Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
13. aug 2013

@nelly3 v brne to bude prvé ako už 2 ivko

nelly3
13. aug 2013

@gaga83
drzim palce , ja idem uz na 3 pokus.

gaga83
13. aug 2013

@nomxxx dúfam že ano lebo nad ránom sa mi nechce vstávať 🙂 🙂 🙂

gaga83
13. aug 2013

@nelly3 všetky v brne? A ty kedy začínaš? Ja by som mala dostať ms 17

nelly3
13. aug 2013

@gaga83
prve v gyn-five ba, druhe brno a tretie tiez brno, ktore bude uspesne 😉 ms mam dostat okolo 24, niekedy mi meska a niekedy pride aj skor.

gaga83
13. aug 2013

@nelly3 Tak držím palce aby už toto vyšlo 🙂 A ako prebieha odber a potom vklad?

lenka2013
13. aug 2013

@gaga83 To ideš chodiť na intralipidové infúzie?

nelly3
13. aug 2013

@gaga83
odber, ako na sk, len potom tam tak dlho nelezis, cca do 2 hodin ides domov a daju ti keksik a cajik 😉 ak je volna izba moze tam byt s tebou aj manzelik. vklad - ukazu ti na obrazovke tvoje embryo/embrya, ktore ti vlozia, chvilu polezis a ides domov 😉

gaga83
13. aug 2013

@lenka2013 áno na tie, ty si ich mala?Koško ťa vyšli?

orgovan
13. aug 2013

dievcata, prosim vas, mne povedal lekar z caru, ze potrebuje imunologicke vysetrenie, ktore dava imunolog - mozem ist podla vas rovno do tych kosic? vraj to potrebuje kvoli legislative od imunologa....prosim, poradte mi....

lienka_1
13. aug 2013

@gaga83 Ake infuzky mas? Mas to spojeme s horm. stimulkou alebo du na nieco ine? Ja som mala intralipidove infuzie pri ivf a ket, tak ma to zaujima.

gaga83
13. aug 2013

@lienka_1 intralipidové infuzie budem mať pri ivku. Tebe pomohli?

lienka_1
13. aug 2013

@mimika1973 Ahoj Mimi! Ako pokracujes? Nestihm velmi citat, tak neviem, ako si na tom? Dohanas @dafy a @sarasota milovymi krokmi? Myslim na teba! A drzim palce! 🙂

lienka_1
13. aug 2013

@gaga83 Nie 🙄 Kedy budes mat 1.infuzku? Ja som mala pri OPU. A to ze mne nepomohli neber vazne, ja mam aj milion inych diagnoz.

gaga83
13. aug 2013

@lienka_1 keď pôjdem na sono, v den vkladu a po potvrení tehotenstva. Koľko si platila? Dávala si si to aj preplatiť vrámci ivka, ak áno preplatili ti to?Ja mám problem že už som 3 krát potratila a nevie sa pre čo. Dufam že mi pomôžu.

lienka_1
13. aug 2013

@gaga83 My sme samoplatci tak, ci tak. Ved im skus poslat aj ucet za tie infuzky. Ked tak rozmyslam, boli uz na fakture, tak snad preplatia. Platili sme 7500 CZK za 3 infuzky. Jedna stale caka na pozitivny tt. Drzim palce nech pomozu 😉 U ktoreho lekara ste?

bimba8
13. aug 2013

Ahojte kocky,my sme boli na Sk chvilku za rodinou 🙂 @falin juj mojka to mi je luto,ze to nevyslo ☹ na krvicku ides?mrazacikov mate?

falin
13. aug 2013

@stastenka42 - verim ze bude pekne ciselko 😎
@gaga83 - da sa snimi dohodnut na case 😉

falin
13. aug 2013

@bimba8 - dakujem. Na krv nejdem , u mna su testy spolahlive + ziadne priznaky. Takze uz som aj vysadila lieky a cakam na ms 😒 Mrazacika zial nemame 😖 , mali sme 4 embryjka, ale jedno sa pomaly vyvijalo, tri sme dali vlozit, lebo dr. mi hovoril ze na mrazenie nebude asi ani jedno vhodne. Tak som verila ze aspon jednemu sa u mna zapaci 😖 ☹

falin
13. aug 2013

@orgovan - to ti veru neveim poradit. a do ktoreho cas chodis? lebo ja som chodila do Ba a teraz do Brna ale imunologicke vysetrenie nepytali 😖

natali225
13. aug 2013

kočeny, dnes sa mi dostali do rúk výsledky z prvotrimestrálneho skríningu (z 1.8.2013), záver negatívny, veľmi sa tešíme, všetko je v poriadku, len tak ďalej láska naša 😉

buba08
13. aug 2013

@gaga83 ahoj, ja idem zajtra na testy, ci nie som alergicka na intralipidy, vcera mi ich imunolog predpisal, dnes som si bola pre ne v lekarni. Na testy idem preto, lebo som v maji velmi zle zareagovala na sojove jogurty a intralipidy obsahuju soju. Tak uvidime, ak mi vyjde akergia na ne, tak mi ich nebudu moct pichat :/-

bimba8
13. aug 2013

@falin do prcic je to strasne nefer ☹ boh vie od coho to zavisi,ved ked vyberu tu spravnu spermijku aj zo zleho spermosu tak by to predsa ist malo 😠 pojdete do dalsieho pokusu ci si date chvilku pauzu?

nomxxx
13. aug 2013

dievčence ako často ste sa informovali v RF ako sa vám vyvíjajú fazuľky? keď tam budem volať každý deň, tak asi budem za trapku, že?

viaven
13. aug 2013

Ahojte, pred nedavnom som sa zaregistrovala a nemam sancu precitat vsetky vase prispevky ;-D aj ked viem ze by som tam nasla vela uzitocnych rad. Potrebovala by som poradit. Chystame sa na vklad darovanych embry, volali mi, ze maju pre nas dve HB/1, ale neviem co to znamena. Ake stadia mozu mat blastocysty? ktore je najlepsie vkladat? Aka je pravdepodobnost ze sa taketo uchytia? Boli mi vkladane embrya uy viac krat, neuspech na SK sme pripisali, ze boli zle embrya /davali nam vzdy tie co uz ine mamicky nechceli/ tieto by mali byt od zdravych darcov. Mozem im ešte nejako pomoct aby sa uhniezdili? vklad bude asi za mesiac. dakujem za kazdu radu ;-D

nelly3
13. aug 2013

@viaven
ahoj, HB1 znamena, ze je to hatchujuca blastocysta jednotkovej kvality, co je ze uplne super kvalitna 😉 aby sa uhniezdili hmmm, je to vsetko tam hore, ci teraz bude ten spravny cas alebo neskor, ale verim, ze ten tvoj bude teraz 😉

viaven
13. aug 2013

@nelly3 dakujem ;-D takze to znamena ale vacsia sanca na uhniezdenie ako napriklad pri 8-bunkovom embriu? a nie je lepsie vkladat tie mensie? a nevies nahodou kolko trva kym sa v takomto stadiu zahniezdi?

nelly3
13. aug 2013

@viaven
niekedy sa uchytia tie ze uplne malobunkace a niekedy taketo pekne, je to velmi individualne. v papieroch je pisane, ze dochadza k uhniezdeniu behom 72 hodin po embryotransferu.

zlatanka30
13. aug 2013

@viaven neboj su to najlepsie maju velku sancu sa uhniezdit .aj my sme davali taketo a tie blastocysty uz maju 8 mesiacov 😀

vrabcek24
13. aug 2013

@nomxxx nie nebudeš, aj ja som volala každý deň, veď sú tvoje 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre