Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
4. júl 2013

@buba08 😵

buba08
4. júl 2013

@sarasota kam idete na dovcu do Makarskej, nevies mi nieco poradit? Lebo ja uz tyzden hladam dovcu a nic som furt nenasla, uz sa mi ani nechce hladat

buba08
4. júl 2013

@lubica1979 cele tehu strach a ked sa to narodi, tak potom cely zivot, ale stoji to za to 🙂 drzim palce na dnesne sono 🙂

melisska
4. júl 2013

No hviezdy kde ste?????

vrabcek24
4. júl 2013

tu 😎

melisska
4. júl 2013

Falin vas pozdravujeme, idú na predĺžený víkend do štúrova 🙂 na budúci týždeň sem nakukne 🙂

vrabcek24
4. júl 2013

@melisska super, nech si oddýchnu a relaxujú

buba08
4. júl 2013

@melisska asi vsetky hviezdy na cele s @ria191 pracuju 😀 😀 😀

melisska
4. júl 2013

@buba08 no niekto musí aj pracovať, z čoho budeme platiť cigánov? 😀

dafy
4. júl 2013

@ria191 moja ako si na to prišla ze sa s tebou nebavím?? to by som si voči tebe nedovolila 😲 😲 Rešpekt 😀 😀 😀 kamoška moja zapadniarska 😝

lienka_1
4. júl 2013

@ria191 Ani mne sa na KET velmi nechcelo, este som celkom nestravila to posledne IVF. No dalsi mozny termin by bol az v novembri a tak dlho sa mi veru nechce cakat. Dafca ma nastelovata na KEt, ze sa uz dokonca tesim a neviem sa dockat 😀 😎 😵
A ja uz ocumujem taaaaak staaaasne dlho, az sa mi z toho pokazil zrak 😀 😀 😀 😀 Uz je nacase otehotniet 😉
Mna Koudy hned na zaciatku hodil do kategorie "zufaliek"......hej a este do kategorie " stareniek" 😀 😀 😀

lienka_1
4. júl 2013

@ria191 AU! AU! AU! Aj ti niekedy zastikavali krcok peanom, aby sa mohli dostat dovnutra? Lebo mne uz 2x a to som si hovorila, ze po transfere vrazim dokimu pestovku medzi oci 😠

dafy
4. júl 2013

@buba08 ja neviem proste tak mi to bolo povedané ze u nás to ani nie je potrebné a vraj to ani velmi neschvaluju vraj tá modrá tekutina sice vyselektuje najlepsie spermije ale ze potom tým padom ze su obalene tou tekutinou tak ich menej prezije či co ja ti to iba tak laicky vysvetlujem tak nejako som to pochopila ....a ze embr...vidí aj volným okom samozrejme pod mikroskopom ze ktore spermie su dobre 😕 😕 ..a vraj su to na nic vyhodene spermie predtým to bolo ze wau novinka a teraz uz ani za to nie su vraj nejake štatistiky potvrdili ze hovadina 😀 😀 😀 no vysvetlila som to po svojom ked som nieco zle napisala opravte ma dievčatká 😝 😀 😀 😀 😀

dafy
4. júl 2013

@lienka_1
@ria191 auuu ani nesrandujte ze tak musíte trpiet pri vklade 😕 😕 😕

vrabcek24
4. júl 2013

@dafy príroda je aj tak silnejšia ako IVF, ICSI,PICSI a podobné skratky 😀 , a ako my raz povedala jedna doktorka, v medicíne 2+2 nie sú štyri 😵

dafy
4. júl 2013

@melisska no moja polku tehulkovania más za sebou 😉 čoskoro uz ani ty tu nebudes vysedávať nebude čas 😀 😀 😀 😀 a mozno budes mat dobručké babätko ktore bude iba spinkat a papať tak ako moja 😀 😀 😀 mala som méééére času az som sa nudila kedze herečka si vyspávala 5 hodin v kuse najedla sa a potom zase 😀

lienka_1
4. júl 2013

@dafy To je asi taky sikovny jeden nemenovany kosicky lekar 😠 Lebo Koudelka urobil transfer tak, ze som skoro nic necitila. Asi ma fakt zlate ruky, preto sa donho @ria191 buchla 😀

ria191
4. júl 2013

@lienka_1 už 2x raz v Martine a teraz Marcelko 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Kouďák to zvládol bez toho, tak sa asi najnovšie obrátim rovno naňho fešiho veľkého nech sa mám na čo pozerať, lebo Marcelko by pri transfére vykecával a mne je to trápne sním kecať, keď má hlavu medzi mojimi nôžkami pako 😀 😀 😀

ria191
4. júl 2013

@lienka_1 to je pravda Kouďák je jednička, ale bezbolestné to tiež nebolo ja si vždy musím všetko odsrať 😀 😀 😀 dneska dláždim 😀 😀 😀 (nadávam)

ria191
4. júl 2013

@dafy no lebo mi moje príspevky iba laikuješ a nepapuluješ a to je na teba čo povedať. Peňaženku máš ??? 😀 😀 😀

lienka_1
4. júl 2013

@ria191 😀 😀 😀 😀 Ja som Koudyho nevidela, on sa schoval. Ja som aj tak cumela do monitora. Teda dufam, ze v pondelok uz ten vas mladas nebude v robote 😀 😀

ria191
4. júl 2013

@melisska veď falinka je zo západu ako to, že ty z východu máš čerstvejšie správy ako my západniarky hm??? 😠 😠 😠

ria191
4. júl 2013

@lienka_1 medzi nôžky ?😀 😀 😀 tak to víš musíš trošičku aj dvihnúť svoju hlávku, aby si ho videla 😀 😀 😀 a ten pohľad stojí veru zato odlepiť gerulu od kozy 😀 😀 😀 ja som stíhala aj kontrolovať monitor aj sa kochať 😕 😕 😕. A Marcelko už bude čvachtať nohy v mori 😀 😀 😀

ria191
4. júl 2013

kočule musím vás opustiť dúfam, že dafča @dafy podá správy o "deťoch" a idem makať na to, aby mali naši čierny spoluobčania za čo vysedávať po nákupných centrách 😀 😀 😀 teda aspoň na západe to tak je 😕 😕 😕

lienka_1
4. júl 2013

@ria191 Ja uz nedviham hlavu. Staci jedna utkvela spomienka na jedneho nemenovaneho kosickeho doktora.....ja zaspavam pred OPU a on strci svoju okruhlu hlavu rovno do v-cka 😀 😀 😀 Sa toho neviem zbavit 😀 😀 😀 sa na tom s kamoskou, co tam tiez niekedy chodila dobre bavime 😀
No ved uvidim, kto to bude tentokrat.
A aj ja by som si chcela cvachtat nohy v mori. ALe ze zufalo by som chcela 😀 No, ale priority su priority, dovolenku setrim na KETy a IVFka 😠

melisska
4. júl 2013

@dafy možno bude dobrucke babetko 🙂

melisska
4. júl 2013

@ria191 aspoň vieš ked vykecava ze ti neobzeta ohanbie 😀

melisska
4. júl 2013

@ria191 no to je moja stará kamoska 😎

schatje6
4. júl 2013

@vrabcek24 dakujem za odpoved, tak som dnes bola u svojej dr, ona sa zaobera aj chiropraktikou, tak ma celu ponapravala, a pozrela mi aj kostrc, no prijemne to teda nebolo, nieco mi tam porobila, ale vraj to take zle nebolo. A odporucila mi cvicit Mojzisku, ze ona ju cvicila kvoli menst. bolestiam a o 3mesiace neplanovane otehotnela. Takze dneska zacinam 🙂

@melisska velmi ti tehotenstvo pristane 😵 😵 inak sa pozname z rodinky...simik 😉
takze v lete idem cvicit o dusu a v septembri na IVF a okrem toho sme sa posunuli v ado poradovniku, takze nas bude doma koncom roka kopeeeeec 😀

mimika1973
4. júl 2013

@vrabcek24 vrabcek, presne toto si myslim aj ja uz! medicina je dobra vec, ale nie na 100% ista, kedze matka priroda vzdy zvitazi a ma posledne slovo! To je prave ta zahada, ktoru nikto nerozlusti veru! 😉
Je to podobne aj ked sa rozhoduje, ci dat vklad embryjka na 2. alebo 5.den. PK je dobra vec, lenze sa vyhodi aj vela embryjkov po ceste hoci niektore by urcite lepsie prezili skor v teplom brusku nez v dakej umelej tekutine v skumavke!
Takto mi to Marcelko jemne naznacil, ked som sa ho pytala na vklad, ze co si mame vybrat v nasom pripade.
ale to uz nechame hadam na skusenych embryologov co ich pozoruju denne, nejdem dopredu ja veru stresovat a planovat 😀 Bude ako bude a ako ma byt! 😉 Hoci aj mrazacikov by sme radi uvitali do rezervy! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre