Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
16. júl 2013

@lienka_1 ahoj lienka 🙂
To spinenie ako vyzera? bezove, ruzove, cervene, hnedaste? a v akej kvantite asi? musis dat aj slip vlozku ci len pri toaletaku je to?
Som tak rozmyslala, ze to moze byt normalne aj uhniezdovanie! 😉 Lebo si mala vklad pondelok, a spinenie zacalo piatok, tak je? Pokial sa nerozbehne naozajstna mrcha, je tu nadej! 😵 Mas pri tom aj dake mensie bolesti ako pred menzesom ci ani nie? picha ta na jednej strane niekde ci nie?
Drzim vsetko co sa len da pre teba, a cakam na dobru spravicku mojka! 🙂

melisska
16. júl 2013
lienka_1
16. júl 2013

@mimika1973 Spinenie je take hnedaste a v sobotu bolo aj take ako zacinajuci menzes. Raz je, potom zopar hodin nic a potom zase. Podbrusko obcas zaboli. Ale mna nejako podbrusko neboli, ked mam dostat menzes, skor viem, ze pride, lebo ma lamu kosti. No a vcera som mala aj silnu bolest hlavy, co zvyknem pred menzesom mavat. Ved aj ja si zelam, aby to spinenie bolo z uhniezdovania, ale ked ja som toto zazivala po kazdom transfere. Nejako uz len bude. Ale som z toho uplne vyzmykana 🙄

buba08
16. júl 2013

@lienka_1 joj moja, to cakanie je najhorsie, vsak? ale este to nie je stratene, musis verit

lienka_1
16. júl 2013

@buba08 Naozaj poctivo v sebe zivim tu iskierku nadeje....ale je to drina 😀

melisska
16. júl 2013

U vas je teplo ? U nas moc nie ,ale aspoň neprší, takéto chladné leto som este nezažila 🙂

falin
16. júl 2013

@lienka_1 - dakujem, moja. To cakanie je strasne, ja viem a desim sa toho. Myslim na teba a silno stiskam palce. A skus sa niecim zamestnat, aj ked viem ze sustredit sa je vélmi tazke. Drzkaj sa 😵

falin
16. júl 2013

@melisska - krasne si to napisala Meli 🙂

falin
16. júl 2013

@melisska - u nas je celkom fajn, ale nie teplo na kupanie. Hlasili na tento rok chladne leto. Meli to je specialne pre teba 😎 , lebo v nejakych 35 st. horucavach fungovat s bruskom musi byt narocne 😉

lienka_1
16. júl 2013

@falin Prirucka prvej pomoci prichystana, idem oprasit certifikat a zistim, kolko som toho zabudla 🙂

mimika1973
16. júl 2013

@buba08 veru, kde je nasa dafy? 😉

mimika1973
16. júl 2013

@melisska 🙂
ano, u nas je teplucko, da sa aj kupat vonku, tak to vyuzivam, lebo august u mna bude zakazany asi, ze? 😖 😀
😝
Velke horucavy sice nie su, ale to uplne staci, nez sa tu dusit.. 😀
A dalsia zmrzlinka v mraznicke! tentokrat citronova 😵
No utekam do lekarne si po nejakie tie lieky uz, boze ked tak kukam to receptu, vsak budem musiet brat Utros 4-0-4!!!
To si mam ako strcit tam dnu 4 kapsule naraz?! 😀 😨 😅
Ked som si v minulosti davala po 2, tak to uz bolo dost to tam napchat! waouh!
A ako tak pocitam, tak mi treba aspon 5 krabiciek? kedze jedna obsahuje 30 kapsul? dobre ratam? 😀
Lebo gyndacka tu mi dala na predpis len 3 krabicky a to je asi dost malo, tak som to tam prepisala na 5-tku! 😉

mimika1973
16. júl 2013

alebo si mozem zobrat aj krabicku Utros 200mg po 15 kapsul, a davat si tak 2 rano a 2 vecer? to by mala byt rovnaka davka potom, oproti tym 100mg x 8 kapsul denne, t.j. 200mg x 4 kapsule ?

mimika1973
16. júl 2013

@lienka_1 zachvilu bude tiect aj zo mna, bojiiimmmm sa toho inac, teda skor asi neuspechu a znovu vsetko zacinat !
Uz som aj zabudla, jak sa pichaju vcelicky, skoro po roku! 😀

nelly3
16. júl 2013

@mimika1973
aj mne gyn. predpise len 3 krabicky, asi pre poistovnu alebo preco 😕 no 8ks denne je dost, nemam to rada ten utros, ale co narobime, asi je lepsie ten 200mg a davat si ho 2-0-2. mne vzdy predpise gyn. ten 100mg, neviem ci u nas nemaju ten 200mg 😕

mimika1973
16. júl 2013

babulky, ak budem vcelickovat rano o 9.00h, to je dobra hodina na stimulovanie?
Mam skusenosti len vecer okolo 19.00h... no Marcelko hovori, ze radsej rano stimulkovat 😀
A ked sa picha Orgalutran, ten tiez rano sa picha potom? so stimulkou zaroven?

mimika1973
16. júl 2013

@nelly3 aha tak je to to iste, len ine balenie a davkovanie. Tu vo FR je vychyreny prave ten 200mg asi ten si zoberiem a budem brat: 2 rano a 2 vecer co by sedelo na tych 800g denne 🙂 Neviem, spytam sa v lekarni dnes na to.
Poistovna tu to preplati len na 65% zvysok doplacam za to.

nelly3
16. júl 2013

@mimika1973
ja som si vzdy pichala (teda manzelik) rano cca okolo 7 hod., ale to preto lebo vstavam do prace, takze sup-sup pichacky a ide sa do prace. Orgalutran tiez som rano pichala.

mimika1973
16. júl 2013

@nelly3 a kolko ti stacilo pich pich orgalutranu? ja mam 4 injekcie doma, bude mi to stacit myslis, ci si mam doobjednat radsej?

ria191
16. júl 2013

@tinkatinulka ja som ten pracujúci pako vľavo dole 😠 😠 😠 a tento rok sa to ani nezmení a na toho v horizontálnej polohe môžem tak zabudnúť ☹ ☹ ☹ a inak aj ja som opálená podľa trička, lebo mám slintajúceho suseda a nemôžem do plaviek našťastie, lebo je mi z tej mojej pneumatiky na grrrrrrrc .

nelly3
16. júl 2013

@mimika1973
ja mam doma 3ks a minulu stimulku som aj pouzila 3ks. podla mna staci 😉

ria191
16. júl 2013

@lienka_1 lienočka to je super, že sa to nerozbehlo tfuj tfuj tfuj tuším pondelok bol ten kritický deň ak si dobre pamätám 😕 😕 😕 uff to je zaberák na nerva ale nejako to dobojujeme no nie??? 😀 😀 😀

mimika1973
16. júl 2013

@nelly3 a preco teraz ides bez clostylu len injekcie? aky je v tom rozdiel podla dokiho? neviem, bojim sa trosku tiez, lebo predtym tiez len na injekciach som bola, cca 2-3 ampulky, a teraz clostyl a jedna ampulka menopuru.... som zvedava, aka reakcia vajecnikov na toto bude....vsetko je zas len o tej nahode asi...
Neviem ci s clostylom vyprodukujem malo, priemer a aku ulohu zohrava v tejto soft stimulke, ked sa k nemu este pridava zaroven aj injkecia menopuru? 😕

ria191
16. júl 2013

@falin falinka moja takže ty už včeličkuješ ??? veľa šťastia, ale u teba o úspechu ani n.........em pssssst veď vieš 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐 🤐

ria191
16. júl 2013

kočule musím vás opustiť, ale verím že @dafy dafča je v poriadku, aj keď asi má dôvod prečo na nás "s.....ie" kurňa ja som ako na ihlách, ale hádam sa čoskoro ozve. Prajem krásny deň všetkým aj tým pichačkovým aspoň si zapicháte každý deň jedno pozitívum na tom vidím 😀 😀 😀

nelly3
16. júl 2013

@mimika1973
neviem preco, asi som moc dobre nereagovala na clostyl, tak ideme s menopurom 150 jednotiek, predtym som mala stimulku 75 jendotiek a museli mi to navysit aj tak.

falin
16. júl 2013

@mimika1973 - mimi, je to to iste, vezmi si ten 200mg utos a vkladaj 2-0-2. Je to praktickejsie. U nas zial nie je, ja som ho raz mala zo zahranicia.
A orgalutran ti bude stacit. Neboj sa tej stimulky, ver Marcelkovi 😉 on vie co robi 😀, ja som malavala pri podobnej stimulke 10-12 oocytov a tak 6-7 oplodnenych a vyvijajucich sa

@nelly3 - mne povedal nas dr. ze na 1 recept moze dat max. 3 krabicky, je to kvoli poistovni 😝

@ria191 - ano moja, dakujem. A dufam ze vydrzis byt ako partizan 😀

lienka_1
16. júl 2013

Takze 4. IVF definitivne neuspesne ☹ ☹ ☹ Nadeje, ktore sme vkladali do marazacika dnes definitivne skoncili. Menzes ako vysity. ☹

mimika1973
16. júl 2013

@lienka_1 oh lienka, nieeee!!!! Jak je to mozne, ze vase blastocysty to nedotiahli uspesne do konca?! 😒
Kde je teda chyba? tak tazko tomu rozumiet! pfffff....clovek si mysli, ze tie viacdnove embryjka su naozaj silne a ze to skonci dobre, a velke prd! Viem, ze ti je teraz tazko moja, ale musite sa nad tym povzniest a urcite este raz skusit,nevzdavat to, raz to uz musi prist! 😕
Daj vediet, co ti odpisal doki, ak mu to ides oznamit, reku ake vysvetlenie na toto je! pffff, je mi to luto moja, posielam pusinky!!!!!! 😢

amali
16. júl 2013

@lienka_1 to je mi ľúto ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre