Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
9. júl 2013

@mauerka a to trojkové ti vkladali v reprofite???

stastenka42
9. júl 2013

@melisska
@mimika1973 dik,už som taká dopletená,že neviem ani čo je menzes 😕 😕 😕 😕 marcelko je na dovolenke,tak sa nemám koho pýtat,počkám,hoci najradšej by som tie tbl. už papala...myslíte že 17. den na KET je v pohode? Pretože další den odchádza mm mimo a nemal by ma kto hodit domov,nechcem sama šoférovat 130km hned po transfére..predtým som chodila 18-20 den na KET

andy175
9. júl 2013

@mauerka verím mu, ale niekedy ma prepadnú také stavy, že by som najradšej plakala... no ale som v práci, tak sa musím držať. ja sa tak bojím, lebo ma bolia prsia a to ma bolia takto vždy pred ms...

ria191
9. júl 2013

@holly74 kurňa toho sa bojíme asi všetky a nad darovanými ste neuvažovali? A čo MUDr. na to?

speranza1
9. júl 2013

@holly74 je mi to luuuto.... mas vysetrenia ako hemato a imuno???

ria191
9. júl 2013

@andy175 tak to je normálne, že sa bojíš bude to v pohode teraz ťa môžu bolieť z úplne iného dôvodu 😀 😀 😀

bimba8
9. júl 2013

Ahojte kocky,za 20 dni sa chystame do Brna na prvu konzultaciu k dr.Stelclovi.Uz ho tolko nechcem otravovat do mailu 😀 preto ma napadlo,ze sa vas opytam ako to chodi s liekmi a injekciami.Predpise mi ich on a mozem ich v Cechach vybrat?nebyvam totiz na Sk,ale platim si tam poistenie.dakujem 🙂

speranza1
9. júl 2013

@bimba8 ano moze ti ich aj predpisat a mozes si ich tam aj vybrat a druha moznost je ta, ze ti rovno lieky daju v RF 🙂

ria191
9. júl 2013

@melisska to je ten lepší prípad ja keď mám nervy, tak by som všetko rozbíjala tak čo je lepšie hm??? a to nehovorím čo všetko by som svojím slovníkom vydláždila 😕 😕 😕 fuj hanba mám štartovať metlu 😀 😀 😀 ???. Vylož nožičky nič nerob alebo si choď prečistiť hlavičku prechádzkou alebo ako ja keď som naštvaná tak nakupujem 😀 😀 😀 a robím si tým nesmiernu radosť ale už nemám miesto v šatníku 🙂

bimba8
9. júl 2013

@speranza1 ahaa.tak super dakujem 🙂 vyhodnejsie je to z lekarne ci je to jedno?

mirkakn1
9. júl 2013

ahojte dievcata, mozem sa k Vam pridat? konecne som sa dokopala zavolat do Brna, som objednana 1.8 na konzultaciu k dr. Otevrelovi, co vy na to? rozmyslala som este nad heliosom, ale ked poistovna preplaca aj zakrok v cechach, naco chodit tu, ked mozem ist za lepsim, ze?

ria191
9. júl 2013

@mimika1973 provokatérka 😀 😀 😀 čo nevieš, že všetky máme "diétu" či redukčný program a makáme o dušu hm??? A potom tie fotečky od melissky @melisska že mňam 😕 😕 😕 zabijááááááááááák

ria191
9. júl 2013

@mirkakn1 jafné veľmi dobré rozhodnutie a ešte ti poisťovňa preplatí viacej ako na SK 😀 😀 😀 takmer celé takže nie je o čom 😀 😀 😀

speranza1
9. júl 2013

@bimba8 neviem ti to povedat, kedze ja som samoplatca..ale ak mas poistenie v CR..tak mozno by ti viac vyhovovalo, aby ti lieky predpisal a ty si ich sama vyberies...neviem ci ti budu preplacat aj IVF v CR??? alebo ako to je??? cakala si na schvalenie ziadosti na IVF v CR?

bimba8
9. júl 2013

@mirkakn1 ahojky,tak to sme tu 2 nove 🙂 my ideme 29.jula k Stelclovi.Myslim,ze vsetci su tam super a sikovni.Ja byvam v zahranici cize to mam daleko vsade,ale Sk centra som hned zavrhla.

bimba8
9. júl 2013

@speranza1 ja som poistena na sk,nie v cr.blbo som to napisala,prepac 🙂 zijem v IT,ale stale si platim na SK poistenie.
A neslo mi do hlavy ci v Cechach mozem vyberat na sk karticku poistenca lieky a vseobecne mam vo vsetkom dost misung kedze prvykrat idem taketo nieco podstupit 🙂

mirkakn1
9. júl 2013

@bimba8 ja som bola v kosiciach, ale nepacil sa mi tam ten pristup, ako na pase a myslim, ze je to tak asi vo vsetkych slov. centrach, tak naco to dalej natahovat, ja chcem babo a nie platit niekomu do vrecka 😒 a som rada, ze sme dve a mozme si drzat prsty a podporovat sa 🙂

bimba8
9. júl 2013

@mirkakn1 presne tak..a mne sa tiez paci pristup,radsej menej ale kvalitne..na Sk vedia nadopovat zeny,ze maju vyse 20 vajok a z toho pouzitelne mozno 2.
super,tak si budeme drzat palce 🙂 potom ti napisem prve dojmy,nech vies co ta o 3 dni caka 😀

speranza1
9. júl 2013

@bimba8 OK takze ides tak ako ja ako samoplatca... takze pokojne si mozes zobrat lieky priamo z RF...a ak to chces mat lacnejsie, tak sa daju zohnat aj tu lieky na MK... v teme mam nemam lieky....aspon myslim, ze sa tak ta tema vola...
a ak si platcom poistenia va SK a nemas vycerpane vsetky 3 pokusy IVF a nemas viac ako 39 rokov, tak si mozes podat ziadost o refundaciu.. (samozrejme az po IVF)...

mimika1973
9. júl 2013

@bimba8 ahoj, a kde zijes v zahranici? ;)
Ja som na tom podobne! 🙂
Toto leto prideme na SK, tak ideme sup do toho, kedze mame obaja zaroven volno! Inak sa nam velmi neda, zatial.

lubica1979
9. júl 2013

Ahojte baby, práve som sa vrátila od lekárky a z výsledkov krvi mi zistila rubeola IgM negatívna a IgG pozitívna. Mali ste to niektorá z Vás. Povedala mi, že to som prekonala niekedy v detstve a nie je to nebezpečné pre plod, ale aj tak mám strach.

bimba8
9. júl 2013

@speranza1 jej ty si zlata,dakujem za super info 🙂 podmienky splnam,to by bolo super,keby to poistovna aj preplatila 🙂 lieky zoberiem asi teda priamo v RF.dakujem este raz!

speranza1
9. júl 2013

@bimba8 za malo... prajem vela stastia... ved "bimbo" za to stoji, ci nie??? 🙂 😉

speranza1
9. júl 2013

@lubica1979 tak o tom som este nepocula☹..a co teraz chce lekarka robit?

mimika1973
9. júl 2013

@ria191 co, co co rius?! 😝 😀 😀 😀
Kaslem na diety ja, v nedelu som sa vazila (bola som rano aj behat, ha ha 😀 ), a bola som rada, ze 2 kg dole! a dnes sa rano znovu odvazim, a sup, uz o 1.5kg zas hore! Pfff, za to, ze som si vcera vecer dala kusok fajneho fr. syra s troskou chleba! a zmzllinu a kusok cokolady Milka s pralinkovo-orieskovou plnkou, zabijaaak, ale zboznujem ju! 😀 😕 😀 😅
A som v predovulacnom obdobi, a vtedy vzdy idu u mna gramy len horeeee!!!! 😀 😀 😀
No hadam zajtra rano to pojdem znovu rozbehat tu po parku, chi chi chi....ak nebude burka a bude sa mi chciet!
U mna je to kolisave s vahou, a neviem sa zbavit tych kil z predoslych stimulacii... 😒
Zeby dnes vecer len hlavkovy salat? hmmm... 🤐 Lenze mm rad papa, tak musim varit, a potom neodolam si dat aj ja z toho, tak papat budem, ale to vykompenzujem sportom, len cakam na tu motivaciu este! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😠

mimika1973
9. júl 2013

@ria191 ...a o mesiac uz budem mat tehulkovske brusko, ale si verim, co??? 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😝

lubica1979
9. júl 2013

@speranza1 vo štvrtok idem ešte ku ďalšiemu lekárovi, tak uvidím čo on povie, ale volala aj na infekčné a oni, že to nič nie je. Tak neviem

bimba8
9. júl 2013

@mimika1973 Ahojky,ja zijem v Taliansku 🙂 ty si kde?my ideme tiez teraz v lete kvoli manzelovej praci,ma toho stale vela.
Dr. Stelcl ma ale super pristup,hned ako vydedukoval,ze manzel moc volneho casu nema,napisal:takze spermijky hned aj mraziiime 😀 ale ja ho donutim prist pekne znova,ved cerstve su urcite lepsie ako mrazene 🙂

lienka_1
9. júl 2013

Ahojte zienky! Tak som zase tu. Vcera to bol riadny chaos, ale nakoniec to vsetko dopadlo dobre a nas maly bojovnicek je tam, kde ma byt 🙂 🙂 🙂 🙂 Koudy nam prichystal riadny sok, lebo nas zabudol zapisat a ked sme prisli nikto o nas nevedel a pozerali na nas, ze co tam chceme, ze embryjko je zmrazene 😕 🙄 😨 Poviem Vam, ze som musela riadne predychavat 🙄 Nastastie rozmrazovanie netrva dlho, takze transfer nakoniec bol. Ked to Koudymu zavolali, tak dobehol napriek tomu, ze v ten den nemal v RF byt 😀 😀 Chudak skakal okolo nas riadne 😀 😀 Chceli sme aj mrazit spermosky pre istotu, ale vysleky su znova katastrofalne, tak mi to tak vychadza, ze toto nase krasne embrusko musi zabojovat 🙂

bimba8
9. júl 2013

@speranza1 ze sa vobec pytas 😉 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre