pijem alchemilku 2x denne do dna OPU na rast sliznice a beriem probiotika DOPHILUS proti gyn. infekciam a od swiss mega brusinky preventivne proti zapalom močových ciest to všetko možu aj tehulky budem to brat cele tehu poradila mi to vynikajuca imunologička a chodím pravidelne na masaže do OPU raz do týždna alebo 1x za dva týždne a to pomáha uvolnit a prekrvit organizmus -vrele odporučam fakt by som neverila ale mne kombinácia tohot všetkeho naštartovala nefunkčný vaječník ktorý som mala taky zakrpatelý že v roku 2002 mi ho ani na laparoskopii nenašli a min. sa objavil ešte nefungoval len ho zrazu bolo po rokoch vydiet a tento mesiac už aj začal pracovat čo je skvele a preto som bola skusit punkciu v Brne uplne bez stimulky mala som dva folíky čo bolo priam zázrak kedže mne rástlol jeden folík tak pomali že 20DC maval tak 15 mm a zrazu som ani OPU nestihla už 14DC boli prasknute kym som sa dostalal na sálu... ale je to užasne zistenie a aspon sme mali krásny výlet v Brne spojený s nákupmi a výborným obedom a tak čakám ... na mrchu

bea77
26. apr 2009

Dobré ránko všetkým.
Ja beriem kyselinu listovú, včeliu materskú kašičku a vitamin E. Tiež pijem tú alchemilku, ale nie som taká vzorná ako Labus, takže ja nie dvakrát denne, ale keď ma napadne. Ten vitamin E mi dal môj gynekológ, že je dobré ho užívať pri clostile.

tina1
26. apr 2009

ahoj labus, pozrela som si na internete, čo berieš ty. Ešte som o týchto názvoch vôbec nepočula, ale po prečítaní sa mi to veľmi pozdáva. Ale musíš nám to upresniť- femibion 400 alebo 800, a pri Dophiluse sú tam ešte nejaké názvy. Tú alchemilku máš sypanú alebo vo vrecúškach? A ešte sa chcem opýtať- nepočula si o používaní anopyrinu a chilli ? Dievčatá to niekde spomínajú. Aký máš na to názor? 🙂

tina1
26. apr 2009

labus a ešte, kupovala si si to v lekárni alebo z netu?

tanitta
26. apr 2009

ahojky...ja som brala femibion...najprv tusim 800ta je do 12t... a potom 400
tinka...ja som mala chilli a anopyrin... ten my dali v R. povinne po opu....vysledok svieti pri nicku 😉 .... totom som spisala minuly rok.. precitajte si ak chcete...http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... (babske rady).....

labus
26. apr 2009

Tinka Femibion 800 je pre snažilky a tehulky do 3 mes. tehu a potom sa berie 400 takže 800 www.femibion.sk a www.dophilus.sk všetko kupujem v lekárni a dophilus treba skladovat v chladničke Dophilus ja beriem ten silný Sper dophilus ale ja som mala nerovnováhu bakterii v črevách a stale v gyn. výtere nejaký bacil odkedy ho beriem mám výborne výsledky aj sa tak cítim ,tiež je dobrý v tehu Women Dophilus bráni vaginálnym infekciám ale kto bude brat tie mega brusinky od swiss tak stačí Adults Dophilus lebo vo Women je tá zložka z brusiniek pridaná na ich stránke dophilus je sekcia pre tehotne tam je všetko rozpísane a mám to konzultovane všetko z lekárkou aj lekárničkou -kamarátkami takže len odporučam
Anopirin by som nebrala ak nemáš problem s cievami alebo 1/2 tabl. každý druhý den tak to berie kámoška ja čakám na výsledky trombofilných mutácii a na cievne vyšetrenie inak ho brat nebudem lebo predsa je to liek a tie aj škodia miminu -len ak by mali prínos pre tehu tak by som to brala ale to ti lekár určite odporučí ak to budeš potrebovat. Chilli sa dá kupit v kapsuliach ako KAJENSKE KORENIE ale mne sa osvečila alchemilka a 1dcl vínka kvalitneho červeneho večer pred spaním - poradil to lekár kámoške že je to lepšie ako alchemilka a fakt to zabralo teraz som to skusila a sliznicu som mala ukážkovu-samozrejme sa nesmie prehnat to množstvo len 1dcl -odporučam lebo clostil znižuje sliznicu a ja osobne si odštavujem vždy ráno grepy tak 2-3 ks má to kopec vitamínov a posilnuje to cievy čo je potrebne pri hormonoch

tanitta
26. apr 2009

labus....ja nemam ziadne problemy ani s cievami ani hematologicke....a predsa som brala anopyrin1oomg za denne az do 27tt preventivne na odporucenie dr takze asi su rozne nazory aj dr ...cervene vinko mi odporucil aj dr K v R. po aj po et...jasne ze trosicku 😉 ...este som mala estrofem a acidum folicum...pa

labus
26. apr 2009

Tanitka ale to je presne to čo píšem odporučil ti to lekár aj ja by som ho brala ak by mi ho odporučil ale nasadit si niečo len tak sama od seba ... to je riskantne može ti odporučit nejake ine lieky a kombinovat to len tak .. ja by som si netrufla ja som tiež nad anopirinom uvažovala lebo som o nom vela čítala ale počkám čo mi povie lekár ved v R. su tak skvelí že fakt stačí to čo odporučia sama si netrufnem ho naordinovat . Ja som brala po ET v R. tiež estrofem,prednison a utroš samozrejme

tanitta
26. apr 2009

Labus... hej hej...v tom mas pravdu ze ho dr ale tiez nemal nap.papierovo podlozene moje vysledky z vysetreni ci naozaj mam alebo nemam problem....no ja som ale aj ten typ ludi ktory by si ho dal aj keby mi ho dr neodporucil... nie je to zase taky liek co by ohrozoval mna i dieta...velakrat sa naozaj berie "len preventivne" ... no ale to je uz na kazdom...co ako si spravi... myslim ze keby to bolo nieco co je nevhodne a urcene len na konkretnu diagnozu tak by ho nepredavali ako volno predajny liek 😉 ... mozno sa na to pozeras dost zodpovedne a s respektom k liekom ako takym...no naozaj zeny bez deti uz skusaju vsetko ako aj ze tej pomohlo to a to....napr. estofem citala si pribalovy letak? 😅 .. 😎 ...a predsa sme ho jedli 😝 ... jasne na predpis ...no neziaduce ucinky a pre koho nie je vhodny vravi za vsetko 😒 ....

lauritka
26. apr 2009

kuk ;) mne poradil gynekolog uzivat anopyrin preventivne pred otehotnenim, 50 mg denne. napomocne na pripadne protilatky v tele 😉

labus
26. apr 2009

Tanittka máš pravdu príblalový leták estrofemu som začala čítat a bolo mi s toho zle -tak som ho odložila...
jasne že chápem že žena čo nemá dietatko sa chytá aj slamky a skuša všetko... ale ja napríklad musím brat na krčove žily DETRALEX a to mám následok hormonou predtým som problemi nemala a píšem len za seba že ja by som si žiadny liek ani anopirin bez konzultácie s lekárom nedala ide mi o to aj porodit zdrave bábo a kombinovat lieky sama od seba si netrufnem ale podla mna v R. su tak užasny lekáry že ak sa aj kočka spíta lekára či by jej ho doporučil určite jej povie či to potrebuje alebo nie a možno jej to aj vysvetlí .. a inak tiež je v príbalovom letáku že v tehu by sa nemal..a napriek tomu ak mi ho štelc teraz doporučí tak hop budem s radostou brat povedala som že ak mi odporučí aj klince tak ich budem brat len nech to pomože..
určite to zasa nieje dávka ktorá by ohrozovala život a okrem anopirinu niektore kočky zasa beru ascorutin

labus
26. apr 2009

Lauritka - tak to počujem prvý krát zasa som o niečo mudrejšia ja som myslela že na protilatky v tele je prednison ten dávaju ,kolko ludí tolko skusenosti...

tinka12
26. apr 2009

Ahojte kočky, mozem sa k vam pridať? som strasne rada, ze sa zalozila tato tema ...prislo mi to vhod, pretoze v utorok idem na prvu konzultáciu do Reprofitu ku Dr. Koudelkovi. Strasne sa tesim 😉 tak drzte palce, nech nieco spoločne vymyslíme. Mam za sebou 1x IUI a jeden uspesny IVF cyklus v Gyn five, vsak v 8 tt missed abort. No nechcem uz u nich vyuzit ani jednu "sancu hradenu poistovnou", takze radsej idem do lepsieho, aj s tym, ze si to vsetko budem platit sama. Presla som aj inými centrami v BA, a uz pri prvej konzultácii sa ukázalo, ze nic z toho 😀
krááásnu nedelu vsetkým 🙂

labus
26. apr 2009

Tinka ahoj 😀 😀

lahhel
autor
26. apr 2009

Tak ste sa tu rozpisali s tymi vitaminmi, ze neviem kde je sever 😀 ..Ja beriem tiez anopyrin a prednison, mne to predpisala lekarka v Prahe, lebo sme mali nie zle, ale hranicne hodnoty bunecnej imunity voci manzelovym spermiam...tak davam tomu trosku lepsiu sancu, lebo som citala, ze ten prednison niektori lekari predpisuju tak mesiac pre IVF pre lepsie uhnizdenie embryjka...
Labus a hned idem omrknut tie tvoje vitaminky, brusnice si kupujem take susene, to by mohlo mat rovnaky ucinok ako tie kapsulky...

Tinka vitaj medzi nami, ja idem na konzultaciu zajtra, ty v utorok, tak sa tam mozno raz aj stretneme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre