Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
6. máj 2009

lahlel, ano zacala som menopur od 7DC v ten den som bola na UTZ v BA a hned som odtial volala dr.Stelclovi a on mi naordinoval 2ampule menopuru denne, tak som si hned nechala v ba u doki aj recept predpisat.uz som nemala cas zhanat lieky cez konika. Nabuduce budem mudrejsia tak si zozeniem vopred, kedze uz viem ze sa stimuluje menopurom

lahhel
autor
6. máj 2009

Ano Emka1, presne tak, papaju sa pirulky Clostil a dopicha sa bud Puregon, Menopur, Gonal (proste nieco z tejto rady, ak ti nieco zostalo, tak ti vyjdu v ustrety a mozes si zvolit to co mas)...a nakoniec Pregnyl...Co sa tyka tho Menopuru a spol. ten sa dopichava len vtedy, ked na 7-8 DC ti na UTZ povedia ze zliznica maternice je mensia ako 5 cm, potom budes dopichavat..teda moze sa stat, ze sliznica bude peknucka, tak nebude treba nic pichat (na to je dobre od 1 DC po odber pich alchemilkovy caj, ten krasne prekrvuje sliznicu maternice, to len tak na okraj).. 🙂

zuzla80
6. máj 2009

Emka - ja som 1.IVFko absolvovala v SPLNe v KE a zvyšné dva v Heliose, Martin. Na Helios nedám dopustiť len keby to tam nebolo také drahé ako samoplatca. Ako vidím, tak FC je fakt lacný - my sme stále, či v Splne alebo Helios platili od 15-20tis. bez liekov samozrejme.

Lahhel a mňa neberieš do májovej partie, na mňa akosi furt zabudneš😔 😅

Mirinda mne Koudelka hovoril, že prvý cyklus, ktorý u nich absolvuješ, takže majú radi, ak si ho môžu odsledovať sami, aby vedeli ako reaguješ a ak je treba ďalšie stimulky, tak tie môžeš aj u obvodného lekára. Neviem ako Labus, či prvýkrát absolvovala utz u svojej alebo v Brne.
Ja asi tentokrát tiež pôjdem radšej do Brna.

julietka
6. máj 2009

emka ja som chodila len do iscaru, nikdy som na nich nic zle nepovedala, nie som nejaka narocna,a mozno aj preto ze som ine nezazila tak som nemala s cim porovnavat. Ale teraz by som uz nemenila a to mame v iscare este dve zmrazene z predoslych IVF, ale asi ich tam nechame, pretoze oni neviem preco zamrazili hned tie dve po odbere a kedze nam prezilo z cerstvych 1embrijko z toho posledneho IVF, tak nema vyznam ist do toho. aspon ja to tak vidim.

emka a injekcie sa mi naucil pichat moj manzel, je v tom uplne uzasny tak sme sa smiali ze aky sme dobri ked kazdy den "pichame" 😀 ja som v tomto padavka, ked vidim ihlu odpadavam, sa cudujem ze po tolkych skusenostiach ma to nepreslo 😨

emka1
6. máj 2009

lahhel - ja som mala pri 1.IVF nizku sliznicu 😖 ... ale ako pises, naordinovala som si aj Alchemilku, aj Femigard aj chilli, tak snad pri buducom IVF cela tato rada zaberie 😅 😅
Inak ziadne lieky mi z 1.IVF nezostali, spotrebovala som ich do poslednej ampulky. Takze budem si ich zhanat vsetky nanovo.

moj vseobecny doki robi len rano len v Po, St a Pia, takze na pichanie injekcii u neho sa asi spoliehat nemozem... mozno to poriesim u mojho gynekologa on robi kazdy den rano ... len som zvedava na tu jeho sestricku, tak je vzdy taka ofucana 😖

zuzla80
6. máj 2009

Julietka až teraz ma napadlo, že vlastne ty si počas 1.softu chodila k svojej doktorke na utz. Však? Tak asi sa to dá.

Inak baby ja som Clostil nemala ani pri 1.Softe a ani teraz nebudem mať Clostil - u mňa Koudelka teraz rozhodol, že budem pichať dávku až 150IU - a zohnala som si Gonal. Asi nie vždy dávajú len Clostil. aj keď som tiež tajne dúfala, že mi ho nasadia

julietka
6. máj 2009

babenky ak vam mozem z mojej cerstvej skusenosti poradit ak stimulujete v reprofite prvykrat, chodte minimalne na ten druhy UTZ k nim. My sme to teraz malicko prepiskli, aj Dr. povedal ze nabuduce prideme radsej k nim, pretoze ma nepoznali ako budem reagovat a prisli sme tak o jeden den, pretoze keby si ma odsledovali oni by som mohla mat 5 zrelych vajok. Ale mne to samozrejme nevadi, som stastna tej jednej nasej bambulke. Ved ked nam z troch prezilo 1, tak mozno aj z 5 by boli max.2. je to jedno, ale chcela som to len tak na okraj ak mate dilemu ci ist na UTZ k nim alebo k svojmu dokimu.
Ale uz sme dohodnuti s dokim ze ak by predsa len bol dalsi pokus, tak na ten druhy UTZ idem k nim a prvy si dam urobit v BA.

lahhel
autor
6. máj 2009

Jaaaj, zuzla moja, prepac ☹ , akosi nemam uz prehlad, jasne ze ta berieme, ved si nasa..a kedy to vypukne u teba? 🙂

julietka
6. máj 2009

🙂 zuzlik ano ja som chodila iba k svojej doki a konzultaciu som mala telefonicku s dokim z repraku 🙂

lahhel
autor
6. máj 2009

Emka1, aj ja som si kupila to Chilli, len cakam uz 5.den kedy mi ho poslu, lebo uz od buduceho cyklu zacinam stimulku, tak by uz bol najvyssi cas zacat papat ho..ty si si ho kde kupila?

Julietka, tak tak ako pises, asi je istejsie chodit na ten UTZ do Brna, myslim, ze stale ta cesta stoji za to. A druhy UTZ ti robili na ktory den?

lahhel
autor
6. máj 2009

Tanitta, myslis, ze ked zacnem brat to cihilli v DC zaberie to aspon trosku? Lebo ty si tam v tom clanku pisala ze ho zacat treba jest tak 2-3 tyzdne pred..len ja som si ho objednala z tej stranky z tvojho clanocku uz pred tyzdnom aj viac, a stale mi to neprislo a uz na buduci tyzden utorok - stredu cakam mrchu, tak zacinam byt smutna...asi si budem musiet kupit tie papricky.. ☹

lahhel
autor
6. máj 2009

Takze prave mi odpisal Machac, citujem "Muj nazor znate, stimulaci muzete s klidem zacit"...taaaakto velmi sa tesim, ze mozem zacat stimulku, len mam taky blby pocit z tej jeho strohej odpovede, dufam, ze sa nenahneval... ☹

emka1
6. máj 2009

lahhel - ja papam klasicke chiilli mlete korenie - davam si ho na chlebik so syrom, alebo si ho kocky davaju s cokoladou 😀 ... vraj je to velmi dobra kombinacia 😉

mirinda10
6. máj 2009

lahhel tak uz tomu nic nebrani a sup na vec iba uz aby ta mrcha dorazila a skaces na vlak hned za labus baby tu to fici to sa mi paci
😉 😉 😉

lahhel
autor
6. máj 2009

Mirinda, ano uz sa velmi tesim...tento mesiac bude vlak furt plny 😀

julietka
6. máj 2009

lahlel druhy UTZ sa robi po dvoch dnoch t.j. asi 9DC, ale asi aj zalezi od toho ako budes reagovat na liecbu, ved uvidis co ti povedia. Ale super ze ti napisal Machac ze je to ok, tes sa 😉

kanhwa
6. máj 2009

Ahojte babule
lahhel - tak to sme sa pekne uz rozrastli odkedy si zalozila tuto temu - a to nebolo tak davno 🙂 takze zacinas, to je super, treba im verit.
labus - a ty ides ides na tu minimalnu stimulku vsak? drzim palce.
Baby - niekto tu spominal alchemylkovy cajik, ze cez stimulku po ET je to dobre na sliznicu a potom prestat?
a ako teraz, ked nestimulujem, mozem ho pit stale, neviete? pocas celeho cyklu?

julietka
6. máj 2009

kanhwa este lepsie ako alchemilkovy cajik je pit cervene vinecko 😉 staci tak jedno dve deci denne 😵

tanitta
6. máj 2009

lahel... kludne mozes pouzit ine chilli 😉 ....v originale to bol vyskum s chilli omackou...kuk sem...http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id... ale vies su to ecka same takze chilli papricky mozes...susene.. cerstve...
kanhwa.. ja neviem s alchemiklou ja som ju pila stale ked som vedela ze nejdem do ivf.......ale v druhej faze cyklu by sa uz vraj nemala.....

kanhwa
6. máj 2009

julietka - u mna je s tym cervenymi vineckom problem, lebo mne jedno-dve decko potom nestaci, ked uz zacnem 😎 tak ja radsej pri tom cajiku ostanem a to vinko len obcas 🙂

mirinda10
6. máj 2009

ja pijem alchemilku stale ale ked som bola v stimulke alebo pred KET tak po ET som ju uz nepila ale pijem aj vinko to mozem cez vikend si dam dve decka ale alchemilka moze upravit aj cyklus tak sa sa tesim na mrchu tak preto pijem, nemoze to uskodit ale ked budes tehu tak ziadne bylinkove caje neodporucaju

tanitta
6. máj 2009
zuzla80
6. máj 2009

Lahhel odpustené 😵 🙂 - začínam okolo 19.5 a už sa hrooozne teším.
A to, že ti Macháč odpísal len tak stručne, tak to si nerob z toho nič - mne Koudy tiež napíše, len zopár viet - ale beriem to tak, že takých ako ja, je desiatky, tak sa ani nečudujem
Inak Lahhel skús napísať tejto pani: Ing.Monika Pšenčíková (mpsencikova@marticonet.sk) mne ona posielala aj sa mi ozvala, keď som si ajánske korenie objednávala.

Babule ja dnes akosi nestíham, tak aspoň sem tam nakuknem ale nestíham reagovať.

zuzla80
6. máj 2009

Čauko Tánuľa 😀 😀
Už padám, len som ťa chcela pozdraviť 😀

tanitta
6. máj 2009

😉 .. tak packo Zuzla.. a padaj pomaly 😵 ...ja padam dole hubou preistotu 😀 ....dnes som total mimo...nejaka..

lahhel
autor
6. máj 2009

Emka1, ano ano urcite nam teraz tie cajiky aj chilli pomozu...bola som si kupit v obchode praskove chilli a podla tvojej rady som si ho dala na chlebik so syrom...paaaaalilo to riadne, ale dalo, ked to ma pomoct, vsak 😀

Zuzla80, ta pani mi psencikova mi uz poslala pred tyzdnom meil, ze mi to posiela doporucene, ale po tyzdni furt nic 😠

lahhel
autor
7. máj 2009

Dobre ranko a pozitivne naladeny slnecny dnik prajem🙂

Labus, tak co, uz stimulujes?

mirinda10
7. máj 2009

baby nejak sme spadli na druhu stranu ani som Vas nemohla najst ja sa moc tesim dnes ide dlhy vikend aj ked poracovny aspon u nas idem cez vikend uz sadit planty paradajky, papriku a budu nam prerabat kupelnu, tak to bude potom upratovania

co uz potom to bude uz pekne a musim to zmaknut pred stimulkou potom uz budem len pozerat ako vsetko krasne kvitne a nebudem nic robit 😀 😀 😀 iba vegetovat na terase a uzivat si dnes nam davaju travnik tak sa moc tesim

pekny slnecny den prajem

lahhel
autor
7. máj 2009

Julietka, a budes mat tieto dva tyzdne dovolenku alebo chodis do prace?

emka1
7. máj 2009

ahojte kocky 🙂

lahhel - ja som si tiez vcera vecer posypala cely chlebik so syrom chilli sypanym - a pekne nahrubo 😀 😀
nebolo to az take strasne, celkom sa to dalo zniest, aj ked ja stiplave vobec nemusim 😝
a ked to videl moj drahy, tak ma hned nasledoval a posypal si cely chlebik aj on 😀 ... dufam, ze jemu to pomoze na zlepsnie krvneho obehu, kedze maternicu nema 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre