Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
25. júl 2013

@bimba8
na sk v centre mi kazali do svalu a v brne normalne do brucha ako aj ostatne injekcie.

mimika1973
25. júl 2013

@falin krasna je, aj ja verim, ze to bude ok, aha tak s PK ides, ked pondelok 🙂
Mas telefonovat tam kazdy den o vyvoji bubliniek, ci ako sa to robi u nich?
Ci len mailami, a ci len cakat ten 5.den?
To aby som vedela 😉
Ozaj, a tie cesty do Brna, su v akom stave momentalne? este prace na cestach, rozkopavky, obchadzky, ci je to uz ok a priamo sa da prist do RF?
Ked sa pojde, tak z Blavy priamo do Brna, smer vystaviste, musi sa ist stredom centra Brna aj, ci ako to je vlastne?
Lebo v marci som bola len busom z BB na stanicu a potom elektricka, a to je asi ine... 😕

mimika1973
25. júl 2013

@vrabcek24 len to zas neprehanajte v tej praci! 😀
Tu na koniku sa lepsie kvaka! 😝

mimika1973
25. júl 2013

tak uz som tu opat! bolo fajn, len mi priharalo na hlavu, zabudla som si vziat klobucik kalap! 😀
Tak ak nahodou vam tu nebudem nieco rozumiet, sorrryyy...viete preco! 😀 😀 😀 😀 😀 😅

vrabcek24
25. júl 2013

@bimba8 do svalu len lekár!!!!!, ty picháš pregnyl do bruška, tak ako aj ostatné 🙂

lienka_1
25. júl 2013

@dafy
@ria191 Kedy pre vas pridem na letisko? 😀 😝

melisska
26. júl 2013

Dobre rano 🙂

falin
26. júl 2013

dobre ranko dievcence 🙂

@nelly3 - hej ligt, ale taku v rf mavam, iba rz som bola cisto s clostylom a inac som mala kombinacie clostyl + 75 jedn.. Som zvedava na tvoju urodicku, 150 jedn denne. Tebe nenavrhol kombinovat s clostylom?

@dafy - verim tomu 🙂 dneska zas volam ako sa dari drobciatkam nasim 😵 . Ty mas zas novu photo , si ako chameleon, na kazdej si ina 😎

@nelly3 - vyskusaj bude zmena 😉 . Ja som jednu dobu mavala taku do medena a k tomu sa asi vratim, len som potrebovala trosku zmenu 😎

@gerdusha - mne kazal dr. z rf odo dna OPU, vzdy som ho tak brala, teraz som nasadila skor - 6 tyzdnov pred stimulkou, tak som zvedava ci to bude mat nejaky efekt

@stella25 - klima vie narobit sarapatu 😖 . Kedy mas zacinat zo stimulkou?

@bimba8 - ked som chodila do centra na Sk, tam mi hovorili ze iba do svalu a to som chodila na pohotovost si dat pichnut 😒 ale sestricky v RF mi hovorili ze mozem aj do brucha s tenkou ihlou, tak ako ostatne injekcie na stimulku. No ten moj mm je s injekciami na tom podobne, doteraz mi pichol iba raz a som povedala ze staci, ked som videla s akym strachom mi to picha 😀

falin
26. júl 2013

@mimika1973 - ano mame PK. O vyvoji embryji sa telefonicky informujes kazdy den (okrem 4. dna) medzi 13-14 hodinou, tel. cislo budes mat na papieroch z rf.

Cesty boli v pohode, aj ked sa dialnica este opravuje a na casti bola iba 80-tka. Cez centrum ist nemusis, nas vyhnala raz navigacia cez centrum, ale uz ju nepocuvame. Ides stale podla tabul vystavisko

andy175
26. júl 2013

@falin ahoj! nič sa neboj, že sa podarilo oplodniť "iba" 4. Mne sa z desiatich taktiež podarilo oplodniť 4 a vydržalo iba jedno... a to sa ujalo. držím palce 🙂

vrabcek24
26. júl 2013

dobré ránko dievčence 🙂

falin
26. júl 2013

@andy175 - dakujem moja za povzbudenie. Doteraz co som mala stimulky tak som mala viac oplodnenych, ale neujalo sa nic, iba raz, aj to dopadlo zle 😖 , tak verim ze teraz ked je ich menej budu pekne kvalitne. Som zvedava ako sa vyvijaju.
Tebe sa ako dari? Ty si bola teraz v juli na ivf?

mimika1973
26. júl 2013

@andy175 ahoj, veru jeden bojovnicek to dotiahol na babetko! 😵
Aku si vlastne mala ty stimulku? uz si nepamatam veru.
Clostyl, merional, menopur, a kolko ?
Ako sa inac dari? byva ti aj zle? znasas tieto horucavy? 😉

andy175
26. júl 2013

@falin na odber som bola v júni (ale nepamätám si, že kedy) a teraz 2. júla som bola na vklad. o dva týždne som si robila tehotenský test a ten vyšiel pozitívny a v papieroch z RF bolo napísané, že je potrebné sa potom objednať na kontrolný ultrazvuk. Tak som sa aj objednala a teraz v pondelok tam idem. Tak som zvedavá a nedočkavá 🙂 Dúfam, že bude všetko O.K. Ja som tomu síce moc neverila, že sa to podarí, ale tak zatiaľ... si musím zaklopať 🙂

mimika1973
26. júl 2013

@falin ahoj falinka, toto si hovorim aj ja! kvalita nad kvantitu! 🙂 teda aspon dufam!
Lebo predtym, cim viac vajok, tym menej dozretych a len 2-3 embrya z toho byvali, a vzdy negativum!
Tak tento soft vlastne bude nieco nove, je to moja posledna sanca vlastne! 😕
Potom ma uz urcite Marcelko bude posielat na darcovstvo! 😖
Jedno, dve embryjka mi stacia, ale nech su aj dobre zdrave a schopne dalsieho vyvoja, lebo cesta je dlha do tych 9.mes.! 😉
Budes volat do RF poobede, tak je?
dakujem ti este raz za vsetky uzitocne informacie, si mila! 🙂

andy175
26. júl 2013

@mimika1973 Ja som brala od 2. dňa cyklu Clostyl 1-1-1 a zároveň merional 150, potom som si mala pichnúť ešte orgalutran (či ako sa to volalo)... nasledoval odber a predĺžená kultivácia 6 dní. Zle mi nebýva, ved sú to len štyri týždne a možno aj preto, že si to ani neuvedomujem... resp. sa z toho nechcem až tak tešiť, aby som potom nebola smutná... a tieto horúčavy, to je niečo strašné... ja sa potím už od rána, čo mi je také teplo... Doktor aj mne navrhoval darcovské vajíčka ale tak ked som si pozrela cenník, tak bolo viacmenej rozhodnuté... a ty ako? stimuluješ či? ja si to tu čítam, ale nepamätám sa, kto čo píše 🙂

stella25
26. júl 2013

@falin so stimulkou som zacala vcera, preto som sa zacala obavat aby som neochorela. Nechcem sa teraz ani Paralenom a nicim zbytocne tlacit. A zistili ti, preco sa ti posledne neujali? Ci to si nebola predtym v RF?

martinusa22
26. júl 2013

Ahojte, takze hlasim ze je s nami všetko Ok 🙂 tento týždeň som mala uz aj vyšetrenie na dawnov syndróm a je všetko v poriadku len mi nejaký hormon chyba ale to s dr dáme do poriadku🙂 som v 13 tyzdni a Malé uz ma skoro 7 cm takze rastieme 🙂 všetkým držím palce

sarasota
26. júl 2013

@martinusa22 som rada ze ste v poriadku len tak dalej 🙂

melisska
26. júl 2013

@martinusa22 krasa 🙂
Aj my sme po poradni🙂 vsetko vporiadku 🙂 😵. Mam pre vas krasnu fotku 🙂 pridam neskor lebo z mobilu sa neda a ideme prec. pa🙂

timona
26. júl 2013

baby na ktorý deň vám robili vklad pri KET-e?

mimika1973
26. júl 2013

@melisska velmi ti to pristane moja! 😵

mimika1973
26. júl 2013

Ahojte babenky,
chcem sa spytat, ako to je v RF s utz cez vikend? hlavne nedela ma zaujima!
prvy utz by som stihla tu relativne, ale ak budu vyzadovat este jeden utz, t.j. na 10 ci 11.den, tak by to padlo asi na nedelu, a to neviem ci treba potom ist Rovno do Brna? a tam aj zostat kvoli OPU uz? a nerobit tak cestu hore dole zbytocne? take 2-3 noci rezervovat myslim....co som velmi nechcela, ale ak nebude na vyber, ked to takto datumovo padne, co uz.
dufam, ze nie su momentalne dake vystavy v Brne, lebo co som kukala nablizku hotely, penziony, tak vela uz obsadenych beznadejne! zostava tak ten Voronez a ine, co su dalej...
A ten prvy utz musi byt na chlp na ten 8.den cyklu ci ho mozem pripadne urobit o den skor ci neskor aj?
Uz ste to mali niekto takto tiez?
Diky za infoooo!!! 😉

falin
26. júl 2013

@timona - 19-20 dc je vklad, kontrola utz okolo 11-12 dc 😉

bimba8
26. júl 2013

@mimika1973 dobre otázky dávas aj mna toto všetko zaujíma 🙂

sarasota
26. júl 2013

@melisska este si chvilocku pockas a budes pestovat svojho chrobacika 🙂 🙂

falin
26. júl 2013

@andy175 - super paradicka, takze v pondelok uvidis pokladik a verim ze uz bude krasne srdiecko 😉 Kedy ides v pondelok? Lebo my ideme v pondelok na ET na 8.30 😉

falin
26. júl 2013

@mimika1973 - dakujem, si zlata 🙂 😵 Ano dnes poobede budem volat, uz sa neviem dockat. A verim ze v rf ti pomozu, uvidis uz len zmena centra spravi svoje a ten pristup tiez 😉

falin
26. júl 2013

@melisska - krasnucka fotecka 🙂

bimba8
26. júl 2013

@falin ja tam budem v pondelok o 13:00 ale to tam uz asi nebudes 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre